Rezultatai 1 iki 16 iš 16

Gija: MCI (The method of controled imbalances) augalinio akvariumo priežiūros metodas

MCI (The method of controled imbalances) augalinio akvariumo priežiūros metodas

http://www.aquaticplantcentral.com/f...s-summary.html
    Dar vienas akvariumo tręšimo, dumblių kontrolės ir priežiūros metodas. Daug įdomių minčių.
    Ca/Mg santykio įtaka dumbliams, CO2 lygio nustatymo būdai, dumblių atsiradimo ir kontrolės būdai ir t.t.

Narys
    Įstojimo data
    2010 12 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    123
    Blog Entries
    2
    Na ir kaip pats vertini ši "metodą"? Bent jau iš pirmo žvilgsnio?
    Perskaičiau viską gana įdėmiai ir labai jau daug kas man kliūna už "akių". Kažkaip viskas padrika ir yra minčių kurios, mano galva, prieštarauja viena kitai. Kažkaip trūksta pagrindimo moksliniais dalykais. Labai dažna nuostata: visos kitos metodikos š..., o va šita tai gera. Labai dažnai pabrėžiama kad AŠ tai sugalvojau...
    Mano nuomone, tai gana silpnas rašinėlis, tačiau labai aukštai taikantis... Na bet gal.
    Kalbant konkrečiai: metodas veikia tik labai siaurose pagrindinių parametrų ribose, turiu galvoje šviesą ir CO2. Ką reiškia, kad metodas veiksmingas tik kai Apšvietimas 1W/l o CO2 25-35ppm. O tai ką daryt akvariumininkams, kurių apšvietimas tik 0,5W/l ir kai CO2 yra 20ppm. Ką jau viskas akvariumo be dumblių išlaikyt negalima? O kaip akvariumai be papildomo CO2 tiekimo? Gal juose augalai (kad ir tas pats labai dažnai minimas Microsorium ar Marsilea) jau nebeaugs arba akva bus dumbliais apžėlęs...
    Dar kas kliūna - tai esant tokiam intensyviam apšvietimui medžiagų suvartojimas turėtų būti gana greitas, o čia siūlo praktiškai PO4 nedozuoti. Arba tik tuomet, kai matomas trūkumas. Jau nekalbu, kad geležies 0,1ppm kas savaitę gali būt net ir labai mažai, ypač kalbant apie gausiai apsodintus akvariumus, o ypač su greitai augančiais augalais.
    Na bet čia tik mano asmeninė nuomonė ir toks pirminis asmeninis įspūdis.

Na ir daugiau ten keistų dalykų.
    Na kad ir toks autoriaus komentaras apie 50% vandens keitimą:
    "It's better if you can change 50% water change weekly because this way you are adding Ca but it has nothing to do with reseting the tank."
    Čia aš komentarų jokių neturiu, bet pats postas daug ką pasako.

Matai Virgi, mano požiūris į tokius rašinius aprašymus ir t.t. yra gal kiek kitoks. Aš nesistengiu ieškoti vietų prie kurių galiu prisikabinti ar kurios man atrodo nelogiškos. Man įdomiau yra naujos mintys, idėjos, požiūris (na nebent ten visiški "marazmai").
    Man pasirodė įdomus autoriaus požiūris į dumblių naikinimą. Kaip tai jis daro. Taip pat įdomus pasirodė teiginiai apie Ca/Mg santykį ir kad tai yra dažna dumblų priežastis. Iš mano praktikos - tai ką nori daryk, bet vandenyje su minkštu vandeniu augalus man auginti lengviau.
    Dėl geležies su tavimi sutinku. Pas mane augalai prie autoriaus rekomenduojamų dozių pradeda rodyti nepasitenkinimą. Dėl PO4, tai aš taip pat naudoju mažus jo kiekius ir tai mano sistemai suteikia tik stabilumo.
    O šiaip manau, kad straipsnis naudingas. Ir smagu būtų jei kas pabandytų auginti augalus pagal šio autoriaus rekomendacijas ir čia apie tai pasidalintų.

