Puslapis 4 iš 9 PirmasPirmas ... 23456 ... PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 76 iki 100 iš 205

Gija: Lynukų (Tinca tinca) paauginimas namų sąlygomis

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 02
    Vietovė
    Anykčiai
    Įrašai
    81
    Lynuko(-ų) kankinimas namų sąlygomis.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Smagu, kad yra bendraminčių. :) Fracanai, visokeriopai palaikau.

Lynuko(-ų) kankinimas namų sąlygomis.
    Lyg maximoj tarp upėtakių jie nesikankintų... :)

Administratorius Jogaila avataras
    Įstojimo data
    2010 12 21
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    601
    Blog Entries
    15
    Na, jei sąlygos geros ir žuvis turi kur pasiplaukioti, anoks čia ir kankinimas. Bet jei taip juos ilgiau laikyt, kad nosis remiasi į vieną sieną, uodega - į priešingą, tai jau ne kas.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5

...

Norėčiau dar kelis sakinius parašyti apie lynų istoriją. Kadangi čia jau virsta kone savotišku dienoraščiu, todėl parašinėsiu dar šį tą smulkiau. Anksčiau jau buvau rašęs, kad vienu metu kai negalėjau parduotuvėj įsigyti lyno, teko teisybės iekoti skambinant į infoliniją. Taigi, po viso to reikalo praėjus kelioms dienoms, sulaukiau skambučio iš Akropolio maximos, kur moteris apgailestavo dėl susiklosčiusios situacijos ir pažadėjo, kad tokių nepatogumų daugiau nekils, po kelių dienų vėl sulaukiu dar vieno skambučio ir vėl apgailestauja, kad buvau “nuskriaustas” ir kad daugiau taip nebepasikartos. Pasijutau pagerbtas tų dviejų asmeninių skambučių, o ypač tapo džiugu, kad kitąkart panašioje situacijoje turėsiu kontra-argumentų, jei nenorės kas lyno parduoti. Taigi, šioje vietoje padarykime trumpą pauzę ir grįžkime prie mano augintų lynų reikalų.

Ligos.
    Kai galą gavo pirmasis lynas (na tas dėl kurio buvo užvirusi “nuožmi kova”) kubile tuomet liko gyventi patinėlis kurį pirkau pirmą ir patelė, kurią pirkau antrą. Viskas atrodė tvarkoj, patelė aktyviai maitinosi, patinėlis retkarčiais tik grypštelėdavo pašariuko. Tačiau ėmiau pastebėti, kad patelės būklė ėmė blogėti, gleivinė vietomis lyg ir pabalo, plaukiojo tokia visa lyg ir apsisnargliavusi, nustojo maitintis, ėmė nykti pelekai, pasirodė kraujosrūvos senose žaizdose. Ėmiau panikuoti. Kas per velniava? Patinėlis plaukioja lyg ir išoriškai sveikas, bet ir jis nustojo maitintis. Tuo momentu dar nesupratau, kad ko gero vandenį keisti reikėjo intensyviau. Ir čia pat padariau lemiamą klaidą, desperatiškai pakeičiau visą kubilo vandenį, ir ne šiaip sau, o !!!tiesiai iš krano!!! Savaime aišku, viskas tik dar pablogėjo, galbūt prie bakterinio susirgimo prisidėjo dar amoniakas ir termošokas nuo šalto vandens. Tai turbūt chrestomatinis pavyzdys kaip nesielgti su žuvimi arba kaip lėtai ir kankinančiai jas pribaigti. Maniau, kad ta patelė užsibaigs dar tą pačią valandą, bet ištempė dar porą dienų. Pajungiau išorinį filtrą, aišku filtras dar “nesibėgėjęs”, tada nauda kol kas tik simbolinė, žuvies liga pažengusi, taip kad…. Teko tą gražuolę reproduktorę guldyti ant pjaustymo lentos. Visa tai įvyko kelios dienos prieš kalėdas. Patinėlis dar kurį laiką laikėsi. Tačiau prieš išvažiuojant švenčių švęsti, jau mačiau, kad reikalai blogėja. Pakeičiau dalį vandens ir palikau jį vieną kalėdų švęsti. Grįžęs radau jį beveik gatavą, plūduriavo netoli paviršiaus toks zombiukas, net spalvą pakeitęs. Po pusdienio teko jam iškeliauti ten, kur būtų iškeliavęs būdamas maximoje, t.y. kiemo katinams. Taigi tuo ir užsibaigė minėtoji lynų dinastija, nusprendžiau, kad reikia išvalyti kubilą ir ieškoti kitokios žuvies. O apie kitą žuvį bus kitoje temoje. …Bet su lynais čia dar ne viskas.

