Rezultatai 1 iki 25 iš 25

Gija: Apistogramos - mažieji (Dwarf) ciklidai

Apistogramos - mažieji (Dwarf) ciklidai

Gal galėtumėte patarti, kokią ių uvų rūį niekada nelaikiusiam ciklidų. iaip internete pilna straipsnių apie Dwarf ciklidus, bet mane konkrečiai domina, kokią rūį Lietuvoje lengviausia laikyti kietame vandenyje. Domina Apistogramma rūies uvys:
    cacatuoides, agassizi, borellii ar kitos rūys. Labiausiai domintų, ką profai mano apie Microgeophagus ramirezi. Ačiū.

P.S. Akvariumo dydis -126 l. Pakankamai tankiai apsodintas augalais.

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.537
    Ramai, pirmiausia, trumpaamžiai 2,5-3 metai.
    Mėgsta aukštą temperatūrą, 28C ir daugiau.
    Naršinti lengviau stimuliuojant - rūgštinant vandenį, o tai lengviau atlikti minkštinant vandenį. Taigi, minkštinam, rūgštinam.
    Labai svarbu įsigyti tikrai gerus, neužskurdintus, ligų neiškankintus-negydytus-nugydytus, gerai išsvysčiusius, sveikus, gerai nuaugusius, jaunus individus.
    Akvariumas turi būti augalinis - geras balansas, biofiltracija.
    Tikrai graži, ori, išdidi, nors nedidukė, žuvytė.

Narys
    Įstojimo data
    2011 07 05
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    119
    Microgeophagus ramirezi gyvena mano akvariume iuo metu +24 gh 12-13. Kai laikiau vasara 28 - nerė. Taikios, bet kai bendrame akvariume nerdavo, įspūdingai gindavo savo teritoriją. Vaikydavo net skaliarūs! ios scenos vaizdas nerealus... Tai lepios, bet tikrai vertos dėmesio uvytės.

Ačiū už atsakymus. O gal tada Apistogramma cacatuoides yra mažiau reikli ir jautri negu Microgeophagus ramirezi? Ačiū.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Ir tos ir tos žuvys, kaip žuvys. :)
    Ramirezos pas mane puikiai jautėsi prie ph 7.1-7.3, nereikėjo su vandeniu nieko šamaninti:).Tik, kai ir Rolandas minėjo, mėgsta jos šiltoką vandenį.
    O įsigyti jas siūlyčiau Kaune pas Ecką.

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 21
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    7

Padėkite išsirinkti

Sveiki,

nekuriant naujos temos, užduosiu klausimą čia. Pagaliau atėjo laikas pakeisti savo mažytį 60 l akvariumą į šiek tiek didesnį - 200 l. Noriu augalinio. Auginti ketinu dwarf ciklidukus, kuriems nereikia labai didelio akvariumo, auga nedideli, nėra itin agresyvūs, nėra reiklūs/lepūs ir nepešioja augaliukų. Esu nusižiūrėjusi tris galimus variantus:
    1) Anomalochromis thomasi;
    2) Microgeophagus altispinosa;
    3) Pelvicachromis pulcher/Pelvicachromis taeniatus.

Pradžioje vietoje 2 varianto galvojau apie apistograma ramirezi, bet pasiskaičiau, jog jos yra gana lepios vandens parametrams ir temperatūrai, tad minties laikyti šias žuveles atsisakiau.

Klausimas yra toks - ar įmanoma būtų laikyti visų trijų rūšių po porelę, ar visgi reikėtų apsistoti ties viena-dviem rūšimis? Kiek skaičiau, vandens parametrų visiems reikia panašių, visi gana neagresyvūs (išskyrus neršto laikotarpį), tad kaip ir turėtų sugyventi. Nerimą kelia tai, kad visos trys rūšys natūralioje gamtoje gyvena gana skirtinguose regionuose - Thomasi afrikietis, likusieji du amerikiečiai, bet altispinosa iš pietų, o pulcher iš vakarų. Dėl to aejoju, ar visgi galima būtų juos laikyti kartu.
    Prie kiekvienos rūšies aprašymo nurodoma tik tai, kad juos galima laikyti mišriuose akvariumuose su panašaus dydžio neagresyviomis žuvimis. Kai kur prie pulcherių aprašymo nurodyta, kad su kitais nykštukiniai ciklidais laikyti nerekomenduojama... Dėl kitų dviejų rūšių niekur plačiajame internete neradau konkrečiai pasakyta, ar įmanomas jų laikymas kartu, ar ne. Gal kas nors iš Jūsų žino ir galėtų patarti?