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 09
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    152
    Blog Entries
    1
    Gal anglų kalbos, gal akvariumistikos žinių trūkumas sukuria įspūdį, kad "metodikoj" dar yra silpnų vietų. Aišku įdomu paskaityt žmogaus susistemintus pastebėjimus. Ačiū už nuorodą.

Narys
    Įstojimo data
    2010 12 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    123
    Blog Entries
    2
    Na čia mes ir skiriamės, o aš kaip tik ieškau logikos ir loginio paaiškinimo ir deja bet skaitant forumą ten to aiškumo nedaugėja tik taigiama kad taip geriau ir viskas. Netgi kas liečia tą patį Ca/Mg santykį. Vienas iš forumo dalyvių buvo užklausęs apie tai ir pateikęs daugybę pavyzdžių su k. Kasselman matavimais įvairiose augalų agimvietėse gamtoje. Visur santykis yra Ca naudai. O čia teigiama kad reikia priešingai, o argumentas tik vienas pabandyk ir pamatysi kaip padeda... Sutik kad pagrįstumo ir logikos gal kiek mažoka. Tas pats ir su tuo geležies naudojimu, jei jau geležies daugiau nei 0,1ppm tai Fe daro įtaką REDOX potencialui. Tačiau kokia ta įtaka tam redox'ui, ar nuo kokio Fe kiekio ir kokia ta įtaka nėra... :~
    O dar tas teiginys kad KSO4 naudojimas gali įtakoti NO3 greitą pasišalinimą iš sistemos...
    Žinai man tas straipsnis per daug radikalus ir labai jau daug kur besikertantis su logika ir moksliniais straipsniais. Net ir kalbant apie tuos pačius Ca ir Mg.

O bandyti tai žinoma, gal kas norės ir pabandys, bei pasidalins savo patirtimi.

Ps. o šiaip apie tą dumblių naikinimą, tai ten, kaip tu sakai, tikras "marazmas", arba kitaip tariant gera meninė idėja.... Viskas labai gražiai sudėliota, bet jis juk neturi problemų su dumbliais (bent jau taip teigia), o paskui gražiai pasakoja kaip su tais dumbliais kovoti kurių iš pradžių siekia (dozuoja NO3 kol pasirodo GSA), o po to naikina :). Be to pasirodo labai keista kad pvz Seachem azoto trąšos (ar kitos trąšos turinčios kitokių nei NO3 azoto šaltinių) netinka šiam metodui...
    Na kažkaip, kaip jau beje ir minėjau, labai jau siaura šio metodo taikymo sritis.
    Nesupraskit manęs neteisingai, nieko prieš aš neturiu tik bandau išvystyti temą...

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    207
    Su Virgio pastabomis galima sutikti. Bet nekaltinkim žmogaus jei jis straipsnyje aiškiai parašė: "When I tried the solution that the EI and other method propose, they just didn’t work." Prie daug šviesos ir CO2 gal išties EI gerai nevisada veikia?

O šiaip naujokui gal ir tinkamų pastebėjimų yra. Kaip suprantu:
    fosforą augalai gauna iš žuvų maisto, vandens, o trąšų dedama tik jei matomi GSA - nereikia fosfatų testo. Papildomai nenaudoti K2SO4, nes esant didesnei K proporcijai nei KNO3 didėja N suvartojimas, o N trūkumas gali sukelti rimtų problemų. Be to, vandenyje kaupiasi SO4. T. Barr irgi rekomenduoja K2SO4 naudoti papildomai tik esant didelei zooapkrovai ar mažam akvariumo apšvietimui.

Man asmeniškai idomiausias klausimas yra ar tikrai GSA yra tas pats pats ribinis dumblis. Ar į jį galima "remtis"? Ar tai galioja akvariume be CO2 su vidutiniu apšvietimu?

