Puslapis 3 iš 12 PirmasPirmas 12345 ... PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 51 iki 75 iš 281

Gija: Nilo naujas prūdas

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.375
    Vietoj tavęs nesibaiminčiau dėl karosų, nes jai pas mane 7 šaudyklės 1,7 ha tvenkinį išvalė, tai šamiokai starkiai bijau, kad neleis net jiems įsibujoti..
    Svarstyčiau galimybę kokiame kitame prude paauginti karosus ir juos pagavus su kokiu bradiniupermesti į šį tvenkinį.
    Bet pats supranti kaip sunku patarinėti, kai viso to nematai gyvai..

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.759
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius Darulis Žiūrėti skelbimus
    Vietoj tavęs nesibaiminčiau dėl karosų, nes jai pas mane 7 šaudyklės 1,7 ha tvenkinį išvalė, tai šamiokai starkiai bijau, kad neleis net jiems įsibujoti..
    Svarstyčiau galimybę kokiame kitame prude paauginti karosus ir juos pagavus su kokiu bradiniupermesti į šį tvenkinį.
    Bet pats supranti kaip sunku patarinėti, kai viso to nematai gyvai..
    Karosai ne deficitas, šitų tai tikrai gaučiau norėdamas, netgi auksinių žinau iš kur gauti netoliese. O auksinukai tokie po 100-150g.
    http://www.akvariumas.lt/attachment....8&d=1309118308

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Vis tik pašarui manau labiausiai tiktų sidabriniai karosai. Daugiau,greičiau, paprasčiau.Nebent iš patriotizmo leist auksinius,ar iš mandrumo spalvotus.

Narys
    Įstojimo data
    2011 11 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    126
    Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus
    Karosai ne deficitas, šitų tai tikrai gaučiau norėdamas, netgi auksinių žinau iš kur gauti netoliese. O auksinukai tokie po 100-150g.
    http://www.akvariumas.lt/attachment....8&d=1309118308
    Nilai išduok ko dėjai į bučių kad taip lenda pas mane vienas kitas, kokiam gilyje statai?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.759
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius Šaras Žiūrėti skelbimus
    Nilai išduok ko dėjai į bučių kad taip lenda pas mane vienas kitas, kokiam gilyje statai?
    Gylis apie 50-70cm. Į vidų dėjau juodos duonos, batono ir kombinuotų pašarų berods "Lynas- Karosas". Kombinuotus sudėdavau į polietileninį maišelį nuo duonos, kuris turi skylučių. šiaip galvoju, dar svarbu pataikyti ant "tako" kur žuvys vaikšto. Bučių įmesdavau vakare, traukdavau ryte. Rekordas -160vnt karosų. :))

Narys
    Įstojimo data
    2011 11 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    126
    Pas mane staigiai gylėja, reiks pabandyti pašarus parinkti.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.759
    Blog Entries
    5
    Click image for larger version. 

Name:	2012-07-22 11.13.07.jpg 
Views:	63 
Size:	82.0 KB 
ID:	3118 Click image for larger version. 

Name:	2012-07-22 11.13.21.jpg 
Views:	62 
Size:	81.2 KB 
ID:	3119
    Tai jau ketvirtas karpis ištrauktas ant meškerės (iš jų 2 anksčiau buvo paleisti atgal). Standartinis dvikilinis. Iki šiol visi dydžiu lygūs kaip kareivėliai. Nei pirmaujančių nei atsiliekančių dar neteko sugauti. Dydžių svyravimas viso labo 100g. ribose.

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Laaabai gražus. Tokį į rūkyklą, ot tai skonis būtų. Tik su plikais viena bėda, limpa prie grotelių. Rūkinant reikia popieriaus po apačia paklot.

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Nelimpa, jei groteles iš viršaus ~2mm vario viela išpint. ;)
    Tikrai gražūs, o kai bus 5kg, jau matau proporcijas superines.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.759
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius tvis Žiūrėti skelbimus
    Laaabai gražus. Tokį į rūkyklą, ot tai skonis būtų. Tik su plikais viena bėda, limpa prie grotelių. Rūkinant reikia popieriaus po apačia paklot.
    Citata Autorius Rolandas Žiūrėti skelbimus
    Nelimpa, jei groteles iš viršaus ~2mm vario viela išpint. ;)
    Tikrai gražūs, o kai bus 5kg, jau matau proporcijas superines.
    Lietuviški karpiai kaip ir lietuviški vyrai, ..geros markės. ;))
    Dabar truputį gailą gaudyti nes lyg ir "per jauni", norisi tuos išsvajotus 5kg pasiekti, bet jau matau, kad ir tada bus gaila gaudyt nes jau bus "per gražūs" pjovimui. :)

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Ot susirinko pramoninkų kompanija::)
    Vietoj to, kad sakytų paglostyk, apkabink ir atgal paleisk.....

