Rezultatai 1 iki 25 iš 25

Gija: 2-jų vienodų biofiltrų (Eheim 2213) naudojimas

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    207

2-jų vienodų biofiltrų (Eheim 2213) naudojimas

Turiu dvi Eheim 2213 bačkas po 3,5L. Antrą pirkau, nes gavau už 20Lt. Viena stovi nenaudojama. Galvoju kaip geriau pritaikyti:
    1. ar užpildyti sinteponu ir valant akvariumą jungti kol vanduo nuskaidrės (antrąjį tuo metu atidaryti ir pakvepuoti leisti 0,5-1 val.),
    2. nuolat abi naudoti.

Nenorėčiau vienu metu atskiromis žarnomis abiejų merkti, bet idomu ar galima jungti vieną po kitos ar trišakiais poruoti. Kaip geriau užpildus dėti? Galiu rinktis: pilnam užpildymui turiu lavos, sintepono. Yra ir atliekamų biorutuliukų.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Aš naudočiau vidutinio porėtumo kempines ir vamzdelio formos keramiką.
    Biologiniui fyltrui, jeigu,kai pats sakai duoti pakvepuoti 0,5-1 val. ,tai po tokio kvepavimo jis bus nebegyvas.
    Aš netgi keisdamas vandenį niekada neišjunginėju fyltrų.

Narys
    Įstojimo data
    2010 12 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    123
    Blog Entries
    2
    Yra keturi dviejų bačkų naudojimo variantai:
    1. Naudoti dvi bačkas atskirai. Akivaizdūs pliusai, 2x vandens srautas, 2x filtrų tūris. O minusai būtų tai vamzdžių (žarnų gausa).
    2. Jungti veikiančias bačkas nuosekliai. Pliusai - vienas paėmimas/išmetimas, 2x filtravimo tūris, beveik 2 kartus didesnis slėgis. Minusai vandens srautas 1,2x nuo pradinio.
    3. Jungti bačkas nuosekliai, kai viena bačka išjungta ir išimtas rotorius. Pliusai - 2x filtravimo tūris, vienas paėmimas/išmetimas. Minusas maždaug 0,6-0,8x pradinio vandens srauto. 0,7-0,8x pradinis slėgis, neišnaudojama antro filtro pompa ir jos teikiamos galimybės (nepraktiška).
    4. Jungti dvi bačkas lygiagrečiai naudojant trišakius. Pliusai apie 2 kart didesnis vandens srautas, 2x filtravimo tūris. Minusai didesni išmetimo/paėmimo žarnos diametrai, darbinis slėgis praktiškai nepakinta. Būtina sąlyga - tinkamo bendros paėmimo/išmetimo žarnos diametro parinkimas. Tavo atveju reiktų maždaug 17mm vidinio diametro žarnų. Jei rinksiesi mažesnio nei 17 mm diametro žarnas padidės hidrauliniai nuostoliai, sumažės srautas. Taigi taip būtų jeigu žiūrėtume iš teorinės pusės. Praktiškai sistemoje dalyvauja daugiau veiksnių, taigi ir skaičiai būtų kiti. Beje jei naudoti standartines 16mm žarnas bendram filtrų pajungimui jau turėsime šiokius tokius filtrų parametrų kritimus, tačiau jie nebus ženklūs. maždaug 0,9-0,95x pagrindiniams parametrams. Aišku viską galima apskaičiuoti ir tiksliau pasinaudojus hidraulikos formulėmis, bet nematau prasmės visą tai plėtoti...
    Aš pats naudočiau abu filtrus. O kaip juos jungsi tai tik pačio apsisprendimas, o man pačiam tinka ir 1 variantas. Aš tik nenaudočiau tų žalių Eheim vamzdelių ir fleitų, Labai jau krinta į akis. Gal galvočiau kažkuo juodu pakeisti (kad ir kitų gamintojų vamzdeliais).

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    207
    Nauji klausimai:
    1. Kaip ir kiek laiko galima laikyti biologinį filtrą atjungtą nuo akvariumo vandens norint, kad bakterijos nenukentėtų?
    2. Kaip geriausia elgtis kai valomas akvariumas, persodinėjama dalis augalų, t.y. gan stipriai judinamas gruntas, nuo stiklų grandomos apnašos? Kaip Jūs darote? Ar filtras tokiu atveju gali stipriai užsiteršti ar neverta kreipti dėmesio?
    3. Kuris variantas: tik vienas 1-nas filtras, 2 ar 4 var. labiau tinkamas 85L gyvo tūrio su iki 30 vnt. smulkių charcinidų? Kokia nauda iš 2x didesnio slėgio 2 var. atveju? Kokia nauda iš 900L/h cirkuliacijos 4 var. atveju? Ne per stipru?
    4. Kokius ir kaip naudoti užpildus 2 var. atveju? Ar sluoksniuotai abu filtrus geriau pildyti ar pirmame vien lava? Kaip kitaip?

