Puslapis 2 iš 9 PirmasPirmas 1234 ... PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 26 iki 50 iš 205

Gija: Lynukų (Tinca tinca) paauginimas namų sąlygomis

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Ką patartumėte dėl vandens kokybės gerinimo, gal akvariuminių augalų įdėti? Norėtųsi, kad vandens kokybė būtų kuo stabilesnė, kad iš bėdos galėtų be vandens keitimo kokias 3 diena ssaugiai prabūti (jei kur nors išvykčiau ir pan.).

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Ir gleivinė, ir imunitetas, ir patirtis.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus
    Ką patartumėte dėl vandens kokybės gerinimo, gal akvariuminių augalų įdėti? Norėtųsi, kad vandens kokybė būtų kuo stabilesnė, kad iš bėdos galėtų be vandens keitimo kokias 3 diena ssaugiai prabūti (jei kur nors išvykčiau ir pan.).
    Aš pasirūpinčiau filtru pirmiausia.Mažokas mano manymu pas tave filtravimo tūris.
    Nesinori kišti lėšų? Pasidaryk, kad ir iš bambalio:)
    O gal išeina ant tavo filtruko užmauti didesnę kempinę?

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Augalams reikia daugiau šviesos... Šiaip geriausia, kai tokių kubilų sienelės apauga žaliais dumbliais, jie laabai gerina vandens kokybę. Tavo atveju prieš išvažiuojant pakeisčiau didesnį kiekį vandens ir tiek. Tas kelias dienas tegul niekas jų nešeria ir vandens parametrai tikrai daug nepasikeis.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Pikuli, gal gali detaliau aprašyti kaip tuos lynukus auginai:
    1. Kokio dydžio akvariumas?
    2. Kiek ir kokio dydžio lynukai?
    3. Kuo šerdavai?
    4. Ar apšvietimą kokį naudojai, ar priešingai, stengeisi pridengti nuo šviesos?
    5. Ar gruntas buvo?
    6. Kokio galingumo filtras (išorinis ar vidinis)?
    7. Kokia apytiksliai vandens temp.?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Laikosi, dar gyvena, sliekus valgo, tik nežinau ar abu ar kažkuris vienas. Maitinasi pagrinde naktį. Vakar įmečiau gal 6-8 sliekus, ryte jau buvo tuščia, radau tik vieną apkramtytą slieko skūrą. Abu lynukai pašviesėjo, gal dėl aplinkoj esančios šviesos ir balto kubilo, dažnai abu plaukioja kartu, laikosi vienas arti kito. Iš kubilo išėmiau akmenis, kuriais buvau prispaudęs plastikinių augaliukų padus, nes pastebėjau, kad sliekai linkę slėptis po tais akmenimis ir lynukai jų tada neranda.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Svarbu, kad ėda, o kai įsidrasins, tai griebs tik ką įmestus. Plastikiniai augalai lai plaukioja paviršiuje, nes lynai mėgsta tokį "pavėsį". Pas tave ten 60ltr.? Kiek dažnai ir po kiek vandens keiti?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Pas tave ten 60ltr.?
    90 litrų, pakeičiu po 1-2 kibirus kasdien.
    Nusipirkau, dar granuliuoto maisto iš Kikos, bet kad žiūriu anas skirtas nuo paviršiaus šerti, nes granulės tik po kokios valandos nugrimsta žemyn, o lynukai į viršų net nežiūri.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Nusiurbi nuo dugno š.... ir gaunasi 2 kibirai? Kaip žaizdos? Beja, patinui plyšęs pelekas jau sugijo?

Administratorius Jogaila avataras
    Įstojimo data
    2010 12 21
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    601
    Blog Entries
    15
    Kiek prisimenu, kai man reikėjo, tai Kikoj skęstančio būdavo labai retai. Viskas tik iš "paviršinio" meniu.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Nereikia tiems lynams jokio specialaus maisto, prdžiai pakaks ir sliekų, o kai pradės drąsiai imt, tada galėsi ir kokio batono po nedaug duoti.
    Nenorėk, kad iš kart imtų ir rytu, pirma turi apsiprast, o tam kokių pora savaičių reikia, jei ne ilgiau.

