Rezultatai 1 iki 15 iš 15

Gija: Viskas apie akvariumus

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 09
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    152
    Blog Entries
    1

Viskas apie akvariumus

Mick Watson ir www.aqua-fish.net nemokama (kol kas?) knygelė pdf formatu, angliškai. Iš serijos "apie viską ir apie nieką", pasirodė aiškiai ir "teisingai" pateikta info naujokams. Pažengusiems tikriausiai bus nuobodu.

Nuoroda

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    207
    Ecology of planted aquarium mano nuomone x kartų geriau ir nuo jos pradėti gal paprasčiau. Net ir Amania turbūt irgi geriau :) Atsirinkti žaliam kas svarbiausia toje neaiškiai struktūruotoje 300 psl. masėje - be šansų.

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 09
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    152
    Blog Entries
    1
    Tai ir skaityk, džiaukis ;)
    Nemanau, kad D.Walstad toje knygoje aprašinėja filtrų tipus, azoto ciklo užkūrimą, DIY CO2 ir t.t. Taip pat nežinau ar naujokui labai svarbu informacija apie augalų mechanizmus medžiagom įsisavint molekulių lygiu. Mano galva tai nelyginami dalykai - pradinių klasių pratybos ir specializuota literatūra.
    Kitas pliusas - šioje knygoje veikia paieška, tai jei ir galva veikia, tada savarankiškai randami atsakymai į temas apie kurias senbuviai sako "eik pasiskaityt". Kas angliškai neskaito, gali tekstą į "google translator" nusikopijuot. Na ir dar vienas dalykas - rapidshare failai laikomi kol autoriai nepasiskudžia. Čia nuoroda į autorių puslapį, parsisiųst gali su jų leidimu.

Narys
    Įstojimo data
    2010 12 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    123
    Blog Entries
    2
    Ecology of planted aquarium tikrai yra viena tų knygų kurias verta paskaityt, o va nuorodos į nelegalius altinius, ir dar vieai, tai mano galva, tikrai ne pats graiausias dalykas ir bent jau vieai tai neturėtų būti toleruojama.
    Suprantu kas yra nemokama tai nemokama, bet kas pavogta o paskui vieinama kaip nemokamai, tai jau nėra nemokama... ;)
    Tas pats liečia ir Amania puslapio autorių, kuris nekreipia jokio dėmesio į kitų autorių raginimus paalinti pavogtą informaciją ir pan...

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    207
    Virgim, tarsi nežinotumėt, kad daugybės šeimų pajamos Lietuvoje žmogui yra <800Lt. O ką paaugliams siūlote? Pirkti 150psl. knygutę už 100Lt? D. Waltsad dėl jos rapidshare atrodo nesiskundžia jau 5 metai... Abejoju ar jai labai skauda, kad Lt ją skaito žmonės. Ne visi ligoniai. Žodžiu, siūlau prasitrinti akytes.

Jei turite galimybių - pirkite. Remkite leidyklas.

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    207
    Citata Autorius Laura&Simonas Žiūrėti skelbimus
    Nemanau, kad D.Walstad toje knygoje aprašinėja filtrų tipus, azoto ciklo užkūrimą, DIY CO2 ir t.t. Taip pat nežinau ar naujokui labai svarbu informacija apie augalų mechanizmus medžiagom įsisavint molekulių lygiu. Mano galva tai nelyginami dalykai - pradinių klasių pratybos ir specializuota literatūra.
    Kitas pliusas - šioje knygoje veikia paieška, tai jei ir galva veikia, tada savarankiškai randami atsakymai į temas apie kurias senbuviai sako "eik pasiskaityt". Kas angliškai neskaito, gali tekstą į "google translator" nusikopijuot. Na ir dar vienas dalykas - rapidshare failai laikomi kol autoriai nepasiskudžia. Čia nuoroda į autorių puslapį, parsisiųst gali su jų leidimu.
    D. Walstad nesureikšmina nesvarbių ar brangių dalygu. Gal tik su alelopatija kiek perlenkia. Be to, tai ką ji rašo nėra kažkas ypatingo. Tiesiog ne smegenų muilinimas, o bandymas apibūdinti priežastinius mechanizmus akvariume. Apie molekulinį lygį pas Walstad tiek pat mažai rašoma kaip ir išties naudingų dalykų internete yra. Jei jums muilas gerai tai mėgaukitės, bet dezinformacijos neskaitę neskleiskite, žmonių negąsdinkite.