Linksmoji dalis (tęsinys):
    Praėjus maždaug penkioms dienoms, kai mano kubile įsikūrė nauji gyventojai vėl užsuku į maximą. Tikslo pirkti žuvies neturėjau, net savo specialios dėžutės tam nepasiėmiau. Bet aš nebūčiau aš… Tradiciškai pirmiausiai einu į žuvies skyrių akių paganyti. Tarpušventyje rezervuarai pratuštėję, gerai matosi visa fauna. Ir… še tau kad nori, rezervuare matau net tris lynus plaukiojant, iš pradžių kampe matau vieną apie 200g. – gražus, pelekai sveiki, šonai taipogi. Po to, ..o kad tave rogės… priplaukia puskilinis gražuolis lynas, tokio dar maximoj nematęs… o kitam kampe tupi kitas nedidukas apie 200g. Vaje vaje… rankos dreba, burna džiūsta. Proto balsas dar bejėgiškai bandė vetuoti mano kėslus, juk kubilas namie jau užimtas ir t.t., bet kur jau čia… O visų šauniausia tai, kad matau jog dirba būtent ta pardavėja, kuri man kažkada nepardavė lyno. Cha.. Stoju į eilę. Kadangi paskutinė metų diena, žuvies skyriuje tikra apgultis, pardavėjos nespėja suktis, todėl klientams patiems leidžia susigauti nusižiūrėtą žuvį. Priešais mane keli vyrai “susiževejojo” keletą gražuolių karpių. Čia pat netikėtai teko man įsijausti ir į konsultanto vaidmenį, mat priėjo viena pagyvenusi moteriškė ir klausia:
    -Jaunuoli, gali žinote, kas per žuvis yra plačiakaktis?.
    -Žinoma, gera žuvis, - atsakau.
    - Ar skani?
    - Kas mėgsta riabią žuvį - rinksis karpį, o kam karpis per riebus, tai plačiakaktis kaip tik, - pareiškiu užtikrintai.
    - Ar čia gėlavadenė žuvis?
    -Taip, pas mus Lietuvoj tvenkiniuose užauginta.
    - Ar ašakų daug?
    - Tikrai nedaugiau nei pas karpį.
    -Gal galit parodyti?
    -Žinoma, - tuoj pat parodau gretimame rezervuare plaukiojanti plačiakaktį.
    Pagaliau paimu į rankas graibštą, kadangi žuvies nėra labai daug, du lynus sugaunu gana nesunkiai, pirmoji į putplasčio dėžę įkrinta apie 200g. lynukė, o po to įverčiu jau ir didžiąją puskylio “mamytę”. Bandau gaudyti trečią, bet pastebiu, kad vienas jo šonas visas kraujosrūvom nuvarytas, tai pamaniau, ai.. tiek to. Užteks ir dviejų. Belaukiant pardavėjos priena kita moteriškė ir klausia:
    -Gal žinote ar čia parduodamus karpius papjauna ar reikia patiems namuose pribaigti?
    -Šiaip nepjauna, bet jei paprašysit - turėtų pajauti, - atsakau.
    Ir štai matau ateina ta kovingoji pardavėja, dedasi ant rankų pirštines, priėjusi arčiau išpučia akis ir klausia, žiūrėdama į mano tuos lynus:
    - O kas čia?
    - Lynas! – pareiškiu užtikrintai
    - Neee.. neparduosiu, mes juos dabar atgal priduodam.
    - Nepriduodat…
    - Ne, neparduosiu.
    - Parduosit.
    - Neparduosiu.
    - Parduosit. Skambinau į informaciją, sakė, kad privalot parduoti.
    Minutėlę susimąstė ir nuėjo prie telefono – su “valdžia pasitarti”. Netrukus grįžta ir sako:
    - Parduosiu, bet tik kaip lyną, o ne kaip karpį, kainuos brangiau. Bet turėsit truputį palaukti.
    - Puiku, ačiū… :)
    Neužilgo pardavėja grįžta ir paprašo manęs, kad sugaučiau karpį tai moteriškei, kuri manęs teiravosi apie karpio nugalabinimą: - Gal galite šiai poniai sugauti kokį didesnį karpį. Na jei didesnį tai didesnį, kol pardavėja su pirkėja derėjosi dėl “magaryčių” už žuvies išvalymą, aš atsitraukęs kelis žingsnius apžiūriu kuriame rezervuare tas “didesnis” karpis galėtų rastis. Pamatau mano akimis tinkamą “kandidatą”, merkiu graibštą ir išvelku apie 3kg žvynuotą galiūną, kuris net graibšto tinkliuką ima plėšyti besidaužydamas. Iš akių matau, kad karpio pirkėja lyg ir sutrikusi ir pasimetusi matydama tokį milžiną karpį, bet nedrįsta prieštarauti ir sutinka imti tą žuvį. Pardavėjos nuotaika pastebimai pakilo, matyt dėl gautų “magaryčių” ir dėl prastumto nepopuliaraus dydžio karpio. Atidavusi pirkėjai karpį, man nuotaikingai pareiškė:
    -Kanagi dabar šventės, tai jums tuos lynus parduosiu už karpio kainą.
    -Fantastika, ačiū jums – neslepiu džiaugsmo.
    :) na va kaip gražiai viskas pasisuko, negana to lynams, kurie abu kartu svėrė 748g., pardavėja parinko didesnį maišiuką, leido pačiam vandens prisipilti. Super.
    Tai va, parsivežiau ir įsileidau į 30l. akvariumuka juos, ankšta, nežinau valgyt ar augint? Gal jei savaitę pratemptų kur pavežti iki kokio prūdo?
    Patarkit.;)

