Puslapis 2 iš 12 PirmasPirmas 1234 ... PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 26 iki 50 iš 281

Gija: Nilo naujas prūdas

Narys
    Įstojimo data
    2012 04 16
    Vietovė
    Klaipėdos raj.Judrė
    Įrašai
    563
    Blog Entries
    1
    O jie čia visi ''veidroninai'',ar buvo ir žvynuotųjų? Karpiukai tai grąžūs

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Šilavoto karpių veislėje visi yra tik veidrodiniai, kai kurie beveik pliki net. Specialiai taip išvesta, nes veidrodiniai europoje perkamesni.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Pas mane karpiai dar įbertų grūdų neliečia, per savaitę nieko nenuvalgė, kaip manot ar tai normalu? Gal šėryklą per giliai pastačiau, maždaug 2-2,5 m. gylyje.

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Kad neėda, dar nieko tokio.
    Šėryklą statyčiau sekliau, iki kokio pusantro metro. Gal ne tiek svarbu gylis, kiek kad pati šėrykla arčiau dugno būtų.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Staliuko kojos gal 15-20 cm. Įleidau į prūdo vidurį, surasti žuvims lyg ir turėtų būti nesunku. Maniau, kad gal bent lynai turėtų kiek nuėsti, bet ir tie dar gan vangūs.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 09
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    400
    Pas mane abejuose pruduose šeryklos ileistos apie metra gylije, tai 2 dienas kviečiai buvo neliesti, bet šendien, kviečiu nėi kvapo, arba dėl to, kad papbrinko per 3 dienas ir suėdė, arba dėl to kad atšilo orai.
    Pagavau šendien karpi, per giliai kabliuka nurijo, nesinorėjo jo jau paleisti, tai išdarinėjes radau skrandyje kviečiu, vadinasi jau maitinasi.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Kiek laiko galima grūdus laikyti vandenyje prie dabartinių temperatūrų? Pas mane jau savaitę mirksta, gal jau per daug? Nors patys grūdai šiaip atrodo šviežutėliai.

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 02
    Vietovė
    Klaipėda
    Įrašai
    48
    Pas mane tokia pat situacija,maisto niekas neliečia žuvys kažkur pasislėpusios,net upėtakių nesimato,nors vandeny pilna vabaliukų.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Click image for larger version. 

Name:	IMGP5564.jpg 
Views:	121 
Size:	76.1 KB 
ID:	2818
    Čia mano karpių šėrimo staliukas, geras pusdienis darbo. Karpiai jau ėmė maitintis, aria dugną, atsargiai batoną nuo viršaus gaudo. Prie staliuko virvutės viršuje pritaisytas plūduras iš plastikinio butelio, tai kai karpiai ima aplink šėryklą siausti, užkliudo virvutes ir plūduras sukruta, sakyčiau, neblogas indikatorius gaunasi.

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Gali su tuo buteliu atsireguliuot taip,kad kai tuščia šėrykla-iškyla,kai yra bent pora saujų pašaro-nesimato.Kai labai norėjau,kad karpiai augimo rekordus pasiektų-buvau taip pasidaręs.Per langą,per žiūronus pasižiūriu-plūdė iškilus,einu šert.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.375
    kaip karpiai maitinasi pas tave?
    Ar maistą paima greitai ir kiek sušeri ir ant kokio karpių kiekio?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Kai paskutinį kartą mačiau šėrimo kiekį prieš dvi savaites (kai manęs nebūna uošvis šeria) tai nuo trečdalio iki pusės kibiro dienai, jei oras geras. Karpių apie 40kg. Šeriu su staliuku ant dugno. Paskutiniu metu pradėjau į grūdus maišyti pašarinių miltų (tie patys grūdai tik sumalti). Lyg ir pagerėjo apetitas, bet nežinau ar tuo metu tai lėmė labiau pasitaisę orai ar pašaras. Šiaip negaliu skųstis, ėda neblogai mano subjektyviu supratimu.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Ar kiekvieną dieną šeri ar tarkim kas antrą dieną, bet po kibirą?
    Vienoje vietoje ar keliose?
    Aš pradėjau šerti, tiksliau tėvukas, bet kadangi ilgis apie 200 m. tai galvoju, kad gal reiktų dvejose.
    kaip pats galvoji?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Nu jo, kai toks ilgis gal tikrai būtų pravartu bent porą vietų šėrimui turėti (pas mane ilgis apie 80m ir šėrykla beveik viduryje ), nes ir tarp karpių yra "vierchai" kurie kitus nustumdo ir apėda, aišku hektaras ar du tai nėra toks baisiai didelis plotas. Kas liečia kiekius tai maždaug duodam dienos normą arba tarkim 120-150 proc. Kad jei kitą dieną pavėlavus ar pamiršus patikrinti būtų karpiams dar likučių. Esam visaip bandę, įsitikinom, kad grūdai po trijų dienų mirkimo vandenyje karpiams pasidaro nebeįdomūs ir jų neėda (negana to atplaukę dar priš**a į šėryklą, lyg norėdami parodyti, kad "va buvom čia bet neėdėm" :)), o įpylus šviežių ėda tik šviežius. Tai tuos senuosius belieka ant kranto išpilti. Todėl astronominės (4d.) porcijos nelabai mano atveju pasiteisino.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    O kaip normą skaičiuodavai?
    Ar iš akies, kiek ima tiek duodi?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Žinau, kad berods maksimumas dienai yra 10 proc. nuo kūno masės. Bet pas mane tiek nesuėda dar. Reikia, kad geri orai nusistovėtų, vanduo įšiltų.
    Paskutinį kartą taisė Nilas : 03-06-2012, 21:15

