Puslapis 3 iš 11 PirmasPirmas 12345 ... PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 51 iki 75 iš 259

Gija: Šamukų (Silurus glanis) paauginimas namų sąlygomis

Narys
    Įstojimo data
    2012 04 24
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    5
    Dievuliau, kokie grąžūs! Beje kur radai pirkti? Ir maždaugk kiek jų pas tave?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Apie 300 vnt.

Narys
    Įstojimo data
    2012 04 24
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    5

Smile

Tai nemažai. Labai knieti sužinoti, kurgi radai pirkti? Nes aš čia mąstau, gal ir man tokių įsigijus? Tačiau dabar neturiu laisvo indo. Bet gal susirasčiau kokį nors, tinkamą šių fainuolių paauginimui! Linkiu sėkmės su naujais augintiniais! Nepamiršk kas vakarą aprašyti, kaip laikosi šamukai! Baisiai įdomu! Bent jau man!

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Šamukai tai ne lynai, gerokai lepesni, ypač tokiame trapiame amžiuje. Reikia ne tik indo ir burbuliatoriaus, bet ir gerai veikiančio biofiltro, vandens pašildytuvo, specialaus pašaro, dažno vandens kaitaliojimo ir t.t.

Narys
    Įstojimo data
    2012 04 24
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    5

Question

Kad viską kaip ir turiu. O gal galima plačiau apie tuos pašarus??? Taip ir neatsakei į mano klausimą - kur radai pirkti? Ir kiek kainavo??

Rolandas
    Svečiai
    Kur, po kiek, apsimoka/neapsimoka, brangu, pigu... prašom per a.ž. bendraut. :)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5

vakarieniaujam

Pafilmavau keletą epizodų iš vakarinio maitinimo. Atkreipkite dėmesį kaip kai kurie šamukai rankioja maistą nuo viršaus, nurankioja prie fleitos prilipusius pašaro likučius, o kiti labai gražiai renka pašarą nuo dugno arba nukritusį ant akmenų.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Pastarosiom dienom savaime krintančių šamukų beveik nebeliko, šįryt nei vieno lavonėlio neradau, tačiau ima gąsdinti ryškėjantis kanibalizmas. Kątik išgrėbiau tris mažylius su nukąstom uodegom, vakar vieno išvis tik galvą beradau. Nepanašu, kad šerčiau per mažai, nes ant dugno pastoviai kaupiasi nesuėsto pašaro, kurį vis turiu išvalyti. Vandens temperatūra +24, pašildymo nenaudoju.
    Paskutinį kartą taisė Nilas : 22-06-2012, 23:29

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    O kuo juos šeri ? Atsirado ir pas mane tokių gyventojų.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius tvis Žiūrėti skelbimus
    O kuo juos šeri ? Atsirado ir pas mane tokių gyventojų.
    Super, taip ir maniau, kad susigundysi. Šeriu granuliuotu startiniu pašariuku, pasiutusiai kaloringas, būna akvariuminėse parduotuvėse parsiduoda. Granulės tai kaip manų kruopos tokio dydžio, bet manau jau greit bus galima didinti granules. Tavo atveju kai augini tvenkinyje, tai net nežinau ar toks pašaras tiks.

Rolandas
    Svečiai
    Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus
    ... tačiau ima gąsdinti ryškėjantis kanibalizmas. Kątik išgrėbiau tris mažylius su nukąstom uodegom, vakar vieno išvis tik galvą beradau.
    Va, va, dantys dygsta, nervuoti daros.
    Pagalvočiau apie antros statinės įsigijimą ir sujungti nuosekliai. Tuoj reiks rūšiuoti pagal dydį.

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Gal kokių nors slėptuvių galima būtų padaryt ? Šakos nedidelėj talpoj turbūt negerai bus.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Slėptuvės bet kuriuo atveju jiems gerai. Gal jiems geriausiai tiktų pripjaustyta kerminio arba plastikinio vamzdelio gabalų. Esu matęs dar kad slėptuvėms naudoja ir keramines skylėtas plytas.

Rolandas
    Svečiai
    Tai tada gal išeitų kokį korėtą bioužpildą tam panaudoti. Tik bijau, kad jie ten ir tūnos, saugodami savo vietikę. Neis ėst, kiek galėtų. Gali sumažėt vandens cirkuliacija, kauptis nešvarumai.
    Rūšiuot, retint, dažnai šert - būtų paprasčiausia ir pigiausia išeitis