Narys
    Įstojimo data
    2010 12 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    123
    Blog Entries
    2
    na pabandysiu trumpai:
    1. Kiek pamenu kad 30-60min esant užpildams užpiltiems vandeniu filtras tirai turėtų stovėt. Jei užpildai nebus užpilti vandeniu, tačiau nebus leidžiama jiems išdžiūti manau kad turėtų viskas būti gerai ne vieną valandą. Na bet Rolandas gal galės geriau pakomentuoti.
    2. Aš nieko nedarau, filtro neatjunginėju, jis dirba kaip dirbęs. Į filtrą lendu tuomet kai pastebiu filtro išmetimo srovės susilpnėjimą.
    3. Akvariumininkystėje iš 2x didesnio slėgio jokios naudos, nebent akva stovės palubėje, o filtras 2,5-3m žemiau. O 900l/h cirkuliacija tai tik teorinė. Realiai esant filtrui su užpildais (net ir su švariais) ir žarnomis deklaruojamas pompos našumas krinta maždaug 35-40%. O apie jau šiek tiek "padirbusius" užpildus net nešneku. Taigi čia jau pačiam spręsti. mano pasirinkimas kaip jau ir minėjau būtų 1 iš mano išvardintų variantų.
    4. Filtrus pildyti taip pagal tai kokio tikslo sieki - jei nori kad filtras būtų skirtas daugiau biologinei filtracijai - tuomet pildai lava, spec porėtais užpildais ar pan, nori labiau mechaninės filtracijos - kempinės sinteponas ar panašios medžiagos turėtų pagelbėti, nors tos pačios kempinės taip pat atliks ir kaip biologinės fitracijos substrato funkciją.
    Jei nebus prikrauta labai daug žuvies pildyčiau abu filtrus vidutinio porėtumo kempinėmis ir viskas turėtų būti ok.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Citata Autorius Virgism Žiūrėti skelbimus
    na pabandysiu trumpai:
    1. Kiek pamenu kad 30-60min esant užpildams užpiltiems vandeniu filtras tirai turėtų stovėt.
    Blogai kažką pameni.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Citata Autorius Virgism Žiūrėti skelbimus
    Į filtrą lendu tuomet kai pastebiu filtro išmetimo srovės susilpnėjimą.
    Sakyčiau ,labai kvailais kriterijais vadovaujiesi.
    Paprastai, taip yra siūloma elgtis naujokams,kad nepersistengtų.

O kas nutiktų, jeigu dažniau į fyltrą įlysti ir pavyzdžiui praplauti kempines ar kitus užpildus?
    Ar būtina ,kad pro šudus, jau vanduo beveik nepratekėtų ir tada jau drąsiai pasakyti sau - LAIKAS !?

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Vytautai, kam tau du ,tavo menami fyltrai ant tokio litražo, su tokia fauna ir flora?
    ir dar:
    Nei lava ,nei tuo labiau sinteponu ,tikrai nesiūlyčiau labai susižavėti.

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    207
    Įdomu kaip su nitratu lygiu akvariume, krevečių įtraukimu. Ar kažkaip papildomai saugote bačką nuo patenkančių dalelių - naudojate pre-filter, kempinę ar tik standartinėmis gamyklinėmis grutelėmis galima pasitenkinti. Skaičiau, kad tik naudojant pre-filter, jį valant dažniau nei bačką galima sėkmingai palaikyti žemą nitratų koncentraciją vandenyje. O krevetės pas mane dabar kaip ir išneršia, bet smulkmės jokios dar nesimato. Ar ji žūna filtre?

