Puslapis 1 iš 3 123 PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 1 iki 25 iš 58

Gija: Auksinis karosas Carassius carassius

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 09
    Vietovė
    Garliava, Kauno r.
    Įrašai
    103

Auksinis karosas Carassius carassius

Šiaip auksinių karosų labai daug kur dar galima pagauti. Žinau viena tvenkinuką, kur jie išvis įdomūs. Dar tokių niekur kitur netekę pagauti. Auksinukai, bet plokšti, kaip kokie ežeriniai karosai. Kai pamačiau nuotraukas, atsiminiau, kad ir aš vaikystėje tokių pagaudavau vienam tvenkiny, kur augo karpiai su karosais sidabriniais. Tačiau laikui bėgant, didesnių su tokiais požymiais nepakliūdavo.

Rolandas
    Svečiai
    Turių prašymą/pasiūlymą: jei galite pagauti auksinių karosų jau tinkamų veisimo darbams, praneškite.
    Vienas žuvivaisos subjektas norėtų paveisti auksinius karosus, ieško veisimo medžiagos.
    Įdomu būtų pamatyto foto (ne iš interneto), o pačių pagautų, auginamų žuvų.
    P.S. kontaktus per a.ž.

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    501
    Pas mane baseiniuke tokie ir gyvena. :) Tik didesnių kaip 10 cm neturiu. Ateis galų gale pavasaris. Sugausiu, nufotkinsiu.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 09
    Vietovė
    Garliava, Kauno r.
    Įrašai
    103
    Aš ir atšilus orams galėsiu nufotkinti, jei išsiruošiu į jų žūklę

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Kokia nuostabi tema. ;) Kai turėsiu laiko, sukursiu "Tinklaraštį" grynai apie KAROSUS.
    O štai mano augintinis (2010m.)

Click image for larger version. 

Name:	DSCI2017.jpg 
Views:	59 
Size:	81.8 KB 
ID:	654

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Žinau aš tų vietų... Vienur jau beveik išnykęs, kitur su meškere nepagausi, nebent į bučių įlystų, bet tik vasarą, kai pradeda aktyviai plaukiot...

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 09
    Vietovė
    Garliava, Kauno r.
    Įrašai
    103
    Kokių ir aš tik eksperimentų nepridaręs su karosais. :D Pamenu dar vaikystėj grįžom pas draugą prisigaudę ir kažkaip pagailo katinams atiduoti. Na tai ką sumetėm visus į šulynį su ta mintimi jog dar ir auginti galėsim. :D O kad tai vienintelis jo geriamo vandens šaltinis, tai nepagalvojom. Ir kas keista, jog jie ir plaukiojo, kol nepapuolė tėvukui vienas į kibirą. Tai po to su ašaromis dvi dienas turėjo dvi dienas su ragaže jas gaudyti. :)
    Užpernai buvau kažką panašaus į URS pasidaręs, į vienos tonos bačką įsileidęs kelis šimtus. Auginau, apačioje prasukęs kraną truputį, o ant viršaus uždėjęs bačkutę su skyle. Tai kas pora dienų prisemdavau ją vandens. Ir liuks visai buvo. Tik vėliau peršėrus, pradėjo smirdėti vanduo. O egzotikai yra pas kaimyną kažkur 5 ant 6 m kūdra, tačiau šlaitais stačiais. Tai ten įsileidęs 6 motininius karosus ir jie vis prineršia. Tai labai įdomu būna gražią dieną juos maitinti batonu, kai jie visi būna apšviesti saulutės, nes vanduo skaidrus. Bet įdomiausia, kai primėtau batono, tada prasideda didžioji medžioklė. :) Kadangi karosiukai praradę budrumą, mato tik batoną. Tuom pasinaudoja varlės, bando juos gaudyti ir būna kad pagauna. Labai įdomiai sukyla dusios. Vaikosi juos ratais, kol kokį silpnesnį, mažiau budrų sučiumpa. Sakiau reiks nufilmuoti šiemet jei laiko atrasiu, nes vaizdelis tikrai vertas dokumentinio klipuko. :) Tiesa, kas dvi vasaras išdžiūna ta kūdra, tai tenką mailių susemt ir į laisvę. O reproduktorius į baseiną. Pagal viską, šiemet vėl turi išdžiūti. Tai dabar leist planuoju KOI, lynus ir veisti.

Narys
    Įstojimo data
    2011 04 17
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    68
    Jei tikrai reikia, atšilus orams galiu pagaudyt pas save prude. Tačiau 200-300 g. egzempliorius labai retai pasitaiko, pagrinde iki 50g. neužaugos. Kadaise buvau pagaves puskilio. Savo akim mačiau gal kilograminį neršiantį, tačiau jo sugauti iki šiol nepavyko.
    Idomiausia tai, kad prieš 8-9 metus ileidau 33 vnt. auksinius ir apie 100 vnt. sidabrinių. Per 5 metus auksiniai visiškai nukonkuravo sidarbrinius ir sidabriniai išnyko/išsigaudė. Matyt auksiniai geriau jaučiasi šaltame, durpingame vandens telkinyje į kurį rudenį prikrenta daugybe lapų, o žiemą prakirtus eketę jaučiasi stiprus dujų (pūvančių lapų) kvapas.
    Šiemet ižuvinau 100-200 g. lydekačių, kad išnaukintų auksinių karosiukų smulkmę ir kitų auksinių karosų augimą paskatinti.