Click image for larger version. 

Name:	IMGP5409.jpg 
Views:	26 
Size:	64.5 KB 
ID:	2250Click image for larger version. 

Name:	IMGP5407.jpg 
Views:	23 
Size:	58.5 KB 
ID:	2251Click image for larger version. 

Name:	IMGP5408.jpg 
Views:	24 
Size:	45.0 KB 
ID:	2252

Bet jei taip juos ilgiau laikyt, kad nosis remiasi į vieną sieną, uodega - į priešingą, tai jau ne kas.
    Šiuo atveju taip ir yra.

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Nepamenu kam tu juos iš viso laikai :)Maniau į savo prūdą ketini leisti :) Jei taip, tai manau nuvežk, padaryk lėtą adaptaciją ir bus daugiau šansų, kad išgyvens negu kubile ;)

O seniesiems lynams manau blogiausia ką galėjai padaryti, tai privaryti šalto vandens. Kad tiesiai iš krano, tai dar dzin, bet tas temperatūrų skirtumas manau buvo esminis dalykas, kuris juos pribaigė arba pastūmėjo prie greitesnės pabaigos. Pareguliuot gi galima su šiltu maišant, kad būtų maždaug tokio pat šiltumo ;)

Rolandas
    Svečiai
    Neskubėkit su išvadomis. Čia daug sudėtingiau, nes nežinom priešistorės kol tie lynukai atsidūrė akvariume.
    Nenuvertinkime streso reikšmės (termo, mechaninio lietimo, krovimo, gleivinės pažeidimo... naujų vandens parametrų, ką pardavimo akvariumuose pasigavo, o dar su plėšrūnai tokiu tankiu sėdėjo).
    O kad Nilas eksperimentuoja, sveikintina, ir labai, labai įdomu. Nes nupirkti ir išleisti į telkinį, tai greičiausias, paprasčiausias kelias, bet dar ne pats geriausias (aiškiausias) variantas. Infos nelieka ar gerai ar blogai toms žuvims bus. O čia jau eksperimentas, žinios, patirtis, pažinimas ir kitiems gali būti naudinga.