Administratorius Jogaila avataras
    Įstojimo data
    2010 12 21
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    601
    Blog Entries
    15
    Uodo truklio lervos gal irgi paįvairintų racioną? O moliuskai?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Nusiurbi nuo dugno š.... ir gaunasi 2 kibirai?
    Ne, išmatų toli gražu tiek nėra. Tiesiog keičiu tokį kiekį vandens iš akies. Tuos š... nuo dugno samteliu nugraibau, nedaug jų ten, vienas kitas.
    Kaip žaizdos? Beja, patinui plyšęs pelekas jau sugijo?
    Tikriausiai ankstoka dar būtų to tikėtis, nors atidžiai ir neapžiūrinėjau.
    Uodo truklio lervos gal irgi paįvairintų racioną?
    Šaldytų trūkliukų kartais duodu, tik kad jie greitai genda vandenyje. Gyvų trūklių dar nebandžiau.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Apvietimas yra? iaip nebūtina, bet tuomet greičiau ant kratų pradės augti dumbliai. Jei jau pradės augti dumbliai ir nebebus pavojaus usikrėst aizdoms, tada pakaks ir po kibirą vandens pakeist. O iaip tas keitimas nėra kakokia taisyklė, tarkim kakurį laiką galima maiau kaitalioti, o paskui pakeisti didesnį kiekį, kad ir 50%.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus
    skirtas nuo paviršiaus šerti, nes granulės tik po kokios valandos nugrimsta žemyn
    Paimk ir pamirkink truputį lėkštelėje ar stiklinėje granules.Tada nusunk tarp pirštų iš jų vandenį, ir bus skęstančios:).

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Įmetu kelias foto, kaip atrodo dabar lynukų gyvenamoji vieta. Įdėjau daugiau dirbtinių augaliukų, įpyliau šiek tiek žvyriuko, lynukai noriai įsikuičia į tas dirbtines žoles ir jose slepiasi. Pastebėjau, kad abu labai suaktyvėjo, anksčiau buvo mieguisti, dabar labai vikriai sprunka, slepiasi, jei tik bandau iš arčiau apžiūrėti.
    Click image for larger version. 

Name:	IMGP5319.jpg 
Views:	50 
Size:	53.6 KB 
ID:	2148Click image for larger version. 

Name:	IMGP5322.jpg 
Views:	45 
Size:	39.1 KB 
ID:	2149

Apšvietimas yra? Šiaip nebūtina, bet tuomet greičiau ant kraštų pradės augti dumbliai.
    Ne, apšvietimas tik toks koks tuo metu būna patalpoj, didžiąją dalį dienos kubile yra prietema.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5

:)

