Rezultatai 1 iki 20 iš 20

Gija: Koi karpių perspektyva Lietuvoje ir ar apsimoka?

Narys
    Įstojimo data
    2011 09 25
    Vietovė
    Alytus
    Įrašai
    26

Question Koi karpių perspektyva Lietuvoje ir ar apsimoka?

Sveiki, esu naujokas čia, bet ne žuvivaisoje, tad norėčiau pasikonsultuoti :)

Turiu su šeima planą: auginti ir veisti gerus koi karpius. Jie augtų sode lauko baseine (10m ilgis, 5m plotis ir gylis, taip pat yra galimybė praplėst, lengvai kasasi (smėlis)) išklotame plėvele (gruntinis vanduo pratekantis ir nesirenka vanduo dėl to teko tiesti plėvelę). Veisimui norėčiau Koi Kohaku ir pan veislių. Su žuvų veisimu esu susidūręs (ir su mūsų kraštų žuvim ir akvariuminėm) ir esu ne pradininkas.
    Planas toks: bandom veisti koi ir juos išauginti (gyvo pašaro pasigaučiau iš kaimyno balos be žuvies, tai, manau, ligų užsinešti maža tikimybė, nors... Taipogi galėčiau jo ir užsiauginti (trys laisvi akvariumai)). Dabar šiųmetukų- dvimečių žuvų laikymas žiemą: sode rūsys, bet vanduo irgi užšals jei bus baseinas? Nuo to neapsisaugosiu, nes žiemą ten atvažiuoju retai. Liko miestas. Yra trys akvariumai (72l,112l ir 340l) ir žiemą jie galėtų ten būti, tai vienintelė manau išeitis.

Dabar taip labai neišsiplėsiu ir paklausiu: ar VERTA veisti koi karpius? Ar nebus taip, kad eisim tik į nuostolį, o ne į pliusą? Gal kas žinot, pvz. Jūs Rolandai, iš kur atsivežti/atsisiūsti gerų koi karpių?

Ačiū :)
    Paskutinį kartą taisė koi : 25-09-2011, 20:26

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 16
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    621
    Kartą, du batų pardavėjai buvo nusiūsti į Afriką ištirti rinkos. Pasitrynė kelias savaites po apylinkes, suprato ko galima tikėtis ir nuskubėjo skambint savo bosams. Pirmasis, paskambinęs sako: nėra čia jokios rinkos, visi vaikšto basi... Antrasis, neslėpdamas jaudulio šaukia: bose, čia milžiniškas potencialas, rinka tuščia, konkurencijos - nulis, visi vaikšto basi!

Panašiai, mano galva ir su Koi karpiais Lietuvoje, viskas priklauso nuo požiūrio :)

Jei aš turėčiau, 250m3 baseiną, tai žinoma prileisčiau Koi karpių, nesvarbu apsimoka tai ar ne, o tau teks spręst pačiam.
    Pradėsi, busi pirmas, nes normalios kokybės pas mus taip niekas ir negali pasiūlyti :)

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Gerų? Iš Japonijos ir reiktų pirma kelis metus padirbti su Koi, susipažinti, nuvažiuoti į japonų ūkius ir paimti gerus. Paskui juos gerai išsiauginti.
    Su viena kūdra - nieko rimto .
    Lietuvoj kainos negausi, kaip ir negausi pakol kas kokybės. Bandyti verta, nes rinka tuščia. Bandyti neverta, nes rinka Lietuvoje nebus didelė. Reiks orientuotis į Europą, jei pasiseks kokybė, vadyba, ryšiai....
    Minėta apie patirtį žuvivaisoje. Įdomu būtų smulkiau apie tai. Koi vardas man nieko nepasako ;)
    Dėkui

