Puslapis 1 iš 3 123 PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 1 iki 25 iš 75

Gija: AlbertoA 20a tvenkinys

AlbertoA 20a tvenkinys

Sveiki,

Tvenkinys 20a; Gylis: ~3m.
    Tvenkiniui sukaks trečia vasara, pirmais metais leidom karosus.
    Antrais metais leidom karpius, lynus, ~20 amūriukų (30gr), ~100 sprindinių šapaliukų.
    Šiemet pavasarį 25 upetakius (180gr), 10 eršketukų (~100gr), ~30 plačiakakčių (30gr).

PROBLEMA: Prisiveisė nesveikai daug karosų mailiaus. Dauginasi jie masiškai. Kaip neskausmingai didžiosiom žuvims galima apriboti karosų mailiaus populiaciją ?
    Lydekų leisti nenoriu - nes nesugebėsiu suvaldyti jų populiacijos (išleisti vandens galimybės neturiu).
    Ešerių - daug kas nerekomenduoja leisti, tai neleidžiu.

Planuoju paleisti ~20 starkiukų (~20gr). Gal nesusidarys sąlygos neršti starkiams ir nežalos žuvų kaip tai daro lydekos, o tvarkysis su mažesniu mailiumi ? Ką manot ?
    Dar galvoju vėžių užleidus, jie karosų ikrus gal aprankiotų?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Kaip neskausmingai didžiosiom žuvims galima apriboti karosų mailiaus populiaciją ?
    O ką veikia tavo upėtakiai? Tinginiauja? Čia turėtų būti jų pareiga karosų mailių retinti. :)
    O kodėl tiek daug šapaliukų? Man visada yra mįslė, kodėl žmonės leidžiasi juos į tvenkinius. Aš juos įsivaizduoju tik upėje.

Rolandas
    Svečiai
    20 arų 25 nedideli upėtakiukai nieko pastebimo nepadarys. Galit patys pasiskaičiuot: jie suėda apie 5 % nuo savo biomasės, t.y. 25x200g=5kg upėtakių, 5%=250g karosų. O anie irgi dauginas, auga, nestovi vietoje. Taip kad upėtakiai atsilieka ir atsiliks dar ilgai šiose masės, skaičiaus augimo lenktynėse. Tiesa, o jiems tinka sąlygos su karpinėmis? Matosi kaip medžioja, plaukioja? Paaugę? Gal verta atsisakyt tada karpinių ir paverst tvenkinį upėtakiniu-eršketiniu, jei leis deguonies režimas žiemą/vasarą ir temperatūra vasarą? Būtų solidžiausia augintis tokio lygio žuvis.
    Starkiukai, kai paaugs, jei paaugs per lydekas, kažkiek mažins. Bet karosus pastebimai apmažint gali tik didelis kiekis lydekų. Gal yra kiti būdai, bet aš jų nežinau arba nelabai humaniški.
    Dėl starkiukų. Jie geriau už lydekas, kad neauga iki 5 - 10 kg ir nepuola didesnių žuvų. Kapoja sau karosiukus, saulažuves, aukšles... žuvis nuo kelių gramų iki 100g ir ramu. Bet kad jie tą pradėtų daryti, reiks palaukti pora/keletą metų. O lydekos jų jau laukia, kaip ir upėtakiukų. Va kur bėda. užburtas ratas: reikia naikint karosus, o naikintojai naikina būsimus naikintojus ir viskas stovi vietoje, nors galvoje jau suplanuota kiek priaugs upėtakių, starkių, kaip jie sumažins karosus... bet taip gali ir neatsitikti.
    Manau, buvo padaryta klaida žuvinant karosais. Tvenkinys tikrai nemažas jei 20 arų prie namų - galima rimčiau ūkininkaut jau. Ir žuvų šeimai užtektų ir pažvejot malonumas būtų.

Iš kur maitinimas, papildymas vandeniu, pratekantis? Kokia tvenkinio paskirtis: dekoratyvinis, pirtis - maudymuisi, žvejyba - rekreacija, o gal tik dirbamas produktyvus laukas - žuvivaisa/žuvininkystė? Pagrindiniai klausimai. :)

Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus
    O ką veikia tavo upėtakiai? Tinginiauja? Čia turėtų būti jų pareiga karosų mailių retinti. :)
    O kodėl tiek daug šapaliukų? Man visada yra mįslė, kodėl žmonės leidžiasi juos į tvenkinius. Aš juos įsivaizduoju tik upėje.
    Upėtakiai ir eršketai paleisti vakar :).

