Puslapis 1 iš 2 12 PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 1 iki 25 iš 45

Gija: Bėda su spalvotais karosais. Nyksta tiesiog akyse.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1

Bėda su spalvotais karosais. Nyksta tiesiog akyse.

Auginuosi sau spalvotų karosų prieaugį ir še tau, kad nori, užpuolė kažkokia liga. Pradžioje žuvytė atrodo lyg ir normaliai, bet pimieji požymiai tokie, kad nustoja žiopčioti, lyg ir burnos paralyžius arba labai mažai beprasižioja ir pagautą maistą išspjauna. Toliau per pora dienų pelekai sulimpa, žuvis ima kūsti, nes nebeėda ir issigimsta. Paskui susidrumščia akys ir toks ale lavonėlis plaukioja, kol pastimpa. Galima sakyti per pora dienų iš normalios tampa baisuokle. Sakau gal vanduo kaltas, bet ne. Vitaminai ir nepadeda, šeriu lyg ir kokybišku maistu, stengiuosi jį kaitalioti. Kas gali suparaližuot burną, nuo ko galva išsigimsta, bei pelekai sulimpa?

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Ką reiškia išsigimsta? Išsigimimai, tai gimimo metu atsiradę anomalijos :)
    Geriausia aišku būtų pamatyt foto ;)

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Paprastai išsigimsta. Pradžioje atrodo normaliai, kaip ir turi būt, o paskui beaugant išsigimsta, o kaip, jau parašiau. Tiesiog nebegali išsižioti, snukis sutrumpėja - nunyksta (gal atrofuojasi), akys labiau išsprogsta, galva padidėja, pelekai sulimpa, kūnas sulysta ir t.t. Dar netgi pastebėjau, kad ant žiaunų kažkokia atauga vienam išaugo. Tiesiog atrofuojasi burna, paskui pelekai... Gal kokio specialaus vitamino trūkumas? Kiek greitam pabandžiau kažką rasti internete, tai paralyžius gali būti nuo siunkiūjų metalų vandenyje, bet iš kur jis gali atsirast akvariume, juk nėra iš kur... Svarbiausia, kad tai nutinka per kelias dienas. Patikėk, iš foto jokios naudos. Forume jau buvo gvildenama panaši tema apie gaidelį sulipusiais pelekais, tai prieita išvada, kad paseno, bet juk mailius tai nesensta, tai vat gal kas žino kas čia mano augintiniams nutiko?
    Tiesiog žuvytė normaliai atrodanti, įmitusi, kuri vakar smagiai plaukiojo, jau kitą dieną nebegali normaliai išsižioti, dar kitą dieną, jau nugaros pelekas nuleistas, trečia dieną krūtinės ir uodegos pelekas jau sulimpa ir t.t. Aiškiau simptomų nebeparašysiu.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Pikuli,
    Žuvims yra svarbiausia vandens kokybė, o ne vitaminai. Tai yra terpė, kurioje jos gyvena.
    Kaip galima kažką bandyti patarti, nežinant NIEKO apie vandenį tavo akvariume?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    135
    Apsinuodijimas nitratais, fosfatais, sulfatais rūgščiame vandenyje, sunkiaisiais metalais šarminiame vandenyje. Aplamai šnekant per didelis druskų kiekis vandenyje. Karosas gėlavandenė žuvis, esant dideliam druskų kiekiui jos organizmas nebesugeba pašalinti perteklinių druskų, sutrinka visos gyvybinės funkcijos, žuvis gali sukūsti, sutrikus vidaus organams gali pradėti kauptis skysčiai vidaus organuose ir t.t.
    Pikulis, skiesk bedruskiu vandeniu, tokiu kaip RO, distiliatu, lietaus. Tik nebandyk iš čiaupo daug varyti, nes gali prasidėti atvirkštinė reakcija nitratai-nitritai-amoniakas, tada nespėsi lavonų graibyt.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Dėkui už patarimą.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    O kaip su valgomosio druskos kiekiais? Neva mažina nitritų kiekį vandenyje, skatina gleivių susidarymą, mažina ostmosinį slėgį? Ar reikia tos druskos nors kiek ar čia jau senas bajeris?

