Puslapis 3 iš 5 PirmasPirmas 12345 PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 51 iki 75 iš 123

Gija: Mažo tvenkinuko aeravimas

Narys
    Įstojimo data
    2011 04 17
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    68
    Pas mane 40w non stop dirba, bet eketes jau nebera. Akmenukai 1-1,5 m nuo vandens pavirsiaus.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 09
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    400
    O kokio dydžio ir gylio jusu prudai, kad taip anksti pradejot ajeruoti ?

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Citata Autorius doms Žiūrėti skelbimus
    Pas mane 40w non stop dirba, bet eketes jau nebera. Akmenukai 1-1,5 m nuo vandens pavirsiaus.
    Jau rašiau ta tema kituose forumuose. Kam žiemą tie akmenukai? Ar kad orapūtei duot papildomo darbo? Metu šlangą 15mm diametro su pusplyčiu į 1,2 ar 1,5m gylį ir baigtas kriukis. Žiemą, esant šaltam vandeniui, deguonis ir taip gerai tirpsta.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Citata Autorius Gedas Žiūrėti skelbimus
    Man ir kyla klausimas, o kam aeruoti, jei pvz. dar nereikia ir deguonies pakankamai? Juk aeravimas turi ir minusų.

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Citata Autorius Gedas Žiūrėti skelbimus
    Per anksti nebūna, būna per vėlai.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Būna. O ar nebūna, kad paskui pagalvoji: per didžiuosius šalčius gal visgi reikėjo tą oraputę išjungt, nes pavasarį šušilus vandeniui žuvytės kažko pradėjo negaluot?

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Ar Tau neatsibodo ta pačia tema ginčytis. RS forume jau aiškinomės. Uždususių prisižiūrėjau iki ašarų, o sunkiai plaukiojančių pavasarį, nemačiau. Jei nori-atvažiuok prie negilaus prūdo ir pamatuok temperatūrą. Garantuoju, kad tos temperatūros, kurios tikiesi, nerasi. Duok dieve, jei užmatuosi +1 ar 2 laipsnius. +4 apie kuriuos Tau kalė mokykloj, rasi ežere. Apie kokį vandens ataušinimą gali būt kalba.

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 13
    Vietovė
    panevezys
    Įrašai
    312
    Aš pradėjau aeruoti tvenkinį tik prasidėjus šalčiam, nes pavėlavus, būtų užšalus šlanga tai papildomi rūpesčiai.
    Aeruoju be perstojo, nes ,kad orapūtė ima mažai elektros ir neverta rizikuoti su atbuliniais vožtuvais ir paleidimo laikmačiais.
    Aeruoju pirmus metus, bet tikiuosi, kad jei orapūtė atšaldo vandenį ir žuvims tai nepatiks, nuplauks į kitą tvenkinio pusę. O kai pritrūks deguonies, atplauks arčiau.
    Kaip, Jūs mielieji, manot ar žuvys sugeba prisitaikyti pagal situaciją?

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Citata Autorius tvis Žiūrėti skelbimus
    Ar Tau neatsibodo ta pačia tema ginčytis.
    Daugelis straipsnių skelbia, jei temperatūra nukrinta žemiau +4'C gali susidaryti ledo kristaliukai, kurie pažeidžia žiaunas, kodėl tūrėčiau tuom netikėt?
    tvis, aš nesiginčyju, tiesiog teigiu tai, ką esu skaitęs, o štai tu jau ginčyjies :). Teigi, kad +1 ar +2, tai nieko baisaus?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    jei temperatūra nukrinta žemiau +4'C gali susidaryti ledo kristaliukai, kurie pažeidžia žiaunas
    Pagal šią teoriją ledo kristaliukai turėtų susidaryti ir srauniai tekančioje upėje, kur vanduo visas persimaišo ir vėsta tolygiai, tačiau neteko girdėti, kad upėje žuvis pražudytų ledo kristaliukai. Galbūt čia kalba eina apie tuos atvejus, kai aeruojama pavėluotai ir pridususios žuvys lenda į oro burbulų ir vandens srovę pakvėpuoti, normaliom sąlygom jos laikosi atokiai nuo burbulų srovės. Todėl, manyčiau, jog nuoseklus aeravimas yra geriausia išeitis.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Žuvys upėje laikosi gilesnėse vietose, o kaip jie susidaro galima tik numanyti.
    http://www.grynas.lt/gamta/zuvys-po-....d?id=55159371 Čia jei dar neskaitėt :)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Manau, kad ežeruose truputį ne tas žuvų tankis. Aišku, kad 30m. gylio seliaviniai ežerai gali būti ramūs.. :) (čia su trupučiu ironijos) ;)

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Tai taip, bet jei negilūs, aeruojami per šalčius ir žuvų tankis didelis? Juk visko būna.

Narys
    Įstojimo data
    2011 03 25
    Vietovė
    Vilnius, Trakai
    Įrašai
    64
    ią iemą pirmą kartą aeruoju tvenkinį. Orapūtė 60 W. Galios tikrai pakanka. Pradėjau aeruoti dar nesant didiesiems alčiams. Aeravimas pradioje palaikė apie 100m2 neualusį plotą. Esant alčiui iki -15 susitraukė iki 6 m skersmens. Po -29 eketė susitraukė iki 4 m diametro. Laikau pastoviai įjungtą. Tvenkinys nemaas apie 25 a., manau perdaug neataldys. Prie įsigydamas oraputę planavau , kad jungsiu per taimerį. Orapūtės pardavėjas patarė taimerio nenaudoti. Motyvavo tuo, kad aeruojant vandenyje susidaro tam tikra bakterijų populiacija, kuri vykdo vandens valymo funkcijas. ios bakterijos valytų vandenį ir esant polaidiui, kada į tvenkinį nuo krantų pakliūtų vanduo turintis daugiau organinės taros. Naudojant taimerį bakterijos nebūtų tokios gyvybingos keičiantis aplinkos sąlygoms. Kokia jūsų nuomonė?