Narys
    Įstojimo data
    2011 09 25
    Vietovė
    Alytus
    Įrašai
    26
    Rolandai- į Japonijos veisyklas aišku norėčiau nuvykti, bet... Mano nuomone koi karpiai veisiami dėl grožio, tad spalvų raštas nesidomintiems žmonėms nieko nereiškia. :) Svarbu gražus, tačiau veisėjas, žinoma, nori standartus, variacijas atitinkančių individų. Tačiau Lt, kaip nėra rengiamos parodos, nėra reikalo ir rinkti tuos gražesnius individus. Dėl kūdrų kiekio: artimiausiu metu nesiruošiu išveisti ten milijonų mailių, tai, manau, būtų neverta ir daug kūdrų, bet ateity, kas ten žino. :) Bet visų pirmiausia reikia gauti tuos karpius. :)
    Dabar apie žuvivaisą. Esu išnaršinęs rankiniu būdu lynus, lydekas ir panašias žuvis. Turėjau tipo tokią akvariuminę URS, tačiau po kiek laiko išardžiau, kadangi nebebuvo reikalo laikyti (nebeveisiau žuvų, nes aplinkinės balos jau buvo įžuvintos). Bet dabar norėčiau vėl sugrįžti ir bandyti kažką panašaus su karpiais:)

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Na, gražūs karpiai nedažnai gali būti geri reproduktoriai ir duoti "gerus" vaikus. Tai pakankamai atskiri reikalai dažnai. Čia dar daug paslapčių ir neaiškumų.
    Veisti milijonus teks, kad gaut kelis tūkstančius ar tik keliasdešimt tikrai vertingų, o tam reik balų daug.
    Lynai, lydekos ar tik išnaršintos, ar ir paaugintos? Koks kiekis, iki kokio amžiaus? Kas tokios - panašios rūšys?

Narys
    Įstojimo data
    2011 09 25
    Vietovė
    Alytus
    Įrašai
    26
    Tarkim auginu tuos milijonus mailių, atsirenku geriausius ir dedu į akvariumą (pirmom žiemom) vėliau žiūrėsiu kaip kas bus. Panašaus dydžio dar vieną balutę išeitų iškast, bet ir tai dviejų neužteks.
    Išauginti lynai iki ~5cm ir išleisti į kūdrą, o lydekas auginau iki tol kol prasidėjo kanibalizmas. Iš visos dėties išaugdavo ~80-95% mailiaus. Dalis mailiaus krisdavo (silpnieji) arba ikrai neapsivaisindavo, bet tik visai nedidelė dalis. Na tos panašios yra karosai, raudės (pirmais kartais pasibandymui), vėliau ešeriai, lynai ir lydekos. Nedaug, bet kelioms kūdroms užteko.

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Atsirenki poros savaičių lervutes balon, mėnesio - iš balos kiton balon ir t.t. paskui žiemai ne į akvariumą, o į URS.

Kaip lynus naršinai?

Narys
    Įstojimo data
    2011 09 25
    Vietovė
    Alytus
    Įrašai
    26
    URS galėčiau įrengt garaže.

Lynai pasirodė gan įdomi žuvis, ypač veisime. Nors turėjau tik dvi vadas, bet užteko. Birželio mėnesį pasiruošiau pripučiamą baseiną ir įsodinau echą į dėžę (augalas iš akvariumo) ir vieną šaknį. Bandžiau sukurti natūralesnę aplinką. Vakare suleidau žuvis (tuo metu turėjau penkias). Pirmą parą neneršė, tai pakeičiau pusę vandens ir po paros ryte girdėjosi kaip pliauška vanduo. Palikau tik tris žuvis kurios neršė, kitas išleidau į balą. Dalį ikrų suėdė, bet daug liko. Išsiritusį mailių šėriau artemija, vėliau ciklopais (šaldytais ir gyvais) ir džiovinta dafnija (susmulkinau). Dėl mailiaus mitybos buvo problemų, nes mazgiai nenorom maitinasi/tingėjo. Maistas turėdavo būti prie "snapo" arba visai netoli (dėl to mirė keliolika mailių). Kai patapo žuvim (~3-5cm) tada labiau dugno laikėsi. Tai tiek.

