Puslapis 2 iš 2 PirmasPirmas 12
Rezultatai 26 iki 39 iš 39

Gija: Žuvų dusimas žiemą

Rolandas
    Svečiai
    Aš tvenkiniuose pradedu matuot deguonį šeštą savaitę užšalus ledui. Reiškia po vasario 16 ir reiks eit šiemet.

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Labai drąsus Rolando pareiškimas. Kiekvienas prūdelis kitoks. Aš taip nerizikuosiu.

Rolandas
    Svečiai
    Taip, kiekvienam savo režimas ir dar kiekvienais metais vis daugiau ir žuvų ir organikos.
    Kitiems taip drąsiai nesiūlau, trumpinu iki keturių savaičių.

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Suprantu, kad aeravimas vėsina vandenį ir dėl to žuvim būna šioks toks diskomfortas, bet dėl to stimpa mažiau nei visos dėl deguonies trūkumo. Jei prūdelis nepratekantis ir prifarširuotas žuvim, keturių savaičių gali būt per daug, ypač jei susiklosto nepalankios meteorologinės sąlygos. Todėl siūlau orą pūst jau trečią savaitę.
    Šiaip, dėl būsimų svetainės lankytojų, šią diskusiją siūlau perkelt į kitą temą.

Banas
    Įstojimo data
    2012 04 13
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    496
    Citata Autorius tvis Žiūrėti skelbimus
    Suprantu, kad aeravimas vėsina vandenį ir dėl to žuvim būna šioks toks diskomfortas, bet dėl to stimpa mažiau nei visos dėl deguonies trūkumo
    Gal galima plačiau apie žuvies stipimą prie mažų temperatūrų? Nes kol kas, kiek mano išsilavinimas ir patirtis neša, tai +4 C temperatūros vanduo yra pats sunkiausias, t.y. Didžiausias vandens tankis yra 4 oC temperatūroje (prisiminkime, kad ledas plaukia, o po ledu būna 3-2-1C minuso, ko nebūna niekada dugne) ir žiemos metu, netoli dugno tai yra visiškai normali temperatūra (beje, vasaros metu, gilesniuose telkiniuose irgi). Taigi, kad ir kiek ajeruotume, pradžioje turėtume gauti ižą paviršiuje, nei bais žemą temperatūrą dugne... Nebent man kažkas nedaeina :)

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Po ledu minuso nebūna, o jei būna, tai gaunasi ledas. Kiek matavau savo prūduose temperatūrą žiemą, nei karto nesu radęs +4. Tokia temperatūra turbūt būna didesniuose gyliuose. Mano prūduose, žiemą, temperatūra būna nuo 0,3 iki 2,5 šilumos.
    Skaitydamas literatūrą apie žuvis, randu kritines ne tik viršutinės, bet ir žemutinės temperatūros ribas. Atskirom žuvų rūšim jinai skirtinga. Pernai vienu metu mano eršketų prūdely buvo +0,3 o tai kai kuriom eršketų rūšim jau kritinė riba.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.375
    Tas taip. Jei orapūtė dirba, tai temperatūra priklauso nuo kelių faktorių: lauko temperatūros, ploto-gylio ir ko gero koks dugnas.
    Vienam prūde kurio plotas 40 arų temperatūra buvo nukritusi iki +0,9 C ir čia orapūtė dirbo nuo Kalėdų..
    O didesniuose, tai ji vaikščiojo +2,4C iki +3,9C, rašau iš atminties, nes visa info kaime, o lentelės, kurią kėliau į forumą, kažkaip neradau..

Aišku pas Tvis, tai plotas nedidelis (eršketų), gylis taip pat, tai natūralu, kad temperatūra nukrenta iki tiek, tik būčiau galvojęs, kad prie dugno ji turėtų būti didesnė..
    Matyt ir žemė kažkaip atšąla prie dugno..

Orų prognozės: http://www.gismeteo.lt/month/4209/
    visai neblogos.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Orų prognozės: http://www.gismeteo.lt/month/4209/
    visai neblogos.
    Kiek esu įsitikinęs, Gismeteo visada duoda optimistines prognozes, kurios viršija savaitę ar dvi, pas juos amžinai žadamas atšilimas :)) bet jo belaukiant jis vis stumiasi tolyn ir tolyn :))
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 06 18
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    286
    Niekada nežiūriu oro prognozių mėnesiui į priekį - labai netikslu ir beveik niekada neišsipildo. Maximum savaitei tiksliau rašo, nes tiesiog nėra įmanoma nustatyti kol kas tiksliau.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.375
    Sutinku, bet jei yra tikimybė, kad slenka link Lietuvos kokia nors šalto oro banga, tai ir prognozuoja....
    jei atvirai, tai gal šiais metais pirmą kart pažiūrėjau..

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 07
    Vietovė
    Kauno rajonas
    Įrašai
    1.025
    Prieš pora dienų pajungiau siurblį, kad žuvims pavasaris greičiau ateitu ir kad šuo atitirpusio ledo pakraščiuose ieškodamas žuvies nedraskytu plėvelės, nėra ledo, nėra problemos :)
    Click image for larger version. 

Name:	20140305_121301.jpg 
Views:	33 
Size:	77.1 KB 
ID:	5298 Click image for larger version. 

Name:	20140305_121319.jpg 
Views:	32 
Size:	77.9 KB 
ID:	5299

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 08
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    16
    Ar reikia aeruoti kūdrą? kai buvo ledas buvau pajungęs orpūtę ir burbuliavo per šalčius. dabar per atlidį atjungiau. kūdros vanduo pakilo apie 20 virš ledo ir ledas gaunasi po vandeniu, kur pūtė orpūtė yra dvi apie metrą eketės, pati kūdra nepilnas aras, gylis 1,2m. ledo storis buvo apie 20 cm. gylis po ledu apie 70 cm, dabar dar pakilo 20cm. auga paprasti karosai, kelios orfos ir keletas spalvotų karosiukų. atjungiau aeratorių ar vėl pajungti?

Rolandas
    Svečiai
    O tai ko atjungei?
    junk, negailėk kelių eurų, tegul tirpdo ledą, o ir gylis mažas.

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 08
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    16
    Citata Autorius Rolandas Žiūrėti skelbimus
    O tai ko atjungei?
    junk, negailėk kelių eurų, tegul tirpdo ledą, o ir gylis mažas.
    atjungiau, nes kai atšilo, ėmė kauptis vanduo ant ledo, o orpūtė mano ne stacionariai įrengta... teko nukelti nuo ledo, bet žiūriu, kad ledas gan rimtas. žodžiu- vėl pajungiau nuo kranto.

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo žinutes
  •