Puslapis 2 iš 11 PirmasPirmas 1234 ... PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 26 iki 50 iš 259

Gija: Šamukų (Silurus glanis) paauginimas namų sąlygomis

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Kiek pamenu, tai žuvims neturinčioms žvynų, vaistų dozes reikia pylti mažesnes.
    Gydymas tokiu atveju truputį užsitęs:).

Rolandas
    Svečiai
    Taip, pirmą dozę pilčiau truputį mažesnę.
    Antrą pagal instrukciją.
    Kitą jau truputį padidinčiau.
    P.S. truputis - 20%

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Per didelė dozė gali pažeisti gleivinę, o poto jau gali nutikti visko:(.

Rolandas
    Svečiai
    Taip, jei nudegins malachito žaluma. Liūdna kankinanti baigtis su apsilupusia oda, atviromis žaizdomis.
    Bet negasdinkim Nilo. Visi europinius šamukus gydo nuo ichtioftyriaus, net mažesnius. ;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus
    Sera Costapur

Pabijojau, kad vaistai bakterijų neinaikintų, filtrą perkėliau lynams, dabar jų eilė tuo parazitu susirgti.

:(
    Nu ir prisdirbai :) Lauksim naujienu kaip seksis visą tą igydyt :) Lynams bent jau profilaktinė dozė tikrai pravers ;)

Rolandas
    Svečiai
    Profilaktika nepadės. Jei infuzorija palindo po gleivine, ji jau tada nepasiekama ir reikia laukti, kol pasidaugins ir išlįs. Tik tada suveikia vaistai.
    Todėl gydymas išsitęsia ir reikia kelių dozių, nes ne vienu metu visi parazitai išlenda.
    Reikia suspėt duot tokiu dažniu, kad gautų išlindusieji, bet per pertrauką nespėtų prisikabint prie žuvų ir vėl palįst po gleivine vėliau išlindusieji, kai vaistai jau neveikia ar veikia nepakankamai efektyviai.

Todėl maswos pasiūlytas reikalas:
    kelti T=greitas parazito vystymosi ciklas
    duoti vaistus kasdien=visi išlindę parazitai gaus iš karto per galvą
    Viskas čia tvarkoje - klasika, bet man tik neramu dėl T šioms konkrečioms žuvims (su savo surizikuočiau ir kelčiau kasdien po 2C, gal iki 28C. Aeracija maksimali. Gydyčiau ne trumpiau 6 dienas. Išmesčiau arba pravirčiau gruntą, akmenis. Dekoracijas nuplikyčiau).

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Citata Autorius Rolandas Žiūrėti skelbimus
    Viskas čia tvarkoje - klasika, bet man tik neramu dėl T šioms konkrečioms žuvims (su savo surizikuočiau ir kelčiau kasdien po 2C, gal iki 28C.
    Oi, Rolandai, to net omeny neturėjau :)
    Paprasčiausia kažkaip nedašilo dadėti žodelį "palaipsniui'', kažkaip net nepagalvojau apie tai, maniau čia ir taip visiems aišku, tuo labiau, kad apie tai jau pridiskutuota labai plačiai paskutiniu metu. :) Aš nusiteikęs esu prieš termošokus :)
    Pritariu visu 100%, kad tik palaipsniui T reikia sukelti :)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Bijau per anksti džiaugtis, bet regis ichtioftyrius traukiasi iš mano ūsuotų "kačiukų" šeimynos. Baltų kruopelių jau beveik nebematau. Sunku tuos šamukus gerai apžiūrėti, nes įjungus ryškią šviesą jie sprunka slėptis.

Rolandas
    Svečiai
    Smagu girdėt, bet dar neatsipalaiduok, nes dar ir po "beveik nesimato", reikia pora seansų padaryt.
    Kokia dabar T?
    Nufotografuok vaistų dozuotę. Ir kiek ant kiek pili? Kaip dažnai?
    Įdomi ir naudinga bus tavo praktika visiems. ;)
    Dėkui

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Temp. 21-22C'
    Vaistus dozuoju pagal instrukciją, mat 40l norma yra 22 lašai (atitinkamai 2,5ml berods), todėl kubile vandens laikau maždaug 60-80 litrų, o pildavau vaistų 33-44 lašus. Pilu kasdien, po vieną kartą. Ryte pakeičiu dalį vandens (nuo trečdalio iki pusės) ir pilu vaistus, kitą dieną viską kartoju.