Siunčia jį jau iškart į rūkyklą...

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.759
    Blog Entries
    5
    Ot susirinko pramoninkų kompanija::)
    Vietoj to, kad sakytų paglostyk, apkabink ir atgal paleisk.....

Siunčia jį jau iškart į rūkyklą...
    :)) Daruli, mano žmona dar nespėjus žuvį iš vandens ištraukti jau rėkia, kad paleisčiau, nekankinčiau.:)) Bet nėr čia ko jiems dykai grūdus ir batoną ėsti ir riebalą auginti... :)

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Daruli, į meetą vešiuosi meškerę. Chana Tavo karpiam. Rūkinsim visus. Man karpis skani žuvis ir aš ją mėgstu.

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 02
    Vietovė
    Klaipėda
    Įrašai
    48
    Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus
    :)) Daruli, mano žmona dar nespėjus žuvį iš vandens ištraukti jau rėkia, kad paleisčiau, nekankinčiau.:)) Bet nėr čia ko jiems dykai grūdus ir batoną ėsti ir riebalą auginti... :)
    Pažįstamas jausmas. Man žmona irgi sako, kaip tu gali gaudyt savo užaugintas žuvis, jos gi tau į akis žiūrėdavo kai tu jas maitindavai.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Va palaikau jūsų žmonas, jos supranta tikrąjį grožį.
    Tvis pas mane be meškerių (spiningų) nėra ko važiuoti, bet jai jau taip bus, kad nebus ko valgyti, tai reiks karpių atsiprašyti::))))

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.759
    Blog Entries
    5

Neeilinė situacija

Sveiki bičiuliai, kad jūs žinotumėt kokį karštą savaitgalį "apturėjau"... :)))) Bet čia ne apie temperatūrą, ...ir ne apie moteris..;)) Bet apie viską iš eilės.
    Išvykau savaitei į kaimą, kadangi prognozės žadėjo vasarą, tai nusprendėm su šeima patinginiauti nuo vieno savaitgalio iki kito. Ketvirtadienio ryte ištraukiu šėryklą, grūdų apėsta, nors mažiau nei įprasta. Įdienojus, karpiai ėmė keistai drąsiai paviršiuje būriais plaukioti. Kilo negera nuojauta, pajungiau orapūtę. Kepinant karščiui reikalai negerėjo. Sekančios dienos vakarą karpiai jau išvis kaip vaiduokliai plaukiojo prūdo pakraščiais. Nors tą vakarą ir pūstelėjo smarkesnis vėjelis, pliurptelėjo lietutis, o ir nepertraukiamai antrą parą veikianti orapūtė negelbėjo. Šeštadienio rytą pabundu valanda anksčiau nei įprasta su nerimu ir bloga nuojauta. Keliuosi ir dar užlipusiom akim einu prie prūdo pasižiūrėti. Vaizdo kurį pamačiau nesinori net aprašinėti, užtektų tik palikti daugtaškį. Na bet tuo momentu čiumpu šalia prūdo iš vakaro padėtą graibštą (jaučiau, kad prireiks) ir semiu... Matau, kad karpiai kątik kritę, nepakitusi nei spalva, nei kūnai nesustingę, kai kurie dar žiopčioja. Semiu ir verčiu viską ant kranto iš eilės. "Laimikis" - 36 karpiai dydžių intervalas 2-2,8 kg.

Name:	IMGP5974.jpg 
Views:	121 
Size:	78.8 KB 
ID:	3145
    Sekančią dieną dar 10 pakilo nuo dugno, bet jau su kvapeliu, bei taipogi iškilo dvi lynės, abi buvo pilnos ikrų- teko laidoti. Šamukai ir mažesni lynukai, bei lynų patinai liko gyvi. Taip pat liko gyvi du karpiai iš buvusių 48. Taigi, šis ekstremalus šeštadienis prasidėjo intensyviu žuvies darinėjimu. 7 val ryto išgraibiau žuvį, o tos pačios dienos 14 val. jau turiu dalyvauti draugų vestuvėse. Kibom abu su uošviu į darbą, dalį karpių staigiai sukišom į šaldytuvus ir be pertraukos juos valėm bent trejetą valandų, iki ausų buvom aplipę žvynais ir apsitaškę kraujais. Regis suspėjom.
    Keturis karpiokus pasilikom pabandymui rūkyti. Taigi buvo proga sekančią dieną susimeistrauti greitą rūkyklą, ir parūkyti parą sūryme išmirkytus karpius. Kaip matote rūkykla padaryta iš metalinės statinės, skardos lakšto, plytų, o žuvis sudėta ant seno šaldytuvo grotelių.

