Puslapis 1 iš 6 123 ... PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 1 iki 25 iš 144

Gija: Nerijaus 8a prūdas. Reiktų patarimų ir pagalbos.

Banas
    Įstojimo data
    2011 10 14
    Vietovė
    Marijampolė
    Įrašai
    66

Nerijaus 8a prūdas. Reiktų patarimų ir pagalbos.

Sveiki. Vakar pradejo kapstyti mūsų prūdą (ilgai lauktas projektas pajudėjo). Sklypas eina nuoulniai emyn tai vieną krantą suformavo keldami sklypo galą. Gylis gavosi apie 4,5 m. iandien rausė toliau, rytoj iki piet sakė baigs ir atsive ilgastrėlį pabaigai.. Dailys krantus, sutvarkys sklypą, vienu odiu pribaigs reikalą. Bekasant prūdą 2 m gylį nutraukė 100 mm melioracijos vamzdį, kuriuo i toliau esančio mikelio atbėga numelioruotas vanduo. Ukimom, po kurio laiko pradėjo sunktis ir imuė tai kai davė kokia dviimtė bačkas būt tikrai pilna buvus. Tai iektiek ramiau, vandens tikrai bus.. Tikriausiai net reikės daryt nubėgimą į alia esantį kanalą. emė gan palanki prūdui, grynas mmolis... Kastuvu būtų sunku pakast... Prūdas bus inksto formos, vienas krantas bus paplūdimys.
    Ikilo daug klausimu.
    1. Dėl lieptelio, kol vandens nėra būtų gerai įsibetonuoti lieptelio kuolus. Esu girdėjąs, jog vienam ledas juos ikilnojo. Ar taip gali būti? Tipo reikia kalti.
    2. Ką daryti su krantais? Sodinti kokią olę? Ir ar palankus metas tam vistik spalio vidurys?
    3. Vanduo bus pratekantis, kad ir nedaug bet judesys vandens baloj bus, nes per tą vamzdį bėga kaip reikiant... Ir dar kokie 5 vamzdukai nusitraukė maesni i kurių taippat lėtai bėga vanduo. alia trys prūdai yra ikasti kaimynų visi pilni vandens... Taigi ikilo klausimas kokias uvis reiktų leisti? Ir jei prisirinks vandens iki pavasario galima jau uvinti ar dar laukti?

Na pradiai tiek. Įmesiu vis foto i darbų. Tikiuosi aikiai paraiau..
    Foto darbų pradios, ryt įmesiu trumpastrėlio padarytus darbus.
    Prisegtos miniatiūros Prisegtos miniatiūros 20111013191.jpg   20111013192.jpg   20111013193.jpg   20111013194.jpg  

20111013195.jpg  

Rolandas
    Svečiai
    8a tvenkinukyje ledai neturėtų laužyti liepto stulpų. Betonuot nereikia, geriau kitą žiemą, kai jau bus aiškus vandens lygis, nuo ledo ir sukalsi storesnius metalinius vamzdžius. Ir lengviau ir tiksliau ir kokį nori aukštį lygiai padarysi.
    Visokios žolės dabar yra, o ir koks ruduo dar bus neaišku. Gal ir verta surizikuot, jei negaila ant sėklos. Aš tai nepatingėčiau krantus išsipinti, tvenkinukas nedidukas, įmanoma.
    Žuvinti tik pavasarį, tai ar bus laiko išsiaiškinti ko norėsi. Patarsim
    Fotografuok, duok savo tvenkinio gimimo istoriją-albumą. ')

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 26
    Vietovė
    Tauragė
    Įrašai
    155
    jei iš miško vanduo bėga tamsus, tai vanduo po kelių metų turės bloga kvapą. Dėl sveikumo nežinau, bet pas mano kolegos toks juodas yra, kad baisu ir maudytis, bet žuvys auga gerai. O šalia jo tvenkinio yra iškastas mano tvenkinys, vanduo yra gruntinis, tai spalva žydra, bet karpių nėra.
    Lieptą geriau susikalti žiemą. Aš turiu specialią įrangą. Už vieno vamzdžio sukalimą imu 100 lt sukalu iki kelių metrų.

