Puslapis 7 iš 9 PirmasPirmas ... 56789 PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 151 iki 175 iš 205

Gija: Lynukų (Tinca tinca) paauginimas namų sąlygomis

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Aš buvau rašęs būdą kaip paruošti bent kiek tuos lynukus
    Fiskiau, o kaip tu įsivaizduoji praktiškai būtų galima tuos laipsnius taip reguliariai ir per laiką numušinėti? Teoriškai viskas skamba gražiai. Bet realybėje, ko gero nei aš, nei tu nei Rolandas tų idealių sąlygų nesukurtumėm. Aišku jei namuose įrengta kokia nors "gudri" kondicionavimo sistema, skaitmeniniu būdu mažinanti temperatūrą, freonas aušina, tada galima kartu su tais lynais bandyti adaptuotis iki tų +2 C. :)) Kitų būdų neįsivaizduoju.

Rolandas
    Svečiai
    Kažkur turėjau oficialias patvirtintas tas T adaptacines normas, nerandu.
    Kiek pamenu, ne daugiau 4C suaugusioms. Man patinka 2C, nes daugiau reikalų turiu su jaunikliais.

O "gudri" sistema T kėlimui - termoreguliatorius akvariuminis: pasuki ratuką vienu laipsniu, po kiek laiko dar kiek reikia ir pamiršti.
    Šaldymas arba sudėtinga, arba brangu. Šioj temoj nesiplėsiu.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Būtent, atvėsinti ir yra sunkiausia, arba reikia turėti dispozicijoje įvairių patalpų su skirtingom temperatūrom, ir tai "žingsnis" gautųsi geriausiu atveju kas 8-6 laipsniai, toli iki idealumo.
    Laipsnišką pašildymą suprantu, bet čia irgi reikia turėti vieną vėsią patalpą, kol kas pas mane tokios nėra, balkonas nestiklintas o ir vaikčioti į jį su kibirais būtų tragikomedija, tai eksperimentuoju su tuo ką turiu. Galų gale juk nėra jau čia labai ką pralošti. Ne deficitas tie lynai. :) Šamukai neskaitant icht. irgi gan gerai pernešė šiluminį smūgį, turint galvoje, kad iš 10 šamukų per dešimt dienų krito tik trys, tai labai artimas rodiklis pavasariniam įžuvinimui, kur temperatūrų skirtumai daug mažesni. Aišku, gal man čia tiesiog pasisekė, gal ir čia savotiška loterija.

Rolandas
    Svečiai
    ...arba dėti vandenį šaltai (laukan) ir termoreguliatorių nustatinėti vis mažiau ir mažiau, kad šildytų vis po mažiau. ;)
    Aišku, reik pareguliuot kalibravimą, nes akvariuminiai, rodos, dirba nuo 16C kai kurie.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Beje, lynai pradėjo maitintis. Nežinau ar visi, bet įbėrus granulių, po valandėlės jų jau nelieka. Aišku, dabar jau teks vandenėlį kaitalioti intensyviau. Norisi, kad jie truputį "baterijas pasikrautų" prieš išleidžiant...

Narys
    Įstojimo data
    2011 11 07
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    45
    Citata Autorius Pikulis Žiūrėti skelbimus
    MVR, ką uždengt?
    Rašiau rašiau, bet nieko doro ir neparašiau. Reikia uždengti akis ir tada žuvis beveik nebespurda. Mažiau stresuoja ir vėliau ramesnė būna.