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.537
    Papūgėlės afrikiečiai. Neršto metu, o jis tikrai bus, sukabins kitas žuvis prie paviršiaus kaip lemputes. Teisingai parašyta apie nerekomendavimą.
    Nebijok pasirinkt ramų. Labai gražios, elegantiškos žuvytės. Lepumas tik toks: netingėt pasikeist vandens, turėt gerą filtraciją, daug augaliukų , žodžiu įsivažiavusį akvariumą. Temperatūra, taip, laikyk apie 28C, bėdų nebus.

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 21
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    7
    Ačiū už patarimą :) Norėčiau dar šį tą pasitikslinti. Skaičiau, kad ramams reikia minkšto vandens ir ph rekomenduojama apie 5-6,5 (nors kitur rašoma, kad 5,5-7,5). Pas mane krano vandens ph apie 7,6-8, gh 11. Ketinu naudoti CO2, tai ph turėtų būti kiek mažesnis (jei teisingai suprantu), bet minkštinti vandens neketinu. Tad ar nebus ramams jis per daug kietas?
    Kitas klausimas, ar galėtų ramai sugyventi su Microgeophagus altispinosa? Šios žuvytės man labai simpatiškos.

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.537
    Jei pirksit vietinio veisimo ar didesnes, į vandens kietumą (veisiau ir prie gH 10) ar pH galima nekreipt dėmesio. Užteks krano parametrų, nebent šiaurės LT, kur ypatingai kietas.
    Visi tie paminkštinimai, parūgštinimai reikalingesni, jei norima jas paveisti.
    Su altispinozom tikrai sugyvens.
    Tiesa, ramams reiktų skaičiuoti dalinant ne akvariumo litražą, o dugno plotą-teritoriją.

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 21
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    7
    O kokio dugno ploto reikėtų vienai žuvytei/porelei?

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.537
    Manyčiau 2-3 patinų, 3-4 patelių turėtų užtekt.

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 21
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    7
    Ačiū labai už patarimus ir informaciją. Tikrai padėjot susigaudyti :)

Narys
    Įstojimo data
    2014 08 26
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    13
    Reikia žinovų patarimo. Noriu paklausti, kokių sąlygų reikia ramirezams? Bandau susivokti-ar kažko nežinau, ar joms pas mane kažkokios sąlygos netinka, ir man jų atsisakyti? Turėjau 3 bandymus, ir visi, deja, nesėkmingi. Žuvytės išgyvendavo nuo poros mėn. iki pusmečio. Ir susirgdavo. Visais atvejais panašiai-išsprogdavo viena, paskui antra akis (ne visada), ir atsirasdavo balti dariniai ant kūno (paieškojus nuotraukų i-nete, sakyčiau, lyg ir panašu į cistas kokias). Taigi, iškilo klausimas-daugiau nebandyti, negyvens jos pas mane, ar kaip?
    Laikymo sąlygos lyg ir neblogos-temp. 26-28. Akva 72 l., yra augalų ir slėptuvių. Maistas Tetra (šiuo metu Vitakraft) ir šaldytos raudonos uodo lervos, kaimynai taikūs. Vanduo keičiamas reguliariai, sąžiningai 1 kartą į savaitę (iš krano) maždaug 20%. Filtras su oro padavimu paprastas, vidinis su kempine (ne biologinis). Vandens testų nedariau. Šiaip kitos laikomos žuvytės gyvena daugmaž panašiai tiek, kiek joms gamtos duota (žinoma, pasitaiko ir išimčių, to neišvengsi). Išskyrus ramirezus. Tiesa, dar buvau nusipirkus agasio apistogramas, tai tos kažkodėl irgi tik porą mėn. pratraukė. Gal pas mane iš viso ciklidams netinkamas akva?

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    696
    sąžiningai 1 kartą į savaitę (iš krano) maždaug 20%

Turi būti sąžiningai 5 kartus į savaitę (iš krano) maždaug 20%. Plius prašom plauti kempinę, nuo vieno iki dviejų kartų per mėnesį jeigu maitinat šaldytu maistu. Žinoma plauti ne po kranu, o į kibirėlį akvariumo vandens nusileisti ir jame praplauti. Šviežio vandens temperatūra turi būti panaši į akvariumo. Krano vanduo turi būti pastovėjęs, bent kelias valandas.

