Rezultatai 1 iki 13 iš 13

Gija: Barmio 12a. tvenkinys

Narys
    Įstojimo data
    2011 12 14
    Vietovė
    Akmenes rajonas
    Įrašai
    6

Barmio 12a. tvenkinys

Sveiki,
    turiu tvenkinį apie 12 arų. Kol kas ten tik karosai...
    Ką patartumėt? Norėčiau auginti karpius, bet...? :)

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    902
    Blog Entries
    1
    Bet kas?

Narys
    Įstojimo data
    2011 12 14
    Vietovė
    Akmenes rajonas
    Įrašai
    6
    na, nežinau kokie pagrindiniai reikalavimai karpiams
    kažkada i nauja prudeli prie namų buvom prileide karpiuku 10 kg, bet pavasari jie visi buvo negyvi,nors ir eketes kirtome.
    dabar prude 4arų prie namų pilna karosų, lynų ir dar vėžių yra, prūdas pilnas žolių,
    bet turiu nauja prudą 200 m nuo namų, pamiškėje, jis apie 13 arų, išsikasiau rankiniu būdu :)) tik reikia pagilinti, tai jau be technikos neapseisiu...dabar yra vandens nuo 20 cm iki 2,5 m gylio...kaip kur. yra nuotraukų pridėta.
    Paskutinį kartą taisė barmis : 25-12-2011, 11:56

Administratorius Jogaila avataras
    Įstojimo data
    2010 12 21
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    580
    Blog Entries
    15
    Na, klausiant patarimo, gal vertėtų aprayti daugiau tvenkinio sąlygas: vieta, gylis, vandens reimas, augmenija. Nes nurodant tik paviriaus plotą tai tas pats kas klausti: "Turiu 20 litrų akvariumą, kodėl jame nesiseka auginti gupijas?" Akvariumo tūris iuo atveju beveik nieko nepasako, taigi ir konkretaus atsakymo tikėtis neverta.

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.219
    Taip, labai gražus tvenkinio foto albumas, nuotraukos su paaiškinimais.
    Ir tikrai, Barmi, visus 13a. iškasei kastuvu?
    Jei nori auginti karpius, tai žuvink dvimečiais (~300-500g) pavasarį. Į 13 arų įleisk 100-150 galvų. Rudeniop 2/3 nugaudyk. Kitąmet vėl papildyk kokiu šimtuku.
    Jei šersi, reik apmažint karosus. Kaip? Jei tvenkinys nenuleidžiamas, gerų, patikimų būdų nėra. Lydekos (20-30vnt po ~200g), bet po dvejų, trejų metų kals per karpius.
    Aeracija būtina, kad nedustų. Tam reik elektros ir kompresoriaus už kelis šimtus Lt.

Narys
    Įstojimo data
    2011 12 14
    Vietovė
    Akmenes rajonas
    Įrašai
    6
    Tvenkinys kaip ir naujas, augmenija tai tik tie ilgieji ajerai, nežinau, kaip tiksliai vadinasi. :)
    Vanduo nėra pratekantis, tik pasipildo po stipresnio lietaus. Perteklius nubėga į kanalą esantį už 50 m.

Narys
    Įstojimo data
    2011 12 14
    Vietovė
    Akmenes rajonas
    Įrašai
    6
    Taip, tai mano paties iškasta, viskas, ką matai nuotraukose... keista, bet tai mano kaip ir hobis, labai mėgstu tokius žemės darbus susijusius su vandeniu, tai jau nuo vaikystės. :) Kasinėjau pavasarį ir rudenį, kai nėra karšta. Dabar tvenkinys iš tiesų įspudingai atrodo...daug vandens, tik mažai didesnio gylio, nes su kastuvu greitai neiškasi, prisipildo vandens ir darbui stop...na, teks peržengti per save ir vasarą pasisamdyti ekskavatorių porai dienų... pagilinti iki 2-3 m tvenkinio vidurį.
    Aš tiek daug karpių neplanuoju laikyti, norėčiau įleisti tik 20-30, svarbu, kad išsilaikytų, o paskui bus matyti.
    Pas mane karosus kažkiek apgaudo garniai ir laukinės antys, bet tie karosai tai jau veisiasi be proto. :)

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    902
    Blog Entries
    1
    Čia aš matau lynų rojų ;D. Teko matyti panašų prūdą, tai buvo jis ir su lydekomis, ir su karpiais. Neteko matyti, kad žiemą jis būtų aeruojamas, o karpių buvo nedaug, nes nei jie, nei karosai nesugebėdavo sudrumsti vandens. Kai negilu, tai šaunu būdavo stebėti kaip praplaukdavo keli karpiai po kokius 5kg. rubuiliai ;D.
    Šaunu ir tai, kad rankiniu būdu kastas, juk smetoniniais laikais tik taip ir būdavo kasami, tik vat problema, kad kai negilūs, tai visokie meldai ir ušželia.
    Rolandas labai jau komerciškai žiūri ir kiekiais, ir jau orapūtės reikia, o tai kas bus, kai tokia karpių banda paaugs ir krantus pradės "lygint", vandenį drumst? Šiaip barmi, leisk nedaug karpių ir lydekų. Tik truputi blogai, lydekos jei perdaug užsiveis, bet jei išgaudysi, tai nebus bėda.
    Tiesa, kodėl vandens perteklių nuleidi?

Narys
    Įstojimo data
    2011 12 14
    Vietovė
    Akmenes rajonas
    Įrašai
    6
    reikia nuleisti, nes užtvindo mišką, nuleidžiu kokį 30 cm ir ok :)

P.S. koks tavo emailas, galim dar pabendrauti asmeniškai

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    902
    Blog Entries
    1
    Na, tai spaudi ant mano ar kieno nors kito "vardo" ir pasirenki "Private Message" ;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 12 14
    Vietovė
    Akmenes rajonas
    Įrašai
    6
    labas, o tu gyveni kaime ar kokioje gyvenvietėje, kad turi prūdą? Aš tai gyvenu vienkiemyje, 2 km nuo miestelio, turiu 5 ha miško ir 15 ha žemės, ir net 2 prūdus :))

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    902
    Blog Entries
    1
    Gyvenu mieste, o mano "prūdai", tai 2 plastikiniai baseinukai ;D Didesnis tik 950ltr. Aišku svajoju apie daug didesnį, bet neteko Pnv. jų matyt. Tiesa, kartą Vilniuje mačiau plastikinį pirkt kokių 8m2 pločio, gylis iki 1,2m. Kaina virš 3tūkst., dar transportavimas, įrengimas, tai tik seilę pavarvinau ir tuom pasibaigė. Jeigu rimtai, tai visų tų plastiko baseinų forma yra niekam tikusi ir net neįsivaizduoju, kodėl nėra inžinierių, kurie nubraižytų tinkamą ir įdealų....

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 05
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    108
    barmis, na tikrai, atrodo fantastiškai (ypač, kai rankų darbo). Žinoma, iškasdavo rankytėm ir kanalus, tiek, kad po šautuvu dirbo... O į šį darbą žiūrių, škias aplodismentai atsistojus... Idomumui klausimas, kiek laiko(+-) teko kastuvėliu pamosikuoti prie šio kūrinio?

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo žinutes
  •