Rolandas
    Svečiai
    Ar speciali įranga tai galingesnis perforatorius - plaktukas. Su spec. tekintu antgaliu, kad neužplaktų vamzdžio? Su tokiu tvorai stulpus suvaryt, vienas malonumas. Tai ne su kūju mojuot. Spėk stabdyt, kad ne per daug suvaryt.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    jei iš miško vanduo bėga tamsus tai vanduo po keliu metu turės bloga kvapa dėl sveikumo nezinau bet pas mano kolegos toks juodas yra kad baisu ir maudytis
    Tamsus vanduo dažniausiai bėga iš durpynų, o dėl to kiek žinau nieko blogo nebūna. Žinau tvenkinį, kuris tiesiai iš durpių karjero išteka, spalva kaip juodos arbatos. Bet užtat žuvys kokios gražios ir sodrių spalvų. Šį rudenį tame tvenkinyje ištraukiau lydekaitę ir negalėjau atsigoržėti - kūnas vario spalvos, pelekai raudoni. O ir maudosi visi ištisus dešimtmečius, jokių pasekmių, jokio kvapo.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Rūgštesnis vanduo nėra blogai žuvims, bet tik iki tam tikro laipsnio.

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 26
    Vietovė
    Tauragė
    Įrašai
    155
    Kolus polius kalam su specialia įranaga naudojama vamzdynų prastūmimui po žeme .

Banas
    Įstojimo data
    2011 10 14
    Vietovė
    Marijampolė
    Įrašai
    66
    Dekui už patarimus. Vanduo bega skaidrus skaidrus.. Ir bėga išvien, nedidele srovele bet non stop.Per parą prisirinko jau gan nemažai, buvau įsibridęs tai giliau nėjau nes čiabatai pilni būtų.. Tai kokia pusė metro jau giliausioj vietoj tikrai yra. Šiandien darbus baigė trumpastrėlis, juodas darbas atliktas, aplygino sklypą... Po kelių dienų atvažiuos ilgastrėlis jau galutiniam sutvarkymui, suguldys krantus... o tada laukia jau kastuvai grėbliai ir t.t.

Truputį vėliau įmesiu šiandienos foto.
    O dabar žolytę sėti tik kranto viršuj? ar bandyti ir ant kranto į gylį? Šiaip krantas į gylį tai molis toks kietas tai vargiai ar ten kas gausis su žole...

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 09
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    400
    Lieptui vamcdžius žiema sukalsi nuo ledo, užplaktus galus su bulgarke nupjausi, pora ištisu bruseliu, gražesniu obliuotu lentu ir visas lieptas. Juodžemio pabarstyk ir pakranteje ir ant šlaito ir pasėk žolės, greičiau krantai sutvirtės ir mažiau krantai ardysis. Ir žuvims atsiras daugiau maisto.

Banas
    Įstojimo data
    2011 10 14
    Vietovė
    Marijampolė
    Įrašai
    66
    nu va šiandienos foto.. juodas darbas baigtas, liko tik ilgastrėliu nušlaituot galutinai krantus ir sutvarkyt skylpa.

Click image for larger version. 

Name:	20111015197.jpg 
Views:	88 
Size:	76.3 KB 
ID:	1833 Click image for larger version. 

Name:	20111015198.jpg 
Views:	90 
Size:	75.0 KB 
ID:	1834 Click image for larger version. 

Name:	20111015199.jpg 
Views:	82 
Size:	75.3 KB 
ID:	1835
    Click image for larger version. 

Name:	20111015200.jpg 
Views:	73 
Size:	75.9 KB 
ID:	1836 Click image for larger version. 

Name:	20111015201.jpg 
Views:	81 
Size:	75.1 KB 
ID:	1837 Click image for larger version. 

Name:	20111015202.jpg 
Views:	86 
Size:	75.1 KB 
ID:	1838 Click image for larger version. 

Name:	20111015204.jpg 
Views:	86 
Size:	73.4 KB 
ID:	1839

kokie patarimai butu?

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 26
    Vietovė
    Tauragė
    Įrašai
    155
    Man rodos kad gal šlaitai per statūs. Kai aš kasu darau 1prie 3 o dar geriau 1 prie 4 bet tai brangina prūdo kaina.
    Jei nepaslaptis kiek sumokėjai.