Jeigu ant akvariumo sienelių atsiranda parudavimai, tai dumblis kuris atsiranda nuo nešvaros kempinėse/filtruose (dažnai būna kokia žuvytė numirusi ir užstrigusi).

Dugnas jeigu stambios frakcijos akmenukai, tai dar ir reiktų pamąstyti kiek ten yra gėrio pasislėpusio.

Šaldytą maistą palaikykite kokiame tinklelyje, kad atitirpdamas nulašėtų, tik tada dėkit į akvariumą, mažiau teršis. Aš asmeniškai naudoju sietelį arbatoms.
    Paskutinį kartą taisė Ernis : 16-10-2016, 19:51

Narys
    Įstojimo data
    2014 08 26
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    13
    Citata Autorius Ernis Žiūrėti skelbimus
    Turi būti sąžiningai 5 kartus į savaitę (iš krano) maždaug 20%.
    Čia vien dėl jų tikrai reikia taip dažnai keisti vandenį?

Rudadumblio pas mane nėra. Buvo, kol akva buvo šviežias. Paskiau kažkaip išnyko. Žuvytes stebiu gana atidžiai, todėl dažniausiai laiku pastebiu, kad kurios nors nėra, ir išgriebiu. Ypatingai reti atvejai, kad žuvytė dingtų ir jos nerasčiau (keletą kartų buvo-taip ir neradau. Nesuprantu kaip taip...). Filtrą esu padariusi taip, kad ten jokia žuvytė neužstrigtų (nes yra buvę atvejų, tai teko kažką galvot, kad nesikartotų). Filtrą plaunu ne po kranu-akvariumo priežiūros taisykles žinau :) Nesu naujokė. Šaldytą maistą taip pat atitirpinu arbatos sietelyje. Duodu jo 2 kartus per savaitę (paprastai savaitgaliais-daugiau laiko turiu pasiterliojimams). Šiaip su kitom žuvytėm problemų lyg ir nekyla. Va tik su ramirezais. Labai man jie patiko, labai norėjau turėti. Bet kad net 3 kartus tokie nesėkmingi sutapimai, tai ir iškilo klausimų-ar kažką ne taip darau, ar sąlygos netinka, ar kažko nežinau? Kai kas sako, kad jie ir prie žemesnės temp. gyvena (24-26 laipsniai), nu bet aš jau specialiai dėl jų pakėliau ir temp. iki 26-28. Ir vis tiek nieko gero. Tai va ir galvoju-žinant kas negerai, galėčiau spręsti atsisakyt šių žuvyčių, ar šalint nesklandumus. Bet pati niekaip negaliu susivokt kas ne taip, kurioj vietoj problema. Agasio apistogramos irgi kažko ilgai netempė pas mane, nors jie (taip manyčiau) turėtų būti kiek mažiau lepųs už ramirezus?

Beje-gal negerai raudonos uodo lervos? Teko matyti prie kai kurių žuvyčių aprašymų, kad jomis šerti nerekomenduojama. Kai kur rašoma, kad pilvą pučia, kai kur, kad sukelia žarnyno problemas ir ligas. Bet prie ramirezų tokios pastabos nemačiau niekur.

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    696
    Vandens keitimas priklauso nuo užterštumo, jam išsiaiškinti reikia daryti testus. Po kiek laiko jau ir be testų yra jaučiamos normos kiek reikia vandens pakeisti ir kada. Tad nėra auksinės taisyklės kiek kartų kam reikia keisti. Nežadant pirktis testus ir ieškoti balanso tarp geros aplinkos žuvims ir prastos keiskite reguliariai, nedideliais kiekiais(10 - 20 proc.) Miesto tiekiamas vanduo bus kietas, bet švarus.

Jeigu labai precižiškai žadat palaikyti parametrus ramirezams, internete yra begalės šaltinių su visom normom kas jiems tinka. Bet jeigu Jūs žadat kartą į mėnesį įpilti osmosinio vandens, tai bus kaip ir nieko.

