Puslapis 4 iš 12 PirmasPirmas ... 23456 ... PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 76 iki 100 iš 281

Gija: Nilo naujas prūdas

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    O jei kalbant apie avantiūras, tai viliojuosi mintimi įsileisti kažkiek starkiukų, tik čia yra kelios bėdos: a.) Ką jie valgys žiemą? b.) kaip jie sugyvens su gausia šamukų kariauna? c.) Ką starkiukai ir šamukai valgys vasarą? Na, ok, sakykim vasarą jiems būtų galima įberti pašaro, bet kaip tada su karpiais, kurie užuodę skanesnių granulių vargiai beprileistų prie jų mažylius starkiukus arba šamukus?
    Todėl norisi pasiteirauti tų kurie jau susidūrė su starkiukų auginimu ir gali papasakoti, kokių nors niuansų iš patirties.
    Starkiai
    iš patirties
    Suleidau rudenį, gero piršto dydžio (8-15g). Aišku, kitus metus dar jų "nemačiau", bet kitą rudenį buvo leisti vaivorykštiniai upėtakiai.
    Per pora metų šie įmito iki 2-4kg. Maniau neliko starkiukų, juolab tvenkinyje atsirado dar ir šamai. Bet... po trijų metų po leidimo pradėjo papult ant guminuko, mepso starkiai po 700g ir nemažai.
    Iš maisto tvenkinyje buvo tik lynai ir kurį trumpą laiką saulažuvės. Šėrimas ekstruduotais, aukšto baltymingumo pašarais, gana intensyvus.

Kiek pamenu turi neužkrautą URS namie. Daryčiau eksperimentą (tau sekas) nupirkčiau 50-100vnt rudeninių tvenkinio starkiukų, praleisčiau per visas įmanomas profilaktines priemones ir bandyčiau adaptuoti URS'e. Iki pavasario turėčiau po ~150g, dalį į tvenkinius, dalį toliau auginti iki reproduktorių. Tik su URS'e išsiaugintais reproduktoriais galima normaliai dirbti (inkubacija, veisimas). Su laukiniais daug problemų. ;)
    Ryžkis, padėsiu. :) Mane labiausiai domintų išsiauginti kelis-keliolika reproduktorių.

P.S. kurk naują temą: Starkiai URS'e

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Šėrimas ekstruduotais, aukšto baltymingumo pašarais, gana intensyvus.
    Aišku. O kaip jie žiemą gyvena, klausiu nes menkai pažįstu šią žuvį, mano įsivaizdavimu starkis kaip ir ešerys ar lydeka, žiemą turėtų būti pakankamai aktyvus, kitavertus... jei per vasarą gerai pasimaitinę, gal ir pavasario sulauktų.
    O dabar kaip tą šėrimą suderinti pvz su karpių kaimynyste? Įtariu, kad karpiai tikrai nespjautų į tas gardžias granules. :) Ar tokiu atveju tiesiog šerti nesukant galvos, kam klius tam klius...