Name:	IMGP5976.jpg 
Views:	71 
Size:	74.2 KB 
ID:	3146 Click image for larger version. 

Name:	IMGP5977.jpg 
Views:	74 
Size:	76.9 KB 
ID:	3147
    Rezultatas gavosi malonus ne tik akiai, bet ir liežuviui :) gal čia pradedančiųjų sėkmė suveikė, bet išsirūkė fantastiškai gardžiai.

Name:	IMGP5978.jpg 
Views:	85 
Size:	78.9 KB 
ID:	3148 Click image for larger version. 

Name:	IMGP5979.jpg 
Size:	76.8 KB 
ID:	3149 Click image for larger version. 

Name:	IMGP5980.jpg 
Size:	75.9 KB 
ID:	3150

Galimos dusimo priežastys.
    1. Be jokios abejonės pirmiausias veiksnys, tai dideli karščiai, kurie gerokai paskrudino pietinę Lietuvos dalį, pablogėjusio deguonies režimo reikėjo tikėtis.
    2. Tvenkinio vanduo buvo prieš nepilną mėnesį užterštas melioracijos vandeniu su padidintu organikos kiekiu - gretimuose laukuose ūkininkas pylė per karščius srutas, o tie laukai kaip žinia per dreanžo sistemą susisiekia su prūdu. Vanduo gelmėje net įgavo tokį rūgščiai kartų kvapą, nors žuvyje tokio kvapo nesijautė.
    3. Dar prieš mėnesį sugauti karpiai neturėjo riebalų, tačiau pastarieji turėjo kalnus riebalų ant žarnų, greičiausiai juos ėmė kaupti kai buvo gerokai atvėsę orai, o sukaupti kalnai riebalų prie didelio karščio ir mažėjančio deguonies kiekio, taip sakant, sveikatos nepridėjo.

Apie karpių augimą
    Pirmąją pažintį su lietuvišku Šilavoto veislės karpiu vertinu labai teigiamai, nepaisant pastarosios techninės nesėkmės. Visgi augimo rezultatai gerokai pranoko lukesčius. Pavasarį įleisti 700-900g. karpiukai augo vidutiniškai po pusę kilogramo per mėnesį(!), šeriant tik kviečių grūdais (dalis grūdų buvo traiškyti girnomis). Eksperimento būdu skaičiavom vieno karpio išeigą, 2,5kg. svėręs karpis, be žarnų ir galvos svėrė 1750g. Manau tai visai geras rodiklis.

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Ką galiu pasakyti, užuojauta dėl žuvų kritimo. Tik tai matęs ar apturėjęs savo praktikoje, tave supras ką jautei. Taip žmogau ir grūdiniesi, įgiji praktikos.
    Komentaras: gaila, kad neužgriebei vandens mėginio, kai tai įvyko. Būtų patvirtintas arba atmestas apnuodijimas azotu.
    Deguonies testą vis tik reiktų turėt po ranka reikiamu momentu. Kalkių kelis maišus irgi.
    Riebalus pradeda labiau kaupti antroje vasaros pusėje, reik skubėt pradėt šert kuo anksčiau iš pavasario.
    Dar matyčiau vieną iš priežasčių, kad tvenkinys dar jaunas, mažoka kolkas augmenijos, kuri būtų truputį amortizavus kaimyno tręšimą, jei tai turėjo įtakos.

Na, o vaizdeliai rūkykloje linksmai nuteikia, džiugina akį, širdį ir turbūt skrandį. :) Tikrai labai, labai graži spalva, tik dar galima būtų patobulint kai ką: prisilaužyti šakelių gabaliukų po kelis cm (aš naudoju jazminą, jis šalia rūkyklos auga) ir pakėlus vieną pusę šonkaulių pakišt išplėtus. Gražiau dūmas dengia ir iš vidaus. Šakaliukai neturi būti per ploni, nes pervers kiaurai, kai įkais žuvys.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Priimk mano užuojautą dėl žuvų..Tai dar gerai, kad spėjai pačiame proceso įkarštyje sudalyvauti, o kas būtų jai taip atvažiuoji, o jie jau kokia sav. prasmirdę ir apipūvę pakraščiuose plaukoja...
    O tada pačiam tenka su graibštu ir visus dvokiančius traukti lauk...