Kokie mano patarimai būtų?
    Pagal esamas sąlygas siekčiau žemesnės temperatūros, kad sulėtinti procesus (ligų vystymosi greičio t.p.)
    Neskubėčiau šert arba labai minimaliai.
    Būtinai turi dirbti filtracija.
    Prieš bakterijas UV pirkčiau, jei leidžia kišenė.
    Vandens keitimai tik labai švelnūs ir išburbuliuotu, kad nebūtų pH šoko (dėl CO2), temperatūrinio, deguonies pasotinti.
    Baktericidiškai naudočiau taninus - juodoji arbata.
    Galima būtų bandyti dar naudoti silpnesnę dozę anestetikų adaptacijai, turi baktericidinių savybių, bet jų sunkiau gauti, o ir perdozuoti labai lengva. Reik patirties.
    Imunitetui sustiprinti/palaikyti - B grupės, C vitaminus tiesiai vandenin kasdien.

Dėkui, Nilai, už detalius aprašymus, foto. Labai įdomu.
    Lauksiu tęsinio. ;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Nepamenu kam tu juos iš viso laikai :)Maniau į savo prūdą ketini leisti :)
    Mano prūdas prieš mėnesį iškastas, jame dabar apie 30cm vandens. (Jei kalbam apie tą į kurį planavau paleisti) :) Paleisti (dabar) galėčiau nebent į kokį viešą prūdą. Bet ir tai, nebus aišku kas su ta žuvim atsitiko išgyveno ar pūva dugne. Šiuo atveju įdomu patyrinėti ir žuvies elgseną charakterį, maitinimosi įpročius ir t.t. Pradiniai tikslai buvo vienoki, dabar įžvelgiu ir kitokių reikalo pliusų.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Klaidos, kurias padarei:
    Gruntas. Kam jis buvo reikalingas? Dar neaišku ar tinkami akmenys ir ar nepakeitė vandens sudėties. Dar jame kaupėsi nešvarumai.
    Filtras netoks (tas kur nuotraukose)... Srovė per daug maišo vandenį, todėl tavo atveju geriau paprastas išorinis aeratorius, tada tiesiog kyla burbuliukai į viršų ir mažiau Š maišosi su vandeniu.
    Dar temperatūra per aukšta prisidėjo prie problemų.
    Šėrimas... Lyg ir šnekėjom, kad geriau minimalus šėrimas, o tu iš geros širdies pripirkai sauso pašaro, kuris prisidėjo prie blogybių, nes daugiau teršė vandenį, dar prie to maisto neįpratę jų organizmai, nes neveltui literatūroje rašoma jog pasikeitus maistui akvariumines žuvis gali užpulti "manų kruopų liga" nes imunitetas nusilpsta. Geriau būtum neskubėjęs ir šėres sliekučiais.
    Vandens keitimas - su šlangute nusiurbi dugno nuosėdas (kokį kibirą) ir dapili šviežio. Priklausomai nuo nuosėdų kiekio, tai daroma 1 ar 2 kartus dienoje, o gal tik kas antrą dieną.

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Grunto ten tebuvo vos kelios saujos, kad dugnas būtų tamsus ir žuvys naturaliau, saugiau jaustųsi. Nemanau, kad ten labai kažkas kaupėsi.
    Pritariu viskam, ką rašė Rolandas, tik dar pridėsiu/pakartosiu, kad keičiant vandenį, net ir ne visą, labai svarbu atitaikyti temperatūrą. Pvz akvariume, kur +25, pakeitus apie 30% vandens tiesiai iš krano (šalto), akvariume tamperatūra nukrenta maždaug 5-7 laipsniais. Toks staigus kritimas per kelias minutes, yra didelis peilis žuvims, ypač jau negaluojančioms.

