Puslapis 1 iš 5 123 ... PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 1 iki 25 iš 124

Gija: Receptai - žuvies patiekalai

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.677
    Blog Entries
    5

Receptai - žuvies patiekalai

Kadangi vis dažniau kitose temose paliečiamos žuvų gastronominės savybės, skonio ir maistingumo ypatumai, tai gal ir neprošal retkarčiais mums pasidalinti savo "kulinariniais laimėjimais" gaminant žuvį. Kaip kepate, rūkinate, verdate, marinuojate, konservuojate...

Mano ganėtinai primityvus lydekos paruošimo būdas: išpjaustau lydekos file, pagardinu prieskoniais (mėgstu kuo natūralesnius be sintetinių stipriklių). Suplaku kelis kiaušinius, praskiedžiu truputėliu vandens, įdedu šiek tiek prieskonių. Tada juostelėmis supjaustytus lydekos file gabaliukus pavilgau išplaktoje masėje ir pavolioju į džiuvėsėlius (kaip gaminant karbonadus), po to kartoju tą patį antru sluoksiu, vėl pavilgau ir pavolioju, dedu į karštą keptuvę. Lydekos juostelės apkepa su gražia plutele, kol karšta galima apibarstyti tarkuotu sūriu, skanu valgyti tiek šiltą tiek šaltą, garnyrai pagal fantaziją.

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    494
    Prieskonius aš irgi naudoju kuo natūralesnius, dažniausiai Santa Maria, prieskoninių žolelių mišinys žuviai ;)
    Lydeką aš visgi labiausia megstu paprastai, ūkiškai. Supjaustau gabaliukais, jei labai stambi, išimu stuburą, suprieskoniuoju apvolioju miltuose ir kepu. Su virtom bulvytem mmmm...

Kai būna kokia tai proga, ar šiaip pasiseka sužvejoti rimtesnį laimikį, darau taip:
    Nuskustą, išvalytą lydeką padruskinam ir suprieskoniuojam. Abu lydekos šonus supjaustom įstrižais pjūviais. Pjūviai kas 2-4cm, gan gilūs, beveik iki stuburo. Į pjūvius sukaišom plonai supjaustytos šoninės ar lašinukų gabaliukus. Lydekos pilvą prikemšam įdaro. Įdaras: varškė (geriau biri), isspaudziam cesnako, iberiam druskos, dedam majonezo ir grietinės, įbarstom petražolių. Visa tai dedu pagal skonį.
    Taigi, pilvas pilnas, užsiūnam arba kitaip užtaisom, kad neišbėgtų. Tuomet į skardą itiesiam foliją, ant jos išdėliojam svogūnus, pjaustytus griežinėliais. Ant jų guldom lydeką. Ant viršutinio lydekos šono irgi išdėliojam svogūnų griežinėlius, foliją užvyniojam ir į orkaitę :)
    Tiesa garnyrui paprastai kepu folijoje pjaustytas bulves, ant jų užverčiu įdaro likučius.

Visa tai galima kepti lauže, turėtų būti dar skaniau, bet man pabandyti adr neteko...
    Į orkaitę vos ne vos buvau sukamšęs 3kg lydeką, bet jau per didelė. Optimaliausia 1,5-2kg.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.677
    Blog Entries
    5

Ragaujam plačiakaktį :)

Na šįkart jokių kulinarinių gudrybių nepateiksiu, tiesiog pirmąkart nusprendžiau paragauti plačiakakčio ir pasidalinti įspūdžiais.
    Žuvų kioskelyje Antakalny nusipirkau 3kg plačiakaktį, mažesnių nebuvo. Taigi žuvelė visai solidi. Iš išvaizdos sprendžiu, kad čia margojo ir baltojo plačiakakčio hibridas. Kilogramo kaina 9,9 Lt. Ilgokai svarsčiau ką pirkti. Labai viliojo vėgėlė, taip pat apie 3 kg, jos net kaina truputį mažesnė. Bet mintyse pasvarsčiau, kad vėgėlės savo tvenkiny auginti negalėsiu, tai verčiau paragausiu plačiakakčio, kaip potencialaus kandidato į tolimesnius įžuvinimus.
    Click image for larger version. 

Name:	IMGP4235a.jpg 
Views:	30 
Size:	75.1 KB 
ID:	728
    Kadangi skubėjau paragauti, tai daug terliotis gaminant tingėjau, greitai išpjaustau file, - na kaip gavosi taip gavosi, turbūt į žuvies skyrių maximoj manęs dirbti nepriimtų :)). Galvą ir kaulus atskiriu, išimu žiaunas, ir palieku "komplektą" žuvienei.

Name:	IMGP4242a.jpg 
Views:	26 
Size:	74.6 KB 
ID:	727
    Filę supjaustau, dedu druską, pipirus ir mano mėgstamus Avokado firmos žuvies prieskonius (šiek tiek). Na ir kaip įprasta greitai ruošiant žuvį, pavoliuju į miltus ir kepu.