Šapaliukus rudenį padovanojo vienas žvejys. Visus paleidom, peržiemojo, matosi plaukioja. Galvoju gal paaugę irgi vieną kitą karosiuką prigriebtų?

Citata Autorius Rolandas
    20 arų 25 nedideli upėtakiukai nieko pastebimo nepadarys. Galit patys pasiskaičiuot: jie suėda apie 5 % nuo savo biomasės, t.y. 25x200g=5kg upėtakių, 5%=250g karosų. O anie irgi dauginas, auga, nestovi vietoje. Taip kad upėtakiai atsilieka ir atsiliks dar ilgai šiose masės, skaičiaus augimo lenktynėse. Tiesa, o jiems tinka sąlygos su karpinėmis? Matosi kaip medžioja, plaukioja? Paaugę?
    Paleidau, tik vakar, bus matyt ar išgyvens per vasarą, jei viskas gerai, kitais metais pagausinsim gretas.

Gal verta atsisakyt tada karpinių ir paverst tvenkinį upėtakiniu-eršketiniu, jei leis deguonies režimas žiemą/vasarą ir temperatūra vasarą? Būtų solidžiausia augintis tokio lygio žuvis.
    Karpiu atsisakyti nelabai norisi, patinka žvejoti :). Žiemą buvo įjungtas aeratorius, buvo pastoviai neužšąlanti 4-5m eketė, žuvies nuostolių neturėjom. Matavau deguonies kiekį su akvariuminiais testais buvo 6-7mg/l

Starkiukai, kai paaugs, jei paaugs per lydekas, kažkiek mažins. Bet karosus pastebimai apmažint gali tik didelis kiekis lydekų. Gal yra kiti būdai, bet aš jų nežinau arba nelabai humaniški.
    Lydekų šiuo metu nėra

Dėl starkiukų. Jie geriau už lydekas, kad neauga iki 5 - 10 kg ir nepuola didesnių žuvų. Kapoja sau karosiukus, saulažuves, aukšles... žuvis nuo kelių gramų iki 100g ir ramu. Bet kad jie tą pradėtų daryti, reiks palaukti pora/keletą metų. O lydekos jų jau laukia, kaip ir upėtakiukų. Va kur bėda. užburtas ratas: reikia naikint karosus, o naikintojai naikina būsimus naikintojus ir viskas stovi vietoje, nors galvoje jau suplanuota kiek priaugs upėtakių, starkių, kaip jie sumažins karosus... bet taip gali ir neatsitikti.
    Jei kapotų karosiukus kartu su upėtakiais tai ir būtų problemos sprendimas. Jei reiks palaukt metus, palauksim, nieko nepakeisi :)

Manau, buvo padaryta klaida žuvinant karosais. Tvenkinys tikrai nemažas jei 20 arų prie namų - galima rimčiau ūkininkaut jau. Ir žuvų šeimai užtektų ir pažvejot malonumas būtų.
    Dėl karosų tai taip nepagalvojom, ir lydekų planavom leisti. Bet gyveni, mokaisi, keičiasi supratimas :)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Bet karosus pastebimai apmažint gali tik didelis kiekis lydekų. Gal yra kiti būdai, bet aš jų nežinau arba nelabai humaniški.
    :) Vienas iš tų nehumaniškų metodų įleisti kelis šamus, suvalgys ne tik karosus, o tada, išrūkinus šamus, bus galima viską pradėti iš naujo :))))
    Su lydekom būna įvairiai, žinau atvejų, kai viena lydeka išnaikina visus prūdo karosus, bet žinau ir kitų atvejų, kai tvenkinėlyje tiek lydekų, tiek karosų yra pakankamai ir gražiai jie "sugyvena".
    Manau, viskas taps daug aiškiau, jei upėtakiukai pragyvens vasarą. Karosai kol kas tepasidžiaugia laisve.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 09
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    400
    Pas save prūde buvau paleidęs 50 piršto dydžio lydekiukų ir 8 po 100-300gr. Tai po 3 metelių vis tiek mailiaus gretos didėjo, pagautos po 2 metu 3 kg, 2.5 kg 2 kg lydekos ir po kelias tokio dydžio, bet nesumažėjo nei kuojų, nei šapalų, gal kelis karpius ir suėdė, bet ką padarysi. O tos mažylės lydekos kur buvo, tai dabar jau po puskilį ir visos lig tai sutardavo :) Mėginsiu starkiukų armiją įleisti ir sumažinti kuojų mailiaus gretas. :D Buvau įsileidęs Gružlių (kilbukų), tai ir tų jau priviso, net žiemą per eketę pagaunu. :)