Dėl šėrimo, kiek suprantu, viskas priklauso nuo temperatūros. Jei temperatųra žema, žuvies medžiagų apykaita lėta, tai ir šerti galima minimaliai. Tuo tarpu jei temparatūra koki +20, mažai šersi, gausis žuvies marinimas badu, kas anksčiau ar vėliau irgi iššauks ligas ir kitas bėdas.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Citata Autorius Pikulis Žiūrėti skelbimus
    Klaidos, kurias padarei:

Filtras netoks (tas kur nuotraukose)... Srovė per daug maišo vandenį
    Nuo kada filtras, ar jo srovė nugalabina žuvį ?:)).
    Žmonės greta filtrų dar stato papildomas vandens srovės pompas, kad dar vandenį akvariume papildomai maišytų, ir labai tuo patenkinti būna.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Klaidos, kurias padarei:
    Gruntas. Velniam jis buvo reikalingas? Dar neaišku ar tinkami akmenys ir ar nepakeitė vandens sudėties.
    Nepakeitė.

Šėrimas... Lyg ir šnekėjom, kad geriau minimalus šėrimas, o tu iš geros širdies pripirkai sauso pašaro, kuris prisidėjo prie blogybių, nes daugiau teršė vandenį, dar prie to maisto neįpratę jų organizmai, nes neveltui literatūroje rašoma jog pasikeitus maistui akvariumines žuvis gali užpulti "manų kruopų liga" nes imunitetas nusilpsta. Geriau būtum neskubėjęs ir šėres sliekučiais.
    Kodėl akvariumistų toks požiūris į "manų kruopų" ligą? Žuvis suserga manais ne dėl to, kad nusilpo imunitetas. Manus sukelia blakstienuotoji ifuzorija, kuri kuo puikiausiai prilips ir prie sveikos, ir prie silpną imuninę sistemą turinčios žuvies, maitinsis žuvies odos epitelinio sluoksnio skysčiais ir audiniais. Maitindamasi infuzorija augs ir toje vietoje susidarys taškelis/manas. Čia ateičiai ;)

P.s. Labai įdomi istorija su lynukais :)

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 02
    Vietovė
    Alytus
    Įrašai
    2
    Bet jei taip juos ilgiau laikyt, kad nosis remiasi į vieną sieną, uodega - į priešingą, tai jau ne kas..
    Aš juos sudėjau i puodą prieš vežant i kaimą i bala paleidžiant juos laisvėn :)
    ir nieko nėra geresnio kaip išgelbėti nuo žūties parduotuvėje. o dėl pardavimo Nilai sakyk juk jis plaukiojo pas karpius tai vadinasi karpis juk neparašyta kad lynus tai turi parduot už jo kaina.
    O tavo istorija parduotuvėje gera.
    man buvo panašiai tai man net negaudė linukų. nes tipo per daug žuvų akvariume. ir nors tu ką bandžiau visaip ir nesutiko. tai paskui priėjau kompromiso kad kai sumažės tegu pagauna man o aš atvažiuosiu po dienos ir nupirksiu. Atvažiaves po dienos ji man sako kad neišėjo pagauti atvažiuok dar po dienos būsiu jau pagavus ji man taip sakė. ir sutikau. atvažiaves vėl prie akvariumo ir ieškoti lynukų. ateina kita pardavėja ir sako ji man kad lynukų nėra nes pati nusipirko. tai susinervinau ir išėjau. tai dar visa laika