Administratorius Jogaila avataras
    Įstojimo data
    2010 12 21
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    601
    Blog Entries
    15
    Kažkodėl man atrodo, kad bakterijos čia kaip tas lašas jūroje. O taimeris išjungdamas orapūtę anksčiau ar vėliau "prisižais" iki to, kad užšals vanduo šlange.

Narys
    Įstojimo data
    2011 04 17
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    68
    Citata Autorius Pikulis Žiūrėti skelbimus
    Man ir kyla klausimas, o kam aeruoti, jei pvz. dar nereikia ir deguonies pakankamai? Juk aeravimas turi ir minusų.
    Mano kūdros patirtis rodo, kad jau per pirmą užšalimo savaitę pradeda dust lepesnės žuvys. Medžių labai daug aplink, atitinkamai ir pūvančių lapų vandenyje...

Akmenukai dėl geresnio prisotinimo deguonimi. Gal užtektų ir be akmenukų, bet kam rizikuoti.

Dėl ledo kristalų perdaug nesibaiminu, nes orapūtė gerai apšiltintoje dėžėje. Oras šiek tiek pašyla nuo orapūtės variklio darbo. Bent palietus šlangą, jaučiasi, kad tikrai ne minusinė temp.

Įstojimo data
    2010 12 21
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    601
    Blog Entries
    15
    Kalba buvo apie panašumą su upe. Na, gal kažkiek prie stirpaus šalčio :) Jei atmestumėm tai, kad upėj srovė kryptinga, o aeruojamoj kūdroj viskas sūkuriais, sūkuriais, tai...

Neris prie -22C

Kūdra su 40 w orapūte prie -22C

Narys
    Įstojimo data
    2011 04 17
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    68
    Kokiame gylyje šlango galas? Nors prisimenant, kad ankstesnėmis žiemomis Jogailos kūdra net be orapūtės neužšaldavo, tai nesistebiu, kad tokio dydžio eketė.

Įstojimo data
    2010 12 21
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    601
    Blog Entries
    15
    Kokiame gilyje lango galas?
    Ne daugiau nei metro

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 09
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    400
    Idomumo dėlei, buvau ir aš savaitgali pajunges savo 100w orapute, slangos galas buvo imestas apie 2,5-3m gylije, isgrežiau 8 skyles, tai atrode kaip vezuvijus, oro purslai net kunkuliavo. Po paros eketė buvo apie 5 kvadratiniu metru, gaila fotiko neturejau...

Narys
    Įstojimo data
    2011 03 25
    Vietovė
    Vilnius, Trakai
    Įrašai
    64
    Citata Autorius Jogaila Žiūrėti skelbimus
    Kažkodėl man atrodo, kad bakterijos čia kaip tas lašas jūroje. O taimeris išjungdamas orapūtę anksčiau ar vėliau "prisižais" iki to, kad užšals vanduo šlange.
    Aš savo kūdros orapūtę esu pastatęs statomame name, o pūtimui į tvenkinį naudoju d32 PP vamzdį. Jis paklotas po žeme ir į tvenkinį patenka gerokai žemiau vandens horizonto, tai užšalimo pavojaus neturiu. Perspektyvoje jo paskirtis visai kita, bet šiai dienai jis tarnauja aeracijai. Manau, kad neblogas variantas būtų , vasaros metu sumontuoti ant kranto požeminę dėžę orapūtei. Į ją pajungti vamzdį oro paėmimui, atvesti elektrą, nuvesti pakankame gylyje vamzdelį oro tiekimui į tvenkinį. Turėtumėm neužšalantį įrenginį, kuris būtų apsaugotas ir nuo "ilgapirčių"- juk niekas neatkasinėtų įšalusio grunto. Tiesa, mano orapūtė ir šiuo metu yra požeminėje plastikinėje dėžėje. Tai geriau padeda palaikyti teigiamą pučiamo oro temperatūrą, kas yra svarbu orapūtės ilgaamžiškumui.

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Storas vamzdis orapūtei-jėga.Kol naudojau mažesnio skersmens-visko buvo.užšaldavo kondensatas,stačiau resyverius,laksčiau su karšto vandens laistytuvu ir pan.Padidinau šlangos diametrą-viskas baigėsi.

Įstojimo data
    2010 12 21
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    601
    Blog Entries
    15
    Vos tik atlėgo šalčiai, sniegas atitirpinėti pradėjo būtent nuo oro šlango.

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Geras, reiškia tas kompresoriuks visai neblogai pašildo orą :)

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Normaliai čia su ta šlanga. Negalvojai jos izoliuoti?

Panašios gijos

1. Rafa dekoratyvinio tvenkinuko tobulinimas
    Nuo rafa forume Dekoratyviniai vandens telkiniai
    ats.: 51
    Paskutinis: 13-04-2013, 16:33

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo žinutes
  •