Puslapis 1 iš 2 12 PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 1 iki 25 iš 34

Gija: Ekologiški upėtakiai Lietuvoje. Yra ar vis dar nėra?

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.655

Ekologiški upėtakiai Lietuvoje. Yra ar vis dar nėra?

Manau ,kad eksperimentuot verta.Dabar,kai visi biesinasi dėl ekologijos turėsi ką pasiūlyt.Turiu bičiulį,kuris parduoda savo ekologiškai užaugintus upėtakius gal trigubai brangiau nei parduotuvėj.perka net prezidentūra.

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 04
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    101
    O kuo upėtakius šeria, kad jie ekologiški patampa?

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.655
    Perka šaldytą kilką ir šeria.

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.560
    Lietuvoj niekas neaugina ekologiškų upėtakių.

Narys
    Įstojimo data
    2011 11 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    126
    Labas Rolandai kas pagal tave ekologiškas upėtakis?

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.560
    Yra Ekologinės gamybos taisyklės, reglamentai ir t.t.
    Peržiūrėk sertifikatus, pasitikrink rūšis čia

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.374
    "Turiu bičiulį,kuris parduoda savo ekologiškai užaugintus upėtakius gal trigubai brangiau nei parduotuvėj.perka net prezidentūra"

Tikriausia jo vardas Marijanas ir gyvena netoli "Vievio".

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.655
    A ką buvai?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.758
    Blog Entries
    5
    Nors čia mes jau ne į temą "drožiam", bet ir aš šiek tiek įsikišiu.
    Mano supratimu, žuvį galima vadinti ekologiška, kai ji atitinka formalius reikalavimus tokiai produkcijai ir yra sertifikuota. Taip pat, ir žuvų pašarai turi būti su ekologiniu sertifikatu, kitaip vadinti žuvį ekologine gali būti melagystė. Jei upėtakius šeria šaldyta jūrine žuvim, tai čia nematau nieko gero ir juo labiau ekologiško. Turbūt ta žuvis anaiptol ne aukščiausios rūšies, ir plius dar sunkiųjų metalų prikaupusi, kaip nemaža dalis jūrinės žuvies. Gydytojai dažnai ligoniams net nerekomenduoja valgyti jūrinės žuvies, dėl didelių švino sankaupų. Man labai įdomu, kur ta ekologija didesnė, sertifikuotuose skandinaviškuose pašaruose, ar kažkokioj šaldytoj kilkėj, kuri neaišku kur ir kokiom aplinkybėm sugauta. Jei ūkis neįsiregistravęs, kaip ekologinis, jei neturi sertifikatų, vadinasi neturi ir teisės savo produkcijos vadinti ekologine.

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.655
    Nilai sutinku,kad ne į temą,bet žuvis šersi ne skandinaviškais pašarais,o lenkiškais.Jei paršelį šersiu savo grūdais,pieno išrūgom,ganysiu pievoj, ar jis nebus ekologiškas.Sau auginu ir man tie sertifikatai panaudot vienoj vietoj.Tas pats ir su žuvim.Jei vaišinsiu Tave savo žuvim ir pasakysiu,kad ji ekologiška, neturėtum pykt.Dėl šėrimo šaldyta žuvim ir man kilo abejonių.Ne dėl sunkiųjų metalų,nes jų daugiau būna plėšriose žuvyse,kai praeina keli maitinimosi ciklai,o dėl riebalų oksidacijos ir kitų skilimo produktų.Nors panašūs procesai turbūt vyksta ir su kombinuotais pašarais.Turbūt ne visi augintojai kombikormą laiko tinkamoj temperetūroj ir dažnai vežasi šviežią. .Su ta ekologija kai kada darosi keisti dalykai.

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.560
    Ekologiškas produktas - ne tik ekologiški pašarai.
    Ekologiškas produktas turi turėt sertifikatą, t.y. patvirtinimą, kad per visus gamybos etapus, formas, sąlygas ir santykius ir su aplinka, gamta atitinka nustatytus reikalavimus, o ne tik: mano geras pašaras, mano kiaulė ekologiška. Taip bobutės turguj gali mulkint pirkėją ir tai ne kiekvieną. ;)

Ekologiškų upėtakių išaugintų Lietuvoje dar nėra!