Rolandas
    Svečiai
    Nitratų nemažina, dezinfekcinės vonelės prieš kai kuriuos ektoparazitus - veiksmingos. Dezinfekuoja žaizdeles, aptraukia gleivės, sunkiau prasiskverbt antrinėms infekcijoms.
    Dėl osmosinio slėgio greičiau prisižaisi kaitaliodamas nei padėsi, jei tame tik problema.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Tai iš kur tie nitratai vandenyje iš krano? Pakeičiau 100% vandenį, gruntą nuskalavau. Augalus sukėliau (pas mane jie induose susodinti). Virš paros aeravau, vanduo šušilo, perteklinis oras pasišaklino. Tada tik žuvytes suleidau atgal, tiesa prieš tai laikinajame inde ir palaipsniui keičiau vandenį, kad būtų toks kaip akvariume. Suleidau, o po 3 dienų vėl kelios buvusios sveikos žuvytės susirgo. Ar gali taip greit šokti nitratų kiekis vandenyje? Akva 70ltr., žuvyčių tik 20 po 1,5cm.. Šeriu nedaug "vipan baby"...

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Prisiverčiau ir paskaičiau: http://www.aquarium.lt/index.php?opt...695&Itemid=114
    Nereklamuoju, bet straipsnį verta paskaityti net ir išmaniesiems.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Taip jau yra, kai norisi greito rezultato... Greičiausiai kalti azoto junginiai ir to pasekmės. Gaila, kad ankščiau nedaėjo... Visgi truputi druskos pyliau, aeratorių padariau visu galingumu ir dapyliau bakterijų. Teks bandyt dažniau keisti vandenį. Dėkui tiems, kas bandė padėt, gal kaip nors atgaivinsiu fauną, bent jau tą, kuri dar liko :).

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Kad mastyti pradėjai tai jau sveikitina.

Vietoje aeratoriaus gali įsigyti vadinamają galvą ir umauti ant jos kempinę.
    Tokiu būdu vienu ūviu nuauni du zuikius ,netgi tris sakyčiau.
    1.Vanduo aeruojamas bus (reiks ujungti langutę)
    2.Vanduo judės po talpą ,tokiu būdu vanduo papildomai ir aeruosis. ,plius dar visi gėriai dasidės kuriuos jau ivardino Rolandas.
    3.Turėsi visai neblogą mechaninę/biologinę filtraciją .
    Ir visa tai turėsi su laaaaabai maais katais.O atmetus visus perkamus bereikalingus vitaminus ,bakterijas ,vaistus ir pan. tai aplamai pliuse būsi:))
    Prie viso ito reikia nepamirti vandens keitimų.

Ir dar:Tas tavo supyltas truputėlis druskos nieko nepadės.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Bet ir nepakenks ;D

