Puslapis 1 iš 2 12 PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 1 iki 25 iš 35

Gija: Žuvų šėrykla - stalas

Banas
    Įstojimo data
    2011 10 14
    Vietovė
    Marijampolė
    Įrašai
    66
    O kokio kiekio maždaug reiktų? prūdas 8a yra apie 25 kg karpių 8 kg plačiakakčių ir 7 kg lynų.. Net neįsivaizduoju kiek mesti, dabar kas antra diena šeriu kukuruzais po kg įberiu, bet čia manau lašas jūroj toks šėrimas.. ką jūs manot?

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.558
    Priklauso nuo oro.
    Deguonies, vandens temperatūros, slėgio, vėjo...
    Daryk šėrimo stalą, mirkink duoną, matysi kiek suėda. Šylant orams ir augant žuvims (biomasei) - normą didinsi.
    Orientacijai, kol dar vėsu pradėčiau nuo 2 kepalų/dienai ir stebėčiau: neėda- neduodu.
    Dar kažkiek užtruks kol suras, pripras maitintis nuo stalo.

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654

Red face Žuvų šėrykla - stalas

Be šėryklos skęstančios ir plaukiančios neapseisi. Per didelis sumestas prūdan duonos gaminių kiekis greit prarūgsta ir gadina vandenį. Prasideda dusimas. Tada staigiai nuskaidrėja vanduo, žuvys nustoja maitintis ir rytais gaudo orą. Turi nustot šert ir jungt orapūtę. Kiek dienų tai tęsiasi - tiek dienų tavo žuvys vietoj prieaugio tik blogsta.

Banas
    Įstojimo data
    2011 10 14
    Vietovė
    Marijampolė
    Įrašai
    66
    Aš visai žalias kol kas visuose šiuose reikaluose.. Kiek info gaunu tai tik iš šito forumo :) dabar klausimų iškilo dėl šėryklos. Kaip pasigaminti įsivaizduoju, bet kokiam gylį reiktų įleisti ir kur geriau. Prūdas inksto formos vienoje pusėje krantas nuožulnus gilėjantis, kitoje pusėje giliausia prūdo vieta. Kurioje pusėje šerti ir kokiam aukštį nuo dugno? Giliausioje vietoje apie 5 metrai. Ir ką su ta duona daryt, smulkiai supjaustyt išmirkyt ir tą košę suversti į šėryklą? ar išmirkyt du kepalus tarkim per pusę perpjautus ir sudėt į šėryklą.

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Šerk žuvis vidury prūdo, o jei lieptas kitur - nieko tokio, pripras. Šėryklą skandink nuo vandens paviršiaus 1,2-1,4m. Jei šersi duonos gaminiais, daryk virš jos plaukiančią iš kanalizacijos vamzdžių ar plastikinės šlangos, kad plaukiantys gabaliukai neišplauktų, nes prisiviliosi paukščių. Gal Marijampolėj jų nėra, tai tada apsieisi be plaukiančios. Man jau mintys kyla kalt 4 kuolus ir dengt tinklu. Užkniso kirai juodai. Duočiau aš jiem šratų, bet gyvenu prie miesto, visi dabar razumni, žino kur skambint.
    Ir dar, pradėk nuo nedaug, gal net nuo puskepalio. Tam, kad greičiau įpratintum prie šėryklos kartu paberk kokių skaniukų, pav. plikytų kviečių, kombinuotų pašarų.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.375
    Tvis norėjau paklausti dėl ko būtent toks gylis, o ne tarkim 0,5-1m.
    Čia nesikabinėju, bet tik klausiu. Ar praktika rodo??
    Nes manyčiau, kad mažesniam gylyje galima būtų ir pasigrožėti juk visa tai dauguma daro dėl grožio ir malonumo..