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.655

Cool

Citata Autorius Rolandas Žiūrėti skelbimus

Ekologiškų upėtakių išaugintų Lietuvoje dar nėra!
    Bet užsiaugint ir valgyt galima.Sertifikatas-dar ne viskas,jis produkto nepadaro ekologiškesniu ,o ekologiškas ne pardavimui gali būt būt ir be sertifikato,ir dar ekologiškesnis už turintį visus popieriukus.

Narys
    Įstojimo data
    2011 11 07
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    45
    Citata Autorius tvis Žiūrėti skelbimus
    Bet užsiaugint ir valgyt galima.Sertifikatas-dar ne viskas,jis produkto nepadaro ekologiškesniu ,o ekologiškas ne pardavimui gali būt būt ir be sertifikato,ir dar ekologiškesnis už turintį visus popieriukus.
    Kažkaip tu čia viską "sumaklinai" jei nori užsiauginti sau ir valgyti pats arba tavo šeima, tai taip tu gali pasirinkti koki pašara nori duoti žuvims (kaip auginsi, tą ir turėsi), bet jei nori žuvį parduoti kaip ekologinę tai čia jau visai kitas reikalas yra. Kaip Rlandas minėjo tai yra daug sudėtingiau, nei tik teigimas jog produktą užauginau tikrai ekologiškai.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.758
    Blog Entries
    5
    Suplakėm šioj temoj du skirtingus dalykus: ekologišką produkciją ir ekologiniais, ekstensyviais metodais (principais) užaugintą produkciją, man atrodo tokie galėtų būti teisingesni apibūdinimai. Ko gero norint būti tikram, kad upėtakis, kurį užsiauginai yra tikrai "švarus", reikėtų jo dirbtinai nešerti, o leisti maitintis to paties tvenkinio mitybine baze (vabzdžiai, saulažuvės ir t.t.) ir būti tikram dėl vandens ir grunto kokybės. Šaldyta žuvis man nė kiek neatrodo geriau už tą patį kombinuotą pašrą, kurio sudėtyje dominuoja žuvies miltai pagaminti iš tokių pačių "kilkių" :). Nors aš šiaip nieko prieš neturiu nei prieš kilkes nei prieš kombinuotus, čia tiesiog šiaip dėl sąvokų labiau užsidiskutavom.

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.560
    Būtent, ekologija plati savoka.
    Gamybos būdas reglamentuotas.
    Akreditacija, sertifikavimas, standartai, sutartys tarp šalių ir t.t. - labai platu, sudėtinga ir rimta.

Neklijuokim to žodžio "ekologiškas produktas", "ekologiškai užauginta" - tai griežtai reglamentuota ir ne dėl biurokratų išmislų ar mados, o kad atitiktų vieningą standartą, taisykles. Ir jei yra produktas lentynoje pažymėtas ženklu, pardavėjas/augintojas gali pateikti sertifikatą (galiojantį), reiškia taip ir yra. Produktai juda Europos sąjungoje laisvai, pasaulyje. Kaip kitaip be taisyklių, standartų, reglamento? Kiekviena bobutę pradės šaukt turguje, kad jos kiaulė ekologiška, o perpardavinėtojas nuveš toliau tą mėsą ir pasakys, kad jam bobutė pasakė? Kas bus iš to "sakė geru pašaru šėrė, savo mėšlą naudojo"?
    Tai ne užrašėlis etiketėje, tai sudėtingas, atsakingas reikalas, kuris ženklinamas irgi reglamentuotai.
    Jau kartojuos, atsiprašau. :)

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.374

A ka buvai

Taip Tvis esu buvęs prieš kokius 7 metus.
    Pirmąkart valgiau suši..
    Matai esu kilęs iš kaimo,...tai net nesupratau tada, kad valgau žalia žuvį..
    kai garsiai pasakiau, kad toks įspūdis, kad žalia, tai juoktis pradėjo..
    Na nežinau ar daug kas valgytų suši nusipirkę maximom?
    Jei gerai atsimenu, tai tada kg rukyto upėtakio kaina apie 50 Lt/kg.
    Tai įtariu dabar kaina turėtų būti kur kas didesnė..
    O rūkyto skanumas..

