Puslapis 2 iš 5 PirmasPirmas 1234 ... PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 26 iki 50 iš 124

Gija: Tomelio kūdros didinimas

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Na va, karpiai pas mane jau valgo, nuostoliai: krito šamas, vienas amūriukas ir keletas kuojų. Bandžiau pažvejot, tai pagavau du karpiokus ir vienas nurūko su pavadėliu, pradėjau vėl šert, žiūrėsiu kas bus.

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Reikia patarimo. Kaip minėjau vakar pajungiau orapūtę. Ledas visai dar nestoras, gal koki 5 cm, tai šiandien eketė pasidarė jau kokia 2 m. skersmens, nuėjau pažiurėt kaip viskas iš arti atrodo, o ten prisirinkę žuvų, pamatę mane nuplaukė, nes ėjau visai nesisaugodamas, orapūtės vamzdį vakar ikišau koki 3 m. atstumu nuo kranto, gale lieptelio, nes ant ledo lipt nejauku buvo. Pastovėjas ant tiltelio kelias minutes patebėjau, kad žuvys gryžta, sustoja po ledo atbraila ir stovi atsisukę i eketę, vaizdas labai priminė vasaros metu buvusį dusimą, tada pajungus orapūtę reikalai susitvarkė, ar tai reiškia kad jau trūksta deguonies? Kaip elgtis, ar laukt ir stebėt, ar čiupt graibštą ir bandyt organizuot žuvies Kalėdom? Visai nesinorėtų pavasarį užkasinėt, geriau jau dabar suvalgyt. Prūdelis mano kolkas vis tas pats apie 3,5-4 aro, gylis apie 3m, iškastas raudonam molį, organikos tikrai nėra daug, nes netoli tik vienas nususęs beržiokas auga, taigi lapų daug negauna, augalų apart kelis metrus pakrantėj augančių švendrų ir kelias nendres bei kelis ajarus, nėra.

Vakar truputi ne ten parašiau žinutę. Žodžiu situacija šiandien irgi ta pati, žuvys būriuojasi ties eketes kraštu ir lėtai plaukioja kokia 0,5-1 metro gylyje. Čia normalu ar ne? Pirma žiema žiemojam su orapūte. Pernai tik ekete prakirsdavau ir peržiemojo be nuostolių, bet žuvies buvo mažiau ir mažesnes. Tai koks vis dėl to butu patarimas iš kolegų, ar gaudyt žuvį ir vartot, ar laukt ir tikėtis kad viskas bus ok. Pats būčiau linkes laukt, badu nemirštu, o jei peržiemotų tai pavasarį nereiktų žuvint, ir galėčiau bandyt dar paaugint, pagrinde labai daug pas mane žvynuotų karpiukų dvimečių, prieš du metus rudenį ileidau 200 vnt mailiaus nuorūkos dydžio, tai dabar pas mane jie 2 vasaros, svoris kažkas po 300-500 gr, neišsivaizduoju kiek jų ten yra, bet plaukioja tikrai nemažai, dar yra keli trimečiai plačiakakčiai ir trimečių karpių manau kokia 15-20, tie jau rudeni +- 2 kg buvo. Nu dar kažkiek karpio-karoso hibridų trimečių, šamukas kokių 2 kg, ir kažkiek kuojų kurių niekaip neišnaikinu.

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Tomai nepergyvenk, orapūtė savo padarys.Manau, kad žuvies Tavo prūde išties daug,nes dusimo pradžiai kaip ir anksti.Ko gero vandens tyrimas nepamaišytų,nes jei vandens ph mažas-mažiau tirpsta deguonies.Gal šiuo atveju ir difuzorius nepamaišytų, nors aš jo žiemą niekad nenaudojau.Jei nori savo žuvį apžiūrėt-nueik naktį su prožektorium.