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus
    Fiskiau, o kaip tu įsivaizduoji praktikai būtų galima tuos laipsnius taip reguliariai ir per laiką numuinėti?
    Jei paleisti dabar tai nebent su ilga ilga adaptacija, pvz i vakaro ineti talpą į pvz. įstiklintą balkoną, kad temp. nukristų iki kokių +10, ryte atidaryti langus, kad dar nukristų, o tada sekančią diena veti į prūdą ir ten vėlgi pamerkus indą į vandenį laukti kol visikai susivienodins temperatūra. Kartu ir vandenį po truputį keitaliojant, kad nebūtų oko dėl staiga pakitusios vandens cheminės sudėties.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Aš pats savo bute tokio balkono neturiu, todėl galėčiau nebent pas uošvius nuvežęs analogiškam balkone palaikyti, o po to dar 20 km pavežėti iki vandenėlio. Bet neramu, kad žuvys maiše arba didesniam kibire per parą laiko gali apsidaužyti. Stresas ankštoj talpoj ir t.t.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Citata Autorius Fiskius Žiūrėti skelbimus
    Aš buvau rašęs būdą kaip paruošti bent kiek tuos lynukus, kad nebūtų tokio didelio termošoko.
    Rolandas patvirtino kokia termo adaptacija turi būti, o Pikulis toliau aiskina kad gali žuvį mest į 20 laipsnių šaltesnį vandenį ir viskas ok :)
    Tu dezinformuoji kitus, kur aš taip rašiau? Viskas ir bus ok, jei tas vanduo atvės, kad ir 20 laipsnių per valandą, žuvis nuo to nenudvės. O tavo parašymas, kad temperatūrą numušt per dvi paras, juk nesakau, kad bloga strategija, o dar geriau nurodyta Rolando, bet jei žmogus neturi salygų "žaisti", tai ir mano siūlytas būdas tų žuvų nenugalabys.

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Citata Autorius Pikulis Žiūrėti skelbimus
    Tu dezinformuoji kitus, kur aš taip rašiau? Viskas ir bus ok, jei tas vanduo atvės, kad ir 20 laipsnių per valandą, žuvis nuo to nenudvės. O tavo parašymas, kad temperatūrą numušt per dvi paras, juk nesakau, kad bloga strategija, o dar geriau nurodyta Rolando, bet jei žmogus neturi salygų "žaisti", tai ir mano siūlytas būdas tų žuvų nenugalabys.
    Bent aš parašiau šiek tiek teisingesnį adaptavimo kelią, o tu toliau drasini, kad varytų ir paleistų tas žuvis numirt. Kai patyrė pirmą termošoką, patekdamos į maximą, jos greičiausiai buvo dar stiprios. Dabar pasilpę, nudaužytos ir dar staigiai į ledinį vandenį. Į amžinuosius plotus, kitaip sakant :)

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    O tu baimini, kad tikrai pastips, nors to tikrai nežinai :). Drasinu, nes jei atšals orai, tai jau tikrai bus ne kas. O dabar tiems žuviokams tokio dydžio ir tokioje talpoje tai lėtai ateina paskutinioji. Jeigu aš laikyčiau, tai nebent tą patį mažiausią vieną toje vonelėje. Vandenį keist po kibirą kasdien nusiurbiant išmatas ir maisto likučius. Neperšert. Didesnius suvalgyčiau ;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Vakar vieną 300g. lynuką prisiėjo iškepti :((( neee... ne liga, šis tas absurdiškesnio. Nors kubilą ir uždengiau tinkleliu, bet gerai jo nepritvirtinau, tai ryte atėjęs radau vieną lyną su visu tinklu ant plytelių begulintį... Ai.. niekis, vistiek jų tokia dalia, ...mirė būdamas jaunas ir vikrus. :)) Į garbingai už laisvę kritusio vieton įleidau naują puskilinį patiną ir šimtgraminį mazgį. Įkeliu video, su savo pritrenkiančiai minimalistišku "akvaskeipu" :))) jame matosi naujasis didčkis su nedidele žaizdele ant nugaros peleko ir šalia naujasis mažylis. Iš viso penki "subjektai". Iš visų labiausiai maitinasi didžioji (puskilogramio) patelė, kurią turiu nuo seniau. Ana ryja be saiko, kakoja - taip pat. Mažesnieji noriai čiumpa sliekus.

Įjungiau papildomų lempų, kad filmuojant matytųsi žuvys juodam kubile.