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Starkiai - mūsų krašto žuvys, nereik primint. Išliks kažkoks procentas vis tiek.
    O pašarais tai maitinsis visi. :) Todėl niekad nesiūlau įsiveist prastesnių rūšių, kad nešert veltui. Paprasčiauisia šersi daugiau, pilsi plačiau, tuo pačiu laiku, pripratinsi prie kokio nors signalo - suformuosi sąlyginį refleksą.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Šiandien iš pat ankstyvo ryto apsilankiau Išlauže ir Šilavote. Išlauže pirkau 10vnt dvimečių plačiakakčių hibridų, vidutinis svoris vieneto apie 300-400 g. ir maždaug 4 kilogramus lynų - dydžiai svyravo 50-500g. diapazone. Kiti pirkėjai irgi gausiai pirko plačiakakčius, lynus, didelius šamus. Kiek pastebėjau šamai buvo tik dideli (1-3kg). Pardavimo proceso organizavimas Išlauže man nelabai patiko, būna ir geriau, būtų laikas jau kažką šitoje srityje keisti. Išlauže išleidau daugiau nei tikėjausi, nes niekas ten nesicackina, viena moteriškė su samčiu semia, kol sulauki eilės prie svarstyklių pamatai, kad kibire žuvies dvigubai daugiau nei prašei, žuvys visos didesnės nei skelbiama kaininke, todėl labai sunku išankto suplanuoti išlaidas, na bent jau pati žuvis ir supakavimas pakankamai tvarkinga.
    Žymiai geresni įspūdžiai iš Šilavoto, jokios eilės, faina direktorė, o jų žuvis dar fainesnė. Pirkau 30,5 kg dvimečių karpių, iš viso gavosi 42 vnt. planavau imti bent 50vnt, bet apsipirkus Išlauže piniginė suplonėjo kiek per daug. Na, bet tai bus vertinga patirtis ateičiai :). Šiandien mano pirkti vokiškos veislės karpiukai beveik visai pliki - be žvynų, tik per nugarą žvynų juosta ir kai kuriems pali uodegą pabarstyta po kelis žvynus. Kaip dvimečiai tai karpiai labai dideli, būryje pasiteikė keletas mažesnių apie 350g, bet buvo ir tikrų gigantų - arti kilogramo, skaičiuojant vieneto svorio vidurkį gavosi apie 725g. vienam karpiui.
    Beskaičiuojant karpius, radau vieną neįtikėtiną siurprizą, tai labai simpatiška apie 100g. vėgėlytė, labai apsidžiaugiau, kad savo prūdo faunos paletę papuošiu ir šia žuvyte. Be to dar radau vieną ešeriuką, bet čia jau džiaugsmas katinui. :)

Atsiprašau, kad negaliu dabar įkelti nuotraukų, nes fotoaprato laidą palikau Vilniuj, o kortelių skaitytuvo šiame kompe irgi nėra, tai išsamias foto ir video įdėsiu sekmadienio vakare, grįžęs į Vilnių.
    Paskutinį kartą taisė Nilas : 03-05-2013, 21:57
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Šiandien iš pat ankstyvo ryto apsilankiau Išlauže ir Šilavote. Išlauže pirkau 10vnt dvimečių plačiakakčių hibridų, vidutinis svoris vieneto apie 300-400 g. ir maždaug 4 kilogramus lynų - dydžiai svyravo 50-500g. diapazone. Kiti pirkėjai irgi gausiai pirko plačiakakčius, lynus, didelius šamus. Kiek pastebėjau šamai buvo tik dideli (1-3kg). Pardavimo proceso organizavimas Išlauže man nelabai patiko, būna ir geriau, būtų laikas jau kažką šitoje srityje keisti. Išlauže išleidau daugiau nei tikėjausi, nes niekas ten nesicackina, viena moteriškė su samčiu semia, kol sulauki eilės prie svarstyklių pamatai, kad kibire žuvies dvigubai daugiau nei prašei, žuvys visos didesnės nei skelbiama kaininke, todėl labai sunku išankto suplanuoti išlaidas, na bent jau pati žuvis ir supakavimas pakankamai tvarkinga.
    Žymiai geresni įspūdžiai iš Šilavoto, jokios eilės, faina direktorė, o jų žuvis dar fainesnė. Pirkau 30,5 kg dvimečių karpių, iš viso gavosi 42 vnt. planavau imti bent 50vnt, bet apsipirkus Išlauže piniginė suplonėjo kiek per daug. Na, bet tai bus vertinga patirtis ateičiai :). Šiandien mano pirkti vokiškos veislės karpiukai beveik visai pliki - be žvynų, tik per nugarą žvynų juosta ir kai kuriems pali uodegą pabarstyta po kelis žvynus. Kaip dvimečiai tai karpiai labai dideli, būryje pasiteikė keletas mažesnių apie 350g, bet buvo ir tikrų gigantų - arti kilogramo, skaičiuojant vieneto svorio vidurkį gavosi apie 725g. vienam karpiui.
    Beskaičiuojant karpius, radau vieną neįtikėtiną siurprizą, tai labai simpatiška apie 100g. vėgėlytė, labai apsidžiaugiau, kad savo prūdo faunos paletę papuošiu ir šia žuvyte. Be to dar radau vieną ešeriuką, bet čia jau džiaugsmas katinui. :)
    Ką gi, įkeliu šiek tiek iliustracinės medžiagos iš praėjusio penktadienio mano apsipirkinėjimų.
    Click image for larger version. 