PS. Akvariumo vanduo su nitratais(jeigu gerai veikia azoto ciklas) laistykit gėles :)

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.537
    Citata Autorius vendigo Žiūrėti skelbimus
    Reikia žinovų patarimo. Noriu paklwausti, kokių sąlygų reikia ramirezams? Bandau susivokti-ar kažko nežinau, ar joms pas mane kažkokios sąlygos netinka, ir man jų atsisakyti? Turėjau 3 bandymus, ir visi, deja, nesėkmingi. Žuvytės išgyvendavo nuo poros mėn. iki pusmečio. Ir susirgdavo. Visais atvejais panašiai-išsprogdavo viena, paskui antra akis (ne visada), ir atsirasdavo balti dariniai ant kūno (paieškojus nuotraukų i-nete, sakyčiau, lyg ir panašu į cistas kokias). Taigi, iškilo klausimas-daugiau nebandyti, negyvens jos pas mane, ar kaip?
    Laikymo sąlygos lyg ir neblogos-temp. 26-28. Akva 72 l., yra augalų ir slėptuvių. Maistas Tetra (šiuo metu Vitakraft) ir šaldytos raudonos uodo lervos, kaimynai taikūs.
    rodyk foto, vardink kaimynus, pasakok apie biofiltraciją.

Atsisakyk gyvo maisto.
    Įsigyk sveikas, ne distrofines ar užtrauktas žuvis.
    Vandens T 26-28C.
    Vandens kietumas dGH 8.
    pH 6-7
    Jautrios nitritams.

Užsinorėsi veisti: dGH mažiau 6, pH apie 4,5-6.
    Teks pirktis gerus testus.

Narys
    Įstojimo data
    2014 08 26
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    13
    Foto-ryt pamėginsiu padaryt. Nors abejoju ar pavyks kokybiškai. Labai sunku tas žuvis nufotkyt-jos pastoviai juda... Nu bet pamėginsiu.
    Žuvys, mano manymu, turėjo būti sveikos, neblogos. Nu bent jau 1 iš 3 pirkimų tai garantuotai-vieną kartą pirkausi iš Eckos. Beje, pas jį pirktos žuvytės ir pratempė ilgiausiai-pusę metų. Kitus kartus pirkau iš Akvazoo-gyveno apie 2 mėn.
    Veisti jų aš neketinu, man tik dėl grožio. Tai kiek domėjausi, vandens kietumas ne veisimui turėtų būti priimtinas. Žinoma, jiems reikalingus parametrus nesunku rasti, daug visur visko prirašyta. Tik va kas negerai, tai taip ir nesuprantu. Temp. pakėliau, prie kietumo turėtų prisitaikyt...

Biofiltracijos nėra. Paprastas filtras su kempine. Gal tame problema? Be biofiltro jų neįmanoma laikyti?
    Kaimynai-būrelis neonų (10 vnt), pora leliusų, 2 gupijos, ancistrusas, 5 otocinklai, 4 corydoras. Nu ir turėtų būti 1 arba 2 porelės ramirezų.
    Taip, kad jautrios nitritams visur paminėta. Testų, žinoma, nedariau. Tai nežinau kaip ten pas mane su nitritais. Bet šiaip tai labai stengiuos akvą palaikyti geroj būklėj. Ta prasme neužleidžiu, prižiūriu. Vandenį reguliariai keičiu, filtrą sutvarkau, nelaukiu kol visai užaks. Kartais randu kur parašyta, kad kiti ir po mėnesį vandens nekeičia, arba iš viso keliems mėn. užmiršta apie akvą-tai pas mane situacija ne tokia. Neduoti gyvo maisto-tai ta prasme ir šaldyto? Nes gyvo tai neduodu, tik šaldytą.

P.S.-vanduo pas mane ne osmosinis, paprastas iš krano.

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.537
    Nenurašiau iš interneto. Ką surašiau - patyriau savo kailiu ilguose ieškojimuose (buvau jas įsimylėjęs).
    Pirmas 10 parvežė iš Lodzės. Kol jos atvežtinės reik gerokai pavargt. Ir pratraukdavo pusė iki pusės metų, bet kai pats išnaršinau, tai savų neužmuši ir su kūju. :)

Minkštink vandenį osmose, distiliatu ar švaraus lietaus vandeniu. Kelk T iki 28C.
    Nusipirk dGH, NO2 testus. Susitvarkyk biofiltraciją.
    Užmirši problemas.

Sėkmės auginant nuostabaus grožio žuvytes!
    Prisegtos miniatiūros Prisegtos miniatiūros Mikrogeophagus-ramrirezi-pair.jpg  

Narys
    Įstojimo data
    2014 08 26
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    13
    Na, su nuotr. tai nieko nesigauna. Niekaip neišeina nufotkyt taip, kad normaliai matytųsi, kad galima būtų ką nors įžiūrėt.