Narys
    Įstojimo data
    2010 12 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    123
    Blog Entries
    2
    Vytautai, taigi straipsnyje parašyta, kad šis metodas galioja tik esant min 1w/l apšvietimui ir esant CO2 25-36 ppm (tokių kiekių tikrai be papildomo co2 tiekimo nepasieksi), ir naudojant tik tam tikras medžiagas (net ne visi mikro tinka), taigi...
    EI Metodas būtent ir buvo kurtas HI-tech sistemoms, bet puikiai tinka ir kitoms..
    Šiaip šis metodas gal ir turėtų veikti, tik labai jau daug visokių stebėjimų, stiklų valymų ir nuolatinio sekimo kas negerai. Kas dar iš esmės krinta į akis tai, kad šis metodas kaip ir PMDD naudoja PO4 limituojančio faktoriaus metodą ir iš esmės kol PO4 lygis yra pakenčiamas, o kiti parametrai normos ribose, sistema turėtų veikti normaliai. Jau ne kartą esame kalbėję apie fosforo vaidmenį augalo fiziologijoje ir augalo galimybes labai lengvai adaptuotis prie PO4 stygiaus įvairių fiziologinių mechanizmų pagalba. Tačiau čia yra viena problema, esant labai dideliam augalų kiekiui bei normaliam augimui, čia yra didelis klaustukas, kiek ilgai užteks tų minimalių PO4 kiekių ir kuomet išseks augalo vidiniai PO4 resursai, va tada ir gali būti bummmm ir dumbliai.
    Na ir vėlgi koks gali būti SO4 kaupimasis vandenyje, jei pats metodikos autorius siūlo keisti 50% vandens... Patys pagalvokit ir pirsiminkit EI, kur kalbama apie medžiagų kaupimąsi.
    Vytautai, bet kurios maistinės medžiagos trūkumas gali būti limituojantis faktorius augalo augimui, tačiau tai negalioja dumbliams. Priežastis jau vėlgi ne kartą minėta. Nesvarbu ar tai bus C, N, P, K ar Ca ar dar kokios maistinės medžiagos stygius, augalo tinkamas vystymasis sustos ir tuo pirmiausia konkurencinėje kovoje pasinaudos dumbliai. Vienintelis faktorius kuriuo galima be pasėkmių kontroliuoti augalo augimo intensyvumą yra šviesa, bet ir tai tai galioja tik iki Šviesos kompensacinio taško (tai šviesos energijos kiekis, kuriam esant augalas pagamina deguonies tiek, kiek jis pats ir suvartoja).
    Taigi ir vėlgi, nematau jokių loginių argumentų kodėl gi dalinis P ribojimas yra toks teigiamas dalykas? Juk tai dumblių visiškai neriboja...
    Aš nenoriu teigti, kad reiktų naudoti būtent tokius kiekius kokius nurodo T.Barr EI metodikos pavyzdžiuose, juk EI yra ne apie kiekius ar tų kiekių santykius, tačiau apie pačius maistinių medžiagų poreikių diapazonus, kuriuose jūs galite laisvai galite manipuliuoti...

Tačiau čia yra viena problema, esant labai dideliam augalų kiekiui bei normaliam augimui čia yra didelis klaustukas kiek ilgai užteks tų minimalių PO4 kiekių ir kuomet išseks augalo vidiniai PO4 resursai, va tada ir gali būti bummmm ir dumbliai.
    hmm.. nenoriu ginti šios sistemos ar teigti, kad čia visiškos nesąmonės, tačiau ... jei skaitei šį straipsnį, tai autorius kaip tik ir teigia kaip nusistatyti PO4 dozavimą. Atsiranda žalias taškinis dumblis - pradedi dėti PO4. Neišnyko - didini dozavimą dvigubai. Išnyko - taip ir toliau dozuoji. Dėl metodo tinkamumo įvairiems akvariumams, tai čia autorius tokiems parametrams rekomenduoja. Tačiau turi daug grįžtamojo ryšio, kad tai veikia ir kitokiems(su mažu apšvietimu) akvariumuose.