Nors kaip kai kurie ir rekomendavo daugiau nepirkti lynukų, bet vakar buvau pasiryęs dar vieną lynuką igelbėti i upėtakyno. Lankiausi įkart Akropolyje, ir čionai taip pat utikau vieną lynuką (vir 100g.) ramiai plaukiojantį tarp upėtakių ir lydekų. Būklė uvelės buvo gana normali, aiku, iek tiek nuo karpių per iaunas buvo gavęs, bet nieko labai rimto, kaip sakoma - iki enatvės sugytų. :) Tačiau deja deja, mano humanikoms (tiksliau ichtio-manikoms) umačioms nebuvo lemta isipildyti, nes pardavėja grietai (net laaabai grietai) atsisakė man jį parduoti. Stengiausi būti mandagus ir netgi diploatikai ypsotis kaulydamas to lynuko, bet viskas perniek. Jos pasiteisinimas buvo toks: lynams neturime kodų todėl jie neparduodami. Nepaisant mano bandymų draugika linkme vystyti pokalbį, ji buvo gan kategorika. Paklausus, kur jie ada tą lynuką dėti, atsakymas buvo keistesnis negu keistas: Ryt atve naujų karpių, tai jiems tą lyną ir grainsim, ...jie isive jį atgal. Tą akimirką vilgtelėjau į karpių kainos kortelę, kurioje įvardintas tiekėjas (tarkim) ūkis-X. Tuo momentu pasistengiau įsivaizduoti, kaip to ūkio-X darbininkai sekančią dieną atvaiavę gaudo baseine tą apipeiotą lynuką, pasikrauna atgal į savo riba-vozą, ir apvaiavę likusias Vilniaus maximas, į uvelioką gabena atgal 200 km. namo(!), kad paleistų atgal į tvenkinį!!! Neblogai, ar ne? Hmm na jei jie i tikrųjų taip daro, tai turbūt jie yra dar didesni lynų mylėtojai nei a. :))). Ką gi, nusprendiau pasmalsauti (kirbėjo toks keistas smalsumas, o gal ir azartas), kaip čia viskas i tikrųjų yra. Suradęs minutę laiko, kol virtuvėje maiiau sriubos puodą, nusprendiau skambtelėti ūkiui-X ir pasiteirauti, ar jų produkcijoje pasitaikantys lynai laikytini prekine uvimi, ar turi savo kainą ir ar atsitiktinio patekimo į prekybą atvejų tuos lynus jie isivea atgal (kaip mane patikino pardavėja), o vis dėlto gal juos galima įsigyti? Telefonu pakalbinta ūkio-X atstovė maloniai paaikino: jokių lynų į prekybą nepristatinėjame, mūsų uvis kruopčiai irūiuojama, todėl lynų tarp karpių būti negali. Kreipkitės į kitą ūkį, t.y. ūkį-Y, jie irgi tiekia maximai karpius, tai gal ten jų tie lynukai. Tvarkoj, kadangi mano telefone įvesti bent pusė pagrindinių Lietuvos uv. ūkių kontaktai, tai ir ūkio-Y numerį čia pat randu. Ūkio atstovė paaikino, kad kartais per klaidą gali pakliūti vienas ar kitas lynukas, bet jokiu būdu tai ne tendencija. Tačiau jie tų lynukų likimu nesirūpina, ir juo labiau jų atgal pas save nesiveioja. Taigi tų lynukų likimas yra grynai pačios parduotuvės reikalas. Todėl, anot kalbintos darbuotojos, viskas priklauso nuo susitarimo pirkimo vietoje
    iandien nusprendiau savo smalsumą dar pamaitinti ir paskambinau į maximos info liniją. Kaip ir įparasta skambinant į panaias vietas, igirstu angelikai mielą jaunos damos balselį, kuriam paaikinu, koks a esu nelaimingas, kad labai norėjau ileisti pinigų maximos uvų skyriuje, o pardavėja man tos galimybės nesuteikė. Panekovė iklausiusi mano problemas, usiraė kontaktus ir paadėjo susisiekti su parduotuve bei isiaikinti, o vėliau ir praneti, kodėl toje situacijoje nebuvo rastas koks nors sprendimas.
    Tikiuosi istorija turės tęsinį... :))

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Nu tu pavarai :)))
    Dar yra varijantas užtaikyti ant kitos pamainos ir pabandyti su kita pardavėja susitarti.
    Iš esmės tai koks gi joms skirtumas? Pamenu amūrai buvo pakliuvę tarp karpių, buvo karpiams akcija, karpiai išpirkti, likę tik amūrai. Sakau po kiek tie? Sako, karpių kaina, koks mums skirtumas kokia ten žuvis, jei karpių akvariume, reiškias karpis :)

Rolandas
    Svečiai
    Geras. :)
    Manau, tu pardavėją išgąsdinai kaip VMI darbuotojas. :))
    Norėjai pirkti lynus, kai parduotuvė neturi jų įsigijimo dokumentų, o dar taip mandagiai prašei... įdomią istoriją sugalvojo su tuo gražinimu. Pasakyk, kad ateisi patikrint lyno gražinimo ūkiui akto. Gąsdinsi toliau. :))

Manau, prašyk nusipirkt nedidelę žuvį ir klausk ar pagaus tą, kurios nori. Pirk tą "karpiuką" ir neaiškink pardavėjai, kad tai lynas. :)

