Rezultatai 1 iki 12 iš 12

Gija: Kaip žinoti kad atsives jauniklių?

Narys
    Įstojimo data
    2012 06 23
    Vietovė
    Šilutė
    Įrašai
    28

Kaip žinoti kad atsives jauniklių?

Sveiki, dar kartą rašau su problema. Kaip ankščiau rašiau prieš mėnesį atsivedė mano molinezija jauniklį, dabar ji vėl stora, pilvas didelis. Žinau kad turi būt juoda dėmė prie analinio peleko, kai jau laikas. Bet ką daryti kai mano molinezija pati juoda yra, ir nieko nesimato? Kada ją man reikėtų iškelt ir atskirt nuo bendro akvariumo?

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Jei žinai kada tiksliai praeitą kartą atsivedė (reik rašyt žurnaliuką) ir jei temperatūra labai neužkilus, maisto pakanka, streso ne per daug, tai po kokių 40 dienų jau reik stebėt ar reik atskirt.
    Paprastai stebima nemaitinta. Turi būti, na, tokia jau kampuota. Pilvas prieš galvą staigiai išsišauna ir žemyn, ir į šonus.
    Netrikdant, stengiasi pasišalint kur, pabėgt į paviršių, augalų sąžalyną nuo patinų, reiškia jau artėja laikas.

Narys
    Įstojimo data
    2012 11 17
    Vietovė
    Šiauliai
    Įrašai
    47
    mano žuvytės irgi plaukioja visos išsipūtusios. Bandžiau izoliuoti kad vaikiukai nebūtų pietumis, bet patelė pradėjo po tą izoliatirių blaškytis, pagailo ir paleidau atgal, bet dabar pastebėjau kad ji ne viena laukia mažylių, į jos kompanjiją prisidėjo gupija ir dar viena molinezija. Tai kai jos visos pradės neršimą tai ką reikės daryti, mano akvariumas nėra labai didelis kad visą fermą išlaikyti jame :(
    Ir kada žinoti kada jos pradės ta vaikų "gimdymą"?

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Jei turit ragalapio, tai vienam, tamsesniam, ramesniam kampe tankiau pasodinkit ir palikit daug viršuje laisvai plūduriuoti. Gal kas ir išliks.
    Reiks kelis kart per parą pašerti smulkintu (tarp pirštų sutrintu iki dulkių) įprastu sausu žuvims maistu.
    Pradedant akvariumininkaut, specialiai organizuotis veisimą - daug kainuoja ir laiko, ir pinigų, ir nervų. Galimas nusivylimas.

Kad izoliatoriuje nesiblaškytų, reikia įmest pora ragalapio šakelių ir nejaudrint dažnomis revizijomis.

Narys
    Įstojimo data
    2012 11 17
    Vietovė
    Šiauliai
    Įrašai
    47
    Aš net nenoriu jų veisti tik ,kad jos tokios veislios, ir kažkaip gaila būtų visų mažylių netekti nors keli galėtų išlikti :) ir nereikėtų papildymo pirkti :)
    O aš dar ragalapį pasodinau prie burbuliatoriaus ir šildytuvo, kad juos paslėpti :) tai teks gaudyti šakeles ir į kitą akvariumo kampą :)
    Paskutinį kartą taisė Vanage : 27-11-2012, 14:46

Narys
    Įstojimo data
    2012 11 27
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    2

Ar mano molinezija laukiasi?

Click image for larger version. 

Name:	IMG_1618.jpg 
Views:	17 
Size:	69.4 KB 
ID:	3477

Maniske atrodo taip, nezinau ar laukiasi ar ne :/
    Buvau ikisusi i nersyklele, bet pradejo muistytis, dauzytis i sieneles - pagailo. Ir paleidau atgal i bendra akvariuma.
    Gal galit pasakyti, ar ji apskritai nescia? Pirkau jau panasaus storumo is zmogaus, jis tikino, kad gimdys, tik ir jis nezino kada, o as tuo labiau.

Galvojau uzdaryti i nersyklele iki tol, kol pagimdys, bet kad prisiskaiciau, kad reikia ideti ja ten tik tada, kai pradeda gimdyti ir laikyti ne ilgiau kaip 6 val.