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.758
    Blog Entries
    5
    Jei gerai atsimenu, tai tada kg rukyto upėtakio kaina apie 50 Lt/kg.
    Tai įtariu dabar kaina turėtų būti kur kas didesnė..
    ...arba mažesnė, dėl didesnės konkurencijos.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.374
    Nilai, galėčiau suderėti, kad kaina bus ne mažesnė, bet į šį klausimą geriausia galėtų atsakyti TVIS.
    Nes tuo metu upėtakių paauginimui apie 150-200 gr. galima buvo įsigyti gal apie 10-14 Lt/kg.
    O dabar jų kokia kaina??

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.758
    Blog Entries
    5
    Esmė ta, kad lenkai tiek yra numušę kainas ir atpiginę gamybą, kad Lietuvoj ilgai neprekiausi po 50 lt/kg, nebent turint draugų valdiškose įstaigose, kurie furšetams už valdiškus pinigus tuos upėtakius pirktų. Už 20 Lt lenkas tau tą patį upėtakį rūkytą parduotų ir dar pelną normalų pasiimtų. Reikia įvertinti, kad tobulėja ir technologijos, pašarai, visa tai leidžia produktyvumą gerą padaryti. Lenkai prekinio upėtakio kilogramą užaugina maždaug po 7 Lt. savikaina tai čia iki 50Lt toli kaip iki Marso. :)))

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.560
    Nilai, patikėk.
    Kol savo akimis nepamačiau, netikėjau, kad tokių dalykų yra Lietuvoje, ir čia pat panosėje.
    Čia ne eilinis reikalas. ;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.758
    Blog Entries
    5
    Rolandai, nelabai supratau kas būtent yra "čia panosėje"? Ar kad upėtakiai brangūs, kaip sakė Darulis, ar kad pigūs kaip pas lenkus? Ar čia tie ekologiški kaip rašė Tvis?

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.655
    Tai gal užvažiuok ir pažiūrėsim ir pašnekėsim.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.758
    Blog Entries
    5
    Kažkaip nepatogu trukdyti nei iš šio nei iš to, vienaip ar kitaip manau vistiek susitiksim, ar su forumo "delegacija" atvyksiu, o gal ir pats kada į forumo susitikimus užsuksi?

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.374
    Nilai, mes su Tvis kaip išsiaiškinau kalbam apie tą patį žmogų.
    Tuo metu kai buvau (prieš kokius 7 metus) aš klausiau kokią savikaina ir kuo maitina.
    Savikaina buvo 25 Lt/kg (nemanau, kad melavo), o maitindavo šaldyta žuvim, kurią pirkdavo Klaipėdoje berods po kokį 1Lt/kg.
    Per diena sumaitindavo apie 120 kg.
    Įvertink pats aplinkybes.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.758
    Blog Entries
    5
    Nu aš pilnai tikiu, kad taip yra, kad augina, ir kad savikaina nemaža, kad šeria žuvimi ir t.t.. Tik keista, kad tokiom kainom sugeba realizuoti. Kai parduotuvėse pilna trigubai pigesnių upėtakių, o mūsų eilinis pirkėjas net ir tų neperka. Žodžiu, sekantį kartą prie bokalo padiskutuosim apie tai... ;)

Panašios gijos

1. ats.: 54
    Paskutinis: 29-05-2017, 01:53
  2. Margieji Upėtakiai
    Nuo KarolisT forume Žuvivaisa, aplinkosauga
    ats.: 4
    Paskutinis: 17-03-2014, 23:25
  3. ats.: 19
    Paskutinis: 23-12-2013, 22:51
  4. Dideli planai Lietuvoje
    Nuo MVR forume Kita
    ats.: 5