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    135
    Pakeičiau 100% vandenį, gruntą nuskalavau.
    Pikulis,kaip matau nepasimokai,vis ant to pačio grėblio lipi,t.y.buvo baseinas,dabar su akvariumu ta patį padarei.
    Jau sakiau,kad Panevėžio vandenyje labai daug druskų,pvz norint vandenį padaryti tokį,kaip Vilniuje,ar Kaune,reikia jį skiesti per puse su distiliuotu,ar osmoziniu vandeniu.Todėl,jie daugiau problemų turi su nitratais,acidoze(rū gštinė liga),mes atvirkščiai,daugiau susiduriame su alkoloze(šarminė liga) ir apsinuodijimais metalais.Yra du keliai naudojant mūsų vandenį,arba jį davesti iki Vilniaus,ar Kauno parametrų,ar rūgštinti,mažinti Kh naudojant silpnas rūgštis,vitaminus,ne s jos(jie) sumažina,ar išvis panaikina metalų toksiškumą.
    O kaip su valgomosio druskos kiekiais? Neva mažina nitritų kiekį vandenyje, skatina gleivių susidarymą, mažina ostmosinį slėgį?
    Visgi truputi druskos pyliau
    Bet ir nepakenks
    Jau pakenkė,o tu jas dar pili.Čia paveiksliukai kuo skiriasi jūrinės nuo gėlavandenių http://gatchina3000.ru/big/img3/ency...-246307421.jpg,susipažink.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Tai kodėl užsienio tinklalapiuose (angliškuose) vos ne kiekviename siūlo karosams į vandenį kažkiek druskos pilti? Past - copy principas?
    Tai kuo ta druska kenkia, nes matau tik iš ir į rodykles tame paveiksliuke, kažkaip gilintis nesinori...
    Beja, dar į kitą akvariumiuką suleidau labiausiai sergančias žuvytes, vienai net kraujingų dėmelių aplink pelekus mačiau, na ka pyliau baktopuro, tai rezultatai jau kaip ir yra, nes pelekai atlipo, kraujingos dėmelės nyksta. Tai vat dabar dar galvoju, gal kondicionieriaus ir į bendrą akvariumą įpilt? Bet ar jis žudo tik blogas bakterijas? Gal nuo jo nugeibs ir gerosios, kur amonjaką perdirba?

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Man tai biškį keistas tavo požiūris, Pikuli. Toks kaip ir senobinio mastymo akvariumistas, besipriešinantis filtracijai ir t.t. o pilstai visokius kondicionierius :D

Aš spėju, kad anglai siūlo pilstelti druskos, nes pas juos vanduo galbūt visai minkštas be ištirpusių druskų. Pas mus, tuo tarpu, iš krano bėga vos ne "Vytautas" su "Birute" :)

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Citata Autorius Pikulis Žiūrėti skelbimus
    Tai vat dabar dar galvoju, gal kondicionieriaus ir į bendrą akvariumą įpilt? Bet ar jis žudo tik blogas bakterijas? Gal nuo jo nugeibs ir gerosios, kur amonjaką perdirba?
    O tu įsitikinęs ,kad jų pas tave yra?

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Citata Autorius Fiskius Žiūrėti skelbimus
    Man tai biškį keistas tavo požiūris, Pikuli. Toks kaip ir senobinio mastymo akvariumistas, besipriešinantis filtracijai ir t.t. o pilstai visokius kondicionierius :D

Aš spėju, kad anglai siūlo pilstelti druskos, nes pas juos vanduo galbūt visai minkštas be ištirpusių druskų. Pas mus, tuo tarpu, iš krano bėga vos ne "Vytautas" su "Birute" :)
    Niekam aš nesipriešinu, tik konstatuoju galimą varijantą kodėl žuvytėms pagerėjo. Kondicionierius nei giriu, nei peikiu. Man asmeniškai pakanka ir aeratoriaus, nes apie filtrus mažų tūrių akvariumams negirdėjau, o dideli kažin ar tinka (turiu omenyje išorinius, o ne tuos hibridinius, kur kartu ir filtras-aeratorius) . Vanduo ir taip skaidrus, pakanka keist vandenį. Nejau šiuolaikinis akvariumistas turi į namus susitempti visą reikalingą, nereikalingą įrangą iš Kikos, kad pasijustų šiuolaikinis? Fiski, nejau pas tave sodo baseinuke pajungti aeratorius ir filtras? ;D Dar, paragavus vandentiekio vandens, jis tikrai nebus sūrus, nes tai juk visai kitokios "druskos". Vat įdomu kas nutiktų, jei įpiltum "Vytauto" į akvariumą? ;D Beja, nesidedu dideliu specu, todėl kartais ir klystu. P.S. prašyčiau be sarkazmo, nes pradėsiu ir aš jus per dantį traukt ;).

