Puslapis 5 iš 6 PirmasPirmas ... 3456 PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 101 iki 125 iš 134

Gija: Receptai - žuvies patiekalai

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.645
    Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus
    Prieš keletą savaičių ėmiau upėtakių derlių - Maximoj :)) Kilogramas išskrosto upėtakio kainavo 3.99. Štukos po 1,8 kg jau be žarnų. Taigi nusprendžiau išbandyti sūdytą upėtakį. Išsipjoviau filė, gausiai pasūdžiau su paprasta akmens druska, primaišiau visokių pipirų. Suvyniavau į polietileninį maišelį ir 4 dienas šaldytuve apačioj suslėgęs palaikiau. Periodiškai nupildamas išsiskyrusius skysčius. Na ir po to pusantros savaitės, kasdien po brizelį atsipjovęs mėgavausi puikiais sumuštinukais. Nuo šiol tik taip upėtakį gaminsiu.
    Matau, kad gruodžio 8-11 d. vėl Maximoj teks imti derlių, nes vėl bus pigių upėtakių.
    Ir ką, cukraus nei kiek nedėjai?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.690
    Blog Entries
    5
    Ne, nedėjau. Apie jį visai buvau pamiršęs. O ir šiaip su cukrum stengiuosi mažiau draugauti.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 07
    Vietovė
    Kauno rajonas
    Įrašai
    961
    Prieš keletą savaičių ėmiau upėtakių derlių - Maximoj :)) Kilogramas išskrosto upėtakio kainavo 3.99. Štukos po 1,8 kg jau be žarnų. Taigi nusprendžiau išbandyti sūdytą upėtakį. Išsipjoviau filė, gausiai pasūdžiau su paprasta akmens druska, primaišiau visokių pipirų. Suvyniavau į polietileninį maišelį ir 4 dienas šaldytuve apačioj suslėgęs palaikiau. Periodiškai nupildamas išsiskyrusius skysčius. Na ir po to pusantros savaitės, kasdien po brizelį atsipjovęs mėgavausi puikiais sumuštinukais. Nuo šiol tik taip upėtakį gaminsiu.
    Matau, kad gruodžio 8-11 d. vėl Maximoj teks imti derlių, nes vėl bus pigių upėtakių.
    Lauksiu akcijos ir pabandysiu.

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 07
    Vietovė
    Kauno rajonas
    Įrašai
    961
    Melagiai, Kaune, šilainiuse maxsimoje, upėtakiu nėra.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.690
    Blog Entries
    5
    Bloga tavo Maxima, aš šiandien du paršelius nusipirkau, išskrosti bendrai svėrė 3,3 kg.
    Eitvydai, ką ten su tuo cukrum reikia daryti sūdant?
    Silurus glanis ...;)

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.548
    Su cukrum reikia daryti nors 10 min prieš sūdant.
    Cukrus duoda gražią rausvą spalvą, kaip nitritinė druska mėsai pas močiutę kaime, nors tai nesveika.
    Reikia cukraus imti ne daugiau nei 1/5 nuo naudojamo druskos kiekio.

Ale gi artėja kūčios. Padarykime savo mėgstamo žuvies patiekalo foto ir teksto pranešimą.
    Ačiū

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.645
    Bloga tavo Maxima, aš šiandien du paršelius nusipirkau, išskrosti bendrai svėrė 3,3 kg.
    Eitvydai, ką ten su tuo cukrum reikia daryti sūdant?
    Rolandas jau atsakė. Tik vietoj balto cukraus gali naudot rudą. Rezultatas tas pats, o vaizdelis truputį geresnis.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.690
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius tvis Žiūrėti skelbimus
    Rolandas jau atsakė. Tik vietoj balto cukraus gali naudot rudą. Rezultatas tas pats, o vaizdelis truputį geresnis.
    Tai, kad taip ir neparašėt ką su tuo cukrum daryti, dėti iš kart į burną :), barstyti, trinti, ir ką daryti palaikius žuvį cukruje? Nuplauti jį, ar palikti. :) Bet tiesa pasakius, kadangi su cukrum stengiuosi labai nedraugauti, tai naują porciją susūdžiau vėl be cukriuko. Tegul jį kur galas tą cukrų, mano liežuvis spalvų neskiria, valgysiu ir ne tokią raudoną. Nebent jis kaip konservantas dar veikia.
    Silurus glanis ...;)

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.548
    Dėl spalvos cukrus pabarstomas ant file mėsos (ne ant odos).
    Palaukiama 10 min ir sūdoma.

Gal patartumet kaip gerai išrūkyti afrikinį šamą? Ta prasme, kiek ir kokių prieskonių naudoti, ar laikys jo kaukuolė jei pakabinsiu per akis ir t.t

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.690
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius Aurucis Žiūrėti skelbimus
    Gal patartumet kaip gerai išrūkyti afrikinį šamą? Ta prasme, kiek ir kokių prieskonių naudoti, ar laikys jo kaukuolė jei pakabinsiu per akis ir t.t
    Kaukolė nelaikys, pasimokiau su europiniu šamu. Dėl receptūros - palaikyk šamą 10proc, druskos tirpale parą laiko, po to išimk, apiplauk gleives, dėk savo mėgstamų prieskonių ir į rūkyklą. Aš taip darau.
    Silurus glanis ...;)

Supratau. O už kur tada kabinti norint išrūkyti visą 1,5kg šamą?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.690
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius Aurucis Žiūrėti skelbimus
    Supratau. O už kur tada kabinti norint išrūkyti visą 1,5kg šamą?
    Reikėtų surišti panašiai kaip kumpį/palendricą arba dėti ant grotelių.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.645
    Gal pabandyt kažką panašaus su eršketuku.

http://www.delfi.lt/1000receptu/rece....d?id=72141662

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.361
    Ačiū Tvis, kaip tik šiandien nusipirkau keletą lašišų po 3,79 eur. (skrosta). Atrodo puikiai. kitur analogiškos žuvies kainos beveik 10 Eur. Vaivorykštė po 3,99 Eur. tik neatkreipiau dėmesio ar skrosta...
    Pirmą kartą pamačiau, kad žuvį patiektų į salę polistirolo dėžėse...Įdomu per dieną kiek/keliolika tonų pardavė::)) Tai dar ir dėžių pasiprašiau pora už ačiū... Mes tokiose žuvį parsivežėm iš Norvegų užšaldytą, tai po 1,5 paros vasarą prie plius 25 C buvo dar neatšilusios..

