Puslapis 3 iš 9 PirmasPirmas 12345 ... PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 51 iki 75 iš 205

Gija: Lynukų (Tinca tinca) paauginimas namų sąlygomis

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Trečiasis lynukas sirguliuoja, ryt lėksiu ieškoti antibiotikų. Plaukioja apspangusi, ant žaisdelių lyg ir "kailiuko" pradeda matytis, akys atrodo šiek tiek įkritę. Kartais labai glaužiasi prie burbuliatoriaus srovės arba plaukia paviršium.
    Su pirmais dviem viskas gerai, maitinasi, žvalūs, gražios spalvos.

Lynas valgo:

Šiame video pirma pasimato serganti žuvis, o po jos abi sveikos, po kiek laiko paviršiuje matosi tik ta viena "ligonė" plaukiojanti. Nors ji ir kaišioja snukutį iš vandens, bet pašaro neėda.

P.S.: šįkart truputį pašaro perdaug krestelėjau, šiaip nelinkęs taip sočiai maitinti.
    Paskutinį kartą taisė Nilas : 17-12-2011, 22:47

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 05
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    121
    Na tikrai matosi, kad ligota žuvis, gaila. Gal derėtų atskirti, kas ten žino, kokia zaraza pas jį sėdi.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Tokiame kiekyje vandens laikyčiau tik vieną lyną, bet esant oraputei, tai du dar kaip nors. Trečias... Jeigu jį mėto dėmėm, ta prasme viesėja, tai jis dūsta, gal jam vidaus organai paeisti ir pan. Ryte jei nepagerės, tai geriau panaudok pagal paskirtį.
    inau kaip norisi turėt kuo daugiau, kaip nepagalvojama apie pasekmes. Pirma bent tie du tegul pripranta ir ima maitintis, sustiprėja ir pan. Čia tik patarimas.
    Antibiotikai? iuo atveju neverta.

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Aš manau, kad normaliai keičiant vandenį ir jei dar biofiltrą pajungus, tiek lynų čia būtų galima išlaikyti drąsiai. Blogiausia, tik kad visi jie pas tave patenka "karo veteranai", neaišku kiek ir kokiom sąlygom keliavę iki maximos akvariumo ir kiek laiko be maisto trynęsi karpių ar upėtakių makalynėj. Nusilpę, nudaužyti tai ir ligos limpa.
    Aš šitoj situacijoj įsigyčiau kitą nebrangią talpą (juodos plastmasės statybiniai loviai kainuoja 90l apie 30lt), atskirčiau tą ligonį ir bandyčiau gydyti bei atšerti geru maistu su vitaminais. Tik nežinau ar čia antibiotikų reikia, gal labiau nuo grybelio, jei "kailiukas" matosi ;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Problema išsisprendė savaime. :) Teko ligonį lyną iškepti.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Citata Autorius Pikulis Žiūrėti skelbimus
    Tokiame kiekyje vandens laikyčiau tik vieną lyną
    Galima nors ir 100 laikyti, svarbiausia yra vandens kokybė, o ne talpos tūris.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus
    Jei uteks ryto įsigyti gerą JBL,
    JBL mano pamastymu, yra pats blogiausias kainos ir kokybės derinys.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Šiandieninė lynų vakarienė, šeriu Sera Pond pašariuku su vitaminais (baltymų 32,5):

Patelė valgo gerai, o patinėlis toks biški žioplelis, palei uodegą patelei sukiojasi.
    JBL mano pamastymu, yra pats blogiausias kainos ir kokybės derinys.
    Ką siūlai?

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569

Ką siūlai?
    Nilai, nieko nesiūlau:), čia paprasčiausiai mano pastymas buvo.
    Šiuo metu žinau du žmones, pas kuriuos jbl bačkos neatlaikę nei metų apsisisiojo:).
    Ir aplamai, nelabai pagaunu kampo už ką ten mokėti tokius pinigus, kai daug patikimesnį analogą galima paimti žymiai pigiau.
    O norint kažką bandyti patarti, reiktų žinoti ko pats maždaug nori, koks biudžetas pačio, ir taip toliau.

Administratorius Jogaila avataras
    Įstojimo data
    2010 12 21
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    601
    Blog Entries
    15
    Ką siūlai?
    Nors ne su lynukais, bet turiu net du panašius kubilus. Mažesnis kiek netraukia, dažnai reik praplaudinėt kempinę - teks keist, taigi man irgi būtų įdomi ta nuomonė - kas gi geriausia čia būtų kainos/kokybės santykiu?