1. Dėl filtro laikymo be cirkuliacijos - pas amania buvau skaitęs, kad nupylus 1/3 vandens ir drėkinant galima laikyti ilgai, bakterijoms atostogos, o ne mišios. Ar Virgis ar Maswa meluoja?
    2. Dėl filtro neatjunginėjimo - toliau fantazuoju, kodėl pas mane visas lileopsis kaip velnias barzduotas-raguotas. Kuo toliau tuo labiau pankuoja. Pamaniau, gal dėl to, kad filtras dar niekad nebuvo valytas, kad užsinešė kai keletą naujų augalų sodinau, stiklus valiau. Pakeičiau sinteponą. Maswa - pažymiu, kad nedarau vandens keitimu po to kai sujudinu gruntą ar dumblius nuvalau. Todėl galvoju, kad gal būtų gerai kiekvieną kartą po šių veiksmų kuriam laikui biofiltrą atjungti ir laikinai porai valandų pajungti bačką tik su sinteponu.
    3.-4. Iš slėgio naudos jokios, o padvigubėjęs filtrų tūris jausis? Galvoju ar sinteponu ar lava pildyti. Ar yra prasmė dėti sinteponą kai turima lavos? Ar ne amonis didžiausias blogis?

Maswa, tarp kitko, jau buvau Jus įtraukęs į "Ignore list", bet ką tik vėl įjungiau. Man pirmasis visada atsakote. Filtrus tiesiog turiu ir galvoju kaip geriausia išnaudoti. Pats nežinau, todėl čia klausiu labiau patyrusių.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Vytai ,laikant drėgmėje tai taip ,atostogos,iki keletos valandų .
    Laikant vandenyje be deguonies, greitai gali ir galas pareiti.

Kempinė ant paėmimo ,tikrai labai geras sprendimas.

Fyltras nitratų neniamnioja :)) ,kažką Vytai maišai jau čia.

Aš tavo vietoje daryčiau taip:
    ant peėmimo uždečiau kempinę vidutinio porėtumo ,maždaug 10x10x10cm ,galima 10x10x20h.
    poto į fyltrą įdėtčiau vieną ar dvi taip pogi vidutinio porėtumo kempines o visą kitą erdvę pripyldyčiau vamzdelio formos keramika.

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    207
    Citata Autorius maswa Žiūrėti skelbimus
    Fyltras nitratų neniamnioja :)) ,kažką Vytai maišai jau čia.

Aš tavo vietoje daryčiau taip:
    ant peėmimo uždečiau kempinę vidutinio porėtumo ,maždaug 10x10x10cm ,galima 10x10x20h.
    poto į fyltrą įdėtčiau vieną ar dvi taip pogi vidutinio porėtumo kempines o visą kitą erdvę pripyldyčiau vamzdelio formos keramika.
    Kai į filtro vidų patenka organikos ji ten kaupiasi ir yra. Norit sumažinti nitratų reikia iš akvariumo šalinti yrančias organikos liekanas, o ne kaupti bačkoje. Ar ne taip?
    Kodėl kempinė 10x10? 5x5 blogiau?

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Bačka neturi patapti šiūkšliadeže .
    Bačka turi atlikti pirmiausia biologinę filtraciją ,grubiai tariant, labai toksiškus sysalus ,paversti daug daug kartų mažiau toksiškais faunai -nitratais.
    Nitratus galima šalinti keliais būdais ,keisti tam tikrą kiekį vandens ,gali juos suvartoti augalai, gali į fyltrą prikišti super-duper visokių nesamonių kaip anijonitas ir t.t.

Kempinė geriau didesnė ,nes gaunasi didesnis filtravimo plotas ir rečiau užsikemša.

ką tu vadini organinėmis liekanomis ?

Rolandas
    Svečiai
    Yra keturi dviejų bačkų naudojimo variantai:
    1. Naudoti dvi bačkas atskirai. Akivaizdūs pliusai, 2x vandens srautas, 2x filtrų tūris. O minusai būtų tai vamzdžių (žarnų gausa).
    2. Jungti veikiančias bačkas nuosekliai. Pliusai - vienas paėmimas/išmetimas, 2x filtravimo tūris, beveik 2 kartus didesnis slėgis. Minusai vandens srautas 1,2x nuo pradinio.
    3. Jungti bačkas nuosekliai, kai viena bačka išjungta ir išimtas rotorius. Pliusai - 2x filtravimo tūris, vienas paėmimas/išmetimas. Minusas maždaug 0,6-0,8x pradinio vandens srauto. 0,7-0,8x pradinis slėgis, neišnaudojama antro filtro pompa ir jos teikiamos galimybės (nepraktiška).
    4. Jungti dvi bačkas lygiagrečiai naudojant trišakius. Pliusai apie 2 kart didesnis vandens srautas, 2x filtravimo tūris. Minusai didesni išmetimo/paėmimo žarnos diametrai, darbinis slėgis praktiškai nepakinta. Būtina sąlyga - tinkamo bendros paėmimo/išmetimo žarnos diametro parinkimas.
    Rinkčiausi pirmą arba ketvirtą, bet gal pirmą. :) Ir dėl ko? Iš principo prie stipriai fauna apkrauto akvariumo (čia ne apie Vytauto akvariumą) yra galimybė plauti filtrus skirtingu laiku ir kai praplautasis jau įsivažiuoja, plaunamas antrasis - turime tolygią, vienodesnę biofiltraciją, nebūna N šuolių po filtro praplovimo (kad ir trumpų, kad ir silpnų. Pasikartoriu, prie didelės bioapkrovos).