bet kurios maistinės medžiagos trūkumas gali būti limituojantis faktorius augalo augimui, tačiau tai negalioja dumbliams. Priežastis jau vėlgi ne kartą minėta. Nesvarbu artai bus C, N, P, K ar Ca ar dar kokios maistinės medžiagos stygius, augalo tinkamas vystymasis sustos ir tuo pirmiausia konkurencinėje kovoje pasinaudos dumbliai.
    tad paaiškink man, jei dumbliui joks medžiagų stygius nėra limituojantis faktorius, tai logiška manyti, kad dumbliai turi augti bet kokiomis sąlygomis, o juo labiau, kai vandenyje yra visos reikalingos augalams (o juo labiau, kaip pats teigi, dumbliams) medžiagos. Klausimas toks - jei vandenyje visos reikalingos augalams ir dumbliams medžiagos, tai dėl ko jie konkuruoja?
    Taip kad geriau kalbėčiau ne apie dumblius limituojančias - nelimituojančias medžiagas, o apie
    bummmm ir dumbliai.
    efektą sukeliančias medžiagas, jų santykį sąlygas ir jų atsiradimo priežastis. O tada jau galima kalbėti apie to išvengimą - likvidavimą.

Narys
    Įstojimo data
    2010 12 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    123
    Blog Entries
    2
    Na viktorai turbūt ne man tau aiškinti kad dumbliai ir auga visokiomis sąlygomis, viskas tik priklauso dumblių biomasėje (pastebima ji ar ne)... Ir ar neatrodo juokinga teigti kad kažkokia medžiaga riboja dumblius, juk pats nekartą siūlei padaryti testą su stikline distiliuoto vandens ant lango...
    Pasvarstykim kitaip tai jei yra limituojantys dumblius maistinių medžiagų kiekiai, kas iš kur tas dumblių suvešėjimas toje stiklinėje ;)
    O konkurencinė kova tarp augalų ir dumblių vyko ir vyks ir tai nepriklauso nuo maistinių medžiagų santykių vandenyje, viskas priklauso ar tų medžiagų yra pakankamai augalau pilnavertiškai vystytis ir augti. kai augalui augti sąlygos yra optimalios, augalas daug greičiau didina savo biomasę nei dumbliai, ko pasekoje ir "statybinių medžiagų" poreikis atsiranda didesnis. Taigi esant optimalioms sąlygoms augalai "apvalgo" dumblius, tačiau užtenka tik kiek sutrikdyti optimalų augalų augimą ir ką tuomet gauname, dumbliai naudojasi esama situacija ir daug greičiau reaguoja į pasikeitusias sąlygas nei augalas. Tam kad augalui prisitaikyti prie pakitusiu sąlygų reikia daug daugiau laiko nei dumbliui...
    Be paskutiniu metu gana dažnai analizuojama nauja teorija kad kova tarp dumblių ir augalų vyksta būtent dėl šviesos energijos. Nežinau ar tame yra racijos ar ne... ką domina info manau susiras.
    P.s. nesu mokslininkas ir augalų auginimo teorijų ar fiziologijos aiškinti tikrai nepradėsiu. Tačiau man aišku vieną dar kad augalo augimo fiziologija yra jau gana seniai išnagrinėta ir jo medžiagų poreikis ir pan... Ir jau seniai žinoma, kad pilnaverčiam augalų augimui reikalingas tam tikras maistinių medžiagų kompleksas, santykiai skiriasi kiekvieno augalo ar dumblio atveju.
    Taipogi Viktorai pats puikiai žinai - kai akvoje augalams gerai, dumblių paprastai nebūna. O čia tuomet toks retorinis klausimėlis, kaip tai gali būti jei pas žmogų taikantį EI ir daug šviesos tu dumblių nėra ir pas žmogų taikantį tą pačia PMDD su daug šviesos irgi dumblių nėra. Pas šiuos akvariumininkus maistinių medžiagų santykiai labai skirtingi, o dumblių nėra nei pas vieną... Nors remiantis kai kuriomis teorijomis pas juos vienokie ar kitokie dumbliai turėtų bujoti...
    Mistika - nemanau tai tik paprasčiausias įrodymas, kad augalas prisitaiko prie įvairių sąlygų... O kaip tas sąlygas išlaikyti stabilias jau kiekvieno akvariumininko reikalas. Ir tai visiškai nepriklauso nuo metodikų, o tik nuo akvariumininko žinių ir patirties. Ir būtent tik dėl pastarųjų priežasčių yra atitinkamų metodikų taikymo sėkmės ar nesėkmės istorijos. Mano galva visos metodikos yra tik raktas kuris atrakina duris į tolimesnį domėjimasi augalų auginimu bei gilinimuisi į priežastis. Bet deja dauguma laiko kad tas raktas ir yra tos durys kurios taip ir lieka neatvertos.
    Patiko man vienas toks pasakymas - kelias į pažinimą tai gerų klausimų o ne atsakymų ieškojimas.

