Rezultatai 1 iki 9 iš 9

Gija: Kaip aš valau akvariumo stiklus?

Post Kaip aš valau akvariumo stiklus?

Atrodo, kad čia viskas lyg ir paprasta, tačiau visada yra tokių smulkmenų, kurios palengvina gyvenimą.
    Stiklus valau vieną kartą per savaitę. Prieš keičiant vandenį.

Iš vidaus valyti naudoju tris įrankius:
    magnetus, kortelę ir datų šepetuką.
    Iš išorės - mikropluošto štuostę ir vandenį.

Viduje pagrindinį plotą valau su magnetinių stiklų valytuvu. Reiktų saugotis, kad tarp stiklo ir magnetukų nepakliūtų smėlis, žvyras ar sraigės kiauto gabaliukas. Prieš valant magnetukais visada apžiūriu ar ant paviršių, besiliečiančių su stiklu, nėra kas prilipę. Atsarga gėdos nedaro, nes neapdairumas garantuoja negražų įbrėžimą ant stiklo. Niekada nevalau magnetukais ploto prie grunto. Visada yra tikimybė, kad grunto gabaliukas gali įstrigti ir subraižyti stiklą. Taip pat, jei gruntas yra iš granito skaldos, tai smulkūs gabaliukai mėgsta prilipti prie magneto. O tai jau labai negerai stiklui. Laikui bėgant, toks valytuvas susidėvi ir ne taip gerai valo. Tą dalį, kuri būna vandenyje, aš "pagalandu" su aštriu peiliu. Peiliu statmenai paviršiui "sušiaušių" šerelius. Taip šerelių kraštai užaštrėja ir vėl puikiai valo. Tą dalį, kuri būna išorėje, kišu i moterišką kojinę. Šiuo metu prekyboje mačiau magnetukų ir ne kvadratinės, o aptakios formos, kas labai gerai, kai norime valyti sunkiai prieinamus plotus, kur daug augalų.

Click image for larger version. 

Name:	2.jpg 
Views:	21 
Size:	86.4 KB 
ID:	269
    Vietas, kur nepralenda magnetukas, valau plastikine kortelės krašteliu. Labai patogu. Galima ja valyti ir visą plotą. Paviršius prie grunto valau tik su ja. Valyti reikia lėtai ir atsargiai. Kortelę spausti, tik tada kai judate žemyn ir kai esate tikri, kad tarp kortelės ir stiklo nėra įstrigus kokia nepageidaujama kieta grunto kruopelė. Keliant kortelę aukštyn atitraukite ją nuo stiklo.

Click image for larger version. 

Name:	1.jpg 
Views:	16 
Size:	73.1 KB 
ID:	268
    Kampus, silikono siūles, dekoracijas ir kitas nepatogias vietas valau su dantų šepetuku. Geriausias dantų šepetukas - kieta rankenėle ir šereliais. Šereliai gan greitai atšimpa. Juos „pagalandu“ su barzdos skutimo ar plaukų kirpimo mašinėle. Labai puikiai „pagalanda“ ir šepetėlis valo kaip naujas.

Išorėje stiklus valau su mikropluošto šluoste. Iš pradžių sušlapinu stiklo paviršių, o po to jį nuvalau. Labai puikiai nuvalo. Nereikia jokių cheminių valiklių. Jei stiklas apkalkėjo, tai padeda jį nuvalyti actas ar citrinos rūgšties tirpalas.

Tiek trumpai apie mano stiklų valymo rutiną. Įdomu būtų sužinoti kaip tai darote Jūs.

Aš valau, naudodamas nuolaidų korteles, braukiant ir į apačią, ir į viršų. Kol kas nieko nesubraižiau. Magnetą naudoju apvalaus burbulo valymui.

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 03
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    2
    Pigus, paprastas ir greitas būdas nuvalyti stiklui: http://www.zoocentras.lt/trixie-stik...uku-p-517.html
    /Moderatoriaus pastaba: nuoroda į komercinį prekių katalogą tokioje temoje prieštarauja forumo taisyklių 8 punktui. Prašome ateityje panašiose žinutėse, jei manote, kad tai tikslinga, pateikti savo turimos įrangos nuotraukas. Ačiū už supratimą/

Andriau, aš į tokį laikiklį įspraudžiau nuolaidų kortelę. :) Veikia puikiai.