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Kokie gražuoliai, kaip norėtųsi tokius prūde matyt. Čia jiems tikrai per tiršta :)

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Daniau pakeitinėk vandenį. Gali truputi druskos vandenukan , kad į aizdas bakterijos neįsimestų ltr./gr.

Nilai, arba tu nevedęs arba pasakišką žmoną turi, nes kita tai būtų pas lynus į svečius pasiuntus tave :)

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Citata Autorius zeBeawer Žiūrėti skelbimus
    Nilai, arba tu nevedęs arba pasakišką žmoną turi, nes kita tai būtų pas lynus į svečius pasiuntus tave :)
    Aš tą patį galvoju :)))
    Nors saviške irgi skųstis negaliu, 2 kambarių bute 250l ir 112l akvariumai, dar "patpolnas" 12l akvukas. Praeitą pavasarį buvau akvaponiką su karosų baseinu balkone įrengęs :))) Nieko :D

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Nilai, arba tu nevedęs arba pasakiką moną turi, nes kita tai būtų pas lynus į svečius pasiuntus tave :)
    Tai, kad vedęs..., o monai nėra labai dėl ko priekaitauti, nes uvys ne bute, o sūnus dar tik mokosi vaikčioti, tai didelių pretenzijų nereikia. Iki uvų reikia leistis dviem auktais emiau nei butas, a ten tokį "kabinetuką" turiu, kur nuėjęs su laptopu vakarais dirbalioju prie diserio. Viena akim į uvis vilgčiodamas. Tik gaila kriauklės nėra, o tai lakstau kaip melėja su kibirais.

Na tokiu atveju dar nieko :) nes paprastai moterims keista, kaip vyrai gali pirmą Kalėdų dieną prasėdėti garaže, ar važiuoti prie ežero pakrantėmis pasivaikščioti :D

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 16
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    622
    Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus
    ... o kaip tu įsivaizduoji praktikai būtų galima tuos laipsnius taip reguliariai ir per laiką numuinėti? Teorikai viskas skamba graiai. Bet realybėje, ko gero nei a, nei tu nei Rolandas tų idealių sąlygų nesukurtumėm. Aiku jei namuose įrengta kokia nors "gudri" kondicionavimo sistema, skaitmeniniu būdu mainanti temperatūrą, freonas auina, tada galima kartu su tais lynais bandyti adaptuotis iki tų +2 C. :)) Kitų būdų neįsivaizduoju.
    Laipsniką temperatūros maėjimą darydavau su vandentiekio vandeniu, tik reikia, kad vandens padavimas ir nutekėjimas būtų organizuotas. Įmeti arną į talpą, atsuki čiaupą vos vos, seki termometro parodymus ir laipsnikai didini alto vandens padavimą. Taip galima palaipsniui mainti temperatūrą, kad ir dvi savaites :)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Tie kas dar nežino, informuoju, kad 4 iš penkių turėtų lynų iškeliavo į ekstremalų įžuvinimą. Nusprendžiau surizikuoti, visgi laikyti tokius didelius buvo gana sudėtinga, suleidau į savo naują prūdą, tikiuosi kad atlydys neužilgo ateis ir vanduo dar daugiau pakils. Pavasariop polaidžio vanduo turėtų iš pievų paplauti šiek tiek maisto, todėl kaip bus pamatysim.

Pasilikau iš buvusios "bandos" vieną patelę apie 400g. Graži, sveika, vikri - todėl buvo gaila su ja rizikuoti, tegul pagyvena pas mane, stebėsiu, gal ikriukai pradės bręsti.

Užvakar dar nusipirkau vieną gražią nedickų lynukų porelę, abu kartu svėrė 306g. Patinėlis truputį mažesnis, gal apie 120g. o patelė apie 180g. abu gražučiai, sveiki, nenudaužyti, dailūs pelekiukai, klausiau pardavėjos, sakė tik prieš parą atvežti. Pas juos kubile kaip ir pas šamukus temperatūra 14 C.