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Aš tai skaitau kaip jūs dėl lydekų pergyvenat ir manau kad stipriai perdedat. Nėra jos tokios viską ėdančios mašinos :) Reikia tikrai nemažai jų įleisti, kad kažkoks poveikis pasijaustų :)

Citata Autorius Rolandas Žiūrėti skelbimus
    Iš kur maitinimas, papildymas vandeniu, pratekantis? Kokia tvenkinio paskirtis: dekoratyvinis, pirtis - maudymuisi, žvejyba - rekreacija, o gal tik dirbamas produktyvus laukas - žuvivaisa/žuvininkystė? Pagrindiniai klausimai. :)
    Vandens padavimas į tvenkinį ateina iš netoliese esančių laukų drenažo. Paskirtis įvairi: maudymuisi, žvejybai.

Žiemą sausio pabaigoje matavau vandens duomenis:
    Deguonis: ~8mg/l
    PH: 7.2 – 7.6
    GH: > 21
    KH: 10 – 13
    NO2: 0
    NO3: 100 – 250

Prieš savaitę matavau, buvo:
    PH: 8 – 8,4
    GH: > 21
    KH: 10 – 13
    NO3: 50 – 100

Click image for larger version. 

Name:	IMG_3122.jpg 
Views:	90 
Size:	58.1 KB 
ID:	831

Rolandas
    Svečiai
    Paskirtis įvairi: maudymuisi, žvejybai.
    Maudymuisi. Karpių reiktų nepadauginti žuvinant. O jei upėtakiai pasiteisins (išsilaikys vasarą, ateinančią žiemą. Reikės tikrai rimtos aeracijos), tai ir visai karpių atsisakyti, o pereiti ant upėtakių, palijų.
    Žvejybai. Kad nebūtų didelės žalos upėtakiams, amūrams, karpiams, lynams - lydekų, šamų neleisti arba labai labai nedaug. Su karosais "kovoti" starkių pagalba, žuvint daug ir gerokai paaugintais, rudenį nugaudant - brangi įžuvinimo medžiaga (dabar reiks stebėt Gedo praktiką jo tvenkinukuose, kur ką tik įžuvino 20graminiais starkiukais. Labai lauksiu bet kokių duomenų apie juos).
    Ešerių "nepažįstu" kaip įžuvinimo medžiagos. Sako, kad paskui pradeda smulkėt ir patampa tais pačiais mažais "karosiukais" iki 10 cm. Čia kas juos turi ilgiau ar specialiai augina gal tars žodį.

GH, KG - liuks.
    pH ir NO3 akvariuminiais testais labai sunku nustatyti tikrąsias reikšmes - spalvos mažai skirias.
    Tuoj augmenija subujos - dings nitratai. Jei dar sistemingai matuosi, pagauk momentą kada tai įvyks. Galima pagal fenologinius kokius nors augmenijos požymius, pvz kas nors sužydi, pagal vandens temperatūra (nors ji dažnai svyruoja, šokinėja) arba pagal kokius nors vandens augalų pasirodymo, kokių nors subujojimo požymius.
    Labai įdomu ir tai gana patikima. ;)