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Citata Autorius tvis Žiūrėti skelbimus
    Tomai nepergyvenk, orapūtė savo padarys.Manau, kad žuvies Tavo prūde išties daug,nes dusimo pradžiai kaip ir anksti.Ko gero vandens tyrimas nepamaišytų,nes jei vandens ph mažas-mažiau tirpsta deguonies.Gal šiuo atveju ir difuzorius nepamaišytų, nors aš jo žiemą niekad nenaudojau.Jei nori savo žuvį apžiūrėt-nueik naktį su prožektorium.
    Na žiūrėsiu kaip bus. Reik gal koki testą nusipirkt, pažiūrėt koks ten vandenukas pas mane baloj.Žuvies daugoka ir man taip atrodo, ruošiausi rudenį apgaudyt, bet per komandiruotes ir darbus laiko nebuvo. O i ka atkreipt dėmesį stebint žuvį. Difuzorių galiu uždėt, turiu nusipirkes, vasarą naudojau, tai gržiai mažais burbuliukais pučia.

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Jei difuzorius nesumažins per daug oro srauto-dėk.Tavo vietoj jį naudočiau iki tol ,kol žuvys atsitrauks nuo eketės.Paskui nuimčiau taupydamas orapūtę.Ir taip žiemą jai ne pyragai.Juolab artimiausiu metu žada atšalimą.
    Į savo auginamą žuvį pažiūrėt dažniausiai nebūna kaip,nebent kai sugauni meškere.Tai dabar turi progą,nors geriau jos nebūtų.

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Situacija šiandien nesikeičia, turbūt teks ryt difuzorių dėt, gal nenumirs orapūtė, eisiu kai sutems su prožektorium inventorizuot savo žuvies. Kažin kaip būtų galima pagaut tuos karpius kur jau +- po 2 kg? Mačiau ir keletas tu didelių plaukioja eketės kraštuose, manau sugavus bent kelis tuos didžiuosius kitiem butų laisviau. Čia Tvis minėjo, kad jei mažas pH tai blogiau tirpsta deguonis, tai kaip ta pH pakelt, nes jei neimanoma, tai tada ir tirt vandeni nėr prasmės.

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 13
    Vietovė
    panevezys
    Įrašai
    312
    Mano tvenkinys taip pat perkrautas žuvimis. Tai orapūtė dirba tiek žiemą, tiek vasarą su difuzorium. Aeravau visą vasarą ir rudenį pusę paros, o prasidėjus šaltukui įjungiu non stop. Manau svarbu vandenį prisotinti deguonimi truputį iš anksčiau, kai laikome didesnį kiekį žuvies. Gal taip darydamas sunaudoju daugiau elektros, aeruodamas su difuzorium rizikuoju orapūtės sveikata, bet dėl žuvų ramiau :)

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.375
    Na man toks vaizdas labai nepatiktų, jai tai būtų mano tvenkiniuose...
    Daryčiau prielaidą, kad žuvims trūksta deguonies..
    pas mane kai trūko deguonies, tai žuvis nors ir maųytės, bet siūkiodavosi aplink eketį..
    Kaip papumpavau siurblių pusė dienos, tai jos pabėgo nuo eketės ir po to nebemačiau..

Teko gaudyti žuvis, kai dūso ežere, tai jai jau eketėje matai dideles žuvis, tai tikrai yra problemų..
    Bet gal tik vienas dalykas šiuo atveju yra geras, kad tvenkinys nedidukas, tai gali suvaldyti deguonies stygių...

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Dėl žuvies gaudymo neskubėk. Jei orapūtė dirba- blogiau jau nebus. Gal tik man taip pasirodė, bet kiek valgiau dūstančios žuvies-smarkiai smirdėjo dumblu. Rūgštingumą numušt galima kalkių pienu.

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Nesigasdink, viskas ten tvarkoje su tuo deguonimi. :)
    Pas Jogailą, kažkurioje temoje, pajungus kompresorių irgi renkasi pažiūrėti iš smalsumo ir stovi nosimi į vezuvijų užhipnotizuot karosai.
    Jei nekyla viršun, ramiai tegu dirba kompresorius. Anksti dar dusti žuvims.