Čia matyt akcija parduotuvės atidarymo proga Šiaurės miestelyje vietoj buvusios Norfos (Outlet parkas).

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.645
    Šiandien gavau iš bičiulio upėtakio patelę su ikrais. Išbandžiau, patiko.

https://www.youtube.com/watch?v=rs_dUhJH6rM

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.690
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius tvis Žiūrėti skelbimus
    Šiandien gavau iš bičiulio upėtakio patelę su ikrais. Išbandžiau, patiko.

https://www.youtube.com/watch?v=rs_dUhJH6rM
    Skaitant galima pagalvoti, kad čia upėtakis reproduktorius rašo - "gavau patelę, su ikrais, išbandžiau, patiko". 😊😁😁 Paspaudžiau ant linko, maniau neršta pamatysiu, ir še tau, kad nori, kulinarija kažkokia.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 08 23
    Vietovė
    klaipeda
    Įrašai
    60
    Sveiki, norėjau paklaust ar yra koks būdas iškepti karpį , kad nebūtų toks riebus.Pas mane tokie riebus ,kad jau nebeįmanoma.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.690
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius makumbinis Žiūrėti skelbimus
    Sveiki, norėjau paklaust ar yra koks būdas iškepti karpį , kad nebūtų toks riebus.Pas mane tokie riebus ,kad jau nebeįmanoma.
    Prisipažinsiu, mane tokie klausimai sunervina. Skamba panašiai, kaip - kaip pagaminti medų, kad jis nebūtų saldus? Nu kas per išpindėjimas, karpis jau ruošiasi žiemai, kaupia atsargas iš kurių jis gyvens artimiausius pusę metų. Tuose riebaluose yra gausybė žmogui reikalingų ir nepamainomų riebiųjų nesočiųjų rūgščių. Jau geriau valgyti tokį karpį nei norvegišką lašišą iš narvo. Todėl reikia džiaugtis tuo, kad karpis labai riebus, tai reiškia, kad žuvis sveika ir naudinga žmogui. Jei nepatinka riebios žuvies skonis, reiškia karpiai yra ne jums, auginkit kuojas, aukšles ir šapalus.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 07
    Vietovė
    Kauno rajonas
    Įrašai
    961
    Citata Autorius makumbinis Žiūrėti skelbimus
    Paprasčiausia kepk ant groteliu ir dalis riebalu nuvarvą, o jei kepi ant keptuvės, nepilk aliejaus o riebalus susikaupusius nuo karpio vis nupilinėk.

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.645
    Prisipažinsiu, mane tokie klausimai sunervina. Skamba panašiai, kaip - kaip pagaminti medų, kad jis nebūtų saldus? Nu kas per išpindėjimas, karpis jau ruošiasi žiemai, kaupia atsargas iš kurių jis gyvens artimiausius pusę metų. Tuose riebaluose yra gausybė žmogui reikalingų ir nepamainomų riebiųjų nesočiųjų rūgščių. Jau geriau valgyti tokį karpį nei norvegišką lašišą iš narvo. Todėl reikia džiaugtis tuo, kad karpis labai riebus, tai reiškia, kad žuvis sveika ir naudinga žmogui. Jei nepatinka riebios žuvies skonis, reiškia karpiai yra ne jums, auginkit kuojas, aukšles ir šapalus.
    Iė ties, galima duonos daugiau atsikąst.

Narys
    Įstojimo data
    2013 08 23
    Vietovė
    klaipeda
    Įrašai
    60
    Na paprasčiausiai kavinėse teke užsisakinėti ir ne syki jie tikrai nėra tokie riebus.Aš suprašiau , kad man vienam butu ,bet dabar kas paragauja .

Narys
    Įstojimo data
    2013 05 01
    Vietovė
    Telšiai
    Įrašai
    88
    Tai ir pas mane karpiai daug riebesni nei nupirkti parduotuveėje. Paprščiausiai per geria ir per daug maitini.

Narys
    Įstojimo data
    2014 12 13
    Vietovė
    KARTOKLIŲ KM.
    Įrašai
    96
    Kaukolė nelaikys, pasimokiau su europiniu šamu. Dėl receptūros - palaikyk šamą 10proc, druskos tirpale parą laiko, po to išimk, apiplauk gleives, dėk savo mėgstamų prieskonių ir į rūkyklą. Aš taip darau.
    Aš atvirkščiai prieskonius nuplaunu su druska, prieš rūkant, vykstant osmosės principui, kai vandens molekulę keičia druskos dalis prieskonių kartu pasisavinama į žuvį. Ir būtinai nudžiovint prieš rūkymą visą skystį, žuvis turi būti sausa, nes drėgmė neleidžia dūmo į žuvį. Pabandykit nesigailėsit.

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.645
    Viskas labai paprasta. Tik druska.

https://www.youtube.com/watch?v=4_CR-cedAZs

Panašios gijos

1. Kiek yra "pasiauginti žuvies sau"?
    Nuo Rolandas forume Kita