Man dar įdomu ar žuvis įgyją kokį nors atsparumą šiam parazitui? Ar esant pakartotiniam užkratui vėl būtų daina nuo pradžių?

Rolandas
    Svečiai
    Taip, gydytum iš naujo. Ir jei liks bent kiek parazito nesunaikinto - išlįs po savaitės.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    O kaip su tuo ichtioftyrium būna gamtoje, arba prūde? Visas žuvis apkrečia?

Rolandas
    Svečiai
    Taip. Tik vienos žuvys jautresnės, kitos geriau atsilaiko, kitos pagal amžių (šiųmetukai negydomi) gali iškristi iki 100% žiemojime, prie kitų geriau kimba, geros ligos pernešiotojos (šamai tokioms priklausytų).
    Šiaip parazitas paplitęs, bet kai gamtoje žuvų tankis nedidelis natūraliai, tai ir liga nepapjauna populiacijos.

Narys
    Įstojimo data
    2011 09 23
    Vietovė
    Klaipėdos raj.
    Įrašai
    50
    Sekiau temą. Ir kai Nilas paminėjo baltas kruopeles mane išpylė prakaitas. Tad nulėkiau į fermą dar pažiūrėti. Taip penkiose talpose yra maždaug po 200 vnt afrikinių šamukų. Ir kiekvienoje talpoje po 2 - 3 žuvytes turi keistas baltas dėmeles. Ir tai buvau pastebėjęs prieš sąvaitę, o gal ir anksčiau. Tačiau tos žuvytės normaliai maitinasi ir yra pakankamai aktyvios, todėl ir nekreipiau dėmesio. Bet dabar...
    Papasakokite kokie yra ligos simptomai, kaip atodo sergančios žuvys. Ar gali sirgti toks mažas kiekis bandoje?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Žuvytės aplimpa baltais, smulkiais lyg manų kruopos taškeliais, lyg spuogeliais. Pasidengia visas kūnas. Iš visko ką pramokau, tai supratau, kad liga yra cikliška, t.y. apsikrečia pradžioj kelios žuvys, parazitinis sukėlėjas minta žuvies gleivine - vystosi, o tada plinta. :(

Tačiau tos žuvytės normaliai maitinasi ir yra pakankamai aktyvios, todėl ir nekreipiau dėmesio. Bet dabar...
    Mano šamukai per ligos laikotarpį irgi buvo aktyvūs ir gerai maitinosi.
    Užsikrėtus kelioms žuvims dažniausiai gydomos yra visos be išimties.
    Lotyniškas ligos pavadinimas - Ichthyophthirius multifiliis

Rolandas
    Svečiai
    Tomi, ar dėmelės ar taškiukai? Yra skirtumas.
    Užmesk akį:
    Ichtiophtirius foto
    pdf apie ligas
    ieškok tarp ligų nuorodų

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Citata Autorius Tomis Žiūrėti skelbimus
    Tačiau tos žuvytės normaliai maitinasi ir yra pakankamai aktyvios, todėl ir nekreipiau dėmesio.
    Bent kiek aš esu su tuo susidūręs, tai kol žuvytės dar normaliai maitinasi, yra aktyvios, tai dar pats laikas gydyti. Kai jau tampa nejudrios, prastai maitinasi, tada jau šaukštai po piet, mažai šansų beišgydyti.

Narys
    Įstojimo data
    2011 09 23
    Vietovė
    Klaipėdos raj.
    Įrašai
    50
    Dėmelės. Madaug 5 mm dydio. Įvairių formų - apvalios, pailgos, netaisyklingos formos, kartais primena 5-6 mm brūknelį. Dėmelės daniausia yra ant nugaros netoli peleko. Viena uvytė turi 1, 2 ar 3 dėmeles. Vandenyje jos atrodo baltos.
    ėrimo metu vargais negalais vieną uvytę pavyko sugauti. Labai sunku būryje pastebėti. O su tinkleliu lengviau gaudyti drugelius pievoje, negu uvis vandenyje.
    uvytė sveria 69 g ir yra apie 22 cm ilgio.
    Apiūrint atrodo, kad odelė būtų nubrozdinta.
    Click image for larger version. 