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    O tai kiek mailiaus pakėlei? Kuo ir kaip maitinai? Kiek užtruko reikalas? Filtracija, cirkuliacija buvo kokia? Baseinas kokio dydžio, tūrio, gylio? Vanduo neužrūgo?
    Kaip matau, natūralus nerštas, be dirbtinės inkubacijos. Norėjau klaust apie nulipninimo medžiagas ir metodikas, bet turbūt nebuvo aktualu?

Narys
    Įstojimo data
    2011 09 25
    Vietovė
    Alytus
    Įrašai
    26
    Mailiaus pakėliau apie 90%. Pradinis maistas buvo verpetės, klumpelės, vėliau artemijų nauplijai, ciklopai, smulki dafnija. Kad pasiektų apie ~3-6cm (buvo ir didesnių) reikalas užtruko nuo birželio iki pavasario (neprisimenu kada įleidau). Filtracijai buvo pastatyta tetratec vidinis filtras, ant pačio filtro užmauta moteriška kojinė, kad pakilusių mailių nesutrauktų. Filtras filtravo 1000l/h. Baseinas buvo 1,5m x 1,5m x 1m gylis. Dėl užrūgimo buvo problemos, bet kasdien nuleisdavau pusę baseino. Kadangi lervų buvo daug, o tūris jom visom kiek mažas, tai buvo keliatas kritimų. Augdamom žuvim didėjo ir deguonies poreikis, tai įdėjau burbuliatorius du iš akvaparduotuvės. Tada prasidėjo geresnė cirkuliacija, maistas nenusėsdavo ant dugno, o kadangi maišėsi maistas, tai mailiui jis priplaukdavo prie nosies ir jį suėsdavo. Na nenulipinėjau aš tų visų lervų, pačios srovių nešamos (filtro sukurtos) atkrito ir pasklido.
    O kaip su koi mailium tavo turimom, Rolandai?

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    O kaip su koi mailium tavo turimom
    Normaliai. Dirbi ir mokaisi. Padariau jau klaidų su tankiu, pavėluotu rūšiavimu.
    Anksti dar kalbėt, bet rezultatai lyg ir neblogi, tfu, tfu, tfu. :)
    Svarbu, kad genetinės medžiagos geros turim.
    P.S. apie maniškius yra atskira tema.

http://www.koi-uk.co.uk/koi_farm_photo_album.htm - koi karpių farma UK (fermos įrengimo nuotraukos nuo nulio).
    http://www.koi-uk.co.uk/id7.html o čia dar keli nuotraukų albumai besidomintiems apie koi.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 09
    Vietovė
    Garliava, Kauno r.
    Įrašai
    103
    Labai įdomios nuotraukos, smagu būtų tokią turėti:)

Narys
    Įstojimo data
    2013 04 03
    Vietovė
    Klaipėdos raj., Priekulės seniūnija
    Įrašai
    260
    Gvildenu ir aš mintį, nusipirkti kokius 4 mažus koi pasiauginti. Nereikia man tų kilmingų, svarbu, kad spalvos būtų gražios. Kokių šansu aš turiu tai įgyvendinti?

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    O kur leisi? Kartu su žvejojamomis žuvimis? Nonsensas būtų, tai kaip nusipirkt Lambordžini bulvėms plūguot.

Narys
    Įstojimo data
    2013 04 03
    Vietovė
    Įrašai
    260
    Citata Autorius Rolandas Žiūrėti skelbimus
    O kur leisi? Kartu su žvejojamomis žuvimis? Nonsensas būtų, tai kaip nusipirkt Lambordžini bulvėms plūguot.
    Man sunkoka suvokti tokį ,,vaizdų" atsakymą, jei jis skirtas man, vade, bet, man yra tekę matyti, koi karpius plaukiojančius su paprastais karpiais.