Name:	IMGP4246a.jpg 
Views:	23 
Size:	75.3 KB 
ID:	729
    Rezultatas va toks. Skonis buvo tikrai geras, gal net per kukliai čia išsireiškiau. Iš tiesų, žuvis gan riebi, storos ir riebios papilvės, kurios man pačios skaniausios. Kaulų nėra daug, tai didelis pliusas. Mėsa balkšva, labai minkšta ir maloniai puri, kaip sakiau, su riebaliuku. Taigi, dedu didelį pliusą plačiakakčiui, galiu drąsiai rekomenduoti kitiems.

Linksmoji istorijos dalis:
    Belaukdamas eilėjė prie žuvies, kartu dar su būreliu pensininkų, turėjau galimybės įsitikinti, kad lietuviai dar nepažįsta plačiakakčio kaip žuvies. Žmonės pirko strimėles, plekšnes, nors tos žuvys dar gal ir brangesnės. Pardavėja dar pasiteiravo vienos moters, ar ši perka žuvį (strimėles) sau, ar kačiukui? Ši aišku nelabai liko patenkinta tokiu klausimu. Toliau atėjo mano eilė, paprašiau, kad man pasvertų vieną plačiakaktį. Tuo momentu pajutau, kaip už manęs visa eilutė nuščiuvo ir sužiuro į ta mano keistą didelę žuvį. Pasigirsta vienas tylus balsas už nugaros kažkur eilutės vidury: Kaaass čiaaa (per)... Tada išgirstu viena moteris tyliai sako - "aš tokią anądien pirkau", tada jai kita moteris tyliai atsako: "neee, čia juk ne karosas, tu gi tada karosą pirkai...". :)) Buvo smagu, pakėlė nuotaiką man ta senjorų eilutė..:)
    Paskutinį kartą taisė Nilas : 12-04-2011, 20:08

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.548
    Plačiakaktis labai geras sūdytas. ;)
    Išdarinėju žuvį, išimu stuburą, nusausinu. Imu cukraus, druskos 1:5, dedu stambiai maltų pipirų (nedaug, kelis), vieną-du gvazdikėlius ir vieną lauro lapą. Viską sutrinu, padarau savo prieskonių mišinį.
    Gerai, gausiai pabarstau, ištrinu žuvį, dedu į didesnį polietileninį maišelį, gerai susuku - suslegiu ir į šaldytuvo apačią 3 - 5 dienoms.
    Išėmęs gerai nuplaunu, jei per daug numirko, nusausinu ir truputuką druskos, jei reikia. Šaltai, sausai vėl suslėgtas maišelyje ar dubenyje glotniai pridengtas plėvele gali stovėt pora savaičių. Galima pora griežinėlių citrinos išspaust ant, bet ne per daug, nes pradės marinuotis (jei greit viską suvalgysit) arba kiekvieną kart atskirai ant sumuštinuko.
    Labai aštriu filetiniu peiliu įstrižai (stačiai smulkiems kauliukams - nesijaus kas jautrūs tam), labai plonai supjaustom sūdytą, švelniai rausvą (cukrus išsaugo raudonumą) nugarytę.
    Sumuštinukai su batonu ar balta duona, sviestuku, plonai pusė griežinėlio citrinos ir kad būtų šalta - apsirijimas, uumhmu
    Skanaus

P.S. man plačiakakčio mėsos konsistencija ir švelnumas labai panašus į upėtakio.
    Labai geras ir rūkytas, ypač stambesnis šalto rūkymo, bet tai jau kitas receptas, kitam kartui.

P.P.S. nors ne žvejų forumas, bet nesusilaikysiu neparodęs kaip žvejojami plačiakakčiai :)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.677
    Blog Entries
    5
    mmm.. net skrandis sugurgė beskaitant. Sekantį kartą šitą išbandysiu. ;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.677
    Blog Entries
    5
    Vakar į mano virtuvę atkeliavo starkis. Pirkau žuvies parduotuvėj, svėrė 2,8 kg. Kadangi nebuvau jo ragavęs nusprendžiau vardan eksperimento pagaminti paprasčiausiu būdu, taip kaip ir plačiakaktį, kad galėčiau palyginti. Mano nuostabai, žuvies skonis pranoko lūkesčius. Kaulėtumas ganėtinai mažas, ko pradžioje nesitikėjau. Skonis šiek tiek panašus į ešerio, bet mano manymu net geresnis. Mėsa nėra riebi, bet ir ne sausa, tačiau matosi, kad baltyminga. Persivalgiau žiauriai ir tikrai buvo verta sumokėti truputį brangiau už tą žuvį. Pradeda man šita žuvis patikti, pirksiu dažniau :)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.677
    Blog Entries
    5

Karto rūkymo karpiai

Karšto rūkymo karpiai 3.pdf
    Kaip Rolandas ir prašė, prisegu rūkytų karpių receptūrą. Nežinau ar pavyko gerai prisegt.
    Atrodo labai skaniai, ypač kai dar pietų šiandien nevalęs...

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.548
    Dėkui, Nilai, (mano acrobatreader'is kvailioja, negaliu matyt, įkelt pdf bylų).
    Ačiū žurnalui "Rasos" už leidimą viešint.