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Citata Autorius maswa Žiūrėti skelbimus
    Nuo kada filtras, ar jo srovė nugalabina žuvį ?:)).
    Žmonės greta filtrų dar stato papildomas vandens srovės pompas, kad dar vandenį akvariume papildomai maišytų, ir labai tuo patenkinti būna.
    Filtras negalabija, bet šiuo atveju blogina vandens kokybė maldamasis su Š ir juos "tirpindamas". Tokiu atveju, kad tai pašalinti reikia keist vandenį, nes jau nebėra ką nuo dugno nusiurbt.
    Žmonės daug ką montuoja į savo akvariumus, bet tai nereiškia, jog viskas pasiteisina 100%.
    Dabar pažiūrėkit į paskutines Nilo lynų nuotraukas. Lynai dideli, mažas tūris, vanduo prastas, nes nuo aeratoriaus-filtro ant paviršiaus susidaro putos. TAIP NETURI BŪTI.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Citata Autorius Fiskius Žiūrėti skelbimus
    Grunto ten tebuvo vos kelios saujos, kad dugnas būtų tamsus ir žuvys naturaliau, saugiau jaustųsi. Nemanau, kad ten labai kažkas kaupėsi.
    Pritariu viskam, ką rašė Rolandas, tik dar pridėsiu/pakartosiu, kad keičiant vandenį, net ir ne visą, labai svarbu atitaikyti temperatūrą. Pvz akvariume, kur +25, pakeitus apie 30% vandens tiesiai iš krano (šalto), akvariume tamperatūra nukrenta maždaug 5-7 laipsniais. Toks staigus kritimas per kelias minutes, yra didelis peilis žuvims, ypač jau negaluojančioms.

Dėl šėrimo, kiek suprantu, viskas priklauso nuo temperatūros. Jei temperatųra žema, žuvies medžiagų apykaita lėta, tai ir šerti galima minimaliai. Tuo tarpu jei temparatūra koki +20, mažai šersi, gausis žuvies marinimas badu, kas anksčiau ar vėliau irgi iššauks ligas ir kitas bėdas.
    Keista, kai atrašo kiti žmonės ;D. Ar tikrai tik pora saujų grunto? Ar tikrai jose nesusilaikė nuosėdos? O iš kur žinoma vandens temperatūra, nejau buvai nuvykęs ir pamatavai? ;)

Rolandas
    Svečiai
    Viskas tvarkoje ten su tuo gruntu, o ichtioftyriusui reikia ligos sukėlėjo. Šiaip dėl blogų sąlygų neatsiranda, teisingai buvo paminėta.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Filtras negalabija, bet šiuo atveju blogina vandens kokybė maldamasis su Š ir juos "tirpindamas".
    Pas mane akvariume 2 filtrų bendras našumas 4t/h, bent jau taip gamintojai deklaruoja.
    Tai pats pagalvok, kaip jie mala ir ''tirpina'' Š , o vanduo skaidrus kai ašara.

Ne nuo filtracijos nugaišo tie lynai, Pikuli:)
    Galbūt vanduo jiems netiko, deja mes to jau niekada nesužinosim (.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Grunto kubile nereikia. Čia mano asmeninė nuomonė.
    Temperatūros skirtumai didelės žalos tikrai nepadaro. Tuo labiau didelėms laukinėms žuvims ;D

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Citata Autorius maswa Žiūrėti skelbimus
    Pas mane akvariume 2 filtrų bendras našumas 4t/h, bent jau taip gamintojai deklaruoja.
    Tai pats pagalvok, kaip jie mala ir ''tirpina'' Š , o vanduo skaidrus kai ašara.

Ne nuo filtracijos nugaišo tie lynai, Pikuli:)
    Galbūt vanduo jiems netiko, deja mes to jau niekada nesužinosim (.
    Koks filtras (biofiltras veikia)? Augalai yra? Maisto kiekis per dieną? Žuvų kiekis, dydis?