Šizova 300 psl. knyga mano nuomone yra tikrai blogis ir ne pradinėms klasėms skirta. D. Walstad - pradžiai puikus ABC.

Dauguma internetinių šaltinių ištiesų bene visada yra (kaip kažkas čia parašė kai pagyriau akva art už tai, kad pardavinėja Lietuvoje augintas žuvytes) baisi paslėpta reklama.

Narys
    Įstojimo data
    2010 12 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    123
    Blog Entries
    2
    Na man teko trumpai pabendraut elektroniniu paštu su pačia D.Walstad ir jai tikrai ne vienodai dėl vagiamos knygos.... Bet to buvo labai dėkinga, kad būtent nupirkau jos knygos legalią e versiją, kuri kainavo berods 15$. Taigi nemanau kad tai brangu. O moralų skaityti apie vogimą ar ne, tikrai neskaitysiu...
    Tik labai norėtųsi kad VIEŠAI šiomis nuorodomis į nelegalius šaltinius nesidalintumėte. Visi šiais laikais daug maž moka naudotis kompiuteriais ir visai pakanka žinoti leidinio pavadinimą bei autorių ir gali lengvai susirasti sau tinkamą ir priimtiną šaltinį.

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    207
    Įdomiai itame forume savicenzūra veikia. Rekomenduoju tokios sistemos megėjams labai smagią knygelę - Dordo Orvelo "1982".

Citata Autorius Virgism Žiūrėti skelbimus
    Na man teko trumpai pabendraut elektroniniu patu su pačia D.Walstad ir jai tikrai ne vienodai dėl vagiamos knygos.... Bet to buvo labai dėkinga, kad būtent nupirkau jos knygos legalią e versiją, kuri kainavo berods 15$. Taigi nemanau kad tai brangu. O moralų skaityti apie vogimą ar ne, tikrai neskaitysiu...
    Gal D. Walstad buvo patenkinta, nes su ja graiai bendravote, jai buvo idomu ir malonu, o ne todėl, jog ją trukdėte, kad u 15USD kaką nupirktumėte? ;) O stebuklingai inykę moralai graudiai juokingi. Gal į biblioteką einantys irgi vagys? Jei jaunimas ne bibliotekomis, o torrentais/rapidshare naudojasi tai tragedija? Ar ne didesnė problema kai internetinį marketinginį lamtą skaito? Ateini apsiskaitęs, savo vyras nusineki, visai ne tai svarbiausia, o forume nieko kitko kaip ir nėr. :)

Manau yra gerai kada kiekvienas gali laisvai nuspręsti kada jis jau gali paremti gamintojus ir leidyklas, o kada dar ne. Apie pinigus autoriams - kita kalba.

Rolandas
    Svečiai
    Prašymas.
    Prašau nurodyti į a.ž. kur šiame saite yra piratinė infa ar nuorodos į ją. Bus pašalinta.
    Yra taisyklės, reikia laikytis.
    Ačiū

P.S. Orvelą skaitau, o apie moderavimą, cenzūrą ir pan. nesileisiu į provokacijas.
    Jei turit pastabų, skundų, pasiūlymų dėl moderavimo darbo, prašau administratoriams į a.ž.

