Rezultatai 1 iki 21 iš 21

Gija: Donceka 5a tvenkinio įžuvinimas.

Narys
    Įstojimo data
    2011 10 03
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    7

Donceka 5a tvenkinio įžuvinimas.

Taiva situacija tokia:

Pries 9-11 metu iskastas tvenkinys. Durpyne. Kasta iki molio, bet per tiek metu kaip suprantu nuo sonu visur dugnas yra pasidenges dumblu. Kudra yra apie 5 arus. Gilys kai kase svyravo nuo puses metriuko iki 4 kazkur. Na vyrauja apie du metrus ir daugiau. Po keliu metu nuo iskasimo buvo prileista karosu ( nemazai jie dabar ir karaliauja ) ir kelios lydekos bei keli eseriai. Dabar situacija tokia, kad aisku priauge zoliu ir kruvomis karosu :) Na tu tai nuo kruvos mazyciu iki keliu centimtru iki juros tokiu kurie yra 10-20 cm. Esu pagaves ir didesniu egzemplioriu po 500-800g. Bet tokie kimba retai ir sunkiai :) Kiek skaiciau literaturos kaip atrodo karosai kai gyvena lydekos ir kai ne tai susidariau toki vaizda kad per ziemas mano kelios lydekaites greiciausiai isdvese arba kur kitur prapuole. Na tikras nesu bet manau kad ju ten nera.

Dabar nusprendziau truputi apzuvinti ir kitomis zuvimis. Ilgai skaiciau bet kadangi mano kudroi ziema nera galimybiu kirsti ekeciu bijau kad viskas ka iveisiu isdves. Taciau pries kelias dienas pabandziau ileisti pora amuru ir 3 samukus. Na ziuresim gal kaip nors pamatysiu ar isgyveno.

Ka jus draugai patarsit siuo klausimu ka pavasari leisti i tokia kudra ? Seip ji naudojama kartais isimaudyti ir kartais pazvejoti.

Del vandens tai pati kudra yra tokioj pakankamai pelkingoi vietoi ir kadangi net vasara apacioje vanduo pernelyg nesusyla speju kad yra gal viena kita srovele povandenine ( bet cia nesu tikras )

Trumpai taip laukiu pasiulymu patarimu ir komentaru :)

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    O man rūpi pamatyti bendrą vaizdą, t.y. foto, nes tik tada galima kažką pasiūlyt. Pagal aprašymą, tai galima daug ką įsivaizduoti, bet realybė vistiek bus toli nuo tikrojo vaizdo. Amūrus reikėjo ankčiau leist, o ne atvėsus orams. Dabar iš jų naudos beveik nulis, o jei dar žiemos neištrauks, tai nieko gero. Tavo vietoje bandyčiau lynus ir karpius, o karosus gaudyk ne tik su meškere, bet ir pvz. bučais ir visus kur pagauni nebeleisk atgal. Beja, kokie karosai? Sidabriniai ar auksiniai?

Narys
    Įstojimo data
    2011 10 03
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    7
    Karosus jo gaudau ir bučiais, net tinklą buvau užmetęs, bet zarazos į tinklą nei vienas neįlindo per 5 savaitgalius vasaros (ne iš didesnių).

O su bučiu tai semi ir semi :)

Karosai ir tokie, ir tokie. Abiejų rūšių pilna :)

Foto, jokiu problemų, senai darytos, bet gal tiks.
    Prisegtos miniatiÅ«ros Prisegtos miniatiÅ«ros DSCF7201-vi.jpg   DSCF7198-vi.jpg   DSCF7197-vi.jpg  

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Na ir kaip ar abiejų rūšių karosai riebūs?

Narys
    Įstojimo data
    2011 10 03
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    7
    Jei riebus reiskia dideli tai abieju rusiu apie 300-600g esu pagaves.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 09
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    400
    Aš bandyčiau gerokai apnaikinti karosus plešrunu pagalba, pavasari įleidžiant mažų lydekaičių, rudeni jas išgaudant. Pavasari isileisčiau keleta didesniu lynu, kurie sėkmingai išnerštu, ir gal lynai išstumtu karosus. Tokiame prude kaip tavo, tai gali tik lynai ir karosai išgyventi žiema, o kitas žuvis isileidus pavasari, turetum jas pragadyti rudeni, jei nenori pavasari pamatyti nekoki vaizdeli, tikrai kitos žuvys neatlaikys deguonies stygiaus, jei nera papildomo ajeravimo...
    O tavo prudas minejai, kad durpėtas, koks vanduo, skaidrus, ar tamsus ? Ar daug rudeni prikrenta lapu i kudra ? Lapai pūdami labai sunaudoja deguoni, kaip ir durpėtas vanduo mažiau gamina deguoni. Nu su žuvų rūšimis manau reikia eksperimentuoti. Ne visoms rušims viskas tinka, ypač žiema. Pas mane pvz. vienoje kūdroje vežiai netgi neršia sėkmingai, o už dešimt metru, kitoje kūdroje jie nyksta karpiu dėka :)