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Tomai,kaip atrodė prūdo gyventojai naktį.

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164

Cool

Citata Autorius tvis Žiūrėti skelbimus
    Tomai,kaip atrodė prūdo gyventojai naktį.
    Panašiai kaip ir dieną. Sau ramiai plaukioja kokia 0,5-1m gylyje. Kažkaip pradėjo mažėt žuvies eketėj, šiandien ryte žiūrėjau, tai jau tik keli dvimečiai karpiukai sukiojasi, tikiuosi atsibodo atrakcija kitom, bet ir eketė šiek tiek sumažėjo, nes pas mus kokiais 4 laipsniais šalčiau nei anksčiau buvo. Tikiuosi viskas bus gerai, ir bus ka meškeriot pavasarį

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Tai tada pavojaus dėl dusimo nėra.Jei žuvys dustų-naktį būtų nosis iškišę tikrai.

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Sveiki. Pradėjo nutirpinėt ir mano prūdelis, tai pasirodė negerovės. Vakar radau kritusi amura kokia 1kg, jau pradėjas pūt, šiandien dar įdomiau, vakar sugalvojau dieną išjungt orapūtę, vakare pamiršau įjungt, šiandien užsitraukė ledukas, tai prie žolių po leduku žiūriu du skenduoliai, karpiukas ir karosas po kokia 400 gr, pasiėmiau grėblį ir pramušiau ledą ir ištraukus skenduolius paaiškėjo kad jie dar gyvi, nors gulėjo ant šono, nunešiau prie eketės, karpiukas taip ir guli ant šono kvepsėdamas, o karoso atgal neleidau. Bet vat bėdą pastebėjau ant karoso, kokia 30 proc. kūno pasidenge tokia kaip samana ar tai ilgu tokiu pelėsiu, o ant jo dumblo nuosėdų, pabandžius krapštyt tuos pelėsius tai sunkokai valosi, kaip supantu tai kažkokia liga, ka man daryt???

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Grybas pjauna per žiemą nusilpusias žuvis. Vis tik ilga žiema buvo.Gal tos žuvys rudenį ant kabliuko buvo pakliuvę, gal koks plėšrūnas, dėlės, ar utėlės puolė. Per žaizdą infekcija įsimetė.Mesk tas žuvis katinui, nes jos grynas užkratas. Vistiek neatsigaus.

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Su mano kūdra įtariu kažkas negerai, nutirpus ledui radau tris amūrus padžiovusius pelekus, pora pristipusių karpiukų, na tokių leisgyvių pažeistų grybo, o vat šiandien dar du iškilo, bet jau matosi kad senokai ilsėjosi, tokie jau papuvę. Pabandžiau užmest meškerę, tai lynuką delninį pagavau, bet kažkaip negera nuojauta, kad karpių nelabai liko, turbūt dugnas lavonais nuklotas. Vanduo baisiai drumzlinas, nieko neina įžiūrėt. Man įdomu dėl ko taip galėjo nutikt, orapūtė dirbo nuo žiemos pradžios. Kaip reiktų elgtis, kad kita pavasarį vėl nereiktų žvejot skenduolių. Kažin kaip sužinot ar karpių dar liko, nes dar kaip ir laikas būt naujų nupirkt.

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Tomai, neskubėk daryt drastiškų išvadų.Žinai kiek žuvų leidai, atmesk pagautas,kelias stipusias ir jei manai,kad yra galimybė dar žuvint,-važiuok į žuvininkystės ūkį.

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Na jei tik tiek kiek iškilo, tai karpių sočiai dar turėjo likt, plačiakakčius pernai apgaudžiau, tai šiemet vėl įleidau. Vat jei ant dugno lavonų nedaug, tai karpių kaip ir užteks.