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Buvau nulėkęs savo karpyno patikrinti. Viskas sukasi ant 100 proc., karpiai aktyvūs, ima batoną, grūdai irgi gerai eina, jau 3 maišus kviečių sušėriau, pradėjau ketvirtą maišą (50 karpių ir apie 12 didelių lynų). Vakar apie 19 val į šėryklą supyliau maždaug 5kg grūdų, šįryt apie 10 val jau tuščia. Vandens lygis prūde stabilus, dumblių nėra. Ant bajerio buvau bučių įmetęs kokiai valandai, tai vienas puskilograminis lynas įpuolė, bet toks gerai pasipenėjęs patinėlis, turbūt grūdų pasmaguriauja, nes šonai tai putlučiai ir minkštučiai. Pastebėjau, kad jis turbūt nerštui jau pasiruošęs, nes analinė anga paburkusi ir vos ne toks straubliukas susiformavęs, taigi, paleidau, kad organizuotųsi nerštą. Ta proga prisilaužėm eglišakių ir surišę porą pundų sumerkėm, gal šiltom dienom lynai pradės vestuves.
    Turiu dar vieną naują ir įdomų pirkinį, jei gerai seksis pasigirsiu po kelių dienų.

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Tarp kitko, jei nesitingi, vandenuką keisk (tik švelniai, per ploną šlangutę, palaipsniui, lėtai) kasdien >50%, gali ir du kart: ryte, vakare.
    Laikyk vaistus prieš Ichtioftyrių pasiekiamoj vietoj. Neperšerk. Turiu paskolint akvariuminę autmatinę šėryklą, jei ką.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius Rolandas Žiūrėti skelbimus
    Tarp kitko, jei nesitingi, vandenuką keisk (tik švelniai, per ploną šlangutę, palaipsniui, lėtai) kasdien >50%, gali ir du kart: ryte, vakare.
    Laikyk vaistus prieš Ichtioftyrių pasiekiamoj vietoj. Neperšerk. Turiu paskolint akvariuminę autmatinę šėryklą, jei ką.
    Kaip manai Rolandai, kas kiek laiko man tą gėrį reiktų šerti?

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Manyčiau, kas 4 valandos, visą parą.
    Laikyk geroje prieblandoje, bet ne aklinoje tamsoje, na, tiek, kiek šviesos prasimuša per uždengimo juodą polietileno plėvelę.
    Palaikyk švarą.
    Turi būti gera aeracija, bet didelių srovių nesukurk, kad neblaškytų. Gali kokių priedangų organizuoti, na, kad būtų truputį pakilusios nuo dugno, bet vanduo gerai pratekėtų - ramiau, mažiau streso.
    Gal dar pagriebk kokį O2 (NH4, NO2, NO3 jau turi?) testuką akvariuminių prekių parduotuvėje, nors trumpam gal ir galėčiau oksimetrą paskolinti.
    O šiaip tai pradėk naują temą, su gera įžanga, kaip visada. ;)
    Keisk, keisk, keisk vandenį.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Pastarajį tvenkinį šį pavasarį žuvinau kartu su švogeriu, t.y. dalijomės visą biudžetą pusiau. Tačiau būtent švogeris pirmasis "palūžo" ir neatsispyrė pagundai pasigauti pirmajį karpį. Tad vakar užmetęs meškerę su batonu, išritino į krantą 2kg gražuolį, priminsiu, kad prieš du su puse mėnesio buvo įžuvinta dvimečiais 700-900g. Šilavoto karpiais. Šeriama buvo kasdien kviečiais. Na o mitybos sezonui persiritus per "pusiaują" štai jau dvikiliniai gražuoliai. Na, manau kai jau toks dydis, tai ir negriekas buvo vieną ištraukti. :) Linkėjimai Šilavoto kolektyvui, rašau 10 balų.

