Rezultatai 1 iki 18 iš 18

Gija: Augalai

Narys
    Įstojimo data
    2011 12 27
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    1

Augalai

Gal patartumėte, kokie augalai tinkami mano akvariumui ir kur jų galima įsigyti?
    Akvariumas 530 litrų. Žuvys mėsėdės - Frontosos, Rivulatus, Astronotas, Aulonocara, papūgos ...
    Esu turėjęs Kriptokarina, Anubijus, Echinodorus. Bet juos nuėsdavo ar jie sunykdavo. Manau, kad labiausiai prie to "prisidėdavo" tropheusai. Ju jau nebėra.

Graži mišrainė, dėl ko augalus sunku derinti. Viena bėda su astronotais- mėgsta labai gruntą pakapstyt ir išraut augalus. Šiaip bandyk sodinti augalus turinčius gerai išsivysčiusį šaknyną ir kietus lapus. Rinkis iš anubių, echinodorusų. Anubiai augti turėtų, dėl echų nežinau, mėgsta trąšų gruntą, o ciklidiniam vargu ar toks bus ;)

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Citata Autorius Gintarass Žiūrėti skelbimus
    Manau kad labiausiai prie to "prisidedavo" tropheusai.

Gintarass
    Sveikų, kietalapių augalų tropheusai neliečia.Aišku, šerti juos reikia jiems skirtais pašarais.
    Bėda tik tame, kad šarmininiame/ kietame vandenyje sunku augalus priprašyti augti.

O mišrainė pas patį tai jooo, baisi:)).

Narys
    Įstojimo data
    2012 11 17
    Vietovė
    Šiauliai
    Įrašai
    47

Ežero augalas

Sveiki, gal kas užeis į šią senai lankytą temą ir padės man :)
    norėjau paklausti ar galima sodinti į akvariumą iš ežero parsivežtą augalą? ir kaip jį reikėtų apruošti patalpinimui į naują terpę?
    kažkaip neapruošto nesinori dėti iš karto, kad kokios ligos į akvariumą nepaskleisti.

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.558
    Augalų ežere buna įvairių. Apskritai, atsakymas būtų - ne. Nes Lietuvos augalams būdingas sezoniškumas, reikia daug šviesos, didelis šaknynas...
    Tiktų tik elodėja, ragalapis, gal kurios samanos.
    Jei bandysit, imkit kuo mažesnį ūgliuką (šaknis turiu mintyje). Jaunas lengviau adaptuojas.

Paruošimas: 5 min į kalio permanganato tirpalą, lengvai rožinį.
    CuSO4 0,5% nuo grybinių ligų, jei neklystu.

Narys
    Įstojimo data
    2012 11 17
    Vietovė
    Šiauliai
    Įrašai
    47
    tas augalas ir yra ragalapis :) abejojau dėl pavadinimo todėl neparašiau :)
    tai palaikiusi 5min. galiu jį sodinti jau šiandieną?

ačiū už greitą atsakymą :)

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.558
    Taip. Užteks 5 min kalio permanganate.
    Užteks ne sodinti, o palikt plūduriuot paviršiuje po šviesa.
    Skinkit viršūnes po ~20cm

Narys
    Įstojimo data
    2014 06 18
    Vietovė
    Marijampolė
    Įrašai
    21
    Sveiki.Kiek matyt apie augalus kalbat iš gamtos naturalios mūsų lietuvos.Pas mane auga keliatas augalų iš Šešupės parneštų,tai jokia paslaptis neina suvaldyt augimo jų..pilnas akvariumas būna beveik per savaitę,paskui pakarpymui neblogai būna darbelio.Auga visai gerai be jokių trašų ar kažkokių kitokių priedų.Įtariu jei įmesčiau jų tai tada išviso neitų palikt nei porai dienų akvariumo.:)

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.558
    Auga visai gerai be jokių trašų ar kažkokių kitokių priedų.
    Kokie visi? Švendrai, nendrės, lugnės, asiūkliai.... Iki rūšių galima pavardint?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    135
    kažkaip neapruošto nesinori dėti iš karto, kad kokios ligos į akvariumą nepaskleisti.
    Baktėrinės,grybeli nės ligos,gal ir nepaskleisi,pamirkiu s kalio permanganato,ar vario sulfato tirpalę,bet parazitų gali.Tokiems parazitams,kaip hidroms,planarijoms, įvairioms vandeninėms kirmėlėms,vabzdži ų lervoms,nusispjauti ant to kalio permanganato,ar vario sulfato tirpalo.Kažkada buvau užsinešes hidrų,tai iš akvariumo teko jas išprašyti 12,ar 220 voltų elektros srove,dabar nepamenu.Su tuo pačiu ragalapiu buvau parsinešes laumžirgio lervų,tai išpradžiu nelabai supratau kur mano gyvavedžių mailius iš akvariumo išėjo. Šeip,jai nebaisu rizikuoti,tai nors reikėtu pasirinkti telkinį kuriame nėra žuvų,ten ir parazitų turėtu būti mažiau.
    Kokie visi?
    Čia ir man būtu įdomu,be Rolando išvardytų smulkialapiu augalų(šieno),nela bai ką išėjo užauginti akvariume,kad ir ta pati lelija,neauga,gal nebent 300w metalo halogenus dėti.

