Puslapis 1 iš 3 123 PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 1 iki 25 iš 67

Gija: Auksinės žuvelės akvariume. Ką joms draugėn?

Post Auksinės žuvelės akvariume. Ką joms draugėn?

sveiki :)
    as naujoke akvariumuose, pries 6 men gavau dovanu dvi paprastas auksines zuveles (berods angliskai ta rusis vadinasi "comet"), bet ju jau nebera.
    dabar vel noriu isigyti dvi comet'as ir dar keleta zuveliu. turiu 65l Interpet firmos akvariuma ir tos pacios firmos filtra PF2. Akvariume yra smeliuko ir gabalas uolienos, dar bus keletas gyvu augalu.
    buciau dekinga, jeigu pasidalintumet patirtim:
    -gal zinot, ar dar yra kokiu zuvyciu, kurios gyventu kambario temperaturos vandeny ir sugyventu su auksinem comet'om?
    -siaip noreciau dar pulkelio neonu ir dvieju ancitrusu, bet kiek zinau sitoms kambario temperaturos vanduo per saltas, ar tai tiesa?
    -ar comet'os sugyvena su kitos rusies ausksinem zuvelem, pvz su "fantail" (angliskai)? (atleiskit lietuviskai nezinau pavadinimo, fantail apvalesne zuvele su ilgesniais pelekais ir su tokia dviguba uodega)

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Auksinės žuvelės sugyvena su visomis žuvimis, kurios netelpa į jų burną ;D. Na, nesugyvena ir su tomis, kurios jas apkandžioja. Savo 65ltr. akvariume gali auginti max tik 2 kometas, na, dar kokį šamuką. Skirtingų veislių auksinių žuvelių geriau nelaikyk, nes ilgakūnės greitesnės ir greičiau suės maistą, todėl trumpakūnės šydauodegės gali badaut.

aciu :)
    gal galima butu šamuko pavadinima, tokio kuris kambario temperaturos vandeny gali gyventi? ancitrusas neišgyventu?
    jauciu imsiu 2 kometas ir tada 2 šamukus, kad butu balansas :)
    dar klausimas iskilo, maistas turbut skirtingas šamukams ir auksinem? jei vieni kitu maisto paragaus turbut nieko tokio? atsiprasau jei klausimai atrodo kvaili, tiesiog neturiu patirties siame reikale :)

Prašau rašyti lietuviškai.
    Administratorius

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Gyventų ir ancitrusas, jam temperatūra 22-28, auksinem 14-25. Šiose temperatūrose šios žuvys jaučiasi geriausiai, bet gali gyventi ir vėsesniame vandenyje. Manau supranti, kad pirma reikia įsirengt akvariumą, kad augalai ir kiti mikroorganizmai pradėtų gyvent, tik tada leist žuvis? Teks kas savaitę nusiurbinėt dugną ir keisti apie 30% vandens. Apgyvendink ir sraigių. Geriausi šamukai iš corydorų, žinau bent 5 rūšis, tai kokią vieną iš jų pasirink. Šiaip, ko nesuryja auksinės, tas atitenka šamukams ir sraigėms. Aišku niekada neperšerk žuvų. Maisto yra specialiai auksinėms ir specialiai šamukams, bet galima duot bet ko, kas valgoma, kad ir karts nuo karto žiupsnelį manų kruopų. Šiaip dėl visko geriau kalbėkis su pardavėju, jie geriau viską paaiškins ir atsakys į tavo klausimus.

pirmiausia labai atsiprasau administratoriaus ir forumo dalyviu- neturiu lietuvisku raidziu, jei labai reikia, tada kopijuoju po viena, bet uztrunka labai ilgai, tikiuosi suprasit ir leisit taip bendrauti.

Pikuli, aciu uz atsakyma. Dabar toliau tave kankinsiu :)

Akvariuma jau irengineju, sestadieni pripyliau vandens, ijungiau filtra, antradieni supyliau smeliuka, akmenuku ir idejau uola. Kas antra diena (kaip nurodyta instrukcijoj) lasinu kazkokius lasiukus, kad susikurtu reikalinga terpe ir bakterijos. Sestadieni pirksiu augalu. Dar po 1-2 savaiciu manau jau pirksiu zuvyciu.

Dar viena klausima del turiu del akvariumo paruosimo. Kai supyliau smeliuka ir akmenukus sukilo visos dulkes ir nesvarumai, vanduo buvo drumzlinas, siandien jau panasus i skaidru vandeni (3-cia diena, filtras istisai ijungtas). Ar reiketu dar pakeisti dali vandens ir/arba filtro kempines pries leidziant zuvis? Kaip suprantu, jei keisiu vandeni, vel ardysiu susidariusia terpe, tai gal tik pakeisti uzsitersusias filtro kempines, arba jas praskalauti?

O del vandens keitimo, as knygose skaiciau, kad kas savaite per daznai, as keisdavau mazdaug karta i menesi apie 20-30%...

O del maisto, savo auksinem kartais duodavau truputi stipriai susmulkintu salotu ar agurko. del manu kruopu nezinojau, ar reikia jas pries duodant isvirti/ismirkyti??

Dar vienas klausimas dėl sraigių: jos nenuėda augalų?

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Kempinei dar nėra kuom apsinešti, tai nemanau, kad reikia ją plauti, nebent tikrai apsinešė ir srovė sulėtėjo. Kai pasodinsi augalus duok jiems gerą apšvietimą, juos susodinus ir nuskaidrėjus vandeniui jau gali leist žuvis - laukt savaitės nebūtina, pakanka ir kelių parų, nes juk pili bakterijas, o augalai juk greit šaknijasi. Tiesa, kokie jie bus? Kiekvienas tau patars skirtingai kaip keist tą vandenį, jei nedaug žuvų, tai ir nereikia taip dažnai. Tiesiog pats sau nusistatai ritmą, kada keiti vandenį ir kiek. Blogai tikrai nebus, jei kartą į savaitę pakeisi 5ltr.vandens. Tiesa, kai įleisi žuvis, kokią parą duok joms apsiprasti, t.y. prie akvariumo nedaryk staigių judesių, neskubėk šerti. Kitą dieną, kai jau pačios pradės prašyt maisto, tada ir šerk. Maniškės tai salotų ar agurkų neėsdavo ;D, bet jei ėda, tai galima ir to duot. Manų kruopas paminėjau tik kaip papildomą maistą, kurio galima duot retkarčiais, kad paįvairint maistą. Tiesiog paimi žiupsnelį manų kruopų (sausų), panardini pirštus po vandeniu ir paleidi. Man patikdavo klausytis kaip žuvytės kramto tas kruopas, gerai girdisi.
    O kas nutiko tavo ankstesnėms žuvytėms?

-gal zinot, ar dar yra kokiu zuvyciu, kurios gyventu kambario temperaturos vandeny ir sugyventu su auksinem comet'om?
    -siaip noreciau dar pulkelio neonu ir dvieju ancitrusu, bet kiek zinau sitoms kambario temperaturos vanduo per saltas, ar tai tiesa?
    -ar comet'os sugyvena su kitos rusies ausksinem zuvelem, pvz su "fantail" (angliskai)? (
    su auksinėmis (karosai) sugyvens dauguma taikių, šaltavandenių žuvų rūšių. Pvz. kardinolai, auksiniai, Šuberto barbusai.
    Dėl žemesnės T (pvz. 16C) tiktų paprastieji neonai, bet... man jie netiktų kartu. :)
    Karosai visi "sugyvens". Iš jų ir komplektuočiau visą faunos rinkinuką, neįtraukdamas tropinių rūšių.
    Filtracija reikalinga gera, augalai ne visi augs, o ir skabys, raus juos stipriai. Apsaugok šaknis, keisk dažnai, daug vandens, kad nepradėtų kauptis organika, neužpultų barzda, siūliniai dumbliai.
    Neperkrauk skaičiumi, tik taip turėsi gražų akvariumą.

dar karta ačiū už atsakymus, man tai tikrai didelė pagalba :)
    iš augalu turėjau elodėju, valisneriju ir dar viena gražu augala, panašu i krapus, nežinau, kaip vadinasi. Elodejas valgydavo, o ta "krapa" tai skabydavo ir išspjaudavo...
    anu žuvyčiu nebėra, nežinau, kas tiksliai atsitiko atostogu metu, bet griže radom visa vandeni juoda :(((
    filtra buvau palikus ant "taimerio", veikdavo gal 12 val per para. o pašara idėjau i skaitmenini automatini maitintuva. kai tik nusipirkau ta maitintuva, pabandymui užstačiau, idėjau maisto tais dribsniais, bet netiko, nes to maitintuvo būgneliui besisukant tie dribsniai sutrupedavo ir išbyrėdavo labai smulkūs, žuvys kiek apėsdavo, bet po keliu dienu vanduo pradėjo darytis drumzlinas. tai tada idėjau maisto rutuliukais ir taip palikau atostogom. ant pirmo užstatymo išbyrėdavo kokie 4 rutuliukai, tai palikau ant antro, kur pabandžius išbyrejo apie 10. ir dar is vakaro daviau tokio atseit ilgalaikio maisto, kuris atseit būdamas vandeny po biški tirpsta, jo turėtu užtekti 2-3 dienom, bet kai maniškės buvo tokios "apžoros" tai ryte jo jau nebuvo. itariu, kad gal persivalgė ir po keliu dienu pakratė kojeles, o po to maistas tiesiog byrėjo i akvariuma ir puvo... išvažiavus buvau 12 dienu...

Citata Autorius Rolandas Žiūrėti skelbimus
    su auksinėmis (karosai) sugyvens dauguma taikių, šaltavandenių žuvų rūšių. Pvz. kardinolai, auksiniai, Šuberto barbusai.
    Dėl žemesnės T (pvz. 16C) tiktų paprastieji neonai, bet... man jie netiktų kartu. :)
    Karosai visi "sugyvens". Iš jų ir komplektuočiau visą faunos rinkinuką, neįtraukdamas tropinių rūšių.
    Filtracija reikalinga gera, augalai ne visi augs, o ir skabys, raus juos stipriai. Apsaugok šaknis, keisk dažnai, daug vandens, kad nepradėtų kauptis organika, neužpultų barzda, siūliniai dumbliai.
    Neperkrauk skaičiumi, tik taip turėsi gražų akvariumą.
    kambario temperatūra turbūt nebūna žemiau 19C, bet jau beveik nusprendžiau, kad neonu neimsiu, nors man labai gražu, kai buna jų pulkelis ir keletas didesnių žuvų, vistik turbūt truputį per mažas akvariumas... o tų kitų šaltavandenių žuvų rūšių reikės pasidairyti.
    dar klausimas iškilo, o kodėl augalai ne visi augs, del temperatūros ar dėl kokios specifins terpės kurioje gyvena auksinės?

kodėl augalai ne visi augs, del temperatūros ar dėl kokios specifins terpės kurioje gyvena auksinės
    Taip, ir dėl žemesnės T ir dėl auksinių rausimo, skabymo ir didelio teršimo, jei akvariumas per mažas ir filtracija per silpna.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Šiaip auksinėms kartais neprošalį ir pabadaut ;D. Tie dozatoriai tinka kai išvažuoji trumpam, tik porai dienų, o jei kokia nelaimė, tai vat ir buvo tau taip, kaip buvo. Būtų 4 rutuliukai, bųt viskas gerai buvę. Sakykim, jei tuos 12 dienų nebūtų gavusios maisto, nebūtų nudvėse, gal tik gerai išsisikę, bet nesukūdę ;D

teisingai tu sakai, Pikuli, bet va aš išmokau tą pamoką sunkiu keliu. šiaip žinau, kad auksinės, jei sveikos ir laimingos, gali keleta savačiu laisvai be maisto gyventi, nu bet va persirūpinau ir va kas gavosi. naujoms auksinėms jaučiu per atostogas ir teks kaip tu išsireiskei "gerai išsišikti" :DDD
    bet tik galvoju, jei dar bus šamuku, kaip tie gyvens sakysim savaite ar dvi be maisto? ar jie ten gali tiek laiko kokiais dumbliais/likučiais/augalais maitintis?
    o šiaip jau galiu pasigirti, kad yra pirmas naujojo akvariumo gyventojas, sraigiukas :) kai pirkau augalus, paklausiau pardavėjo apie sraiges, pasakiau, kad niekad neturėjau, net nežinau kokiu būna, kokios man reikia, tai sako palauk ir atnešė toki visai mažuti, bet ne vynuogini, o toki su suktu pailgu nameliu, bet jau toks mažas, kad reikia pusvalandi pasėdėti prie akvariumo, kad rasti kur jis yra. šiaip tikiuosi išgyvens, nes manau dar tos normalios naturalios terpės nėra akvariume, ir dumbliu turbūt dar nėra...

kažin auksinės su gupijom nesugyventu? gupijos gražios, ir kiek girdėjau, nelepios.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Sugyventų, bet tada reikia daugiau augalų, kad gupijų jaunikliai tūrėrėtų kur slėptis, nes kitaip auksinės gali jų paragauti ;)

o tai gupijos taip lengvai veisiasi? šiaip nenoriu perkrauti akvariumo, tai nenoriu aš tų jauniklių. jaučiu auksinėm būtų skanu tie jaunikliai, bet man kazkaip žiauru...
    beje pas mus akvariume kažkokiu stebūklingu būdu atsirado dar 2 sraigytės, tai dabar yra trys... ta viena, kuria dave, kai pirkom augalus, visai mažutė, o dar 2 išvis mikroskopinės, vos eina ižiūrėti...
    o tu auksines laikai? kas pas tave akvariume gyvena?

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Sraigių su augalais beveik visuomet nusipipirksi, kai aš pirkau, tau 3 rušių papuolė ;D. Gupijos kars nuo karto pasiveisia, o jaunikliai auga po truputi, na, ne taip jau paprastai dauginasi, bet užauga karts nuo karto. Nagi jei ir kokia bus, juk gerai, senos nustips, nebereikės kitų pirkti, arba kam atiduosi ir pan. Nesakau, kad auksinės puola ir ryja tuos gupiukus, bet kuo vyresnės, tuo ėdresnės darosi, tai visko pasitaiko... Auginu auksinių 3 veisles, tai comon (paprasta auksinė žuvelė), shubunkinai ir kometos ;D. Dabar akvariumuose karaliauja tik sraigės, nes auksinės vasarą gyvena lauko dekoratyviniuose baseinukuose ;).

anksčiau kiek pirkau augalų lyg nebuvo sraigių, arba aš nepastebėjau.. atrodo daugiau jų neišlindo, tai tos dvi mikroskopinės vaikšto po stikla pirmyn atgal, o ta didesnė vis užsirausia kazkur po akmenukais (akmenukai labai smulkus, kaip stambus žvyras)
    smagu tavo auksinėm vasara pasiganyti :) nebijai, kad labai išaugs, po to akvariume mažai vietos bus. nors gal pas tave didelis jis.
    o kuo skiriasi comon ir kometos, pelekų/uodegų ilgiu ir viskas?

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    comon stambesnės ir trumpais pelekais, dažniausiai būna vienspalvė. Kometos smulkesnės 2-3 spalvų raštas ir turi ilgus pelekus. Na tarkim pas mane dabar yra sarasa kometa, tai ji balta su raudonu.
    Ta sraigė, kur įsirausia į gruntą, tai gerai, nes taip jį valo. Jos didelės ir neužauga, bet prisiveisia gan daug, nelabai mėgsta šviesą. Na šiaip jos yra naudingos.
    Tegul auga tos auksinės, kuo didesnės, tuo gražiau baseinuke atrodo. Pas mane akvariumai 40, 70 ir 140ltr., tai dalis žiemos juose, o kai kurias, kurios ne tokios vertingos ir jau didelės, tai paliksiu žiemot lauke ;)

jetau, man baisu butų palikti žiemoti lauke... šiaip skaičiau, kad žiemoja tos auksinukes ir išgyvena, bet man gaila butų, kad vienos kambary šiltai,o kitos šala...

šiandien važiavom pirkti žuvycių, bet auksinių, kokių norėjom neradom, tai paėmėm 2 šaltavandenius iš šamukų gimines, vadinasi plecostomus.... žiurėsim, kas bus :) beje tų mikroskopinių sraigyčių kažko nesimato, arba kažkur užlindo, arba gal jau šamukai patvarkė?
    Paskutinį kartą taisė sakunil : 14-08-2011, 01:29

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Žuvys nešala lauke, nes jos šaltakraujės. Svarbiausia užtikrinti tam sąlygas, kad sėkmingai peržiemotų. Jos tiesiog tuo metu miega. Svarbu pavasarį užtikrinti, kad nepritruktų deguonies, o dar geriau jas sugaudyti ir palaikyti kur kitur, kad atsigautų. Duoti vitaminų, gerai pašerti, kad sustiprėtų imunitetas. Skirtumas gyvenančių akvariume ir baseine pagrinde tas, kad žiemojančios per žiemą neauga. Auksinių tema mano mėgstamiausia, bet nebesiplėsiu ;DDD
    Kaip tavo šamukai gyvena?

kažkaip ne šamukų tema čia, tai nedrąsu rašyti... pasirodo ten ne šamukai, o siurbėlės ar tai šliužai vadinami :DDD na iš siurbėlių giminės, google žiurejau žiurėjau plecostomus, ir radau nuotrauka labai panašių i savo, tai tie vadinasi Hillstream Loach, atrodo Gastromyzon porūšis... kaip lietuviškai neisivaizduoju
    šiaip patinka man, kai jie judrūs, vienas truputi didesnis, tai kita kartais gainiojasi, pradžioj galvojau, kad žaidžia, po to galvojau, kad gal čia piktai, atseit varo is savo teritorijos, o kartais abu šalia tupi... nesuprantu. Sraige ta didesne pailgą vakar maciau, o is tu paprastu mažesnių, tai jau tik viena pasirodo...
    o auksines gal šį savaitgalį įsigysim :)
    Paskutinį kartą taisė sakunil : 19-08-2011, 15:51

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Įdomūs tie tavo šamukai ;)

žinok šiandien pirmas rytas, kai galėjau ilgiau pasedeti prie akvariumo, stebėti juos, tai man toks vaizdas, kad pešasi jie ir taip žiauriai, net smėlio debesys kyla (yra tokia mintis, kad gal kibina vienas kita, bet kažkaip atrodo simpatiju viens kitam nereiškia)... užtai vakare kai pareinu taip niūru, abu sėdi prie tu sienu prilipe, matyt pavarge buna... nežinau, kaip jie vadinas, todėl net nežinau, kaip info ieskoti, reikės vėl i ta parduotuve užsukti tenai išsiklausineti. nors pagalvojus, kad jie man dave neteisingą pavadinimą, tai irgi kažin kokia tenai pagalba... kažin, kaip jie priims auksines i tą akvariumą

Panašios gijos

1. Å¡aka akvariume
    Nuo Gupija333 forume Akvariumo įrengimas, priežiūra
    ats.: 3
    Paskutinis: 16-09-2019, 07:30
  2. Koi akvariume
    Nuo martis999 forume Fauna
    ats.: 16
    Paskutinis: 20-09-2012, 07:53
  3. Filtracija akvariume
    Nuo Rolandas forume AÅ¡ naujokas, SOS
    ats.: 3