Banas
    Įstojimo data
    2011 10 14
    Vietovė
    Marijampolė
    Įrašai
    66
    Tai dar ilgastrelis darbuosis ir padarys ne tokius stacius. O kaina gavosi apie 7000 Lt. dar papildomai isvale salia esanti kanala ir suformavo sklypą visą, nes jis toks nuo keliuko zemynik kanalo ir virsus sklypo auksciau uz galą kokiais 2 m tai praktiskai sklypą padarė lygų..

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 26
    Vietovė
    Tauragė
    Įrašai
    155
    Pigiai tada padarė
    Koks tavo sklypo plotas ir kaip ruošiesi apželdinti ir šienauti. Atsimink daryk slaitus kuo slesnesnius paskiu bus mažiau darbo juos šienauti.
    Paskutinį kartą taisė Gediminas : 15-10-2011, 20:23

Banas
    Įstojimo data
    2011 10 14
    Vietovė
    Marijampolė
    Įrašai
    66
    A pas dvejus kasėjus iūrėjau, tai abu 7000 lt sakė. Sklypas 30 a. Maa dalis bus daras, visa kita pavėsinė dar ten kokių maų statinių, medelių ir olė... tai jo kiek imanoma darysim kuo lygesni sklypa.. nuolydis gal kazkiek ir gausis nes zemes vistik tiek nebus kad padaryt lygu lygu.. bet tas nuolydis nebus labai didelis.

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 26
    Vietovė
    Tauragė
    Įrašai
    155
    Aš turėjau omeny, kad nuolydis būtų toks, kad galėtum su traktoriuku nušienauti ir kuo mažiau su valine.

Banas
    Įstojimo data
    2011 10 14
    Vietovė
    Marijampolė
    Įrašai
    66
    Tai tikriausiai teks žoliapjove vargti.. Tikriausiai nerinksiu žolės, o mulčiuosiu, nes tokį plotą nupjauti renkant žolę, tikriausiai visą dieną padėt...
    Dabar mintys sukasi apie įžuvinimą, kokias patartumėt žuvis leisti? Žiūrėsiu kiek vandens bus, jeigu normaliai, tada teks važiuot į Išlaužą pavasarį...

Rolandas
    Svečiai
    mintys sukasi apie įžuvinimą, kokias patartumėt žuvis leisti?
    Tvenkinio apsauga bus? T.y. gyvens kas nuolat šalia?
    Elektrą bus galima naudoti aeracijai reguliariai, pastoviai (vasarą per karščius, žiemą per dusimus)?
    Finansų gerų pašarų įsigijimui, šėryklai bus skiriama, numatyta?
    Finansų aeratoriams, kompresoriams bus skiriama, numatyta?
    Tvenkinys žvejybai, žuvims? Ar maudymuisi, pirčiai?

Kol neužsėjai dar žolės ir nesutvarkei gerbūvio, prasitiesk kabeliuką (ar du net) iki numatomo liepto vietos aeracijai, apšvietimui, šėrimui, apsaugai...
    Kol dar vanduo nepakilo, gali padėlioti akmenų, melioracijos vamzdelių vėžių slėptuvėms kokį vieną krantą, gilesnėse vietose stambesnių riedulių - šamai mėgsta glaustis ten, kokį kelmą-kerokšlį gali įvilkt, kad brakušos ant smūgio traukiamu tinklu ar bradiniu taip lengvai nenukoštų kada. Dabar kai technika dar vietoje - nesunku patampyti, pastumdyti.

Nepamiršk fotografuot. Gražios dienos, lauksiu gražių rudens nuotraukų ;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 08
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    49
    Gal aš ir iš kitos pusės pažiūrėjau, bet ar nebus problemų su melioracija? Sakai prakirtai vamzdelius 2 metrų gylyje, tai jei vandens virš vamzdelio bus 2 metrai tai kokiu atstumu nuo kūdros vamzdeliai nedirbs? t.y. ar nebus taip, kad atlėks kaimynai ieškodami kodėl pievose vanduo laikosi?

Pats kasiau kūdrą ir kai pas mane žemės šalia yra 8 ha tai primečiau, kad virš mano melioracijos vamzdelio vandenį pakėlus 80 cm kažkur, 1,5 ha pievų melioracija praktiškai nedirbs, bet kai ten mano pievos tai ir mano problemos...