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Kolega, pasidalinsiu iš asmeninės patirties.
    Prieš kurį laiką, tėvukas sako: įleiskim Koi. Pagaus vyrai auksinę žuvelę, ot nustebs...
    Bet aš žinau Koi atsiradimo istoriją ir žinau ir gerbiu žmones, kurie rimtai laiko, domisi Koi. Jie net nevalgo karpių bet kokių apskritai, tai jiems šventa. Tėvukui, gana greit paaiškinau, kad tai labai prastas pokštas.
    O čia, pasirodo, esat matę... ir net kartu plaukiojant... Bet man tai ne rodiklis. Nesiimsiu mokyti, bet tik pasidalinau mintimis kaip galite kartais atrodyti praprususiems žmonėms. Nenorėčiau Jūsų skatinti tam. Nereikėtų tokiu sprendimu tapti 'įdomiu' savo svečiams.
    Nes užsispyrus nustebint ar įrodyt, galima juk pradėt ardyt kelnių siūles ir nusiaudinėt per galvą.

Karpiams Koi turi būti atskiras, dekoratyvinis tvenkinys, baseinas, kur jie iš rankų ims maistą ir nežinos kas yra kablys.

Narys
    Įstojimo data
    2013 04 03
    Vietovė
    Įrašai
    260
    Kolega, pasidalinsiu iš asmeninės patirties.
    Prieš kurį laiką, tėvukas sako: įleiskim Koi. Pagaus vyrai auksinę žuvelę, ot nustebs...
    Bet aš žinau Koi atsiradimo istoriją ir žinau žmones, kurie rimtai laiko Koi. Jie net nevalgo karpių bet kokių apskritai, tai jiems šventa. Tėvukui, gana greit paaiškinau, kad tai labai prastas pokštas.
    O čia, pasirodo, esat matę... ir net kartu plaukiojant... Bet man tai ne rodiklis. Nesiimsiu mokyti, bet tik pasidalinau mintimis kaip galite kartais atrodyti praprususiems žmonėms. Nenorėčiau Jūsų skatinti tam. Nereikėtų tokiu sprendimu tapti 'įdomiu' savo svečiams.
    Nes užsispyrus nustebint ar įrodyt, galima juk pradėt ardyt kelnių siūles ir nusiaudinėt per galvą.

Karpiams Koi turi būti atskiras, dekoratyvinis tvenkinys, baseinas, kur jie iš rankų ims maistą.
    Su, kai kuriais pamokančiais teiginiais, nesutikti negaliu, tačiau yra ir tokių, su kuriais, ne visiškai sutinku. Taip, nesu išprusęs, ypač tokioj jautrioj jūsų temoj, kaip koi karpiai: jei būčiau išprusęs-ir klausimų, tokių kvailų, jums neduočiau.

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Kvailų klausimų nebūna, tik atsakymai arba darbai.

Narys
    Įstojimo data
    2013 04 03
    Vietovė
    Įrašai
    260
    Kvailų klausimų nebūna, tik atsakymai arba darbai.
    Vienareikšmei.

Panašios gijos

1. Karpių auginimas URS
    Nuo andrius2000 forume URS, uždaros recirkuliacinės sistemos
    ats.: 33
    Paskutinis: 21-10-2018, 22:44
  2. Karpių veisimas, karpių ikrų inkubavimas.
    Nuo smygol2 forume Žuvivaisa, aplinkosauga
    ats.: 36
    Paskutinis: 30-11-2014, 23:38
  3. Karpių auginimas tvenkiniuose
    Nuo Gedas forume Tvenkininė žuvininkystė
    ats.: 10
    Paskutinis: 14-04-2012, 19:30
  4. Karpių čepsėjimas... :)
    Nuo Sartorius forume Fauna
    ats.: 11
    Paskutinis: 08-11-2011, 22:49
  5. ats.: 2