Pats T. Barr yra nuoširdžiai pareiškęs, kad jis nežino kodėl gerai augant augalams neauga dumbliai, nepaisant to, kad jo tyrimai tai įrodo. Netgi yra pasakęs tokią skambią frazę "atrodo, jog dumbliau jaučia kada augalams gerai ar blogai" (angliškai "feels" reikšmė siauresnė nei lietuviškai "jaučia").
    Augalai vandenyje yra naujokai, lyginant su dumbliais, todėl dumbliai nesivargina su jais konkuruoti. Dumbliai į augalų "išsišokimą" reaguoja ramiai, t.y. sulenda į sporas ir laukia, kol pablogės sąlygos. Ankščiau ar vėliau (metai, 10, 100, 1000 metų) - sąlygos vistiek kada nors pablogės ir jie tada išlys.
    Čia aišku pasvaičiojimai (ne mano), neturintys jokių tai įrodančių faktų, bet juk reikia kažkokios teorijos :-) .

Ir ar neatrodo juokinga teigti kad kažkokia medžiaga riboja dumblius, juk pats nekartą siūlei padaryti testą su stikline distiliuoto vandens ant lango...
    kaip ir visiškai nejuokinga. Šliūkštelėk amonio trąšų į akvariumą... Ir kam tas bio filrtras?... Va čia ir skirtumas su stikline distiliuoto vandens - augimo tempas. Dumblius neatribosi nuo maisto ir jiems jo užteks visada, bet jei jie neišlys masiškai iš sporų, tai dėk tų trąšų kiek nori. O kaip ir paminėjo Jurna yra tam tikrų sąlygų susidarymas, kuriose dumblai išlenda iš sporų ir tada, kaip tu sakai
    bummmm ir dumbliai.
    Va čia ir yra visa esmė - kokios tos sąlygos? - kažkokių medžiagų trūkumas ar perteklius, koncentracija santykis...
    Pvz.
    Lack of N, P or Mg decreased spore germination (indicating the synthesis of proteins, nucleic acids and chlorophylls
    during spore germination). The presence of microelements (such as Zn, Mn, Mo, Cu, Co, B) in the culture media
    decreased spore germination. High level of N, P or Mg also decreased spore germination, indicating that it was sensitive to nutrient
    concentrations.
    Citata imta iš čia: http://www.springerlink.com/content/...7/fulltext.pdf

O dėl to kodėl kai auga gerai augalai ir neauga dumbliai, tai tiesiog augalai suvartoja, tai kas paskatina dumblių "sprogimą". Ir jei to kažko nėra daugiau, nei augalai gali suvartoti, tai dumbliai sau tyliai sėdi ir laukia. Tik augalai nustojo augti -
    bummmm ir dumbliai.
    . Bet ne viskas taip paprasta. Tame straipsnyje gan gerai apžvelgtos priežastys.
    ... na man taip atrodo...