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Žinai, dėl grožio aš ateinu ir patrupinu batoną ar duonos kepalą kitoje vietoje, o šėrykloje noriu, kad žuvys ėstų ir kuo greičiau, kad augtų geriau, kad maistas negestų. Jei prūde yra žvejojama ir karpiai dideli - jie bus atsargūs ir kada šėrykla aukštai, jie jausis nesaugiai. Jei prūde nežvejota, tada galima šert ir iš rankos.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Vadinasi teisingai pagalvojau, tik nebuvau tikras dėl tam tikrų detalių.
    O jei šerti 1,5 -2,0 metrų gylyje ar būtų tas pats kaip tavo pasiūlytam variante?

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Na neturiu aš ichtiologo išsilavinimo,bet jei nori pasilazdavot-galim.Karpius gaudo dar didesniame gylyje ir patikėk pagauna.Žiūrėjau ar suėda nukritusį pašarą ant dugno 2,5m gylio-suėda.Reiškia galima šėryklą kabint ir giliau,bet ar Tau patiks sieksniuot iš didesnio gylio.Sprendžiant iš prūdų dydžio neturėtų būt Tavo šėryklos 30x30cm.Be to ten ir vanduo vėsesnis.

Citata Autorius Darulis Žiūrėti skelbimus
    Vadinasi teisingai pagalvojau, tik nebuvau tikras dėl tam tikrų detalių.
    O jei šerti 1,5 -2,0 metrų gylyje ar būtų tas pats kaip tavo pasiūlytam variante?
    Jau antrą sezoną nuo liepto nuleidžiu šėryklą į 2,5m gylį, karpiai maitinasi :)
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_2892.jpg 
Views:	212 
Size:	72.4 KB 
ID:	2734

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Tikrai Tvis nesilazdavoju, o tik bandau max išsiaiškinti kas prie ko ir koks yra geriausias variantas.
    Pats supranti, kad ne viską raštu gali paklausiti ir lygiai taip pat ne viską gali gauti į tai atsakymus.
    Kai gyvai pabendrauji su žmogum (bent jau man taip), tai pradedi skaityti tarp eilučių.. kas ir yra svarbiausia.

Jei pats teigi "Na neturiu aš ichtiologo išsilavinimo", tai aš pasakysiu taip, kad rašinėliai man sekėsi mokykloje ne kaip....
    Gyvai jei bendrautume tai tikrai taip nepagalvotum apie mane..

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 05
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    121
    Sveiki vyručiai, o kokių išmatavimų turėtų būti tas stalas? Na tarkime 1 x 1 m. normalu, ar didesnės reikia? Bala ~10a., gylis ~3m., lynai-erškėtai.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius gede Žiūrėti skelbimus
    Sveiki vyručiai, o kokių išmatavimų turėtų būti tas stalas? Na tarkime 1 x 1 m. normalu, ar didesnės reikia? Bala ~10a., gylis ~3m., lynai-erškėtai.
    Per didelis. Sunku kelti bus. pas mane yra ~80x60 ir tai jau manau kad per didelis. Aišku dar priklauso kaip kelsi, ar nuo liepto ar nuo kranto. Nuo kranto su kartim kyloti sunkoka, jei nuo liepto, tada paprasčiau.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Dabar iškilo klausimas kaip daryti šėryklą eršketams? na tegul buna 70x90cm, čia tik šiaip tie išmatavimai. Reikia daryti kažką, kad pašaras liktų ant stalo... dėl specifinės burnos ir nosies turim problemą dėl bortelių.Ar žuvis sugebės iš ten išsikrapštyti? ir ar borteliai nesužeis žuvies. Be bortelių nedarysi gi... nustums viską ant dugno.
    Mintis buvo daryti tokią įdubusią truputėlį ir visą dugną išklijuoti pintu tinklu kurios gija (siųlas) būtų kokia 2-3 mm. storio... Ar aš čia visai be reikalo kuriuosi problemą?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius Nemas Žiūrėti skelbimus
    Dabar iškilo klausimas kaip daryti šėryklą eršketams? na tegul buna 70x90cm, čia tik šiaip tie išmatavimai. Reikia daryti kažką, kad pašaras liktų ant stalo... dėl specifinės burnos ir nosies turim problemą dėl bortelių.Ar žuvis sugebės iš ten išsikrapštyti? ir ar borteliai nesužeis žuvies. Be bortelių nedarysi gi... nustums viską ant dugno.
    Mintis buvo daryti tokią įdubusią truputėlį ir visą dugną išklijuoti pintu tinklu kurios gija (siųlas) būtų kokia 2-3 mm. storio... Ar aš čia visai be reikalo kuriuosi problemą?
    Pas Tvis mačiau staliuką eršketams be bortelių, veikia.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Iš ties, borteliai eršketams netinka. Nesugraibo pašarų iš kampų. Suvirino man iš 14mm armatūros keturkampį gal 70x70, užtraukiau jį plastikiniu tinklu ir gerai. Vidurys truputį įdubęs gavosi. Pašarai neiškrenta. Tarp kitko ten pilu gal ketvirtadalį visų pašarų- kontrolei. Likusius paskleidžiu ant dugno.