Citata Autorius maswa Žiūrėti skelbimus
    Nilai, nieko nesiūlau:), čia paprasčiausiai mano pastymas buvo.
    Šiuo metu žinau du žmones, pas kuriuos jbl bačkos neatlaikę nei metų apsisisiojo:).
    Ir aplamai, nelabai pagaunu kampo už ką ten mokėti tokius pinigus, kai daug patikimesnį analogą galima paimti žymiai pigiau.
    O norint kažką bandyti patarti, reiktų žinoti ko pats maždaug nori, koks biudžetas pačio, ir taip toliau.
    Na, sakysim, biudžeto apribojimų nėra - tai kas gi geriausiai atspindi kainą/kokybę?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    JBL CristalProfi e1501 greenline kainuoja 466 Lt., ką siūlytum už panašią kainą, atsižvelgiant ir į našumą?

Įstojimo data
    2010 12 21
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    601
    Blog Entries
    15
    JBL CristalProfi e1501 greenline kainuoja 466 Lt., ką siūlytum už panašią kainą, atsižvelgiant ir į našumą?
    Ar ne per gerai dviem lynukam? ;)

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    JBL CristalProfi e1501 greenline kainuoja 466 Lt., ką siūlytum už panašią kainą, atsižvelgiant ir į našumą.
    Esu turėjąs du ATMAN,us cf 1200. Kaina 250lt. Dyrba tyliai, patikimi, srovė pakankamai gera.Vienintelis minusas būtų lyginant su CristalProfi e1501 greenline, tai elektros sąnaudos. 20w prieš 32w. Patikimumas ir kaina ATMAN,o pusėje.
    Nori gero/patikimo vardo? Prašom:) http://www.aquaristikshop.com/cgi-bi...vldgYGpsLh13IH parduotuvė superinė, pervedi litukus, už savaitės kurjeris prie durų:), išbandytas reikaliuks:).
    Šiuo atveju visi pliusai EHEIM,o pusėje.Ir kaina, ir patikimumas, ir kokybė, el. sąnaudos vienodos,ir srovė žymiai stipresnė EHEIM,o.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Ar ne per gerai dviem lynukam? ;)
    Jiems dviems gal ir per gerai, bet čia būtų su rezervu ateičiai. Galų gale neaišku kiek tų lynukų iki pavasario atsiras. ;)

Įstojimo data
    2010 12 21
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    601
    Blog Entries
    15
    Galų gale neaišku kiek tų lynukų iki pavasario atsiras. ;)
    Na, tai labai suprantama :) Tik kad atsiradę ir pasiliktų ilgėliau, o ne būtų pakeliui į keptuvę.

Šiuo atveju visi pliusai EHEIM,o pusėje.Ir kaina, ir patikimumas, ir kokybė, el. sąnaudos vienodos,ir srovė žymiai stipresnė EHEIM,o.
    Nu vat kaip man nieko nepasako tokios "rekomendacijos" : suprantama - srovę, el. sąnaudas ir kainą galima įvertinti. Bet patikimumą ir kokybę - iš kur? pagal ką?

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Citata Autorius Jogaila Žiūrėti skelbimus
    Bet patikimumą ir kokybę - iš kur? pagal ką?
    Aš tik bandau pasidalinti savo pačio, ir savo artimiausių kolegų/draugų patirtimi bei pastebėjimais, Jogaila.
    Neįkeliu jokių nuorodų, aprašymų, išverstų tekstų iš interneto, ar dar kokios nors kitos nuobodžios info.Viskas daugiau ar mažiau ''pačiupinėta'' ir išbandyta praktikoje.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Na, tai labai suprantama :) Tik kad atsiradę ir pasiliktų ilgėliau, o ne būtų pakeliui į keptuvę.
    Po lynukų eis į kubilą kokia nors plėšri žuvis. Lydekutės, šamukai.

Įstojimo data
    2010 12 21
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    601
    Blog Entries
    15
    Aš tik bandau pasidalinti savo pačio, ir savo artimiausių kolegų/draugų patirtimi bei pastebėjimais
    Tai va ir bandom išsiaiškinti, kuom gi pagrįsta ta patirtis? Jei žmonės diskutuodami šioje temoje ketina nusiteikt ne 10 litų investicijomis, o pats kaipo ir apsiimi konsultuoti, tai ir įdomu, kaip buvo įvertinta ta kokybė bei patikimumas. Kas? Pasitaikantys gedimai, prastesnis garantinis aptarnavimas, triukšmingumas, vibracija,  vandens išvalymas, "ilgesnis gyvenimas", dizainas galų gale, ar dar kas nors - kokie pastebėjimai sąlygojo paties ir paties kolegų įvertinimą dėl kokybės ir patikimumo. Tikrai nereikia mano klausimuose įžiūrėt ko nėra, aš labai nuoširdžiai tikiu, kad ne prie alaus (po kokio antro bokalo) jūs "šakėm ant vandens" sumąstėt, kad vienas patikimesnis už kitą :) Galima gi ir konkrečiau info pateikt nei "kokybė geresnė", "patikimumas didesnis". Na, bet jei tokių parametrų nėra, tai nėra - ačiū ir už kitus palyginimus.