Bet va už informaciją tai tikrai didelis ačiū. Vadinasi, žuvytės tikrai ne man :( Begalo gražios, tiesiog fantastiškos. Bet man reikia nelepių žuvyčių, apie kurias nereikėtų tiek šokinėt. Kurios gyventų paprasto akvariumisto sąlygomis. Labai gaila, kad jos tokios lepios. Bet dabar nors žinosiu, kad jos mano sąlygoms tiesiog netinka, ir daugiau nebepirkinėsiu tikėdamasi, kad sekantį kartą pasiseks geriau. Nes kaip parduotuvėje, tai jas pristato kaip nesudėtingas, nelepias, tinkančias bet kam žuvytes (nors parduotuvių konsultacijom netikiu. Į parduotuvę pirkti reikia eiti pačiam apie viską žinant. PRiešingu atveju prikiš velniai žino ko :D).

Beje, pas Ecką ramirezai tiesiog išskirtinio grožio. Ne tik ypatingai spalvingi, bet yra dar ir ilgapelekių. Patinai super gražūs būna.

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.537
    Tai ir pirk pas Ecką, ne parduotuvėj.
    Gausi infą apie žuvis.

Netingėk paminkštint vandens su vandens keitimu ir viskas bus gerai.
    Neatsisakyk svajonės. ;)

Narys
    Įstojimo data
    2014 08 26
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    13
    Na, čia ne tai, kad svajonė. Tiesiog labai gražios ir simpatiškos žuvytės. :) Žiauriai patiko. Bet man fauna reikalinga tokia, kuri gyventų prie esamų sąlygų. Kadangi ramirezams tokios sąlygos netinka, reiškia teks apsieiti be jų. Tiesiog va iškilo toks klausimas-ar nelabai pasiseka nusipirkt (nes taip irgi būna), ar sąlygos netinka. Dabar viskas paaiškėjo, už ką esu tikrai labai dėkinga. Teks apsiriboti paprastesnėm žuvytėm.

Narys
    Įstojimo data
    2014 08 26
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    13
    Visgi radau parduotuvę, kur padarė vandens testus. Tiesa, nežinau ant kiek tie testai patikimi, geri. Nes daro ten tik bendrus testus, ne pagal atskirus rodiklius. Su juostele tokia, kaip lakmusas. Tai pagal ta testą, pas mane rodikliai tokie:
    NO3-23
    NO2-apie 0.5
    dGH-7
    KH-6
    Ph-7.2-7.6
    Cl-0

Abejonių kelia kietumo rodiklis. Nesinori tikėt, kad vandentiekio vanduo būtų toks minkštas. Juolabiau, kad maždaug prieš 10 m. dariausi kietumo testą kitoj parduotuvėj, tai ten buvo 15. Šituo labiau patikėčiau. Bet jeigu visgi testas geras, tai kaip suprantu, NO2 pas mane nieko baisaus. Bent jau pardavėja sakė, kad viskas normoj ir gerai. Tai tada jeigu taip, tai kodėl pas mane ramirezai negyvena? Temp. pakėliau, NO2 normoj-kas dar blogai? Maniau, kad vandens parametrai blogi. Bet jeigu ne, tai kas?

vau nuotraukoje labai grazios:)

Narys
    Įstojimo data
    2016 09 07
    Vietovė
    irl
    Įrašai
    26
    laba visiem, kadangi mane dominančios žuvys buvo paminėtos čia, tai užduosiu klausimą.:
    Pelvicachromis pulcher atsivedė žuviukų. Klausimas: Ar šamas gali suvalgyti juos? Yra neonai , kurie tikrai nieko nepadarys, ;) Klausiu dėlto, kad ryte buvo jų kokių 20, o dabar matau tik 4. Ačiū už atsakymą iš anksto.

Panašios gijos

1. Arūno mažieji 0,5 - 5 a. prūdeliai.
    Nuo arūnas forume Tvenkininė žuvininkystė
    ats.: 200
    Paskutinis: 17-09-2016, 14:30
  2. Malavio ciklidai Panevėžys
    Nuo Fiskius forume Skelbimai
    ats.: 0
    Paskutinis: 11-11-2012, 20:52
  3. ats.: 0
    Paskutinis: 19-07-2012, 16:26
  4. Sirse 450l ciklidai