Banas
    Įstojimo data
    2011 10 14
    Vietovė
    Marijampolė
    Įrašai
    66
    O kaip plačiakakčius gaudai? Aš pas save susileidau tai nemačiau nei vieno... Nei paviršiui nei ant meškerės

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Su tinklu.

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Ar gali būti, kad jau trūksta deguonies? Šiandien pastebėjau, kad ryte žuvys plauko paviršiui, kai kurios jau lyg ir orą bando gaudyt, kai kurie karpiukai šokinėja. Pašaras po nakties surytas. Gal jau orapūtę jungt?

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Gal diena tokia-pas mane irgi tas pats.Vakar labai noriai maitinosi.

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Vakar įjungiau orapūtę. šiandien žuvies paviršiui nematyt, pašaras suėstas.

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Click image for larger version. 

Name:	20131015_132657.jpg 
Views:	66 
Size:	74.1 KB 
ID:	4565Click image for larger version. 

Name:	20131016_113826.jpg 
Views:	65 
Size:	74.8 KB 
ID:	4566Click image for larger version. 

Name:	20131017_120942.jpg 
Views:	64 
Size:	74.9 KB 
ID:	4567

Žodžiu gavosi taip. Apie kokie 6 arai manau. gylis 2-3 metrai. Bet problema tame, kad žuvų nepavyko išgaudyt, o pasirodo ten jų yra:). Karpių kibirą pririnkau kaip su kaušu sėmė dumblą iš senos balutės dugno. Plačiakakčiai sustresavę į krantus šokinėjo ir atgal ridenosi. Nukritus vandeniui karpiai nerštą įmitavo, lakstė pakrantėm, nors spalio vidurys.
    Dabar prie reikalo. Reikia kolegos patarimo. Kaip bandyt išgaudyt žuvis? Tinklo neturiu nes senas supuvo, o naujų neparduoda, bent jau legaliai. Karpių jau nenoriu šitam prūdelį, svajoju apie eršketus, gal ne taip knis dugną. Gal dar ką į kompaniją eršketam. Beje drastiški žuvų naikinimo būdai man nepriimtini (chlorkalkes, elektra arba žiemą dusinimas). Žinau jei neišgaudysiu žuvų iki žiemos, stengsiuosi išsaugot per žiemą, tik su vandeniu nekas, apie 1,5 metro tik giliausioj vietoj, na gal dar kiek prilis. Bet ir palikt karpius jei pavasarį svajoju apie eršketus manau neracionalu. Ar kažkaip bandyt suderint. Laukiu patarimų, nes žinau kad čia yra tikrai patyrusių reikalo žinovų. Laukiu visokių patarimų, kaip jūs darytumėt mano vietoj?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.759
    Blog Entries
    5
    Gal kitą savaitgalį važiuosiu į uošviją Prienų raj. jei yra noras, prilėktum iki manęs (27 km. į Alytaus pusę) paimčiau bradinuką ir galėtumėm pratraukti pro tą tavo prūduką, kol dar vandens nedaug. Jei nieko kito kitur nerasi. :)
    Silurus glanis ...;)

Panašios gijos

1. Natūralus tvenkinio produktyvumo didinimas.
    Nuo Darius1 forume Tvenkininė žuvininkystė
    ats.: 29
    Paskutinis: 18-04-2017, 19:07
  2. Aisjauda tvenkinio didinimas, valymas - kaip?
    Nuo aiskauda forume Dekoratyviniai vandens telkiniai
    ats.: 4
    Paskutinis: 25-04-2012, 16:06
  3. Priemonės kūdros vandens paviriui valyti
    Nuo doms forume Įrengimo ir priežiūros priemonės
    ats.: 8
    Paskutinis: 12-07-2011, 11:06
  4. Kūdros vandens parametrai
    Nuo doms forume Tvenkininė žuvininkystė
    ats.: 10
    Paskutinis: 26-05-2011, 08:42

Rašymo leidimai