Narys
    Įstojimo data
    2010 12 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    123
    Blog Entries
    2
    Aš jau nebesuprantu apie ką kalbame, ar apie tai ką auginti dumblius ar augalus...(gal ir per kvailas esu tokiems sudėtingiems klausimams).
    Žinau vieną, kad tiek mikro, tiek ir makrofitai egzistuoja vienas šalia kito ir ne kitaip. Dar vieną žinau, jei pasirodė dumbliai reiškiasi augalams nekas... O visa kita - kas kaip mokas tas taip šoka...Kas nori tas seka medžiagų santykį, kam patinka - medžiagų kiekius esmė ta pati ir tikslas taip pat tas pats - kad augalai augtų...
    PS. Viktorai ačiū už gerą nuorodą, tik va citata tai nei šis nei tas, nes paimta iš konteksto gali tik dar labiau klaidinti...

Iš tiesų, dumbliai žymiai senesni evoliuciškai ir tie, kurie nesispecializavosi siaurai, turi gerai "išdirbtas" puikias galimybes staigiai sureaguoti ir prisitaikyti į kintančias sąlygas.
    Aukštesnieji augalai, o dar priedo akvariuminiai, nepamirškime, kad tai dauguma žoliniai sausumos augalai, turi apsunkintas augimo sąlygas po vandeniu, jau nekalbant apie sąndaros sudėtingumą, kur kiekvienam "mechanizmui" reik laiko sureaguot, perduot informaciją, pasirinkt greitį, suderint procesus ir tik tada pajudėt. Jie aukštesnės specializacijos, turi siauresnę nišą, labiau prisitaikę tik tam tikram siauresniam diapazonui. Jie mažiau paslankūs (todėl ne taip greitai sureaguoja į mūsų pastangas), bet kai įsivažiuoja, labiau inertiški (todėl iš karto nepasimato trūkumas kažko) - žymiai prastesnėse pradinėse pozicijose.
    O dar įvesčiau tokį pusiau mistinį faktorių - cheminis karas. Žinom daug pavyzdžių (reikalui esant galėsiu išvardint), kad augalai tarpusavyje bendrauja ir cheminių junginių (fitohormonai) pagalba per šaknis vieni su kitais, augalo viduje tarp atskirų dalių. Gali perduoti informaciją, reguliuoti fiziologinius procesus, kovoti už save ar už savo rūšies grupę cheminėmis medžiagomis nuodydami konkurentams ar priešams gyvenimą.
    Bandyčiau čia paieškoti priežasties, kad kai augalai pradeda augti, dumbliai stoja (nes jie juos arba sąlygas jau tyliai pasitvarkė kaip jiems reikia). O kai dumbliai kala, augalai yra gniuždomi, kad ir paprastas melsvadumblis, kai aptraukia lapo plokšteles, stabdo augimą, o ir nauji lapeliai suvargę vis silpnesni kalas kol visai sustoja, o maisto ir šviesos tai juk netrūksta.

Narys
    Įstojimo data
    2010 12 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    123
    Blog Entries
    2
    Rolandai geriau turbūt ir negalėjo būti pasakyta, trumpai aiškiai ir suprantamai. Dėkui!
    Aš tik vieną pridėčiau kad vis tik mes akvariumuose turėtume siekti stabilumo maistinių medžiagų, šviesos ir kt. komponentų kiekiuose, kas leis musų augalams išvengti pastovaus adaptavimosi streso...
    Kaip tuos parametrus užtikrinti, kiekvienas renkasi pagal save, nori matuoja, nori, skaičiuoja nesvarbu.... Manau daug svarbiau nuoseklumas, stabilumas ir švelnus vieno ar kito parametro keitimas...