Name:	2012-07-08 12.55.50.jpg 
Views:	86 
Size:	80.1 KB 
ID:	3088 Click image for larger version. 

Name:	2012-07-08 12.56.25.jpg 
Views:	76 
Size:	74.3 KB 
ID:	3089

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Jei karščiai užsitęs, junk kompresorių, pašarų normas truputį didink aritmetine progresija ir rugsėjo vidury bus ir trikilinių arba labai arti to. ;)
    P.S. kaip smagu girdėt tokias naujienas, dar vienas faktas, įrodantis, kad reik žuvint didesnėmis (dvimečiais) ir geros genetikos žuvimis. Žuvis smagu gaudyt jau pirmais metais, o ne laukti dvejus ir galvot kaip čia žiemos, kiek užaugs. Sumoki kartą (kas du metai) ir gaudai (du metus), o nelauki (du metus), nežiūri į metinukus ir džiaugiesi nuolat atėjęs prie tvenkinio kiek "sutaupei" pavasarį. :))
    P.P.S. dėl "palūžimo", aš propaguoju, kad šiemet žuvintas žuvis galima gaudyt nuo Žolinės. Kitaip dar auga "tik ką" įleisti, gaila vaikus naikint. :)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Šiandien ištraulęs iš prūdo aeratoriaus difuzorių, pastebėjau ant jo daug mažų raudonų kirmėlyčių. Gal kas žinote, kas tai konkrečiai, ar trūkliukai, o gal dėliukės? Su ilga lazda pabaksnojus dugną jų irgi išsikelia viršun.

Name:	IMGP0276.jpg 
Views:	75 
Size:	69.2 KB 
ID:	3105Click image for larger version. 

Name:	IMGP0278.jpg 
Views:	83 
Size:	68.5 KB 
ID:	3106
    ----------------------------------------------------------------
    Šį savaitgalį turėjau šiek tiek streso su savo prūdu, paskambino uošvis ir pasakė, kad netoli prūdo kažkoks ūkininkas savo laukuose srutas pylė, o tie laukai per drenažo sistemą susisiekia su mano prūdu, ne gana to, kaip tik karpiai nustojo maitintis. Iš pasakojimo susidariau vaizdą, kad padėtis kritiška, todėl skubiai nuvykau ir pajungiau aeratorių. Vandenį radau neregėto skaidrumo (na man jis pasirodė skaidrus, lyginant su ankstesniu), jei anksčiau prūdo vanduo primindavo 'late' kavą, tai šiuokart buvo panašus į juodą arbatą. Šėryklos karpiai nelietę jau bemaž 4 dienas, nors batoną ima pakankamai neblogai. Vėliau gerai apžiūrėjęs prūdo pakraščius pastebėjau dafnijų debesis, dabar lyg ir aiškėja, kad srutų nutekėjimas sustimuliavo natūralią pašarinę bazę (gerai, kad neperdaug), todėl karpiai į grūdus net nežiūrėjo. Tačiau su kiekviena diena dafnijų pastebimai vis mažėjo, o vanduo ėmė vėl drumstis, karpiai vakarais varinėja paviršiumi ir kažką košia. Aeratorius profilaktiškai pradirbo 4 paras be sustojimo, stiprus vėjas gerai prasklaidė iškeliamą vandenį. Vakar buvau į prūdą įšokęs, vanduo visame gylyje daugmaž vienodos temperatūros, tik pats paviršius vos vos šiltesnis.
    ----------------------------------------------------------------
    Kaip žinia, į šį tvenkinį anksčiau įleidau 70 labai mažų (3-4cm) šamukų, kiek jų išgyveno, nežinia. Dabar varžoje laikausi dar 56 vnt, didesnius (6-10 cm), bandysiu dar truputį paauginti. Nepaslaptis, kad šiems mažiesiems pabaisoms kitąmet prireiks kažko, ką jie galėtų praryti, abejoju ar vient dafnijomis ir buožgalviais juos išmaitinsiu. Reikia, kad kažkas prūde nerštų. Lynai kol kas dar nieko lyg ir neprineršė, bent jau jokių lervučių nematau, gal dar rugpjūtį kažkiek išnerš, nežinia. Tačiau visgi lynų lervutės kolkas nėra išsigelbėjimas, jos paprastai būna mažos, o mailius sunkiai žiemoja. Todėl gvildenu mintį (galbūt) kitąmet eksperimentui kokią karpio "mamytę" nusipirkti. Dabar turimi karpiai yra trečiamečiai, galbūt iš patinų kažkas ir subręs nerštui kitiems metams, tačiau savo augintų patelių nerštui dar greičiausiai kitąmet nebus. O šamukai valgyt norės. Tad manau visgi būtų logiška kitiems metams įsigyti kažkokį rimtesnį "mailiaus generatorių". Ką manot?