Po lynukų eis į kubilą kokia nors plėšri žuvis. Lydekutės, šamukai.
    Beje, bežiūrėdamas į lynukus, ėmiau galvoti, ar nereiktų man auksiniais lynukais pasidomėti. Bet gal iki ryto šis noras prablės :)

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 19
    Vietovė
    Sostinė
    Įrašai
    180
    Kadangi rūsiuos "bačkinei" sistemai didelio vizualinio grožio nereikalaujama, siūlyčiau ne bačkas pirkt, o galingą siurblį ir susimeistravot a'la'mini URS, gal tiksliau, sumpą.
    Jamat pvz ~60-90L plastikinę dėžę (statybinių prekių pardavyklose pilna įvairių talpų), ją statot ant paaukštinimo, dedat kempinių, pripilat keramzito, dedat bačkos dugnan pompą ir darot padavimą "sumpan", o jame darot diurką palei viršų perteklinio undens savaiminiam nubėgimui atgalios bačkon.
    Na kažką panašaus - http://www.akvariumas.lt/showthread....mpiausi?-laik?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Jei turėčiau vandens įvadą lynukų patalpoj, tai taip ir daryčiau. Bet, deja... tenka lakstyti su kibirais. :)

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 19
    Vietovė
    Sostinė
    Įrašai
    180
    Daliniams undens keitimams juk tam rozui galima šlangą nuo artimiausios čiaupo atsitempt ir nereiks su viedrais lakstyt.
    O a'la'sumpą siūliau dėl didesnės biofiltracijos tūrio, lyginant su tom "žaislinėm" akvariumų bačkutėm.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Išorinį filtrą (JBL e1501) jau turiu, tad klausimas išspręstas.
    Lynukų kurie čia buvo aptarti ir išdiskutuoti jau nebėra, krito visi paeiliui. Matyt gera kvaraba įsimetė. Dabar turiu kitokios faunos tame kubile po švenčių gal aprašysiu smulkiau viską.

Įstojimo data
    2010 12 21
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    601
    Blog Entries
    15
    Gaila.
    Lauksim naujos istorijos.
    Temą galima uždaryti?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Temą galima uždaryti?
    Dar palaukim, galbūt pakoreaguosim pavadinimą temos į labiau bendrinį, kad tiktų ir naujosios faunos nuotykiams aprašyti. Pavyzdžiui: "Žuvyčių paauginimas namų sąlygomis" arba kažkas panašaus. Naujoji fauna bus šis tas labai priešingo lynams... :))
    Nors kas žino, gal teks dar kokį kubilą papildomą nusipirkti, tam kad ir lynai galėtų sugrįžti, juk nelaikysiu savo JBL be darbo...

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 02
    Vietovė
    Alytus
    Įrašai
    2
    Gaila tavo lynukų kad jiem taip baigėsi. Viska perskaičiau :) aš ir panašiai dariau, bet man pasisekė per 1 dieną perlėkus per kelias paduotuves nusiprikti 3 lynukus. Tai buvo 2010 m. vasarą aš juos namie palaikiau 3 dienas ir išvežiau į savo kaimo balą paleidau. Po to laiko kai einu į parduotuvę visą laiką praeinu pro akvariumą ir ieškau lynukų :) buvo dar vieną kartą nusišypsojus laimė ir nusipirkau 1 lynuką ir jis taip pat gyvena baloje jau. Įkeliu tų 3 lynukų nuotraukas. Vieną tai sunku bovo nufotkinti labai jau gyvibingas buvo :)
    Click image for larger version. 

Name:	DSC00833.jpg 
Views:	20 
Size:	60.6 KB 
ID:	2249

Panašios gijos

1. ats.: 52
    Paskutinis: 11-10-2017, 14:19
  2. Lynas Tinca tinca
    Nuo Nilas forume Fauna
    ats.: 40
    Paskutinis: 16-05-2017, 05:13