Rolandas
    Svečiai
    Užvakar dar nusipirkau
    Nu ne. Nenustoji stebint. :) Ryškiai ne tą specialybę pasirinkai.
    Taigi, lynams 14C dabar labai gerai. Laikyk kelis, geriau jausis. Būtinai pasilik ir patinukų, jei ką dar planuoji žuvint. Gal pavasarį apturėsim ankstyvą dirbtinį nerštą, Užkabinai ir mane gerokai. ;)
    Šamams kelk >20C (akvariuminis šildytuvas), kad gerai maitintųsi ir augtų.

P.S. šildytuvo ieškok metalinio, nesudaužomo. Kokių 300W.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Ryškiai ne tą specialybę pasirinkai.
    Chi chii.. :) Neee.., su specialybe viskas gerai, tik be žuvų turiu ir kitų "ligų". Be peršamos ichtiologijos dar turėčiau būti IT techniku, 3D grafikos dizaineriu, pedagogu, mediku, pastatų restauratorium ir dar bala žino kuom. :) Beje su chemija mokykloj nedraugavau, aš jos nemėgau ir ji manęs nemėgo. Biologijoj tik apie žuvis buvo įdomu. :))) Todėl vėliau gamtos mokslus aplenkiau iš tolo.

Lynų tiesiog negalėjau nepirkti-gražūs pasitaikė. O dar mano geroji pardavėja Violeta tuokart dirbo, mes su ja vis pasišnekam. Klausė ji manęs ar žuvys išgyvena ar auga. Labai faina moteriškė. :))
    Jep, šildytuvas šamukams gal ir būtų gerai. Pasižvalgysiu.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Lynams irgi sekasi gerai, talpoje 14-16C. Visi trys labai žvalūs ir vikrūs, gerai valgo lenkišką granuliuotą akvariuminį pašarą, gauna kartais ir po kelis sliekus. Parduotuvėse dabar lynų, kuris laikas nebematau, tad šie trys gali pasidžiaugti didesne erdve talpoje. Keista, bet patinėlis ženkliai šviesesnės spalvos už patelę, kur turėjau ankstesnį būrelį lynų, ten irgi jaunas patinėlis buvo šviesesnis. Spėju, gal taip turi būti, nes šiaip atrodo jaučiasi gerai.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Na, Nilai, tai kokios išvados, kodėl šie gyvena, o buvusieji nusibaigė. Kaip pasikeitė laikymo sąlygos?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Na, Nilai, tai kokios ivados, kodėl ie gyvena, o buvusieji nusibaigė. Kaip pasikeitė laikymo sąlygos?
    Na salygos niekuo ypatingai ir nepasikeitė, manau čia susidėjo kompleksas prieasčių:
    1. Ankstesni lynukai jau buvo "usitupėję" toj maximoj ir matyt kaip reikiant nusilpę, usibadavę.
    2. Dėl ilgo buvimo tarp karpių ir upėtakių ne tik atsirado daugiau aizdų, bet ir galimai ukrato pasigavo.
    3. Atsainus vandens keitimas, neleidiant jam pakankamai nusistovėti ir prasiaeruoti.
    4. Gal kakiek padėjo ir balto kubilo pakeitimas į juodą, visgi lynas labai nervinga uvis, viesa juos erzina.
    Tai va, dabar kai lynukų aktyviai valgausi, tai utinku vieesnius, ką tik atvetus, neapsidauiusius, vandenį gal parą laiko laikau kibiruose, tada praaeruoju ir tik tada pilu uvims.

Panašios gijos

1. ats.: 52
    Paskutinis: 11-10-2017, 14:19
  2. Lynas Tinca tinca
    Nuo Nilas forume Fauna
    ats.: 40
    Paskutinis: 16-05-2017, 05:13
  3. ats.: 258
    Paskutinis: 28-08-2016, 09:56
  4. ats.: 118
    Paskutinis: 19-02-2014, 17:28
  5. Orfų paauginimas namų sąlygomis