Maudymuisi. Karpių reiktų nepadauginti žuvinant. O jei upėtakiai pasiteisins (išsilaikys vasarą, ateinančią žiemą. Reikės tikrai rimtos aeracijos), tai ir visai karpių atsisakyti, o pereiti ant upėtakių, palijų.
    Žvejybai. Kad nebūtų didelės žalos upėtakiams, amūrams, karpiams, lynams - lydekų, šamų neleisti arba labai labai nedaug. Su karosais "kovoti" starkių pagalba, žuvint daug ir gerokai paaugintais, rudenį nugaudant - brangi įžuvinimo medžiaga (dabar reiks stebėt Gedo praktiką jo tvenkinukuose, kur ką tik įžuvino 20graminiais starkiukais. Labai lauksiu bet kokių duomenų apie juos).
    Ešerių "nepažįstu" kaip įžuvinimo medžiagos. Sako, kad paskui pradeda smulkėt ir patampa tais pačiais mažais "karosiukais" iki 10 cm. Čia kas juos turi ilgiau ar specialiai augina gal tars žodį.
    O ką manot apie vėžius? Kol kas jų neleidau, bet galėčiau pasigaudyt ežere ar upėje. Gal jie taip pat prisidėtų prie karosų populiacijos mažinimo (per ikrų valgymą). Bet perspektyvoje, jei norėčiau sudaryti dirbtines sąlygas, kad nerštų sterkai, karpiai, turbūt vėžiai būtų papildoma rizika.

Narys
    Įstojimo data
    2011 03 25
    Vietovė
    Vilnius, Trakai
    Įrašai
    64
    Albertai, noriu paklausti: kur šį pavasarį gavai upėtakių įžuvinimui? Norėčiau ir aš pabandyti kelis įsileisti į savo tvenkinį pabandymui.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 09
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    400
    Citata Autorius AlbertasA Žiūrėti skelbimus
    O ką manot apie vėžius? Kol kas jų neleidau, bet galėčiau pasigaudyt ežere ar upėje. Gal jie taip pat prisidėtų prie karosų populiacijos mažinimo (per ikrų valgymą). Bet perspektyvoje, jei norėčiau sudaryti dirbtines sąlygas, kad nerštų sterkai, karpiai, turbūt vėžiai būtų papildoma rizika.
    Gali vežių leisti bet kiek, manau, jei prūde yra karpių ar starkių, tai tie vežiai išnyks, kaip kad atsitiko pas mane prūde. Kelis metus dar vieną kitą pagaudavau, bet kai karpiai paaugo, tai matyt juos surijo kai keitė kiautus, o daugintis nespėjo, nes jų ikrus ir suryja karpiai... Aišku, jei primestum į prūdą vamzdelių visokių, gal ir rastų kur pasislėpti tie vežiukai...

Citata Autorius Vytas Žiūrėti skelbimus
    Albertai, noriu paklausti: kur šį pavasarį gavai upėtakių įžuvinimui? Norėčiau ir aš pabandyti kelis įsileisti į savo tvenkinį pabandymui.
    Upėtakius ir eršketus įsigijau iš: Taurų žuvys

Pirkiniu patenkintas ir upėtakiai ir eršketai buvo > 20cm.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 09
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    400
    Kokių žuvų jie dar turi?

Narys
    Įstojimo data
    2011 03 25
    Vietovė
    Vilnius, Trakai
    Įrašai
    64
    Dėkui už kontaktą. Susisiekiau su pardavėju. Mano tvenkinys panašaus dydžio kaip ir paties. Upėtakius noriu įsileisti pabandymui ar išgyvens vasarą. Pardavėjo nuomone turėtų išgyventi. Būtų įdomu žinoti kaip taviškiai vasaros. Savo įžuvinimo rezultatus pranešiu, nors dar nežinau kada čia juos nusipirksiu- Tauragė gana tolokai.

Narys
    Įstojimo data
    2011 03 17
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    30
    Pas mane vėžiai veisiasi ir yra užvaldę visą kūdrą. Beje labiausiai jie bazuojasi toje pusėje, kur maudymuisi paruoštas dugnas, tai vaikščiojant dugnu nėra malonu, kai koks nusprendžia su tavo kojų pirštais pakovoti. Bet kadangi tavo tvenkinys kur kas didesnis, manau, jie įsikurs ten kur jiems paruoši vietą, ir niekas jiems nedrums ramybės. Tiesa, su vėžiais prieš karosus nepakovosi.., nebent prieš varles...
    Beje, jei ketini leisti į savo tvenkinį vėžius pagautus ežere ar upėje, siūlyčiau neprisileisti siauražnyplių, kurių dabar pilnos Lietuvos upės, bei gerai kiekvieną patikrinti, kad neparsineštum ligotų.