Aš jau nebesuprantu apie ką kalbame, ar apie tai ką auginti dumblius ar augalus...
    hmmm.... tai gi pats sakai tiek dumbliai tiek augalai auga vienas šalia kito. Tai manau labai naudinga išsiaiškinti ir suprasti priežastis, kurios lemia dumblių sprogimą, kad to neleisti.
    tik va citata tai nei šis nei tas, nes paimta iš konteksto gali tik dar labiau klaidinti...
    stengiausi netraukti citatos iš konteksto. Tai vienas iš straipsnio išvadų punktų, kuris tiesiogiai su kitais nesusijęs. Išsamiau straipsnyje.
    Taip pat vienas iš išvadų punktas, kuris papildo Rolando pamąstymus apie fitoharmonus:
    The presence of plant hormones (IAA, IBA, NAA, GA3), kinetin, tryptophan (a precursor of IAA),
    vitamins B2, C, serine (at certain level), pretreatment (of spores) with caffeine, crystal violet or methylene
    blue induced SG. Dyes produced changes in membrane permeability and active transport processes.
    O jei grįžti prie temos, tai šį metodą autorius kūrė, visų pirma, atsikratyti dumbliams. O įvertinus šį straipsnį ir pasidarius tam tikras išvadas, gal nėra visiška nesąmonė dumbliams stabdyti - sumažinti P, pakelti N, Mg. Nepabandysi - nesužinosi.

Narys
    Įstojimo data
    2010 12 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    123
    Blog Entries
    2
    Viktorai, mokslo žmonės šią sritį jau seniai ir nuodugniai nagrinėja jau ne vieną dešimtmetį, o tu galvoji, kad mes čia pasiskaitę "mėgėjiškų" metodikų, staiga "į kosmosą" nuskrisim.
    Kaip ir pats rašei, ne viskas taip paprasta, kaip gali atrodyti iš šalies.
    O tai ką tu siūlai bandyti - aš pasuoju, nes per daug visokių matavimų, stiklų trynimo ir būrimo iš tirščių bandant nuspėti ar čia pasirodė jau tas reikiamas dumblis ar ne. Man per daug darbo, rezultatas neaiškus, normalių tyrimų vis tiek neatliksiu ir mane tenkina dabar mano naudojamos priemonės. O apie Ca ir Mg ar P aš vis tik remsiuosi bent jau mano logikai priimtinesniais informacijos šaltiniais, tebūnie jie ir neteisingi, bet jei jie veikia - man Tinka. O N:P santykis 6:1 man kaip ir nėra tragedija, nors PO4 į akvas įnešama arti 2-2,5ppm...
    O šiaip tai straipsnį apie dumblius atsispausdinau ir būtinai perskaitysiu... Vis tik įdomu...
    Tačiau nemanau, kad ten rasiu kokių prieštaravimų T. Barr reportams... bei jo teiginiams.

P.S. Viktorai, atkreipk dėmesį, kad visos "metodikos" yra sukurtos tam, kad būtų sėkmingai auginami augalai išvengiant dumblių. Ši metodika ne išimtis. Ir autorius jos neskiria dumblių naikinimui, jis rekomenduoja ją kaip auginti augalus išvengiant dumblių (?). Nors niekaip nesuprantu, kam reikia pirma laukti kol pasirodys dumbliai, po to kasdien valyti stiklus ir kažką pilstyti kol jie pradings.

Panašios gijos

1. Skaičiavimo metodas (estimative index, EI), arba tręšimas nenaudojant testų
    Nuo Virgism forume Akvariumo įrengimas, priežiūra
    ats.: 15
    Paskutinis: 15-01-2016, 15:45
  2. ats.: 0
    Paskutinis: 13-11-2013, 09:02
  3. Akvariumų įrengimas ir priežiūra
    Nuo Henrik forume Skelbimai
    ats.: 1
    Paskutinis: 16-02-2011, 19:20

Rašymo leidimai

• JÅ«s negalite raÅ¡yti naujas gijas
  • JÅ«s negalite raÅ¡yti atsakymus