Narys
    Įstojimo data
    2010 12 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    123
    Blog Entries
    2
    Vytautai ne moraluose esmė. Net ne leidyklų ir ar gamintojų palaikymas ar ne palaikymas. Visa tai ne svarbu. Svarbu yra tai kad vogdami apvagiate ne tik leidyklą ar gamintoją bet ir patį autorių... Na bet kaip ir minėjau tai ne mano reikalas ką ir iš kur imate, tai jūsų asmeninis reikalas. Man kaip lygiaverčiam forumo lankytojui nepriimtina VIEŠAS Vagystės toleravimas, nesvarbu ar tai "tik" kažkieno blogos kokybės knygos kopija ar pan. Ir prašau neapeliuokit nei į mano sąžinę nei į mano veikas, aš esu savo asmeninio gyvenimo kūrėjas ir renkuosi ką man skaityti kaip man tai įsigyti ir kiek man pačiam sau leisti.
    Beje Walstad pati su manimi susisiekė kai aš užsakiau popierinę knygą ir ji man pati pasiūlė e-knygą, vietoj popierinės taip sutaupant "mano" pinigus. Tai aš jai už tai dėkingas. O visas kitas mūsų pabendravimas tai jau mano asmeninis reikalas ;)
    Ir šiaip biblioteką lyginti su torr. mažų mažiausia juokinga. Priežastis leidinys bibliotekoje ir lieka bibliotekoje (jo vienetų skaičius nekinta, kartais net kinta į mažesnę pusę ir ne visada tik dėl nusidėvėjimo), o torr. vyksta failų kopijavimas, t.y. platinimas ir dauginimas kas jau pažeidžia autoriaus teises (copyright).
    Žodžiu per daug klystame nuo temos.
    O trumpai drūtai: Namuose jūs elkitės kaip tik jums patinka, o viešumoje yra galiojantys įstatymai kurių PRIVALU laikytis VISIEMS. Tolimesni išvedžiojimai tai jūsų asmeninis požiūrio reikalas.

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 09
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    152
    Blog Entries
    1
    Vytautai, nesuprantu kokias ambicijas tau užgavo nuoroda ir kur tenai radai dezinformaciją? Susipykęs su tuo puslapiu ar autorium? Kitoks požiūris nebūtinai yra blogas. Vienos nuomonės akvariumistikoj nėra. Jei tiesiog gyvenimas blogas, tai keisk požiūrį, galų gale eik į valdžią...

Naujokai dažnai pradeda su „burbulais", plasmasiniais augalais, kuriems žuvų skirtumai yra gyvos arba ne ir gražios arba ne. Kai kurie dar net mokyklos nebaigę. Vis tiek primygtinai siūlai skaityt tą pačią knygelę?

Gaila, kad argumentuota diskusija su Tavimi nesigaus, nes negirdi (ar nenori girdėt) kitos pusės argumentų, o paties argumentai stipriai šokinėja, mintyse trūksta nuoseklumo. Su moksleiviais taip diskutuoti įmanoma, bet subrendusiems žmonėms kelia šypseną. Asmeniškai man top'as buvo bibliotekos ir torentų lyginimas.

P.S. Kitos Dž.Orvelo knygos irgi smagios.

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    207
    Peržiūrėjau VISĄ nuorodoje pateiktą knygą, nelikau sužavėtas ir pateikiau savo nuomonę: "Ecology of planted aquarium mano nuomone x kartų geriau ir nuo jos pradėti gal paprasčiau. Net ir Amania turbūt irgi geriau :) Atsirinkti žaliam kas svarbiausia toje neaiškiai struktūruotoje 300 psl. masėje - be šansų." T.y. knyga netinkama kaip ABC pradedančiajam. Jums gal ir gera...

Ar negalima to daryti? Ar tai yra blogai?