Name:	IMGP6731.jpg 
Views:	100 
Size:	75.6 KB 
ID:	3880Click image for larger version. 

Name:	IMGP6737.jpg 
Views:	110 
Size:	77.0 KB 
ID:	3881Click image for larger version. 

Name:	IMGP6739.jpg 
Views:	112 
Size:	79.0 KB 
ID:	3882Click image for larger version. 

Name:	IMGP6742.jpg 
Views:	93 
Size:	80.6 KB 
ID:	3883Click image for larger version. 

Name:	IMGP6745.jpg 
Views:	96 
Size:	73.4 KB 
ID:	3884Click image for larger version. 

Name:	IMGP6749.jpg 
Views:	95 
Size:	76.1 KB 
ID:	3885Click image for larger version. 

Name:	IMGP6752.jpg 
Views:	101 
Size:	35.4 KB 
ID:	3886 Click image for larger version. 

Name:	IMGP6753.jpg 
Views:	90 
Size:	45.0 KB 
ID:	3887

Meninė dalis:
    Silurus glanis ...;)

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Pavyzdinis įžuvinimas (dydžiai, kiekiai, žuvų apžiūrėjimas, išleidimo tvarka).
    Pagarba.
    Super sezonas nusimato ;)

P.S. rastum laiko, išdėliok tinklaraštyje (ir sąmatas, kainas). Daug kam pasitarnaus kaip metodika įsižuvint nedicką tvenkinuką.

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 13
    Vietovė
    panevezys
    Įrašai
    312
    Gražios nuotraukos, negaliu atsižiūrėti. Mastau, kad pernai Tavo karpiams ne deguonies pritrūko. Nes rašei, kad įjungei orapūte ir po to turėjo reikalai susitvarkyti. Turbūt viskas įvyko dėl užterštumo.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Šį savaitgalį atlikau nedidelę inspekciją prūdui:
    1. Karpis šilavoto "vokietukas" -apie 1,8 kg. Sunku buvo pasverti, nes po Eitvydo šamų, svarstyklės truputį persisuko į priešingą pusę. :)) Karpioką paleidau atgal, nes anas prisižadėjo iki Mindauginių užaugti dar porą šimtų gramų.
    2. Pagavau porą dailių lynukų apie 400g. keliavo atgal, nes prižadėjo per ateinančius porą metų užaugti dar porą šimtų gramų. :))) Juokauju. Iš tiesų, vienas iš pagautų lynukų buvo pernai pirktas iš Arvydų, atskiriu pagal auksišką spalvą, nes kiti lynai yra žalsvai pilkšvi. Na tai tas lynukas nuo pernai turėtų 150-200g. šiemet turi apie 400g.
    3. Jau trečia para lynai meilę daro žolėse, plaukioja krūvom šonais susiglaudę ir uodegom pliauškinasi, viražus visokius tik daro. Porą patinėlių pagavau ant slieko, tai pieniai tik varva.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Tai ką, Linai, jonines be žuvies švęsi? Aš tai vėl garvežį kuriu. Kas per šventė be žuvies.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Nu aš nieko prieš švęsti su žuvimi, bet, kad mano "fondai" kuklesni, reikia racionaliai paskirstyti, kada kokia žuvis eis į krantą. Norisi, kad tie kurie auga - dar paaugtų.
    O be to, vakar labai susigadinau nuotaiką, ištraukiau kontrolinį šamuką iš pernykštės kartos, gražus, gerai paaugęs, bet įrijo vos ne iki skrandžio, gal kablys per mažas buvo. Žodžiu, teko garbingai užkasti šalia prūdo. Dar iki dabar ant širdies negera. :( Prisižadėjau sau, kad daugiau taip nedarysiu...
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Kiek maždaug galėjo svert tas šamukas?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Aš jį nufotografavau, kai ryt grįšiu į Vilnių įdėsiu nuotraukų. Dabar kaime neturiu fotiko laido nuotraukoms iškelti.
    Silurus glanis ...;)

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus
    Nu aš nieko prieš švęsti su žuvimi, bet, kad mano "fondai" kuklesni, reikia racionaliai paskirstyti, kada kokia žuvis eis į krantą. Norisi, kad tie kurie auga - dar paaugtų.
    O be to, vakar labai susigadinau nuotaiką, ištraukiau kontrolinį šamuką iš pernykštės kartos, gražus, gerai paaugęs, bet įrijo vos ne iki skrandžio, gal kablys per mažas buvo. Žodžiu, teko garbingai užkasti šalia prūdo. Dar iki dabar ant širdies negera. :( Prisižadėjau sau, kad daugiau taip nedarysiu...
    Tai reikėjo valą nukirpt ir paleist atgal, gal būtų išgyvenęs.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5

karpis Jonas

Name:	IMGP6931.jpg 
Views:	48 
Size:	79.9 KB 
ID:	4019 Click image for larger version. 