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 04
    Vietovė
    Kuršėnai
    Įrašai
    2
    Kadais jau klausiau analogiško klausimo, ir dariau taip:
    http://www.plantscape.lt/lt/forumas?...catid=11&id=59

O dabar pasikliauju keliais įrankiais. Paprasta kempinėle kur viena pusė šiukštesnė, o kita švelnesnė, dantų šepetėliu ir retsykiai tiesiog į rankas paimta britviuke (senovišku skutimosi peiliuku).

Administratorius Jogaila avataras
    Įstojimo data
    2010 12 21
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    601
    Blog Entries
    15
    Tais laikais, kai pradėjau žaist su akvariumais, toks laikiklis peiliukui būtų pateikiamas ne su nuoroda į internetinės parduotuvės katalogą, o skyrelyje "Pasidaryk pats". Ir tais laikais nebuvo ne tai, kad kreditinių, bet ir bankomato kortelės dar nebuvo atsiradusios. Kadangi gamintis įrankius nebuvau mėgėjas, o su peiliuku be laikiklio kartkartėmis pavykdavo smagiai pirštus susipjaustyt, tai valydavau viską pagalvėle, padaryta iš sterilaus binto. Nežinau, kodėl steriliam buvo teikiama pirmenybė :) Tik pagalvėles sulankstydavom kruopščiai, kad joks siūlas nestyrotų išorėn, kad bevalant neatitrūktų ir nepradėtų plaukiot po akvariumą. Visai neblogai su tuo bintu ta bjaurastis nusivalydavo.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 05
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    121

Re: Kaip aš valau akvariumo stiklus?

Kairėje(foto žemiau, spausti ant nuotraukos)-sinteponas, dešinėje-metalo drožlių(nežinau tiksliai iš ko gaminamas) įrenginys-puodams šveisti. Su sinteponu, kiek pas mane tų dumblių būną, be problemų nusivalo, kaip dulkės, na truputi stipriau paspaudus. Su ta metaline, valau, kur kalkių apnašos susidaro bliūdo viršuje, ties vandens linija(stiklo- tikro stiklo nebraižo), o va su tuo "devaisu", kur aukščiau parodytas(su žaliu koteliu), aš pačiu pirmu pabraukimu subraižiau bliūdo stiklą, ir iškart pasiunčiau tą daigtą į šiukšlinę.

Re: Kaip aš valau akvariumo stiklus?

Kažkada esu bandęs valyti su metalo drožlių kempine kalkes nuo stiklo ir dumblius. Tai man pasirodė, kad taip pat braižo stiklą. Tiesą, įbrėžimai nėra gilūs ir labai pastebimi, bet jei iš arti pažiūri, tai lyg ir vos matinis stiklas toje vietoje pasidaro.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Kiek aš esu valęs savo buvusius ir esamus akvariumus, tai pastebėjau ir įsitikinau, kad pats lengviausias būdas subraižyti stiklus ir yra būtent visokios kempinėlės, vatos, skudurėliai ir panašiai. Man geriausiai pasiteisino tam reikalui skirtas JBL spec. įrankis su aštria geležte. Vienintelis minusas jame, tai labai trumpa rankenėlė, ypač valant didesnio tūrio bliūdus, tai sukelia tam tikrų nepatogumų.

Panašios gijos

1. Kur Šiauliuose užsakyti stiklus akvariumui
    Nuo Valdelis forume Skelbimai
    ats.: 0
    Paskutinis: 11-08-2013, 19:24
  2. Kaip valyt akvariumo gruntą?
    Nuo AuGis forume AÅ¡ naujokas, SOS
    ats.: 25
    Paskutinis: 15-11-2011, 15:46

Šios gijos žymos

Rašymo leidimai

• JÅ«s negalite raÅ¡yti naujas gijas