Name:	DSC02902.jpg 
Views:	23 
Size:	50.0 KB 
ID:	2275 Click image for larger version. 

Name:	DSC02901.jpg 
Views:	20 
Size:	51.4 KB 
ID:	2278 Click image for larger version. 

Name:	DSC02903.jpg 
Views:	26 
Size:	43.0 KB 
ID:	2279 Click image for larger version. 

Name:	DSC02904.jpg 
Views:	27 
Size:	46.5 KB 
ID:	2280

Prisegtos miniatiūros Prisegtos miniatiūros DSC02904.jpg   DSC02903.jpg   DSC02901.jpg  

Rolandas
    Svečiai
    Ne, tai ne ichtioftyrius.
    Tomi, gyvos uvys sveriamos truputį kitaip. Pilama indan truputis vandens, nunulinamos svarstyklės (arba usiraoma indo masė su vandeniu, kurią po svėrimo iminusuosi), o paskui i tinkliuko įverčiama uvis indan su vandeniu. Viskas atliekama greitai, su minimalius stresu. I svėrimo indo uvis negaudoma, o iverčiama su visu vandeniu atgal ar kur reikia.
    uvis nuo grindų ar lygaus paviriaus neimama rankomis, o įstumiama į tinkliuką, o maa - ant popieriaus lapo ir perkeliama kur reikia.

Narys
    Įstojimo data
    2011 09 23
    Vietovė
    Klaipėdos raj.
    Įrašai
    50
    Hu... man truputi palengvėjo. O kas tai galėtų būti?
    Atrodo, kad sukonstruoti sistemą buvo vieni niekai palyginus su žuvyčių priežiūra. Kiek daug dar teks išmokti.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Mano amukai persikėlė į naują patalpą, kurioje nebe +22 C, o jau tik +14-16C. Kakaip dar prie perkėlimą pastebėjau, kad suprastėjo maitinimasis, aiku, tada dar vanduo buvo pradėjęs balti, bet dabar vanduo nebebala, bet amukai gal dėl patirto streso perkeliant ar iaip dėl emesnės temperatūros pradėjo prasčiau maitintis. Kitas dalykas, kuris kelia nerimą, tai kad jie jau kuris laikas man tokie pablykę, kai parsiveiau buvo beveik juodi, o dabar tokie vos ne albinosai. Ar tai galėjo įtakoti, kad gyvena baltam kubile ir vyksta ioks toks prisitaikymas?

Click image for larger version. 

Name:	IMGP5433.jpg 
Views:	42 
Size:	60.3 KB 
ID:	2291Click image for larger version. 

Name:	IMGP5435.jpg 
Views:	44 
Size:	65.7 KB 
ID:	2292Click image for larger version. 

