Puslapis 2 iš 2 PirmasPirmas 12
Rezultatai 26 iki 30 iš 30

Gija: Vandens užšaldymas (laiko apskaičiavimas)

Narys
    Įstojimo data
    2011 04 24
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    42
    Sveiki, Valdai,
    aš niekaip tuo nepatikėsiu, atsižvelgiant į visas vandens savybes, jo kaip skysčio šalimo savybes, tai neįmanoma. Tame pačiame lede yra pakankamai ištirpusių druskų ir tikrai jų negali būti mažiau. Gal tavo kolegei ir pavyko kažkas, bet man tokį patį eksperimentą atliekant kas antra diena, aš to negaunu. Šiaip tenka naudoti ir amino rugštis, ir visų tipų druskas. Dar daugiau, atšildant ledo gabalą su tokiomis druskomis, jų koncentracija būna mažesne, vien tik dėl to, kad dalis druskų būna sušalę. Tavo sąlygoje, tai suprantu, kad jums atvežė vėl atšildyta vandenį, kodėl jis vėl nesusimaišė? Bet kaip pats sakai, lašelis šarmo ir vanduo minkštas.
    P.S. kartais būna stebuklų, aš nesakau, kad žmonės jais neturi tikėti, bet aš jais netikiu. Peace

Narys
    Įstojimo data
    2011 04 07
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    20
    >>>nadh
    Tai kad čia nėra jokių stebūklų. Kai užšals ežeras, paimk gabalą švaraus (ne geltono :) ledo ir vandens iš to paties ežero. Ištirpink ledą ir pamatuok elektros laidį abiejuose. Druskos neužšąla, kaip tu rašei. Lėtai šaldant tirpalą, jos lieka skystoje dalyje.

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    207
    Pamatavau atšildyto vandens iš ledo kh=4; NO3=0. Vandens iš krano kh=18, NO3=5. Galima daryti apibendrinimą apie tai, kad tokiu būdu vandenį nedideliam akvariumui minkštinti galima.

Pasakok viską iš eilės. Ką, kaip šaldei? Ar viską, ar kokį procentą užšaldei tūrio? Ar ledo prisipjovei ežere?

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    207
    Ežere :)

Bačkutę 25L vandens iš krano pripyliau. Laikiau 5d balkone. Temperatūra apie -5C buvo. Sušalo apie 5L. 20L nesušalusio nusiurbiau žarna.

Matavau iš ledo gauto vandens parametrus.

Panašios gijos

1. ats.: 1
    Paskutinis: 25-04-2014, 15:48

Rašymo leidimai

• JÅ«s negalite raÅ¡yti naujas gijas
  • JÅ«s negalite raÅ¡yti atsakymus
  • JÅ«s negalite prisegti failų priedus
  • JÅ«s negalite keisti savo žinutes
  •