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Tūrėjau omenyje ne dydį, o įmytimą. Įdomu ar abiejoms rūšims pakanka maisto konkurencijos atžvilgiu ar visgi auksiniai gyvena pusbadžiu.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.761
    Blog Entries
    5
    Beveik su viskuo sutikčiau ką Gedas parašė, išskyrus tai:
    Pavasari isileisčiau keleta didesniu lynu, kurie sėkmingai išnerštu, ir gal lynai išstumtu karosus.
    Lynas nei prieš karosą nei prieš karpį nepakonkuruos. Todėl rezultatas gali būti atvirkštinis. Anot patyrusių žuvininkų, lynai nemėgsta konkurencijos, todėl sėkmingiausia juos auginti vienus arba su nekonkuruojančiomis rūšimis: amūrais, plačiakakčiais ir pan.
    Mano patarimas toks, jokie plėšrūnai karosų iki galo neišnaikins, vistiek jų kažkiek liks ir po kurio laiko vėl prisidaugins. Todėl arba susitaikai su tuo kad, karosų neatsikratysi ir naudosi juos kaip sezoninį pašarą lydekaitėms arba kvieti ekskavatorių, kuris padarytų tvarką. Gal kažkiek pagelbėtų ir priemonės, kurios valstybiniuose telkiniuose yra draudžiamos, tačiau privačiuose leidžiamos, kalbu apie electrofishingą, na čia jau aišku kraštutinumas.
    O šiaip, mano kaip mėgėjo, siūloma formulė pavasariui galėtų būti tokia: 10-20 lydekaičiu (po 100-200g.), 10-20 karpiokų (po 350g.), ir kokie 5 amūrai (500-1000g.). Visą sezoną karpines žuvis primaitinsi grūdais, o lydekos pasimaitins karosais. Rudenį viską išgaudai. Ir taip kartoji kasmet.
    Rudenį verčiau nugrėbok lapus nuo vandens paviršiaus, jei įmanoma pūvančių žolių išgraibyk, ir įsigyk porą maišų kviečių kitiems metams, nes pavasarį grūdai ar kombikormas bus brangesni.

Narys
    Įstojimo data
    2011 10 03
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    7
    Vanduo tikrai tamsus. Šiais metais net pastebėjau tokį dalyką (ko niekad nebuvo), kad išlipus iš prūdo po išsimaudymo net pats esi pasidengęs durpėmis.

Lapų iš tiesų beveik neprikrenta, kaip tai bebūtų keista.

Na ir aišku visokių žolių prūde tai pilna.

Kas dėl karosų, man jie nemaišo, jei tik jie nemaišo kitoms žuvims. (Tik reik išmokt man dar tuos didesnius pagaut). :)

P.S. O tai šamai irgi neturi šansų peržiemoti?

P.P.S. Nežinau ar tai svarbu, bet bebrai gyvenę prieš kelis metus, prirausė gal 3-6 duobes. Kurios iš prūdo eina į krantą ir tokios duobės susisiekia su prūdu. Duobės nuo pusės iki vieno kvadratinio metro.

Narys
    Įstojimo data
    2011 10 03
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    7
    Citata Autorius Pikulis Žiūrėti skelbimus
    Tūrėjau omenyje ne dydį, o įmytimą. Įdomu ar abiejoms rūšims pakanka maisto konkurencijos atžvilgiu ar visgi auksiniai gyvena pusbadžiu.
    Aha, maisto kaip suprantu, net kai tiek jų daug yra, netrūksta. Gal net pagal kibimus ir t.t. sakyčiau per daug jo turi. :)

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Tai jo, tada pavasarį leisk amūrus, karpius ir lydekas, tik paderink jų dydį, kad lydekiukai jų nepaskanautų ;). Amūrų nepadaugink, o, kad nuo jų vanduo netaptų žalias, tai dar gali įsileist ir plačiakakčių kažkiek. Ar suleistas žuvis išgaudyti rudenį, tik tada ir galima nuspresti, išankstinės prognozės nevisada pasiteisina, mat priklauso kaip suleistos žuvys pakeis nusistovėjusį biotopą, kaip prisitaikys ir pan.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.761
    Blog Entries
    5
    P.S. O tai shamai irgi neturi sansu perziemoti ?
    Jie geriau išgyvena nei lydekos, nes žiemą kietai miega ir kvėpuoja tik per odą. Todėl vartoja žymiai mažiau deguonies. Tačiau jauni šamukai vietoj karosų dažniau renkasi dėles, moliuskus ir kt. gyvą maistą kurio nereikia daug vaikytis, šamo mažos akys nėra tinkamos aktyviai medžioklei, palyginus su lydeka, ešeriu ir starkiu. Na jei šamukai būtų bent kilograminiai tada galima tikėtis, kad jie karosus mažins.