Tiesa, statinę aptrauk kokiu tinklu, kad neiššoktų tavosios išgelbėtosios. ;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    beje Nilai, dėk webcam'ą ir tiesiogiai transliuok lynukų gyvenimą ;)
    Nuotraukose kur neseniai įkėliau vienoje matosi prie kubilo krašto pritaisyta kamerytė. Tikslas buvo stebėti kaip lynukai maitinasi. Kamerytę netgi aptepiau hermetiku, kad galėčiau panardinti. Bet ne viskas taip gerai gavosi kaip tikėjausi. Kadangi nusipirkau tam reikalui pigiausią kamerą, tai ir vaizdo kokybė atitinkama, lęšių apžvalgos kampas gan siauras, todėl panardinus rodo tik nedidelį plotelį. Negana to reikia papildomo apšvietimo, be jo, vargu ar įmanoma išvis atskirti kokios rūšies žuvį filmuoju. Bet manau, šį tą dar pavyks su ta kameryte nuveikti.

Manau, tu pardavėją išgąsdinai kaip VMI darbuotojas. :))
    Norėjai pirkti lynus, kai parduotuvė neturi jų įsigijimo dokumentų, o dar taip mandagiai prašei... įdomią istoriją sugalvojo su tuo gražinimu. Pasakyk, kad ateisi patikrint lyno gražinimo ūkiui akto. Gąsdinsi toliau. :))
    Logiška...
    Manau, prašyk nusipirkt nedidelę žuvį ir klausk ar pagaus tą, kurios nori. Pirk tą "karpiuką" ir neaiškink pardavėjai, kad tai lynas. :)
    Žinok, kai pirkau pirmąjį lynuką, tai viskas lygiai taip ir buvo. Tuomet nesitikėjau, kad pardavėja gerai pažįsta tas žuvų rūšis, todėl prašymą taip ir formulavau: pagaukit man tą mažą žuvelę... Ir tada pardavėja išsišiepusi man, lyg nieko apie žuvis nenutuokiančiam, aiškino kas čia per žuvis, kad čia yra lynas ir kokia gera žuvis ji yra. :)
    Tiesa, statinę aptrauk kokiu tinklu, kad neiššoktų tavosios išgelbėtosios. ;)
    Laikau pridengęs organstiklio lakštu ir ant viršaus dar užklojęs popieriaus gabalais. Tiesa, dengiu labiau per centrą, kad šonuose tik maži tarpeliai liktų.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5

...tęsinys. Lynukas Nr.3 :)