Per kiek laiko neuždus filtras?
    Jei tvarkingai naudojamas, nėra jokios organikos, gerai dirba prefiltras (mechaninė filtracija), manau, iki 0,5 - 1,5 val. pavojingai nenudus. Situacijų būna įvairių, negali būti vienos taisyklės, konkretais laiko tarpo visiems atvejams, filtrams... Jei kyla abejonių, pamatuokit deguonies kiekį esamą filtro vandenyje, neturėtų būti žemiau 2mg/l.
    Esu paleidinėjęs sustojusį filtrą po 4 valandų, su susikaupusia organika - streso ir man ir žuvims buvo pakankamai - apsileidimas. Taip daryt nereikia.
    Tada bent jau reiktų išimt išleidimo šlangos galą iš akvariumo ir nupumpuot pora filtro tūrių ne į akvariumą, o lauk.

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    207
    ką tu vadini organinėmis liekanomis ?
    Žuvų maistą, krevečių mažylius, augalų šakeles.

Rolandas
    Svečiai
    Gyvybė - ne lliekana. Kokie čia dar krevečių mažyliai liekana??

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    207
    Citata Autorius Rolandas Žiūrėti skelbimus
    Gyvybė - ne lliekana. Kokie čia dar krevečių mažyliai liekana??
    Atsiprašau už išsireiškimą, bet gaila atrodo pas mane taip gaunasi kol kempinės nėra ant paėmimo.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Citata Autorius Vytautas Žiūrėti skelbimus
    Žuvų maistą, krevečių mažylius, augalų šakeles.
    Visas šitas į akvariumo fyltrą NETURI patekti.Fyltras, ne ŠIŪKŠLIADEŽĖ.
    Tu turi juos pats išrinkti.
    Dar geriau būtų ,kad pasistengtai ,kad aplamai akvariume tokie dalykai neatsirastų ir nesimėtytų.

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    207
    <cenzūra> Skaičiau straipsnį (Dr. Robert T. Ricketts, aka RTR, is a renowned scientist and lifelong aquarist ). Žmogus rašo, kad norint palaikyti žemą nitratų lygį reikia ant filtro paėmimo dėti kempinę. Užtikrinti, kad į bačką patektų kuo mažiau apirusios, smulkios organinės medžiagos. Šalinti ją vandens paėmimo etape. Man kaip pradedančiam idomu kaip elgiasi kiti labiau patyrę akvariumininkai šiame forume.

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 09
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    152
    Blog Entries
    1
    Vytautai, straipsnyje man atrodo nevisai teisingai supratai autorių. Naudoja vidinius filtrus mechaninei filtracijai, o bačką biologinei. Ten pat yra paaiškinta kodėl naudoja vidinius filtrus, o ne pirminę (prefilter) kempinę. Tiesiai nerašo, kad dažnai valo mechaninius filtrus, bet tas yra tarp eilučių - jam nereikia, kad mechninę filtraciją atliekančiuose filtruose gyventų bent kiek mikrobų. Tų filtrų tikslas pašalint organiką prieš tai kai ji pradeda irti. Vienintelis būdas neleisti mikrobams gyventi kempinėje - juos išžudyti, neleisti organikai irti - ją pašalinti. Žodžiu kaip ir daugelyje straipsnių kažkas nutylima (autorius mano, jog tai savaime suprantama). Kempinės (mechaninė filtracija) nemažina nitratų kiekio. Tiesiog "azotą" (organiką) akvariumininkas pašalina prieš tai, kai jis pavirsta nitratais (jei galima formuluot - prieš prasidedant azoto ciklui). T.y. dažnai plaudamas/keisdamas kempines ir tuo neleisdamas nitrociklo bakterijoms įsikurti.

Nukrypimas (asmeninė nuomonė): Kiek pamenu, į filtrą susidėjai MicroMec užpildą. Instrukcijoj turėjo būt paminėta, kad šis užpildas šiek tiek vykdo ir cheminę filtraciją (mažina NH4, NO2 čia gal biologinė ir NO3 tai jau turėtų būt cheminė). Kai "atidirbs" savo resursą - gali būt azoto junginių šuolis (gerai, jei tai bus tik nitratai). Žodžiu bačkos atidarinėjimas su tokiais užpildais neturėtų būti visai pagal grafiką.