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.759
    Blog Entries
    5
    Priimk mano užuojautą dėl žuvų..Tai dar gerai, kad spėjai pačiame proceso įkarštyje sudalyvauti, o kas būtų jai taip atvažiuoji, o jie jau kokia sav. prasmirdę ir apipūvę pakraščiuose plaukoja...
    O tada pačiam tenka su graibštu ir visus dvokiančius traukti lauk...
    Būtent. Todėl ir nematau pagrindo labai sielotis, visgi dar čia gerai baigėsi, nuostolis palyginti nedidelis. Baisu ir pagalvoti apie blogesnį scenarijų. Manau, pats laikas planuoti oksimetro pirkimą.

gaila, kad neužgriebei vandens mėginio, kai tai įvyko. Būtų patvirtinta arba atmesta apnuodijimo azotu variantas.
    Taip, iš tiesų. Bet manyčiau, kad amonio kiekį indikuoja kai kurie esminiai požymiai: 1. kvapas, kurio šviežiam prūde neturėtų būti, 2. augalų vešėjimas - šiemet pasodytos lelijos leido žiedus vieną po kito, ajerai irgi gegužę sodinti o jau pusės metro aukščio, tiesiog klęsti, 3. zooplanktono gausa - vanduo knibžda visokiausių gyvių, šamukai kuriuos pirmus paleidau į prūdą kaip atsilikėlius, dabar jau sprindžio dydžio ir beveik pasivijo tuos kur dėžėje kombinuotais šeriami. 4. Lynų patelių dusimas - laikydamas lynus kubile pastebėjau, kad azoto junginiai pirmiausia kerta lynų pateles, kai patinai jaučiasi normaliai, tas pats pasikartojo ir šiuo atveju.

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Taip, iš tiesų. Bet manyčiau, kad amonio kiekį indikuoja kai kurie esminiai požymiai
    Tas tai taip, bet skaičiukai labai svarbūs dėl ateities, nes ne pagal kvapą spręsi imtis priemonių ar ne, bet pagal skaičiukus.
    Dėl oksimetro, jei rimtai kam rūpi, galima kooperuotis ir kreiptis į pardavėją/gamintoją su didesniu užsakymu. Manau ir parodoje bus puiki galimybė sukontaktuokt su gamintojais. Visada prašom. ;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Net neabejoju, kad Nilai pirksi oksimetrą..
    Man mažiau buvo dūsimo požymių, tai ne tik aparatą, bet ir keturatį nusipirkau prie prūdo..
    Kai buvo dūsimo požymių žiemą ir teko patampyti rogutes su 60 kg siurblių (tryse vilkom), tai pasidariau išvadas ir įsigijau reikiamus pirkinius...
    Tiesa esu rašęs, kad dūso (buvo tokių požymių, deguonies 0,2 rodė) draugo prūde karpiai, bet matyt laiku suspėjo gelbėti, nes pavasarį nesimatė nei vieno kritusio ir sėkmingai dabar gaudo juos ant meškeries...
    Keista, bet čia yra faktas...

Banas
    Įstojimo data
    2012 04 13
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    496
    Užuojauta dėl tokio įvykio, bet vien nuo rūkyto karpio vaizdo užsimaniau kokį vieną į tvenkinuką įsimest...