Šiandien štai vėl išsiruošiau į „lynų žvejybą” Akropolyje. Tikslas - nusipirkti tai, ko nepavyko anksčiau. Nuvažiavęs ilgai apžiūrinėju žuvų talpyklas, bet lynuko nematau, kelis kartus įdėmiai apžiūriu upėtakių rezervuarą, kuriame tiesiog verda upėtakių košė ir tarsi rąstai plūduriuoja pora 3-4 lydekos bei keli eršketai. Pirma mintis ateinanti į galvą, turbūt nenorėdami sukti galvos lynuką personalas pašalino, na arba lydeka suvalgė. Prieinu dar arčiau ir pritūpęs iš labai arti apžiūriu fauną. Ir ką, ogi žiūriu mano „draugelis” lynukas tupi ant dugno, tarp dviejų eršketų pasislėpęs. Ilgai nelaukęs pasikviečiu pardavėją, šį kartą jau kita darbuojasi žuvies skyriuje, ji aišku neiškart suprato ko aš noriu, ėmė gaudyti man upėtakį, bet tik kai pakviečiau pažiūrėti į pageidaujamą žuvį iš kitos akvariumo pusės galų gale šiaip ne taip parodžiau ką reikia sugauti. O va čia ir prasidėjo vargai, aišku, pardavėja sutiko man tą lynuką sužvejoti, bet vos tik semia graibštu, taip vis upėtakį puskylinį ištraukia. O lynukas nors nėra labai judrus tačiau bandant pasemti, atsigula šonu ir nuvinguriuoja padugne kartus su upėtakių būriais, o po t o tenka gal pusę minutės jo vėl toje masėje ieškoti, ir taip gal 10 minučių ta vargšė pardavėja beviltiškai makalavo su tuo samčiu upėtakių sriuboj, lynukas vis nepasiduoda. Tada samtį perėmiau aš, bet ir man pagauti nesiseka. Pardavėja liūnu balsu tarė: Tai ką, viskas, nepavyks? Man irgi pasidarė šiek tiek nepatogu ją trukdyti dėl tos žuvelės, juolab, kad „normalių” pirkėjų eilė kaip mat susikaupia. Todėl paprašiau, kad gal kokia jos kolegė galėtų pagelbėti. Tada ji man liepė luktelėti 20 min., nes turi grįžti iš pietų pertraukos kažkokia pardavėja Violeta. Iš visko supratau, kad ta Violeta labiau patyrusi „žvejyboje”. Tiesa pasakius kažko gero nesitikėjau, net ir pats sunkiai įsivaizdavau, kaip tą lynuką iš tos košės išgriebti. Po penkiolikos minučių jau matau tą Violetą besidarbuojančią prie žuvies. Paaiškinu savo pageidavimus ir keliauju prie upėtakių. Pardavėja ramiu ir savimi pasitinkinčiu veidu prieina prie akvariumo, tuoj parodau kuri žuvis domina. Pardavėja įmerkia graibštą, į kadrą dar bandė lįsti lydeka, bet Violeta stipriu graibšto mostu lydeką nustumia, tuo tarpu lynuką atsivaro į akvariumo pakraštį, švelniai prispaudžia prie sienelės ir šis jau graibštelyje. Veiksmas netruko nei pusės minutės. Super! Iš džiaugsmo vos nepradėjau ploti. Nu šaunuolė ta Violeta! Pasveria žuvelę, mano nuostabai lynukas svėrė net 208 g. Matyt tarp puskilinių upėtakių vizualiai sumenko, buvo sunku objektyviai įvertinti svorį pagal išvaizdą. Na ką, pardavėja maloniai pagelbėjo žuvelę patalpinant į dėžutę, prileido vandens, pasidžiaugė, kad atsinešiau dėžutę, mat pas ją jau jų nebelikę. Kasininkė lynuką pasitiko nuostabos šūksniu: "O.. koks gražuolis". Na o neilgai trukus "gražuolis" jau pas mane namuose.
    Va taip laimingai ir baigėsi detektyvas...
    Click image for larger version. 

Name:	IMGP5325.jpg 
Views:	25 
Size:	48.5 KB 
ID:	2150Click image for larger version. 

Name:	IMGP5327.jpg 
Views:	27 
Size:	50.4 KB 
ID:	2151Click image for larger version. 

Name:	IMGP5328.jpg 
Views:	22 
Size:	66.0 KB 
ID:	2152
    Paskutinį kartą taisė Nilas : 15-12-2011, 19:39

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Ir kur ši laimingoji gyvens? ;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Kol kas tame pačiame kubile, galvoju apie gero filtro pirkimą, o kaip seksis toliau - bus matyt. Jei reikės jai ir vyrą surasim, arba gerą "padružkę". Kol kas stebiu, vandenį keisiu šiek tiek intensyviau.

Tuoj tapsi maximos pardavėjų siaubu :) ir legendos pradės sklandyti :D

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Tuoj tapsi maximos pardavėjų siaubu :) ir legendos pradės sklandyti :D
    Nea.., nemanau. Didelio kiekio gi nenupirksiu, nei turėsiu kur laikyti, nei ten tų lynų tiek yra (parduotuvėse). Jei užteks ryžto įsigyti gerą JBL, tada bus aiškiau ir dėl būsimo lynų kiekio.

Panašios gijos

1. ats.: 52
    Paskutinis: 11-10-2017, 14:19
  2. Lynas Tinca tinca
    Nuo Nilas forume Fauna
    ats.: 40
    Paskutinis: 16-05-2017, 05:13
  3. ats.: 258
    Paskutinis: 28-08-2016, 09:56
  4. ats.: 118
    Paskutinis: 19-02-2014, 17:28
  5. Orfų paauginimas namų sąlygomis