Name:	IMGP6932.jpg 
Views:	53 
Size:	79.3 KB 
ID:	4020 Click image for larger version. 

Name:	IMGP6933.jpg 
Views:	52 
Size:	66.3 KB 
ID:	4021
    Prūde ištraukiau vieną Joną, tikrinau kiek paaugęs, šitas vienas iš didesnių, svėrė apie 1.8 kg (Šilavoto vokietis), kai Eitvydas mane sugraudino, kad šventes praleisiu be žuvies, tai vėliau išsitraukiu du (1,2 ir 1,5 kg) į rūkyklą. Šitas kaip matosi turi nedidelių ligos požymių, nufotografavau žaizdelę iš arčiau, gal kam pasirodys matytas toks atvejis.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Ta žaizdelė man matyta, tik mano pagautos žuvies kitoj pusėj. 349 žinutė mano temoj. Manau nuo to nepabėgsim, tik kitas klausimas, ar valgysim savo augintą žuvį,užaugintą su, ar be vaistų. Kol kas nieko blogo nematau,lai kelios ar keliolika stips, ir turėdamas žuvies perteklių asmeniniam naudojimui nežadu pult ir gydyt kiekvieno nubraukto šono. Bandykim nekreipt į tai dėmesio.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Porą šilavoto "vokietukų" siunčiam į rūkyklą- 1,7 ir 2,3 kg

Name:	IMGP7089.jpg 
Views:	24 
Size:	82.1 KB 
ID:	4073

Pavyko pagauti vieną karpioką iš pernai Šilavoto "lietuviškų", svėrė 3 kg. Kadangi jis man pažadėjo kitais metais "sukurti šeimą", gyrėsi esąs jau ketvirtametis, - paleidau. :)

Name:	IMGP7081.jpg 
Views:	32 
Size:	79.7 KB 
ID:	4074 Click image for larger version. 

Name:	IMGP7082.jpg 
Views:	41 
Size:	79.9 KB 
ID:	4075
    Veisliniam palyginimui iš arčiau vienas iš geriau įmitusių (2,3) vokietukų. Pagrindinis veislės bruožas - pliki, be žvynų šonai.

Name:	IMGP7086.jpg 
Views:	45 
Size:	81.1 KB 
ID:	4076
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Auga ne tik žuvys, bet ir pagalbininkas... :))

Name:	IMGP7289.jpg 
Views:	51 
Size:	74.1 KB 
ID:	4244Click image for larger version. 

Name:	IMGP7297.jpg 
Views:	54 
Size:	74.6 KB 
ID:	4245
    .................... .................... .............
    Gal kas žinot koks čia negalavimas?