Citata Autorius Gedas Žiūrėti skelbimus
    Kokių žuvų jie dar turi?
    Prekiauja Upėtakiais ir Eršketais. Upėtakius pardavinėjo trijų dydžių (pagal tai ir kaina), kadangi tiksliai nebepamenu dydžių tai nerašysiu. (Geriau susisiekti su jais pačiais).

Dėkui už kontaktą. Susisiekiau su pardavėju. Mano tvenkinys panašaus dydžio kaip ir paties. Upėtakius noriu įsileisti pabandymui ar išgyvens vasarą. Pardavėjo nuomone turėtų išgyventi. Būtų įdomu žinoti kaip taviškiai vasaros. Savo įžuvinimo rezultatus pranešiu, nors dar nežinau kada čia juos nusipirksiu- Tauragė gana tolokai.
    Kai skambinausi, sakė, kad viskas bus gerai jei yra 3m gylis. Ir dar rekomendavo įžuvinti pakankamai didelius kiekius (dabar nepamenu, bet kažkur 250 – 300vnt) :). Aš būdamas atsargus, pradžiai su 29 pasibandysiu.

Jei vasaros neišgyvens būtinai informuosiu.

GH, KG - liuks.
    pH ir NO3 akvariuminiais testais labai sunku nustatyti tikrąsias reikšmes - spalvos mažai skirias.
    Tuoj augmenija subujos - dings nitratai. Jei dar sistemingai matuosi, pagauk momentą kada tai įvyks. Galima pagal fenologinius kokius nors augmenijos požymius, pvz kas nors sužydi, pagal vandens temperatūra (nors ji dažnai svyruoja, šokinėja) arba pagal kokius nors vandens augalų pasirodymo, kokių nors subujojimo požymius.
    Labai įdomu ir tai gana patikima. ;)
    Atlikau vakar matavimus:
    Temperatūra:
    dugne (3m gylyje): 9C.
    prie kranto (1m gylyje): 12C.
    Testai:
    NO3: 25-50 – pagal spalva sakyčiau ties 50.
    GH > 21
    KH: 10
    PH: 7.6-8

Normalios augmenijos ten nėra daug. Bet žali dumbliai kurių nebuvo praeitą vasarą subujojo. Net žiema kur buvo atvira eketė tie dubliai atsirado.

Vanduo šiek tiek praskaidrėjo, matyt karpiai dėl orų atvėjimo nustojo maitintis, per dvi paras puse šėryklos išėdė, kai prieš savaite po paros tuščia būdavo.

Pabandžiau pažvejoti, tai tik karosai ir šapaliukai kibo.

[ATTACH=CONFIG]832[/ATTACH

Name:	02.27.JPG 
Views:	37 
Size:	43.2 KB 
ID:	833

Name:	05.07.jpg 
Views:	36 
Size:	67.3 KB 
ID:	834
    Prisegtos miniatiūros Prisegtos miniatiūros 02.27_2.jpg  
    Paskutinį kartą taisė AlbertasA : 08-05-2011, 22:27

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 09
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    400
    Pas mane vėžiai veisiasi ir yra užvaldę visą kūdr&#261
    Mačiau ir aš tokią kūdrą, kur buvo vieni vėžiai, karosus išstūmė, nebesiveisė. Bet reikalai pasitaisė, kai karpių prileidom. Ir karpiai augo rekordišku greičiu, mito vėžiukais.Po kelių metelių išaugo gražūs karpiai ir liko tik dideli vėžiai...

Normalios augmenijos ten nėra daug. Bet žali dumbliai kurių nebuvo praeitą vasarą subujojo. Net žiema kur buvo atvira eketė tie dumbliai atsirado.
    Manau, įleistum kokį amūrą, reikalai pasitaisytų. Neliktų dumblių ir dar išliptų į krantą žolės papešti :D