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Gal pasirodys naudinga: Nuoroda. Žr. puslapio pabaigoje.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Šį kart pafilmavau truputį ilgiau. Iš filmuke pradžių parodau kokioj prietemoj jie pastoviai būna, tada įjungiu šviesą patalpoj ir ant kubilo galima pamatyti kibirą šviežio praaeruojo vandens, kurį suvarvinu pro šlangutę. Šalia stovi baltas kibiras, kuriame ruošiamas vanduo kitam keitimui. Aeruojasi apie 10-12 val. Aišku, tiek gal nereikia, bet bent jau temperatūra gerai suvienodėja, ir dėl vandens ramiau. Kaip matote šamukai šiuokart nemažai prisidergę, nors prieš porą valandų buvau kaip reikiant pravalęs. Valyti yra nelengva, nes jie labai smalsūs ir atplaukia pasižiūrėti ką aš ten darau su tuo graibšteliu, seka iš paskos graibštelį arba lenda vidun pasikuisti. Priešingai nei lydekaitės, kurios iš panikos daužydavosi į visus akvariumo kampus. Galite puikiai matyti kokie dydžių skirtumai. Šamukai šiuo kartu valgė vangiai, nes prieš valandą gavo paragauti šaldytų trūkliukų. Kadangi atleidinėjau šaldytuvą, radau dar nuo anksčiau šaldytų trūkliukų kubelių. Nusprendžiau pabandyti. Aišku peiliu suspulkinau kiek galėjau, kad lengviau jiems būtų praryti. Iš pradžių trūkliukams buvo abejingi, tik labai nenoriai ragavo, maniau jau rytojui turėsiu smagaus kubilo valymo. Bet nustebau, kai po pusvalandžio viso kubelio trūkliukų neliko nei pėdsako. :) Todėl ir šitam filmuke jie jau pilvus prikimšę. Pačioj video pabaigoj bandžiau iš arčiau pritraukti vieną didčkį, smarkiai už kitus didesnį.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Šamukai sėkmingai atlaikė persikėlimą į kitą Vilniaus galą. Dabar gražiai pliuškenasi mano naujam balkone. Per daugiau nei savaitę rykiai ūgtelėjo, vienas "bombonešis" plaukioja jau ryškiai virš 5 cm, kiti tarp 3-4 cm. Aišku, kaip visada yra ir mažylių, bet ir tie po truputį stiebiasi. Pavyko išvengti nitritų smūgio, vos tik pamačiau, kad žuvytės praranda apetitą, aptingsta, merkiu vandenin testuką ir matau priežastį - keičiu vandenį po 25proc. kas porą val. Maždaug po paros žuvytės vėl atgauna apetitą ir judrumą. Visgi ankstesni nesėkmingi kartai šio to išmokė. Šiaip labai džiaugiuosi, kad ryžausi šiai avantiūrai, šamukai labai maloni žuvis auginti tokiu būdu, žinoma, dar nebandžiau karpiukų, bet šamukai man patinka savo smalsumu, judrumu. Nestresuoja ir nesitranko į sienas kaip lydekaitės, ir nedepresuoja kaip lynai. Jei nusiurbinėdamas vandenį atjungiu fleitos vamzdelį ir įmetu vandenin, tai prieš vėl pajungdamas būtinai patikrinu ar per tą laiką ten neįlindo koks ūsuotis, nes tokius bajerius jie mėgsta. Apetitas pas juos (kaip ir pas didelius šamus) padidėja temstant, ieškodami maisto baksnoja filtro kempinę, nulaižo nuo įsiurbimo fleitos visas nuosėdas. Kritimų beveik nėra, šįryt vieną radau pagaišusį, bet nesupratau ar čia kelionės pasekmė ar su broliukais susipešė. Rytoj jei bus proga pafilmuosiu.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Šianakt buvau palikęs nakčiai šildytuvą kubile šamukams, kad palaikytų +24c, bet ryte pasigailėjau, nes tai davė iškart kanibalizmo protrūkį, išgriebiau 7 negyvus šamukus su nugraužtom uodegom. Taigi, šįvakar arba rytoj reikės pragaudyti didžiuosius ir vežti į erdvesnius vandenis. :)

Rolandas
    Svečiai
    7 - dar ne katastrofa.
    Palik nakčiai prieblandą ir šėryklą nustatyk dažniau.
    Pasilikčiau didžiuosius (ir vidutinius). Pas juos geras potencialas. Nusipurtyčiau nuo silpniausių.
    Aišku, tūrių stoka labai greit koreguoja planus, suprantama, pažįstama labai gerai. :)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Tas "bombonešis", kuris išsišokęs iš visų kitų, šįryt plaukioja su labai išsipūtusiu pilvu, ir taip nejudriai krypuodamas. Spėju, kad šitam jau broliukų uodegėlių nebepakanka, ima cielus.

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Negaliu atsidžiaugt saviškių apetitu ir augimo tempais. Šeriu startiniu pašaru ir dafnijom. Dažniausiai dafnijas gaudo palei talpų sieneles, nors būna, kad griebia ir plaukiojančias. Man regis, kad jau ir koretrą bei uodų lervas griebia. Gal todėl,kad yra gyvo maisto, kanibalizmo nepastebėjau. Po kokios savaitėlės galima būtų kokio karosų mailiuko pasiūlyt.

Rolandas
    Svečiai
    Tvis, įdėk kelias foto kur, kaip, kame augini.

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Neturiu kuo pasigirt.Didesnę dalį mailiuko suleidau į 2,9 m3 baseinuką.Ten šamukus matau retai.Į du šiltnamius laistymui turiu pastatęs po plastikinę 200ltr bačką,tai eksperimento dėlei įleidau į vieną 60vnt,į kitą 80vnt.Tuos stebėt geriau.Matosi kaip jie šilumos nori-nors ir sakyčiau,kad tai naktiniai gyvūnai,bet kai saulė šviečia-būna pakilę ir jei neėda-glaudžiasi prie saulės šildomos pusės.Laistau kasdien ir nori nenori vanduo keičiamas dažnai.Turiu paruošęs ir kompresorių,bet dar žuvies masė maža ir deguonies stygiaus nepastebiu.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Aš iš saviškių būrio atrinkau 70vnt nupiepėlių ir išvežiau į savo karpyną. Gal gyvens. O šiaip augimas tikrai džiugina, jau pradedu stambinti granules.

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Vistik mano manymu didžiausią įtaką turi temperatūra.Baseinu ke, lauke, šamiokai mažesni dvigubai,nors šeriu taip pat.

Panašios gijos

1. ats.: 52
    Paskutinis: 11-10-2017, 14:19
  2. Šamas europinis - Silurus glanis
    Nuo Nilas forume Fauna
    ats.: 91
    Paskutinis: 29-09-2017, 00:06
  3. ats.: 118
    Paskutinis: 19-02-2014, 17:28
  4. Orfų paauginimas namų sąlygomis
    Nuo liv forume Fauna
    ats.: 11