Name:	IMGP5437.jpg 
Views:	35 
Size:	68.1 KB 
ID:	2293

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Man tai atrodo labai normali spalva tokiam baltam kubile gyvenant ;) Žiūrėk kokia būna lydekos spalva kai ištrauki iš kokio šviežio karjero, kur tik smėlis o ir vanduo dar nenuskaidrėjęs "pieniškas" :) Nesuprastum kas per žuvis, jei ne "gandro snapas" :)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Nepaisant to, kad šamukai ir pašviesėjo, bet regis augimui tai netrukdo. Jau beveik sukako mėnuo kaip auginu. Septyniukėje yra 2-3 lyderiai, kurie gana ryškiai ūgtelėjo, net plika akimi imu pastebėti. Aišku ir kiti anaiptol neskursta. Kubile prieš gerą savaitę įtaisiau 300W vandens pašildytuvą, temperatūrą laikau 22-24 C. Vandens keičiu po 20-30 ltr. per dieną (talpoje būna apie 80l vandens, max 90l.) regis jiems tai tinka. Gauna jie gero pašariuko, tačiau tą dirbtinį ėda truputį "be aistros", visgi žuvis plėšri, nori medžioti, tačiau nors ir saikingai, bet dirbtinis pašaras sueina. Duodu maždaug kas antrą dieną sliekų, va šitus tai ėda pasiutusiai gerai, negali atsispirti kai kažkas prie ūsų kruta, šįvakar gal 20 sliekų sulesė be vargo, ėstų daugiau, bet tokiais tempais aš greit be sliekų likčiau.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Citata Autorius Tomis Žiūrėti skelbimus
    Hu... man truputi palengvėjo. O kas tai galėtų būti?
    Atrodo, kad sukonstruoti sistemą buvo vieni niekai palyginus su žuvyčių priežiūra. Kiek daug dar teks išmokti.
    Aš tai matau tiesiog odos pažeidimus, kurie atsirado tikriausiai po apsikandžiojimo ar pan. Pačios žaizdelės tai čia tik įdrėskimai, svarbu, kad į juos nepatektų bakterijos ar koks grybelis. Kad neužsikrėstų, tai yra vaistai, juodoji arbata ir pan.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5

...pabandom iš naujo

Na naujos temos nekursiu, todėl pratęsiu esamą, su nauja faunos partija.
    Taip visai netyčia atsitiko, kad eilinį kartą pasidaviau savo silpnybėms. Pakanka tik atsidurti (ne)tinkamoj vietoj ir (ne)tinkamu laiku. Mintį pažaisti su (paprastų- Europinių) šamų mailiuku gvildenau jau nuo pernai, bet tada nepavyko to išbandyti. Šįkart užklupus galimybei nusipirkti ūsuotų "buožgalviukų" daug nedvejojau. Nors man ir nelabai tinkamas laikas dabar tam, turint galvoje, kad su visais šitais gyviais po savaitės teks keliauti į kitą butą. Padėtį daro ekstremalia ir tai, kad vos spėjus išgrūsti lynus prūdan net nespėjau tinkamai talpų paruošti, kempinę užsidėti ant filtro įsiurbimo, kad mailius "neapsigyventų" filtro viduje, negana to teko skubiai pirkti burbuliatorių, nes anksčiau turėti du prieš porą savaičių užsilenkė dėl kontakto su vandeniu nedidelės avarijos metu. Visą tai reikėjo atlikti žaibiškai. Įsigijau per 300 vnt. mažų 2-2,5 cm šamukų. Suleidau į savo 90 l statinę, su išoriniu filtru. Parsivežiau visus gyvus, tačiau per parą vis dėl to nugaišo gal kokie 5 vnt. Kad išvengti nitritų apnuodijimo, pastoviai keičiu vandenį, kurį ruošiu atskirame 20l. kibire. Porą valandų išaeruotas vanduo leidžiamas plona žarnele į kubilą. Norėdamas nupilti seną vandenį, ištraukiu filtro fleitą ir paleidžiu vandeniui bėgti į kibirą, taip filtro pagalba išsiurbiu reikiamą kiekį, kurį vėliau papildau leidžiant šviežią pro minėtą žarnelę (video matosi). Kiek aš laiko laikysiu šituos šamukus - sunku pasakyti. Būtų gerai, kad jie nors šiek tiek ūgtelėtų, nes dabar būtų lengvas grobis prūdo žuvims. Dabartinė dydžių diferenciajacija gana ženkli, "pirmūnai" bent tris kartus didesni už atsiliekančius. Būtų idealu pasiekti nors 5 cm prieš paleidžiant. Bet jei nepavyks palaikyti jiems gerų sąlygų teks paleisti anksčiau.

Panašios gijos

1. ats.: 52
    Paskutinis: 11-10-2017, 14:19
  2. Šamas europinis - Silurus glanis
    Nuo Nilas forume Fauna
    ats.: 91
    Paskutinis: 29-09-2017, 00:06
  3. ats.: 118
    Paskutinis: 19-02-2014, 17:28
  4. Orfų paauginimas namų sąlygomis
    Nuo liv forume Fauna
    ats.: 11