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Manau,kad mąstai gerai,tik tikėtis,kad karpių mailiuku pašersi šamukus nerimta.Visų pirma karpiai vėlai neršia,jeigu neršia.O kai bus pavasaris vėsus ir nerštas bus vėlyvas arba jo visai nebus,kuo mis Tavo šamiokai?Turbūt geriau karoso nieko nerasi.Nerštas palyginus ankstyvas, garantuotas.Leisk ne porą ir ne dvi,gausiai šerk ir nepergyvenk,kad jų per daug prisiveis,šamai jiems to neleis.Nepatinka sidabriniai,leisk auksinius,nepatinka auksiniai,leisk kaip aš-spalvotus.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius tvis Žiūrėti skelbimus
    Manau,kad mąstai gerai,tik tikėtis,kad karpių mailiuku pašersi šamukus nerimta.Visų pirma karpiai vėlai neršia,jeigu neršia.O kai bus pavasaris vėsus ir nerštas bus vėlyvas arba jo visai nebus,kuo mis Tavo šamiokai?Turbūt geriau karoso nieko nerasi.Nerštas palyginus ankstyvas, garantuotas.Leisk ne porą ir ne dvi,gausiai šerk ir nepergyvenk,kad jų per daug prisiveis,šamai jiems to neleis.Nepatinka sidabriniai,leisk auksinius,nepatinka auksiniai,leisk kaip aš-spalvotus.
    Yra tiesos tavo žodžiouose, Tvis, tik aišku kalbant apie karosus, nesinori tą "Pandoros skrynią" lengva ranka praverti. Nes kelio atgal nebus. Jaučiu, tuoj ateis Rolandas ir mus šiuo klausimu abu "į vietą pastatys". :)) Kita vertus, kai yra savų grūdų, ir tas karosas ne toks baisus būtų. O dar norisi ne tik šamukų užsiauginti, o gal dar starkioką vieną kitą būtų galima priglausti. Bet jau dabar matau, kad reikia kaupti lėšas prūdo didinimui.

Panašios gijos

1. Naujas mano prudas :)
    Nuo vytasxxxl forume Tvenkininė žuvininkystė
    ats.: 140
    Paskutinis: 21-04-2018, 21:39
  2. Pauliaus naujas tvenkinys 22a.
    Nuo paugar forume Tvenkininė žuvininkystė
    ats.: 291
    Paskutinis: 28-03-2018, 07:52
  3. Nilo 14 arų tvenkinys. žuvininkystė mažuose telkiniuose.
    Nuo Nilas forume Tvenkininė žuvininkystė
    ats.: 108
    Paskutinis: 23-04-2017, 01:22
  4. naujas akvariumistas:D
    Nuo mantasuk forume Aš naujokas, SOS
    ats.: 3
    Paskutinis: 08-12-2013, 15:06
  5. Gelbėkit žaliuoja naujas akvariumas
    Nuo Gita forume Aš naujokas, SOS
    ats.: 2
    Paskutinis: 20-02-2013, 18:19

Rašymo leidimai