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Taip net paprasčiau- nereikia iš kažko formuoti šėryklos duburio- pats tinklas įdumba. Tik aš labai nenoriu šerti ant dugno, nes esant moliui (o prūdas bus naudojamas ir maudymuisi), labai padidėtų vandens drumstumas, todėl geriau jau susikonstruosiu dvi šėryklas ir palaikysiu dugną dugne :).

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Tada eršketų siūlau neaugint, nes jie vandenį drumsčia neblogai. Be to šėrykla irgi dedama ant dugno.

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Na šėryklą kabinsiu, tik, galbūt didinsiu išmatavimus ir kabinsiu šulinio svirties principu, nereikės dėt į kelnes, kai iš vandens iškėlinėsiu. O dėl drumstimo, tai vis vien, ne karpiai- neknisa taip stipriai.

Banas
    Įstojimo data
    2012 04 13
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    496
    Na, kaip ir viskas logiška kalbant apie stalus eršketams, bet tai negi neišplaukia iš tų stalų granuliuoti pašarai? Jie ir taip negreit skęsta, o dabar gausis taip, kad stalas skęs greičiau nei granuliuoti pašarai, o pašarai sėkmingai išsibarstys perimetru. Suprantu, jei šeriama ten kokiu faršu ar pan., bet kaip su spec. pašarais? Plius jei koks 2 kg eršketas praplauks, tai vienu ypu pusę pašarų su uodega nuo stalo nupūs... Bet čia mano tokie pamąstymai, o kaip praktikų pastebėjimai?

Narys
    Įstojimo data
    2013 08 23
    Vietovė
    klaipeda
    Įrašai
    61

Na ir man prireikė pasigaminti šėrimo stalą ,viskas kaip ir aišku. Tik klausimas iškilo ką jus dedate i dugną per medžiagą ,kad stalas skęstu dugnas turi būt su skilutėm ir sunkus ,bet ne per daug ,kad eitu paskui pakelt

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Tvis sakė, kad įsidėjęs tinkliuką tokį, kaip ant langų, nuo uodų. Jis šiek tiek kietesnis ir neplasnoja dedant į vandenį. Aš tokiu principu ir savo šią savaitę pasidarysiu.

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Savo "stalą" sukonstravau iš armatūros 80x80, dėl specifinės žuvies nedariau bortelių. Tinklas dėtas armavimo statybinis, paliktas laisvuma įdubimui. Prieš įleisdamas į vandenį pašarą (granules) sudrėkinu, kad kuo mažiau plauktų, įleidinėju lėtai ir viskas funkcionuoja kuo puikiausiai.

Click image for larger version. 

Name:	20140412_164512.jpg 
Views:	76 
Size:	74.1 KB 
ID:	5534

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Ar tikrai 80x80 cm??
    Ne kokių 80x..0 cm?
    pagal nuotrauką jis neatrodo kvadratinis.

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Su smartu daryta nuotrauka iš gana arti, todėl taip ir atrodo... šiaip 80x80 :)

Panašios gijos

1. Šėrykla žuvų šėrimui
    Nuo Rolandas forume Pasidaryk pats
    ats.: 104
    Paskutinis: 02-05-2019, 09:19

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo žinutes
  •