Po to sekė nelabai argumentuota Jūsų pastaba - "skaityk ir džiaukis". Dar po to - ištrintasis Rolando moralas. Taigi, prieš rašant "Gaila, kad argumentuota diskusija su Tavimi nesigaus" į save irgi siūlau pasižiūrėti. Jūs tiesiog nematot argumentų per savąsias ambicijas ir tuo kaltinate mane. Argumentai išsakyti buvo aiškūs ir paprasti:
    1) D. Walstad nesureikšmina nesvarbių ar brangių dalykų (atsakymas į Jūsų teiginį apie DIY CO2, filtrų tipus...), apie azoto ciklą ji rašo,
    2) bando objektyviai apibūdinti priežastinius mechanizmus akvariume,
    3) nenagrinėja procesų molekuliniame lygmenyje kaip Jūs nepagrįstai teigėte ir gąsdinote kitus,
    4) ta "nemokama" (piniginių, bet ne laiko sąnaudų prasme) knyga anglų kalba neaiškiai struktūruota ir per didelės apimties. Tiesiog laiko gaišimas ir blaškymasis panašus į Amanios tinklapį.

P.S.: Rolandai, nereikėjo trinti žinučių su naudingų knygų pavadinimais. Pakako panaikinti nuorodas.

Rolandas
    Svečiai
    Vytautai, iš esmės apie reikalą į temą, prašyčiau.
    T.y. teiginius, argumentus, informaciją, citatas, jų aptarimą, diskusiją ir pan, o ne: "nesužavėtas, prasčiau, nieko, geriau..." apie ką diskutuosim? Apie tavo pojūčius ar apie akvariumininkystės knygos teiginius?
    P.S. baigiam šitas provokacijas nusukt temą į šoną ir santykių aiškinimąsi viešai. Darom pauzę nusiramint ir grįžtam į temą.

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    207
    Naujokai dažnai pradeda su „burbulais", plasmasiniais augalais, kuriems žuvų skirtumai yra gyvos arba ne ir gražios arba ne. Kai kurie dar net mokyklos nebaigę. Vis tiek primygtinai siūlai skaityt tą pačią knygelę?
    Ne. Aš jiems paaiškinu per 15 min. kas kaip, užrašau keletą svarbiausių dalykų ir viskas. Džiaugiuosi, kad bent vienam jau pavyko pagelbėti.

Virgim, tamsta manau pernelyg stipriai skirstote viską į vagystes ir ne. Siaurai žiūrite? Bibliotekoje knygas galima skaityti, o pdf persisiųsti jau nuodėmė? Bibliotekoje knygų skaičius nuolat mažėja? Kažką jūs painiojate... Ar neteko jums girdėti apie skaitmeninių knygų bibliotekas?

Mano nuomone svarbu yra, kad žmonės skaitytų ne interneto taršalus, o geriausias knygas, kad išmoktų elgtis išmintingai. O po kurio laiko - ne šiandien ir ne rytoj, o gal po 5 ar 10 metų kai prasigyvens jie tada atsilygins aplinkiniams. Tokie visokie klubai kaip šis manau ir galėtų dirbti su tokia mintimi. Galite pagalvoti kur vestų rinkos mechanizmų garbinimas.

Tema apie Nuoroda
    Prašau į temą.
    Administratorius
    Paskutinį kartą taisė Vytautas : 22-09-2011, 10:53

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    207
    Susitvarkykit savo įstatymus... Linkėjimai ;)

Panašios gijos

1. Filmai apie akvakultūrą
    Nuo Sartorius forume Žinynai, enciklopedijos, nuorodos
    ats.: 5
    Paskutinis: 18-04-2015, 21:55
  2. TV3 laida apie gyvūnus. Šį šeštadienį 9:00 apie akvariumus
    Nuo Rolandas forume Renginiai, parodos, mugės, susitikimai
    ats.: 7
    Paskutinis: 02-02-2013, 18:15
  3. ats.: 0
    Paskutinis: 12-02-2012, 12:13
  4. Kodėl neauga augalai arba viskas apie Kaspio19 akvariumą