Tai kaip ka daryti?
    HELP!!

Narys
    Įstojimo data
    2012 11 17
    Vietovė
    Šiauliai
    Įrašai
    47
    Na mano akvariumas pasilidė net 21 mažyliais, pakolkas. vieno nepavyko išgelbėti :-( gaila buvo žiūrėti kaip ji prarijo :-( kitus izoliavau. Dabar pilnas trilitrinis mailiaus :-D nežinau kur juos visus reikės dėti kai paaugs.

Narys
    Įstojimo data
    2012 11 17
    Vietovė
    Šiauliai
    Įrašai
    47
    Supernova, kiek mano žalia-pradedančios akvariumininkės akis mato ji tikrai turės mažylių,nes maniškė taip pat atrodė. Prieš pat pagausėjimą tai atrodė tuoj tuoj sprogs :-) tai ir tu stebėk savo augintinę. O mažylius lengvai sugavau kai jie plūduriavo pasislėpę ragalapyje ;-)

Narys
    Įstojimo data
    2012 11 27
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    2
    Sveiki darkart, norejau paklausti kada anksciausiai po pries tai buvusio atsivedimo mazyliu gali atsivesti kardonesiai?
    Maniske pagimde pries 3 savaites, o jau vel visa pilvota ir prie siknos peleko jau juoda... ar jau deti i nersykla ar dar laukti iki kol sprogs? :D

Ar mano molinezija laukiasi?

Click image for larger version. 

Name:	DSCF8658.jpg 
Views:	18 
Size:	76.9 KB 
ID:	6259Click image for larger version. 

Name:	DSCF8658.jpg 
Views:	18 
Size:	76.9 KB 
ID:	6259
    paskutiniu metu labai išstorėjo. kada ji galėtu gimdyti?

Narys
    Įstojimo data
    2016 03 05
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    2

Gupijų mailius kartu su tėvais

Papasakosiu apie mano pirmas dvi savaites su gupijomis.
    Prieš savaitę atsirado mailius, ir nepastebėjau, kad būtų suėstas.
    Apie viską iš eilės:
    • Vasario 21 d., sekmadienį, gavome 40 l akvariumą ir maždaug 25 gupijas.
    • Įdėjau keramikinį kūgį su skylėmis - pradžioje žuvys bijojo lįsti vidun.
    • Akvariumas, atrodo, žuvims patiko: ramiai plaukioja po visą o tūrį.
    • Nusipirkau filtrą burbuliatorių ir termostą, pardavėjas dar padovanojo tamsų patiną raina uodega.
    • Gavau augalų, kurių šaknys neįkastos, o plaukioja vandenyje (kad būsimas mailius turėtų kur slėptis).
    • Pastebėjome, kaip viena žuvis tupėjo tame kūgyje ir neleido kitoms įplaukti :-)
    • Nepraėjus savaitei pastebėjau juodų akmenukų fone vos įžiūrimą mailių (suskaičiavau ).
    • Draugai, turintys akvariumus, patvirtino kad dalį mailiaus gali suėsti tėvai, bet siūlė to nesureikšminti sakydami: „viso nesuės“, „atranka“, „gali ir visi išgyventi, jei turės kur slėptis“.
    • Nemačiau nė vieno atvejo, kad koks mailius būtų pagautas vyresnės žuvies.
    • Kad mažyliams būtų saugiau, ketvirtadienį vis tik įsigijau ~120 l akvariumą su dviem guramiais ir penktadienį ten iškėliau gupijų tėčius išskyrus juodąjį.
    • Naujoje vietoje gupijos elgėsi tarsi būtų pasimetę, kažko trūko.
    • Į didįjį akvariumą perkėlus dar ir pusę patelių, žuvų nuotaika pagerėjo, būreliu drąsiai plaukioja viršuje (oro negaudo, tik, kažkodėl, laikosi netoli vandens paviršiaus).
    • Mažajame (40 l) akvariume liko dalis patelių (11), tamsusis patinas (1) ir mailius (apie 20).
    • Per savaitė mailius tiek paaugo, kad, manau, didelės žuvys jų jau nepuls.

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Savaitės - mažai. O suaugę guramiai patvarkys ir trijų savaičių, jei tik paragaus.

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo žinutes
  •