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    207
    Autorių aš supratau teisingai. Jis naudoja prefilter kempinę, o papildomai dar 2 nedidelius mechaninius filtrus akvariumo kampuose. Toks mechaninis filtravimas autoriui leidžia palaikyti žemą nitratų lygį ir gelbėtis nuo kitų labiau mistinių blogybių.

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    207
    Tam kartui nusprendžiau naudoti vieną Eheim 2213 bačką, o papildomai kai valomas akvariumas ant paėmimo kuriam laikui dėti kempinę. Dydį galvoju imti ~ 10x7 cm. Žiūrėjau ko yra pirkti parduotuvėse. Iš esmės 2-jų skirtingų grubumų kempinės. Arba didesnėmis ~2 mm skylėmis arba poroloninės, tankios - mažesnėmis nei 1 mm sk. Kokia geriau?

Kaip užmauti? Ar geriau ant vamzdelio su skylutėmis ar kada per kempinės vidurį tuštuma?
    Paskutinį kartą taisė Vytautas : 04-07-2011, 15:52

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Tam kartui nusprendžiau naudoti vieną Eheim 2213 bačką, o papildomai kai valomas akvariumas ant paėmimo kuriam laikui dėti kempinę.
    Kas čia per naujiena ?
    Kodėl tik tada ,kai valomas akvariumas?
    Dydį galvoju imti ~ 10x7 cm.
    Vieno matmens trūksta.
    Arba didesnėmis ~2 mm skylėmis arba poroloninės,
    2mm kempinės iš kokios medžiagos pagamintos ?
    Kaip užmauti? Ar geriau ant vamzdelio su skylutėmis ar kada per kempinės vidurį tuštuma?
    Išmok pagaliau suformuluoti normaliai klausimus ,nes turbūt tu vienas ir tesupranti ko klausi.

Narys
    Įstojimo data
    2010 12 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    123
    Blog Entries
    2
    Vytautai, jei akvoje bus krevečių naudok smulkesnę kempinę, jei ne, tiks ir didesnio akytumo kempinė. Manau, kad 10x7cm (taip suprantu čia cilindro formos kempinė) turėtų būti pats tas. Kempinę gali mauti tiek ant paėmimo vamzdelio antgalio, tiek ir tiesiai ant vamzdelio, skirtumo čia didelio nebus (aišku, jei tik nesugrūsi vamzdelio iki pat kempinės skylės "dugno").
    Paskutinį kartą taisė Virgism : 05-07-2011, 09:28 Priežastis: Atsižvelga į Maswa pastabas :)

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Įrašai
    569
    Vytai ,kempinė kuo didesnė, tuo geriau visapusiškai .
    Vienintelis minusas tai ,kad truputėlį nukenčia estetinis akvariumo vaizdas, bet turint fantazijos ,galima ją užmaskuoti.
    Kempinę, reikia laikyti užmautą visalaiką o ne tik valant akvariumą.
    Po kurio laiko ji tau tarnaus, ne tik kaip prefiltras,bet kaip ir biofiltras.
    Kempinę, geriausia dėti vidutinio porėtumo.
    Man asmeniškai labiausia patinka/pasiteisino ATMAN gamintojo kempinės.
    Beto, jos parduodamas su vamzdeliu viduje.Vat su tuo vamzdeliu aš ją ir maunu ant paėmimo.
    Tas vamzdelis yra su skylutėmis ,kurios ir užtikrina tolygų visos kempinės darbą.
    Jei filtro paėmimo ir vamzdelio diametrai nesutinka taip, kad juos būtu galima sujungti ,tada galima panaudoti atsikirpus keletą cm papračiausios,atitin kamo diametro šlangos ir tokiu būdu sujungti.

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    207
    Ačiū už gerus patarimus. Kempinė uždėta. Filtrą pirmą kartą po starto išploviau. Tikiuosi pradės mažėti raginio dumblio.

Panašios gijos

1. Kaip pasigaminti supergalingą biofiltrą pačiam
    Nuo Marius S forume Pasidaryk pats
    ats.: 15
    Paskutinis: 09-12-2014, 15:34
  2. parduodu Eheim - Professionel 3e, 700 isorini filtra
    Nuo Gintautas83 forume Skelbimai
    ats.: 0
    Paskutinis: 22-01-2013, 16:44
  3. Eheim 400 oro kompresorius
    Nuo Laura&Simonas forume Kita
    ats.: 5