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Užjaučiu ir aš Nilą, pas mane irgi buvo bėda per pirmą karščių bangą, bet pavyko su orapūte pagelbėt žuvim, krito tik šamukas, viens amūriukas ir kuojų keletas. Tai orapūtė dabar dirba be pertrūkių, tai per pastaraja karščių bangą nebuvo dusimo, užtat apetitas žveriškas. Manau kitais metais klaidos nepadaryt, ir jungsiu orapūte vos tik praneš kad karščiai ateina.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.759
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius tomelis Žiūrėti skelbimus
    Užjaučiu ir aš Nilą, pas mane irgi buvo bėda per pirmą karščių bangą, bet pavyko su orapūte pagelbėt žuvim, krito tik šamukas, viens amūriukas ir kuojų keletas. Tai orapūtė dabar dirba be pertrūkių, tai per pastaraja karščių bangą nebuvo dusimo, užtat apetitas žveriškas. Manau kitais metais klaidos nepadaryt, ir jungsiu orapūte vos tik praneš kad karščiai ateina.
    Taip, ir aš taip darysiu. Nors gal nuskambės keistai, bet šiek tiek džiaugiuosi dėl šios pamokos, nes tai privertė kai kuriuos optimistus šeimos rate nusileisti ant žemės ir suprasti, kad žuvis ne taip paprastai užauginama, kad ji gali nustipti lygiai taip pat greitai kaip išstimpa viščiukai, triušiai ar dar betkas. Manęs tai pernelyg nešokiravo, nes jau žinau, kad taip gali nutikti. Net ir ilgamečiai profai išdvasina dešimtis tonų žuvies, tad mes mėgėjai turim visada būti tam pasiruošę. Artimiausias šio rudens ar žiemos pirkinys manau bus oksimetras. O pavasarį vėl važiuosiu naujų karpių. Šį rudenį jau gal neverta rizikuoti.
    Tiesa, šeimos rate buvo keliamas klausimas ar 50vnt (~125 kg) karpių nebuvo per didelis kiekis 12 arų šviežiam prūdui? Aš asmeniškai manau, kad dar netgi rezervo šiokio tokio yra tik aišku reikia dažniau orapūtę įjunginėti.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.759
    Blog Entries
    5
    Sveiki visi žuvyčių mylėtojai :) kadangi už lango jau rudenėlis, prūduose turbūt jau pas daugelį atlaisvėjo vietos, nes žuvytės iškeliavo į šaldiklius, "tušonkės" stiklainukus ir pan. todėl neprošal prisiminti čia pat jau ateinantį spalio mėnesį ir su juo susijusius įžuvinimo rūpesčius. Na kadangi apie tai prabilau savo temoje, tai tuo pačiu pasidalinsiu savo planais, pamąstymais. Po anksčiau aprašytų nuotykių su karpių dusimu, buvau lyg ir nusprendęs šį rudenį duoti prūdui "pailsėti" ir šį rudenį nežuvinti. Nežinia, gal taip ir bus bet visada reikia palikti vietos avantiūrai. Šiuo metu mano 12a. prūde plaukioja du karpiai po 3kg, pora dešimčių įvairaus dydžio lynų, bei vasaros pabaigoj įleista apie šimtą mažų šamukų. Tarp artimiausių planų galvoje sukasi mintys įsigyti keletą stambesnių lynų patelių (nes šią vasarą netekau dviejų ikringų patelių), tikintis, kad kitais metais jau pagaliau sulauksiu lynų neršto. Taip pat svarsčiau mintį nusipirkti kažkiek karpių, bet dėl šios idėjos truputį abejoju, norėtųsi verčiau pavasarį tvarkingai įsileisti konkretų skaičių ir žinoti kiek išgyvens. O jei kalbant apie avantiūras, tai viliojuosi mintimi įsileisti kažkiek starkiukų, tik čia yra kelios bėdos: a.) Ką jie valgys žiemą? b.) kaip jie sugyvens su gausia šamukų kariauna? c.) Ką starkiukai ir šamukai valgys vasarą? Na, ok, sakykim vasarą jiems būtų galima įberti pašaro, bet kaip tada su karpiais, kurie užuodę skanesnių granulių vargiai beprileistų prie jų mažylius starkiukus arba šamukus?
    Todėl norisi pasiteirauti tų kurie jau susidūrė su starkiukų auginimu ir gali papasakoti, kokių nors niuansų iš patirties.

Panašios gijos

1. Naujas mano prudas :)
    Nuo vytasxxxl forume Tvenkininė žuvininkystė
    ats.: 140
    Paskutinis: 21-04-2018, 22:39
  2. Pauliaus naujas tvenkinys 22a.
    Nuo paugar forume Tvenkininė žuvininkystė
    ats.: 291
    Paskutinis: 28-03-2018, 08:52
  3. Nilo 14 arų tvenkinys. žuvininkystė mažuose telkiniuose.
    Nuo Nilas forume Tvenkininė žuvininkystė
    ats.: 108
    Paskutinis: 23-04-2017, 02:22
  4. naujas akvariumistas:D
    Nuo mantasuk forume Aš naujokas, SOS
    ats.: 3
    Paskutinis: 08-12-2013, 16:06
  5. Gelbėkit žaliuoja naujas akvariumas
    Nuo Gita forume Aš naujokas, SOS
    ats.: 2
    Paskutinis: 20-02-2013, 19:19

Rašymo leidimai