Banas
    Įstojimo data
    2011 10 14
    Vietovė
    Marijampolė
    Įrašai
    66
    alia gyvena monos puseserė su vyru ir iektiek atokiau teta su vyru ir dar 20 budrių kaimynų akių.. tai manau bet kas ten nepavejos, bet visko iais laikais pasitaiko. Finansų daug tikrai tam reikalui neskirsiu.. apie oraputes nė kalbos negali būti, bet uvų noriu turėti nes esu vejys ir tikrai norėsiu pagaudyti. erti minimaliai manau teks... maudytis irgi teks, pirtis toli perspektyvoje viečiasi... akmenų ant dugno primėtėm nedidelių ir vieną didoką įritinom... maiukai ateina 3 melioracijos vamzdeliai.. jie drenuoja alia esantį plotą ir manau gali ten visko būti.. o storasis ateina i toli esančio mikelio, ten tokios pelkes tai nemanau kad bus problemų..

Galvoju apie karpius lynus plačiakakčius ir vieną plėrūną.. neinau ką daryt su karosais, nes kilbukus gaudyt nesinori....

Rolandas
    Svečiai
    Kol tvenkinys naujas, neužsiteršk su karosais. Ir užmiršk visas laukines iš laukinio miško, žiūrėk į žuvininkystės ūkių strategiją, jie nekvaili, viską išbandę ir čia dviratį nei išrasi, nei patobulinsi.
    Jei leidžia finansai: lynai, starkiai, eršketai. Visi išvardinti puikiai ėda dirbtinius kombinuotus, gerai auga ir jei starkiukus leisi mažus, gana nekonfliktiška kompanija. Tik kaip vanduo tiks.
    Reikia tik šėryklos, pašarų, kompresoriaus ir elektros.
    Turėtum karališką žuvų rinkinuką ir patį tvenkinuką. Negėda būt bet ką į svečius, į žvejyba pasikviest jau po kelių metų. ;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 26
    Vietovė
    Tauragė
    Įrašai
    155
    O jei užsiterši kaip tada išvalyti, koks geriausiais metodas

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    O jei užsiterši kaip tada išvalyti, koks geriausiais metodas
    Ooo... jau čia daug kartų gvildenta tema... :)) iki optimalaus sprendimo taip ir neprieidavom...
    Šios problemos sprendimas slypi kažkur anapus... :))

Banas
    Įstojimo data
    2011 10 14
    Vietovė
    Marijampolė
    Įrašai
    66
    Na lynai tai manau tikrai igyvens iemą, o erketai su starkiais? tikrai nebus galimybes ziema pusti ora po vandeniu... Ir kiek mazdaug kainuoja serykla arba kaip ją būtų galima pasidaryti paciam?

A galvojau kokia 30 lynų 30 karpių pora amų ir 10 plačiakakčių.
    Vaiuosiu iandien po darbo pasiiūrėt kiek vandens prisirinkę ir kaip ten viskas atrodo neburzgiant traktoriam...
    Rytoj turėtų atvaiuoti ilgastrėlis pabaigti darbus ir liks jau juodas darbas mano rankom.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    A galvojau kokia 30 lynų 30 karpių pora amų ir 10 plačiakakčių.
    Kuo ersi amus kitąmet? Lynukais? Ar pirksi paarą? :))))

Rolandas
    Svečiai
    Šėrykla iki 100 eurų. Neverta gamintis, laikas, medžiagos, nebent turi dirbtuvėles ir rankos teisingai auga. :)
    Orapūtę, kompresorių turėsi pirkt, naudot, patikėk. Nelauk kol pora žiemų išdusins ir tada būsi įtikintas tų klaidų, taupymo. Nusitiesk kabeliuką ;)
    Su plėšrūnais pora metų palauk. Nebus ką jiems ėsti, negi lynukais, karpiukais pirktiniais šersi?
    O starkių maža burna, daug žalos nepadarys.

Panašios gijos

1. ats.: 2
    Paskutinis: 05-12-2015, 13:08
  2. Keistai besielgiančios žuvys-prašau pagalbos
    Nuo Tarek forume Ligos, gydymas
    ats.: 10
    Paskutinis: 20-05-2012, 12:19
  3. Įsigijom akvariumą, reikia patarimų
    Nuo wientos forume Aš naujokas, SOS
    ats.: 16
    Paskutinis: 14-03-2012, 16:47
  4. Skubiai reikia pagalbos