Narys
    Įstojimo data
    2011 03 25
    Vietovė
    Vilnius, Trakai
    Įrašai
    64
    Albertai, kaip gyvena tavo upėtakiai?
    Aš gegužės pabaigoje tai pat parsivežiau upėtakių iš Tauragės. Jų prisitaikymas tvenkinyje liko nevisai aiškus. Praėjus dviem savaitėms radau tris negyvus. Galėjo būti kritusių ir daugiau , gal juos galėjo sulesti kirai , kurie kartais atskrenda. Na o gal krito tik tie keli. Priežastis man visai neaiški. Tomis dienomis buvo didelė kaitra, bet nemanau , kad vandens temperatūra galėjo pasiekti kritinę. Tačiau didelį mano susirūpinimą kelia kas kita. Pastebėjau, kad kažkuo serga saulažuvės. Kai kurios pastebimai lėtesnės už kitas. Jos tarsi blyškesnės , galvos patamsėjusios. Kai kurių sergančių pelekai paraudę. Vieną tokią lėtą išmečiau rankomis ant kranto. Pamačiau , kad pelekai kraujuoja.
    Kartu su upėtakiais atsivežiau ir eršketukų. Su jais atrodo viskas gerai.

Albertai, kaip gyvena tavo upėtakiai?
    A geguės pabaigoje tai pat parsiveiau upėtakių i Tauragės. Jų prisitaikymas tvenkinyje liko nevisai aikus. Praėjus dviem savaitėms radau tris negyvus. Galėjo būti kritusių ir daugiau , gal juos galėjo sulesti kirai , kurie kartais atskrenda. Na o gal krito tik tie keli. Prieastis man visai neaiki. Tomis dienomis buvo didelė kaitra, bet nemanau , kad vandens temperatūra galėjo pasiekti kritinę. Tačiau didelį mano susirūpinimą kelia kas kita. Pastebėjau, kad kakuo serga saulauvės. Kai kurios pastebimai lėtesnės u kitas. Jos tarsi blykesnės , galvos patamsėjusios. Kai kurių sergančių pelekai paraudę. Vieną tokią lėtą imečiau rankomis ant kranto. Pamačiau , kad pelekai kraujuoja.
    Kartu su upėtakiais atsiveiau ir erketukų. Su jais atrodo viskas gerai.
    Sveikas,

Upėtakiai prisitaikė gerai, sakyčiau per daug gerai. Pradėjo kibti ant mekerės jau po ~2-3sav. Situacija tokia kad paleidom ~30vnt, o vejojant karpius ir karosus kimba ir upėtakiai, nemeluojant pasakysiu kad jau ~20 kartų buvo ukibę, kas mane tikrai stebina. Teko 3vnt. nurayti, nes buvo įriję kabliuką giliai.

Pati uvis tikrai raji, kartais pasimato kaip atakuoja ką nors vandens paviriuje. vejodamas karpius ir karosus ant kukurūzų, ir kukurūzais paerdamas, pastoviai kiekvieną vejybą ukimba 3-5 upėtakiai. Dviem padariau skrodimą, tai radau 13vnt kukurūzų skrandyje viename, o kitame 3-4 gabalus virtų bulvių, kurias laikas nuo laiko supilam karpiam į ėryklą.

Gal pas tave dėl transportavimo tolimo nusilpo uvys, tvenkinys į kurį įleidau yra kaime ~50km nuo Tauragės, kur jais prekiauja. Pats pardavėjas veė didesnį kiekį pro alį, susiskambinom ir praktikai nenukentėjo dėl transportavimo.

Paleidom tuo pačiu ir 10 erketukų, tačiau po paleidimo jų neteko pamatyti.

Reziumuojant: matosi kad prisitaikė prie sąlygų gerai (įdomu kaip praeis iema). Tačiau keičiu planus, kad norėčiau įuvinti daugiau upėtakiais, nes kakaip jie per daug gerai kimba ant mekerės.

Ps.: Vakar paleidau 20vnt starkių mailiaus (~15-17cm), bus matyt kaip pritaps.

Rolandas
    Svečiai
    O ar pamažėjo kiek karosiukų?

O ar pamažėjo kiek karosiukų?
    Sunku dar atsakyti ar padarė įtaką ar ne, vienmečiai karosai jiems dar per dideli turėtų būti. O šių metinių dar neišneršė, arba ką tik išneršė. Rezultatai pasimatys ant rudens. Bet aš pesimistiškai galvoju, kad darys jie įtaką karosų populiacijai, jei taip sėkmingai maitinasi augaliniu maistu.

Daugiau vilčių dedu į starkius, tikiuosi prisitaikys.

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo žinutes
  •