Name:	IMGP7302.jpg 
Views:	44 
Size:	51.5 KB 
ID:	4246
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 06 18
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    286
    Jeigu tai ne mechaninis pažeidimas, tai galimi keli variantai ...karpių aeromonozė, lengva jos stadija gali pasireikšti odos uždegimais ar kraujo išsiliejimo židiniais. Manau, kad taip ir bus. Mažiau tikėtina, kad tai karpių žiaunų nekrozės iridovirusas (sukėlėjas virusas iš iridovirusų šeimos). Kitas mažai tikėtinas variantas Branchiomikozė, kurią sukelia grybas Branchiomyces sanguinis. Tokiose pažeistose vietose, jeigu kraujo išsiliejimo židiniai išbujoja, tai neretai užpuola ir kitas grybas - Saprolegnia arba Achlya genčių. Tačiau dažniausiai vis gi aptinkama S.parasitica.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Pamiršau paminėti, kad tokią pačią žaizdą (toj pačioj vietoj) vakar radau ir pas vieną lyną, vadinasi mechaninis sužeidimas nelabai gali būti.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Vakar prūde truputį tinklą patampėm kletą kartų. Išridenom tris karpius (2,8; 2,9; 3,1kg). Nors ir keikiau visą vasarą tuos vokietukus, bet rudeniop man jie visai patiko. Na aišku, ant meškerės pagauti juos kaip visada beviltiška, tai gerai, kad bent su tinklu jau atmušėm truputį techniką. Taip pat į bradinuką pakliuvo amūriukų, kur pavasarį mažylius (apie 10g.) metinukus iš Akvilegijos leidau. Akivaizdu, kad grūdai amūriukams tiko, nes visi jau netoli 0,5 kg įaugę, galvos mažos, pilvai dideli - reiškaisi jiems tiko pas mane. Amūriukai labai gražiai per tinklą šokinėja, visai kaip kokios lašišos :). Ištraukiau plačiakaktį - standartinis - 1,3 kaip ir kiti sugauti šiemet. Pas karpius pilni pilvai priauginti riebalų, karpių galvas ir riebalus dėsiu į žuvienę. :)
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.375
    kuo mažesnis prūdas tuo lengviau pagauti::)
    Stebiuosi kaip amūriukai šoktelėjo..
    Kaimynas irgi tokius leido, tai pažiūrėsiu, kai prūdą leis kokio dydžio bus..

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Labai gražūs karpiai.

P.S.
    Prašymas, jei nesunku ir negaila, pafotografuokit kuo daugiau, kuo įvairesnių žuvų pilnai iš šono didžiausia įmanoma raiška. Ir ne tik gražių, domina ir ligos, požymiai, nukrypimai ir pan. Užsiveskit kompe failiuką "Mano žuvys".
    Kartais man labai reik iliustracijoms.

Dėkui iš anksto

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    P.S.
    Prašymas, jei nesunku ir negaila, pafotografuokit kuo daugiau, kuo įvairesnių žuvų pilnai iš šono didžiausia įmanoma raiška.
    Tikrai nesunku ir tikrai negaila, tik reikia fotoaparato nepamiršti važiuojant į kaimą - čia didžiausia problema. Gailėjausi šį savaitgalį kad fotiko neturėjau, tikrai būtų gerų kadrų buvę, be jau minėtų žuvų į bradinuką ir šamiokas įpuolė, lyno patelė kilograminė...
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Gera diena, gerbiamasai, įdomu būtų sužinoti kokia žuvis auga pas tamsta tvenkinukyje? santykis? ir kaip su tais starkiukais reikaliukai? ir kokios žuvies nepatartum su kuria auginti? iš savos patirties...

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Pas mane dabar yra likę pora keturvasarių karpių, virš dvidešimties trivasarių, keturi trivasariai plačiakakčiai, apie 50 įvairaus amžiaus lynų, kelios dešimtys dvivasarių šamukų, bei maždaug tiek pat šiūmetukų, dar plaukioja apie 50 dvivasarių amūrų ir viena vėgėlė apie 150 g.
    Starkiukų neturiu, nes matau, kad jau ir šamukai maisto stokoja, tai starkiukų tuo labiau badu nenorėčiau marinti. Beje, dėl karpių ir lynų, pas mane vanduo drumstas.
    Silurus glanis ...;)

Panašios gijos

1. Naujas mano prudas :)
    Nuo vytasxxxl forume Tvenkininė žuvininkystė
    ats.: 142
    Paskutinis: 01-08-2019, 13:31
  2. Pauliaus naujas tvenkinys 22a.
    Nuo paugar forume Tvenkininė žuvininkystė
    ats.: 291
    Paskutinis: 28-03-2018, 07:52
  3. Nilo 14 arų tvenkinys. žuvininkystė mažuose telkiniuose.
    Nuo Nilas forume Tvenkininė žuvininkystė
    ats.: 108
    Paskutinis: 23-04-2017, 01:22
  4. naujas akvariumistas:D
    Nuo mantasuk forume Aš naujokas, SOS
    ats.: 3
    Paskutinis: 08-12-2013, 15:06
  5. Gelbėkit žaliuoja naujas akvariumas
    Nuo Gita forume Aš naujokas, SOS
    ats.: 2
    Paskutinis: 20-02-2013, 18:19

Rašymo leidimai