Rūkykit karpius į sveikatą :)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.677
    Blog Entries
    5
    Ant grotelių keptas karpis su lašinukais:
    TV laida

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.548
    Turtinga čekų virtuvė. Patiekalai iš karpių (žiūrėti ir šalia esančius video).
    Reiks kada išbandyti.

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 16
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    573
    Pasidalinkit, kur perkat šviežią žuvį?
    Negaliu prisiverst pirkt gyvą žuvį prekybos tinkluose (maxima, iki, rimi), apdaužyta, išsękusi, tikrai jau ne pirmą savaitę po sugavimo, praktiškai ant gaišimo ribos...
    Nekykla ranka :(

O gal parduodate iš savo tvenkinių?

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.548
    praktiškai ant gaišimo ribos...
    Atleisk, nors ciniškas juokelis, bet tiesa.
    Akvariume šviežesnė nei šaldyta, glazūruota ledu. Pabuvus nešerta akvariume - apsivalius nuo dumblo kvapo.
    Aišku, apdaužytos, dūstančios - negarbė nei auginančiai, atvežusiai įmonei, nei prekybos centrui.

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 04
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    101
    Sartoriau, po pusmečio, tikiuosi, afrikinius šamus, galėsi pirkti pas mane :)

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 04
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    101
    O gal kas žinot rezeptus šamams?

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.631
    Tai ką rūkytas neskanus?

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 04
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    101
    Skanus, bet tik tokį ir esu valgęs, bet manau kad galima ir kitaip skaniai paruošt.

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.631
    Ir ką,blogai? O kaip su unguriu,nedaug receptų?Tik rūkytas skanus.Nors yra dar man skanus iš ungurio paruoštas valgis.Reikia truputį apkept ir troškint grietinėlėj.Liuks kaip skanu.

Narys
    Įstojimo data
    2011 05 19
    Vietovė
    Sostinė
    Įrašai
    180
    Ungurius kadais rūkydavom, kepdavom (petelnėj), žuvienėn dėdavom, ant žarijų kaip "šašlyką" ir galiausiai dar ir į lynus keisdavom... :)

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    O man skaniausia mano kepta žuvis ;D. Kepu paprastai, tiesiog imu supjaustytus gabaliukus, apvolioju miltuose ir kepu. Tada į lėkštę ir kol karšta žuvytė - gausiai apibarstau žuvies prieskoniais su druska. Baigus kept visą žuvį dar "pasmožiju" gerą petelnę svogūnų (minkšti ir apkepę). Ir tą karštą aliejų su svogūnais užpilu ant keptos žuvies. Visą turinį pridengiu ir trumpam palieku, kad žuvis prisigertų skonio ir kvapų ;).
    Prie keptos žuvies man visuomet reikia kepto svogūno, be jo kažkaip jau nebe taip skanu ;).

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.631
    Na jau ne.Yra žuvų,kurios keptos nevalgomos.Nebent po kepimo marinuot.Tai būtų ungurys,palija, peledė,strimėlė.

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 16
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    573
    Citata Autorius Rolandas Žiūrėti skelbimus
    Akvariume šviežesnė nei šaldyta, glazūruota ledu.
    Ner kalbos, šaldyta lieka šaldyta. Kalba juk apie šviežią :)
    Būtų įdomu paragauti ir palyginti tos pačios žuvies, tik ką sugautos ir pora savaičių marintos.
    Tikiu, kad skirtumas būtų juntamas.

OT: Jei prieš dvidešimt metų kam pasakytum, kad nevalia auginti vištų ankštuose narvuose, visi linksmai pasijuoktų, o šiandien tą reglamentuoja įstatymas. Manau, kad tai laiko klausimas ir tikrai ateis diena, kai perkrauti akvariumai prekybcentriuose bus uždrausti.

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.548
    Neprikarksėk. :) Buvo jau per cm kai vos neuždraudė gyvų žuvų pardavimo uolieji lietuvaičiai. :)
    Bet buvo pasiremta tradicija ir kuriam laikui atidėjo. Tikrai nesinorėtų, kad neliktų žuvų akvariumų. Nes ant ledo, patys žinot, kokia žuvis.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Citata Autorius tvis Žiūrėti skelbimus
    Na jau ne.Yra žuvų,kurios keptos nevalgomos.Nebent po kepimo marinuot.Tai būtų ungurys,palija, peledė,strimėlė.
    Kokios keptos nevalgomos? Ir ką reiškia tas tavo "Na jau ne."?

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.631
    "Na jau ne" reiškia pastovėk prie keptuvės tas žuvis kepant ir viską suprasi.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Dabar supratau... Pats strimėlių nekepiau, bet teko matyt kepančius ir ją valgyt. Žuvis, kaip žuvis.

Panašios gijos

1. Kiek yra "pasiauginti žuvies sau"?
    Nuo Rolandas forume Kita
    ats.: 14
    Paskutinis: 23-12-2013, 09:57
  2. Žuvies auginimas uždaroje erdvėje su pratekančiu vandeniu
    Nuo reidas forume Akvakultūra, žuvininkystė
    ats.: 25
    Paskutinis: 29-04-2013, 17:22

Šios gijos žymos

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas