Rezultatai 1 iki 18 iš 18

Gija: Ką auginti ma×ame baseine?

Smile Ką auginti ma×ame baseine?

Sveiki,

esu naujokas paskaitęs nema×ai LT forumų, bet visgi ieÜkantis atsakymų į nuolat kylančius klausimus :) Tikiuosi čia surasti bendraminčius, o taip pat ir atsakymus į kai kuriuos klausimus. Baseinas pas mane nedidelis, ovalo formos, ma×daug 6x6m. Kasdamas padariau laiptelius augalams (du laipteliai: ~20cm gylyje ir ~40cm. gylyje). Giliausia vieta 0,8m. Dugną iÜklojau plėvele. Baseinas iÜgyveno dvi ×iemas. Pirmą ×iemą jame nesėkmingai gyveno 11 lynukų ir lydekaitė. Antrą ×iemą iÜgyveno 10 nedidelių ir du ~0,5kg laukiniai karosai. Őiuo metu jame plaukioja smulkios raudės (~10 vnt.), iÜgyvenę karosai, 3 lynai (100-300gr. svorio) ir du karÜiukai (~300gr.) Be abejonės prisiveisę įvairių bestuburių (sraigių, dėlių, trūklio lervų ir kitokių smulkių gyvių). Őią ×iemą sėkmingai per×iemojo dvi lelijos, o prieÜ mėnesį vazonuose pasodinau priekrantės irisus. IÜ ×uvų daugiausia d×iaugsmo teikia raudės :) Jos pastoviai zuja, nuo lelijų ka×ką rankioja. Karosai pasirodo saulėtomis dienomis - Üildosi. Lynai visai nesirodo, na o karÜiai plaukioja kiek atokiau nuo karosų. Jei karosai pavirÜiuje, tai karÜiai stovi sprind×iu giliau ir per pusmetrį atsitraukę :) Maitinu retai, kombinuotu paÜaru, vaikų ir savo d×iaugsmui kartais įmetu riekę batono.

Őią vasarą planuoju statyti filtrą (su UV), paleisti krioklį ir pradėti laikyti dekoratyvines ×uvis. Norėčiau KOI, tačiau nema×ai perskaičiau ir priėjau iÜvados, kad pas mane jiems bus per seklu. Yra galimybė baseino vieną pusę pagilinti (plėvelės u×tektų). Kaip manote, ar iÜgyventų KOI jei pagilinčiau - padaryčiau duobę ~1x1m, kurioje būtų 1,2m gylis? Kita mintis nusipirkti shambukinų. Apie juos info trūkta. Gal kas galėtų pasidalinti kokių sąlygų jiems reikia, ar sėkmingai ×iemoja, kokios kainos ir kur geriau įsigyti. Apie shambukinus mintis kyla dėl jų spalvų įvairovės. Gal turite nuorodų į puslapius internete? Kiek suprantu, shambunkinai, kometos ir dekoratyviniai karosai tai ne tas pats :) Paskutinis variantas dekoratyviniai karosai. Kiek suprantu Üios ×uvytės ×iemoja gerai ir mano baseine gyventų be problemų? Kadangi baseinas u×uovėjoje - sklypo kampe, tai ×iemą ledas būna nestoras (~10cm) - gerokai plonesnis nei Panevė×io u×tvankoje.

Taip pat klausimas kyla ar verta prieÜ paleid×iant filtrą baseiną iÜvalyti, iÜpumpuoti seną vandenį, iÜkuopti dumbliuką ir pripildyti iÜ naujo? Veiksmo tikslas - turėti skaidresnį vandenį, gal ir kokių nors parazitų neliktų. Őiuo metu dugnas matosi ~20c. gylyje. Giliau jau nelabai ką į×iūrėtum...

Dėkui u× pastebėjimus ir patarimus
    Edirola

Narys
    ─«stojimo data
    2011 02 03
    Vietov─Ś
    Taurag─Ś-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Man atrodo pradžiai geriausia gal būtų orfos ir spalvoti karosai. KOI - mano subjektyviu įsitikinimu tik užkietėjusiems profams (ligos, mityba ir t.t.t.), palikčiau tolimesniam etapui.

Grubiai tūris ~15 m3. Gaila, kad nelabai gilus.
    Skaidrumas priklausys kiek investuosit į gerą filtravimą, o kokias žuvis laikyti: ar galite žiemos metu perkelti žuvis į kokią nors didesnę talpą su filtravimu kur nors šaltai (5-8C) arba vėsiai (15-18C)?

Jei norite greito rezultato, orfos nepamainomas dalykas: judrios, paviršiuje, nebrangios.
    Koi? Gražu, bet gal gaila būtų pradėt eksperimentus su labai brangiais, gražiais, vertingais, o kitų nesiūlau, nes gyvena ilgai ir įsigijus prastus, teks ilgai "vargti".
    Lynai - dugne, nelabai matoma žuvis.
    Karosiukai? Veisiasi, reik rūšiuot, o mėgėjams paskui gaila likviduot, o į natūralius telkinius išnešt, paleist nereiktų irgi.

Taigi, pigus variantas: kelios - keliolika orfų + eršketas, gal du.
    Brangus: kokie 5 -7 rinktiniai koi (jei gilinat baseiniuką daugiau arba organizuojat jiems žiemos sodą)

Filtras: OMEGA - CUV 218 18W UV - http://www.aquacup.cz/katalog.php?lang=en&id=13. Pompa: 10 kubų per valandą - įvertinus aukštį ir filtro užterštumą 5 kubus vandens per valandą pakeis. Žiemai žuvis galiu perkelti i 50l backa - laikyti garaže. Temperatūra būtų ~+5-10C.

Apie orfas pirmąsyk išgirdau. Trumpai pasidairiau inete ir radau atsiliepimą, kad jos baikščios. Vistik norėčiau pasigrožėti ir iš arti, juolab, kad šalia baseinuko bus suolelis.
    Dėl karosų atrankos problemų nėra - esu žvejys, o tėvuko katinas mėgsta žuvis :) Tačiau kiek suprantu ir karosiukai ir orfos oranžinės spalvos, o norėčiau splavų įvairovės.
    Apie eršketus skaičiau - ar nebūtų jiems per karšta, juk pas mane gylis nedidelis.
    O ką galvojate apie shubunkinus?
    Edirola

Narys
    ─«stojimo data
    2011 06 16
    Vietov─Ś
    Vilnius
    Įrašai
    621
    Na, prisidėsiu ir aš su savo patarimais :)
    Gilink baseinėlį jei tik gali ir kiek gali, kuo giliau tuo geriau.
    Vandens paėmimą kriokliui daryk baseino giliausiame taške.
    Įsirenk bent vieną skimerį, ten kur patogiausia apžvalgos vieta.
    Aš asmeniškai atsisakyčiau visų laukinių žuvų, žaidžiau ir pars pirmuosius keletą metų, jos tik "brangią" vietą užima.
    Koi neperžiemos duobėj 1x1 jei spusteles šaltukas porą savaičių, nepamiršk, kad LT gruntas nesunkiai įšąla 1,2m.
    Pradėk nuo karosų (auksinių, shubunkinų, kometų), žinoma nepamiršk ir orfų, labai smagios greitos žuvys, kaip kokios torpedos pirmos prie maisto visada, gražu žiūrėt. Aš ir po 10m tvenkinio eksplotacijos bijau imti rimtesnių koi karpių, gaila, nes žūna per kvailas klaidas, o tokių pradžioj būna daug. Šį sezoną įsileidau metinukų, tai du ir nugalabijau :( trečias dar "reanimacijoje".
    Auksinės, kometos, shubunkinai, tai tie patys karosai tik kitokių "veislių" :)
    Shubunkinams nereikia jokių spec. sąlygų, laikomi jie kaip ir kiti karosai, žiemoja gerai, atsparūs.
    Dumblą išvalyt visada verta, vandens daugiau pusės per kartą nekeisčiau.

Narys
    ─«stojimo data
    2011 02 03
    Vietov─Ś
    Taurag─Ś-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Aš asmeniškai atsisakyčiau visų laukinių žuvų, žaidžiau ir pars pirmuosius keletą metų, jos tik "brangią" vietą užima.
    :) O aš - atvirkščiai, auginčiau tik laukinę žuvį. Čia pas mane toks ūkininko mentalitetas pasireiškia. Nes tos "auksinės" greitai gali tapti iš tiesų auksinėmis, tiesiogine to žodžio prasme, kai susumuojamos investicijos. Aš labai rimtai paskaičiuočiau, ar tas estetinis vaizdas adekvatus išlaidoms į tvenkinuko rekonstrukciją, spec. pašarams, žuvims ir t.t. Aš savo ruožtu pavasarį nusipirkęs laukinės žuvies suleisčiau, o rudenį išgaudyčiau, žiemą būtų ramiau. Bet čia turbūt nuo personalaus azarto viskas priklauso...

Apribotas rašymas
    ─«stojimo data
    2011 02 01
    Vietov─Ś
    Panev─Ś┼żys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Sakai 6x6m. čia ma×as baseinas? Mano galva čia jau vidutinis pas tave. Jau gal 3 metai, kai pats rimčiau domiuosi visokiais spalvotais karosais. Visi pirktiniai, veisti akvariumuose nėra jau tokie atsparūs, kaip čia kas raÜo, bet vat jų palikuonys, kurie jau nebeturi Üiltnamio sąlygų nuo ma×ens tai jau beveik tas pats, kas laukiniai sidabriniai karosai. Dėl spalvų, tai oran×inė visgi pagrindinė, tada oran×inė su balta ir pan. Ka×kada turėjau ryÜkiai raudoną, bet katinas pagavo... Őubunkinai, na Üiais metais gra×ių gavau, bet nenerÜia ;(. Kai pirmą kartą jų tūrėjau, tai nuo laukinių ka×kuom u×sikrėtė arba nuo blogo lietaus vandens, dabar vat saugau... Vieną gal paliksiu ×iemai lauke patikrinimui ar ×iemoja, kiti bus akvariume. Aklimatizaciją baseine dar vis tesiu ir gal tik po kelių metų bus iÜvados. Jei pats pirksi, tai pirk būtent tuos, kurie turi baltos, raudonos spalvos, nes tik jie geriausiai matosi, o tamsių spalvų (rudai gelsvi, mėlyni) basine tampa pilki, todėl tokie labiau tiks akvariume. Kartą teko turguje matyti pardavinėjant baltus Üubunkinus su daug smulkių juodų ir raudonų dėmelių, vat ten tai nuostabiai atrodytų baseine, deja, tada pasirodė per brangu...

Na matyt idealiomis sąlygomis išsivysto, užauga dauguma, o laukinėmis stipriausi... Iš laukinių žuvų man patiko raudės. Pikuli, o pas tave šubunkinai Bristolio ar Londono? Aš taip pat iš Pnvž. gal išeitų realiai pamatyti kokį vaizdą karosai sukuria? :)

Rolandai, kuo normalūs koi skiriasi nuo kitų? Ar įmanoma juos atskirti kol jie maži ir kokios yra tų normalių kainos?
    Edirola

Mažus atskirti iš tiesų sunku. Reiktų imti ir panagrinėti kiekvienos rūšies (ne biologinės, Koi) standartinius reikalavimus (kitose temose yra nuorodos), o mažiems irgi keliami bendri eksterjero reikalavimai, geras fizinis išsivystymas ir kai kurie požymiai, kurie rodo, kad bus geras augimas, teisingos spalvos, raštas, simetrija, tolygus, "teisingas" dėmių išsidėstymas, proporcijos. Ilga uodeginė dalis, ne per plonas stiebelis, stora iš viršaus, rodo gerą būsimą augimo potencialą, galva, akys... dideli, vienspalviai pelekai (kai kurioms rūšims) papildomi bonusai. Raštas, pvz. "pilnas" spalvos žiedas apie kūną - geras ženklas (nes daug veda pačias įvairiausias statistikas kuo pasižymi čempionai ir tas yra pastebėta, nors nėra kaip vertinimo kriterijus).
    Visada Japonijoj veisti ir auginti karpiai tradiciškai geriau, brangiau vertinami nei Amerikos, Europos. Dauguma inkubacijų, būtent atliekama Japonijoje, o tik po to iškeliauja pas pasaulio augintojus. Stiprūs Kinijos, Tailando, Indonezijos, Amerikos ir kt.
    Japoniško karpio vertė priklauso ne tik rūšies, bet ir nuo kūno ilgio. Pvz. kai kurioms rūšims už kiekvieną cm virš 50cm uždedama 100 eurų. Todėl keista kai Lt puslapiuose sakoma, kad Koi nedideli, dekoratyviniai, spalvoti karpiai, auga iki 35cm. :)
    Kaip lengvai atskirti? Nežinau. Kai kuriems spalva, raštas, vertė atsiskleidžia tik trejų metų. Reik žiūrėt atskirus standartus. Ir ieškot, aišku, ne kikose.

Apribotas rašymas
    ─«stojimo data
    2011 02 01
    Vietov─Ś
    Panev─Ś┼żys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Ape Kiką... ten jau taip yra, kad gauna pigiai, o parduoda su kuo didesniu antkainiu. Aišku, jei tos žuvys būtų bent kiek vertingos, bet laabai abejoju. Jeigu kalbėti apie spalvų ir kūno proporcijas, tai ten suvežtas visiškas - totalus brokas. Kažkada užeinu į Vilniaus Akropolio Kiką ir matau plaukioja paprasčiausi sidabriniai karosai, kurių kaina 19,99lt. Net akys prasiplėtė, kaip jie pinigą daro. Tada priėjau arčiau patyrinėt, tai žiūriu, kad na ne tie kur prūde su meškere traukiu, truputi "turi" dekoratyvaus kraujo, nes žiaunos su žvynais skaidrūs, bet spalva paprastų paprasčiausia - sidabrinė. Tiesiog išbrokuoti sukišti. Vadinamieji koi karpiai, ten į juos pažiūrėjus nesuprasi kuriai veislei juos priskirt, todėl tokius galima pavadinti paprasčiausiai dvarniagomis ;D.
    Savuosius šubunkinus užsisakiau ne firminėje parduotuvėje, o pas privatininką, tai ir atvežė iš Lenkijos. Aišku neteigiu, kad jie geriausi iš geriausių, bet išvaizda ir kaina mane tenkino. Dabar jau abejoju ar dar vežtų, nes jau nebe sezonas... Kiek žinau Lenkai ir atsiveža iš Čekijos. Maniškiai nei Bristolio, nei Londono, greičiau Japonijos-Amerikos, nes laibesnio kūno ir pelekai ilgesni. Dabar baseinukuose to vaizdo kaip ir nėra, nes visą paviršių žolės apaugę, mat dar vis nesiruošiu jų retinti tikėdamasis, kad dar išners...

Nedarant niekam antireklamos, bet iš tiesų nėra, kad nueitum ir išsirinktum ar užsisakytum ką nori už gerus pardavėjui pinigus. Reikia pavažiuoti toliau arba užsakinėti per rimtesnius hobistus, prekybininkus internetu arba iš veisyklų.

Kaip vyksta/organizuojamos varžybos (kitas filmukas iš kart po šio, kaip vertinama)

Keletas iššokančių komentarų į ką atkreipti dėmesį, kas pliusai, minusiukai. Verta peržiūrėti visus to autoriaus filmukus.

P.S. teko būt Lenkijos viename žuvininkystės ūkyje, kur turėjo begales įvairiausių spalvotų karosų paruoštų didmenai. Kaina apie 2,5 - 4 zlotai. Paprašiau leisti išsirinkti ir galiu mokėt kelis kart brangiau, kiek pasakys. Parvažiavo tikrai gražūs sau ir draugams, bet paimta po vieną iš kelių keliolikos tūkstančių.
    Lt užsako internetu, pagal cm ir kainą, net nematę. Kaip jie gali būti gražūs, kaip juos gali kas pirkti ir kaip jie gali populiarėti?

Pasidomėjęs, vis tik nusprendžiau pirkti ~5 koi. Nemažai išmokti reikės, bet žuvų auginime neesu naujokas, ilgą laiką auginau žuvis akvariume, taip tikiuosi ir jūsų pagalbos/patirties pasidalinimo :) Kyla abejonės ar kartu su koi įleisti auksinių, orfu? Šį savaitgali paskirsiu baseino gilinimui, sudėtinga bus... plėvelė paspausta po dideliais rieduliais. Beje, bendradarbis iš Šiaulių tris metus laiko 8 koi, baseino gylis ~1m (tiesa žiemą naudoja 150w de-icer'i) Karpiai jau nemaži (pora didžiausių ~40cm), nei karto nesirgę. Planuoja kelis parduoti, nes ankštoka baseinuke darosi. Jis kažkaip optimistiškai mane nuteikė dėl baseino gylio ir koi peržiemojimo.
    Edirola

Narys
    ─«stojimo data
    2011 06 16
    Vietov─Ś
    Vilnius
    Įrašai
    621
    Pasitaiko, kad išgyvena ir kartais ne vieną žiemą, bet tai ekstremalios sąlygos, trūksta labai nedaug, kad baigtųsi fatališkai.
    Aš nerizikuočiau.

Truputį į šoną nuvairuosiu dėl statybos, jei ką, naują temą gimdysim. ;)
    Šį savaitgali paskirsiu baseino gilinimui, sudėtinga bus...
    Ar taupai plėvelę, t.y. nori su ta pačia išsisukti ar dar trūksta tikėjimo pradėt renovaciją iš pagrindų?
    Gerai pagalvok apie vamzdyną dugne ir nuolydžius. Gerą cirkuliaciją, kur suneš, rinksis dugne nešvarumai, kad iš ten paimti.
    Užmesk akį ir į šone esančius video. Gražiai dirba su plėvele (jei nenori labai jau betono).

Dirba gražiai... bet kiek suprantu jų plėvelė paruošta pagal baseino išmatavimus. Pas mane susidaro klostės, tačiau jos tvarkingai užlankstytos, paspaustos akmenimis. Vizualiai kaip ir netrukdo. Rolandai, o dėl ko vamzdis apačioje?
    Edirola

o dėl ko vamzdis apačioje?
    Kurioj minutėj, kuriam video?

Minėjai, kad pagalvoti apie vamzdyną apačioje. Kitoj temoj su Sartorium jau išsiaiškinome... įtariu turėjai mintyje dugno nešvarumams surinkti (Bottom drain)
    Edirola

Apribotas rašymas
    ─«stojimo data
    2011 02 01
    Vietov─Ś
    Panev─Ś┼żys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Na ir kaip ar gyventojų jau yra? ;)

Panašios gijos