Narys
    Įstojimo data
    2012 11 17
    Vietovė
    Šiauliai
    Įrašai
    47
    tai parazitų neima jokios dezinfekcijos priemones ? nelabai noriu turėti vargo su jų naikinimu :(

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.558
    Svarbu, kad nepakliūtų ektoparazitai: argulius, ichtiophtyrius.
    Kad pakliūtų grybo ar bakterijų - maža tikimybė įsinešti į sveiką su geru imunitetu, subalansuotą akvariumą, bet... vis tik išlieka.
    Kad neišliktų rizika, reiktų naudot arkliškas dozes ir dar antibiotikus. Neatlaikys augalai arba labai išbrangs reikalas.
    Todėl įsivertinti riziką ir priimti sprendimą, turi kiekvienas pats sau.
    Taip, jei vandens telkinys seklus (išdžiūsta, peršala), nėra žuvų, rizika minimali.

P.S. senų senovėj aš tą išbandžiau, be didelių bėdų praslydau.
    Tikrai buvo įdomu.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    135
    Kad neišliktų rizika, reiktų naudot arkliškas dozes ir dar antibiotikus. Neatlaikys augalai arba labai išbrangs reikalas.
    Manau Rolandas neužpyks,kad aš vis jo pasisakymus komentuoju,bet matau,kad ir tarp senų akvariumistų paplitusi klaidinga nuomonė,kad antibiotikai kenkia augalams.Na taip nėra,nes ir antibiotikai ir giberelinas (augalų augimą skatinantys hormonai) yra pelėsiniu grybų šeimos veiklos šalutinis produktas,tad ir cheminė sudėtis ir poveikis yra daugiau-mažiau panašus.Jai kas sugalvos antibiotikus naudoti kaip augalų augimą skatinančias priemones,tai dozė būtų daugiau-mažiau 5mkg/l-500vnt./l
    Paskutinį kartą taisė gintas-oranda : 30-06-2014, 16:27

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.558
    Ko pykti. :)
    Taip, kai kurie antibiotikai skatina. Bet šiai dienai jų tokių prikurta...
    Apie tai garsiai ir plačiai nerašoma, kad apie tai prisiskaitę naujokai, nepultų bandyti stebuklingos panacėjos.
    Lazda turi du galus.

Narys
    Įstojimo data
    2012 11 17
    Vietovė
    Šiauliai
    Įrašai
    47
    o kaip augaliukai kurie pardavinėjami turguje? esu mačiusi pardavinėjamus ir tokia pat žolę kaip pas mane.
    Ten žolė švari ir be kenkėjų? bet iš kažkur ji paimta, turiu omeny kad iš kažkokio telkinio.
    nes manyčiau jei taip geriau nueiti ir nusipirkti :) mažiau rizikos :)

Narys
    Įstojimo data
    2014 06 18
    Vietovė
    Marijampolė
    Įrašai
    21
    Rolandai,kad būtų įmanoma rast bent kažkokios info apie augalus tuos tai tada parašyčiau kaip vadinasi ir t.t.,bet kiek ieškojau tai nieko nėra tinkamo,ar bent jau panašaus į viska...didžiausia žolytė panaši truputį į ragalapį būtų,bet lapai kitaip atrodo...

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.558
    Tai nufotografuok akvariume. Atpažinsime bendromis jėgomis.

Narys
    Įstojimo data
    2016 01 31
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    1

Ravėjau akva, dovanoju augalus

Ravėjau akvariumą. Dovanoju augalus už simbolinę kainą 1+1 centas, kad barškėtų ir pas man neišnyktų :) Pasiimti Vilniuje Studentų g. 43 el.pastas ingrida.ibvt@gmail.c om
    Click image for larger version. 

Name:	CAM00231.jpg 
Views:	11 
Size:	79.9 KB 
ID:	7822Click image for larger version. 

Name:	CAM00234.jpg 
Views:	12 
Size:	80.7 KB 
ID:	7823Click image for larger version. 

Name:	CAM00236.jpg 
Views:	11 
Size:	76.9 KB