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Citata Autorius maswa Žiūrėti skelbimus
    O tu įsitikinęs ,kad jų pas tave yra?
    Visur jų yra, kodėl mano akvariume tūrėtų nebūt? Jei nebūtų, kolega, tai vanduo greit pabaltų ir prarūgtų.

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Citata Autorius Pikulis Žiūrėti skelbimus
    Niekam aš nesipriešinu, tik konstatuoju galimą varijantą kodėl žuvytėms pagerėjo. Kondicionierius nei giriu, nei peikiu. Man asmeniškai pakanka ir aeratoriaus, nes apie filtrus mažų tūrių akvariumams negirdėjau, o dideli kažin ar tinka (turiu omenyje išorinius, o ne tuos hibridinius, kur kartu ir filtras-aeratorius) . Vanduo ir taip skaidrus, pakanka keist vandenį. Nejau šiuolaikinis akvariumistas turi į namus susitempti visą reikalingą, nereikalingą įrangą iš Kikos, kad pasijustų šiuolaikinis? Fiski, nejau pas tave sodo baseinuke pajungti aeratorius ir filtras? ;D Dar, paragavus vandentiekio vandens, jis tikrai nebus sūrus, nes tai juk visai kitokios "druskos". Vat įdomu kas nutiktų, jei įpiltum "Vytauto" į akvariumą? ;D Beja, nesidedu dideliu specu, todėl kartais ir klystu. P.S. prašyčiau be sarkazmo, nes pradėsiu ir aš jus per dantį traukt ;).
    Pirmas pasitaikes po akim filtras mažam akvariumui: http://www.zoocentras.lt/eheim-2004-...ia-p-2287.html Beje vidinis filtras-aeratorius taip pat labai padeda ;) Pas mane vis dar abu akvariumai gyvena su vidiniais filtrais, bet tik iš biednumo, tskant :)))
    Sode pas mane kol kas nieko nepajungta, reiktų nebent žiemai. Skirtumas toks: baseine kubas vandens ir ~30 karasikų, manau tokiai biomasei tokiame tūryje pakanka ir natūralios biofiltracijos ~100l akvariume su 10 karosų, jos gali jau ir nepakakt.
    Dėl Vytauto, šiek tiek perdėjau, bet paragauk kitų mineralinių, pvz. Rasa ir t.t. skonis tikrai nedaug tesiskiria nuo Panevėžio vandentiekio vandens. Reiktų aišku susirasti realius cheminius duomenis ir palyginti, bet tikrai žinau, kad mūsų vandeny druskų ištirpę daug.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Mat, pasirodo radai išorinį, tik vat kai tokių nesu bandęs, tai nežinau kaip ten su juo. Pas mane ir yra vidinis filtras - aeratorius, būtent tokio dydžio akvariumui. Dar turiu ir išorinį aeratorių, bet tas tai jau birzgia kaip traktorius, todėl jo beveik nejungiu ;D. Reikės pagalvot ir apie tavo užrodytą, jei nebeužteks vidinio....
    Pas mane kube baseino 12 žuvyčiu, jei dar įleisčiau 18, tai manau prasidėtų bėdos, bet čia kaip sakant jau kita diskusija, tad neišsiplečiam.

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    kuriam ten baseine pas tave kubas vandens telpa? :)

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Didesniam, dėl 50ltr. nesismulkinu, o jei nori tiksliai tai 950ltr. Pas mane bent užrašyta, o kaip savo tūrį matavai? ;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Geras, man toki nedidukai tie baseiniukai pasirodė :) Aš išmatavau kraštines ir paskaičiavau, kad apie kubą :)

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Vienas tai nedidukas, tik 220ltr. Apžėles kitas, todėl ir nedidukas ;D, netikrinau ar iš ties tokios talpos, bet sakau gal visgi pasitikėsiu kas parašyta ;)

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo žinutes
  •