Narys
    Įstojimo data
    2011 10 03
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    7
    Dar tada klausimas, o kaip tą išgaudymą organizuoti? :)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.761
    Blog Entries
    5
    Dar tada klausimas o kaip ta isgaudyma organizuoti ? :)
    Kažkur buvo tam skirta atskira tema, ten daug maž buvo apšnekėti įvairūs gaudymo būdai.

Narys
    Įstojimo data
    2011 10 03
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    7
    Aišku. Aš kažkaip galvojau apie tinklą, bet į jį karosai man nelenda kažko.

Dar galvojau bučių susirast, bet užsienio rinkose nėra arba nežinau ko ieškoti :) O Lt, kiek mačiau, brangūs arba nelabai net yra.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Dėl tinklo statymo, tai nežinau, bet manau, kad reikia žinot kur ir kaip jį statyti. Žinot kur žuvų takai, kokiam gylyje ir pan.
    Bučių Lietuvos turgai pilni, teko matyti net tokio dydžio kaip bačka, bet kainos neklausiau ;D. Šiaip keista, kad tinklą radai kur įsigyti, o bučo jau ne? ;D Šiaip nėra jie tokie jau ir brangūs, bet čia kaip ir su tinklu, reikia žinot vietas, kur mesti, kokia padėtim mesti... Ten, kur maisto pakanka, tai ir į pašarus nereaguoja, turi tiesiai ant jų tako jį palikt, kad pagauti. Šiaip bučai geriau, nes gali pagautas žuvis paleisti, o imti tik reikiamas. Turint nuosavą prūdą, tai jau vien meškere tikrai neapseisi, reikia ir daugiau įrankių tūrėt ;D

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.761
    Blog Entries
    5
    Bučius parduoda ne tik turguose, bet ir žūklės parduotuvėse, vieno kaina iki 30Lt. Taigi gali kokius 5 tokius nusipirkti ir pamėtyti į skirtingas vietas. Kiek žinau tai į bučius geriausiai lenda karosai ir lynai, dėl karpių, amūrų ir lydekų - nežinau. Kad geriau lįstų gal reikėtų žuvis pripratinti prie vienos šėrimo vietos. O tada jau ten įmesti ar bučių ar padribką. Reikia eksperimentuoti...

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 09
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    400
    Pas mane prūde su bučiu nieko nenuveiksi. Aš nusipirkau bučių, sakau, mažiau žuvis žalosiu ir ką gi, nieks į ji nelenda. O į žilkinį tinklą lenda viskas, net ir karpis. Kai kurie atsimuša, kai kurie perlipa, nes akys per mažos. Bet keista, kiek stačiau tinklą, karoso nei vieno nepagavau, nors ir tinklą laikydavau max 5 minutes :D Tik įleidi ir jau juda visas :D O bučius kaip tuščias taip tuščias, net smulki žuvis nelenda, net keista.
    Iš tikro, manau, tinklas yra geriau, tik reikia jų keletą turėti, įvairių akių, tada visa žuvis tikrai sulįs...

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    O maisto į bučių dedi Gedai? Bučių reikia žinot kur ir kaip padėt, o dar geriau žinot žuvų taką.
    Buvo toks atvejas, kad vienam prūde žvejai niekuomet nebepagaudavo auksinių karosų ir kai vieną kartą užmečiau bučą ant žuvų tako, tai prilindo karosų. Vienam žvejui net lupa atvėpo pamačius, nes nustebo iš kur čia karosai, jei jau daugelį metų jų su meškere nepagauna ir mailiaus nesimato. Šiaip tai ten mažas rotanų karjeriukas, kur tik jie ir tebesiveisia su kartuolėmis. Tiesa, tuo kart ir mane nustebino tai, kad pagavau ne tai, ko tikėjausi. Beja, kad užtaikiau ant tako supratau ir iš to, kad pašaras buče buvo nesuėstas, taigi žuvys įlindo atsitiktinai.

Pabandykit panaudoti degintos duonos ir degintų stambių kaulų masalui. Kažkada padėjo pasigaut lynukų įžuvinimui.
    Nežinau ar ant takų statyta buvo, nebuvo tokios minties tada.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 09
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    400
    Na reiks pamėginti pakeisti vieta. Šiaip dejau duonos, bet ji buvo nesuėsta, Bučas labai didelis, pirkau specialiai, kad listu dideli karpiai, bet jie matyt i bučus neina... Kelios kuojytės ilindo ir tiek... Bet gal jau atšalo vanduo ir žuvys mažai besimaitina, mažiau ir bejuda...

Rašymo leidimai

• JÅ«s negalite raÅ¡yti naujas gijas
  • JÅ«s negalite raÅ¡yti atsakymus
  • JÅ«s negalite prisegti failų priedus
  • JÅ«s negalite keisti savo žinutes
  •