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Filtras negalabija, bet iuo atveju blogina vandens kokybė maldamasis su ir juos "tirpindamas". Tokiu atveju, kad tai paalinti reikia keist vandenį, nes jau nebėra ką nuo dugno nusiurbt.
    monės daug ką montuoja į savo akvariumus, bet tai nereikia, jog viskas pasiteisina 100%.
    Dabar paiūrėkit į paskutines Nilo lynų nuotraukas. Lynai dideli, maas tūris, vanduo prastas, nes nuo aeratoriaus-filtro ant paviriaus susidaro putos. TAIP NETURI BŪTI.
    Pikuli, nepamirk, kad filtro dėka didioji dalis lieka kempinėje, kurią karts nuo karto plaunam ir taip paalinam perteklių.
    Mano supratimu kai kurioms uvims per didelė srovė yr blogai, ypač kai jos ligotos ir srovė neleidia ramiai uviai ilsėtis ir verčia eikvoti jėgas, kad isilaikytų toje srovėje. Kiek matau i video, tornadas kubile nesisuko, reikias srovė nebuvo per didelė :)

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Keista, kai atrao kiti monės ;D. Ar tikrai tik pora saujų grunto? Ar tikrai jose nesusilaikė nuosėdos? O i kur inoma vandens temperatūra, nejau buvai nuvykęs ir pamatavai? ;)
    Dalyvauju man įdomioje diskusijoje ir tiek, kaip ir tu, kolega ;)
    O grunto kiekis puikiai matosi video, net viso kubilo dugno nedengia. Jei jo bųtų storas sluoksnis vienam kampe, ilgainiui būtų isivaikčiojęs po visą dugną. Taip nenutiko, reikias jo nedaug. O reikalingas jis, kad uvys geriau jaustųsi, nebijotų, greičiau imtų maitintis ir taisyt sveikatą :)

Kiek matau kubilas stovi ne lauke, greičiausiai namie, reikias vandens T~20. Jei pakeitė visą vandenį i tiesiai i krano, kurio T~10-12, gavosi tikrai didelis temperatūrinis okas. Laukinės mūsų krato uvys yra tiek pat jautrios temperatūriniam okui, kaip ir visos kitos.

Administratorius Jogaila avataras
    Įstojimo data
    2010 12 21
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    601
    Blog Entries
    15
    Jei pakeitė visą vandenį iš tiesiai iš krano, kurio T~10-12, gavosi tikrai didelis temperatūrinis šokas.
    O iš tikrųjų, kaip ten su tuo vandens keitimu? Perverčiau visą temą nuo pradžių ir kokiu vandeniu buvo keičiami tie "du kibirai, kurie susidarydavo nusiurbus š", neaptikau. Gal pražiūrėjau.

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Citata Autorius Jogaila Žiūrėti skelbimus
    O iš tikrųjų, kaip ten su tuo vandens keitimu? Perverčiau visą temą nuo pradžių ir kokiu vandeniu buvo keičiami tie "du kibirai, kurie susidarydavo nusiurbus š", neaptikau. Gal pražiūrėjau.
    Aš tai už šito užsikabinau ;)
    Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus
    Ir čia pat padariau lemiamą klaidą, desperatiškai pakeičiau visą kubilo vandenį, ir ne šiaip sau, o !!!tiesiai iš krano!!! Savaime aišku, viskas tik dar pablogėjo, galbūt prie bakterinio susirgimo prisidėjo dar amoniakas ir termošokas nuo šalto vandens

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Taip, Fiskius teisus, teisingai suprato. Dėl temperatūros vėlgi, vanduo (kubile) mažų mažiausiai T20+, ir tai su bandymais vėsinti.

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Nieko ten labai nepavėsinsi ;) Sušildyt daug pigiau ir paprasčiau negu atvėsint.

Panašios gijos

1. ats.: 52
    Paskutinis: 11-10-2017, 14:19
  2. Lynas Tinca tinca
    Nuo Nilas forume Fauna
    ats.: 40
    Paskutinis: 16-05-2017, 05:13
  3. ats.: 258
    Paskutinis: 28-08-2016, 09:56
  4. ats.: 118
    Paskutinis: 19-02-2014, 17:28
  5. Orfų paauginimas namų sąlygomis