Taip pat pastebėjau įdomų auksinių karosų elgesį, kai į kūdrą įžuvindavau kitų karpinių žuvų- jie labai stipriai išneršdavo. Kūdroje debesys mailiaus būdavo. O tomis vasaromis, kai kūdroje jie vieni karaliaudavo, tai mailiaus visiškai nesimatydavo. Vienais metais, taip buvau juos prisijaukinęs, kad mažieji auksinukai iš rankų duoną gnaibydavo. Priplaukdavo pasmaulsausti ir delno dydžio, tačiau jie nedrįsdavo pabandyti. Maniškiai analogiški kaip Pikulio nuotraukoje, gal kiek rudesni ir pelekai rausvesni.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Na aš ir įsitikinau, kad auksiniai atsparesni už sidabrinius kai susidaro anaerobinės sąlygos. Bėt auga lėčiau, beveik neminta augalais...

Narys
    Įstojimo data
    2011 04 24
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    42
    Sveiki visi karosų gerbėjai, ypač auksinių. Išsikasiau prūdelį ir noriu užveisti auksinių karosų, bet deja retokai jų dabar pasitaiko. Gal MariusS galėtų nupasakoti, kur jų gauti? Sidabriniai nedomina, noriu tų tikrųjų lietuviškų auksinių, nes sidabriniai atėjūnai jau beveik baigia lietuviškuosius išstumti.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    noriu užveisti auksinių karosų
    Gerai pagalvok prieš šį žingsnį. Daug prasmingiau, mano manymu būtų įsileisti porelę lynų.

Narys
    Įstojimo data
    2011 04 24
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    42
    vistiek noriu, noriu palaikyt šia lietuvišką žuvytę su geltonais žvynais ir rausvais pelekais, nes sidabriniai tuoj juos išstums

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Suprantu. Entuziazmas ir ketinimai sveikintini. Tik bijau, kad sidabriniai vienaip ar kitaip vistiek savaime įsimaišys į tavo prūdą ir primaišys savo genų. Jei pridauginęs auksinukų tinkamai pamaitinsi, tai gal ir gražūs karosiukai užaugs. Bandyk. Iš tiesų, reikia ir šią žuvį išsaugoti.

Narys
    Įstojimo data
    2011 04 24
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    42
    Jei užsiveis sidabriniai, tai teks su meškeryte mažinti jų kiekį, taip saugant geltonšonius nuo maišymosi. Man didelis noras yra išlaikyti šią žuvį nuo išnykimo.Tai visų prašau, kas gyvena aplink Kauną ir gali padėti auksinių karosiukų gauti, parašyti.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Šaunuolis, kad nori auginti auksinius (pats tokios galimybės neturiu, kad veist). Kokio dydžio tavo prūdelis? Siūlau iš kelių vietų karosų užsiveisti ;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 04 24
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    42
    Prūdelis 4,5 a ir 3 gylio. Bandysiu gauti iš kelių prūdelių, kad genai pasimaišytų. Vėliau dar kasiu viena negilų, kad šaltis atliktų karosiukų naturalią atranką.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Vėliau dar kasiu viena negilų, kad šaltis atliktų karosiukų naturalią atranką.
    ??? Hm, nelabai supratau ką norėjai pasakyti ir koks čia sumanymas?

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Tai prūdas gali būt ir kokio metro gylio, karosai įsiknisa į gruntą ir išgyvena, na aišku reikia dalies dumblo, augalų... Pastebėjimas, kad jei nori didesnių karosų, tai kask didesnio ploto, bet mažesnio gylio prūdą, gilūs būna šaltesni, mažesne mitybinė bazė. Natūralią atranką gerai atlieka lydekos, kurios tiesiog būtinos telkinyje, tik tada karosai bus žvalūs ir apvalaini. Be lydekos bus pailgi...

Narys
    Įstojimo data
    2011 04 24
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    42
    Na joks čia sumanymas. Paprasčiausiai negili bala leis išvengti kitų žuvų papuolimo ir karosiukų išnaikinimo. O Pikulio tai prašyčiau prigaudyti geltonšonių, jei jis gali ir turi noro ;)

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Žinau vieną balą, bet tas dalykas, kad jie ten nekimba... Užmesčiau bučą, bet ši žuvis dar mažai juda... Šiaip man nesunku, tik reikia sutart kas ir kaip ;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 04 24
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    42
    Jei prigaudytum kokį bent 30 vnt. auksinukų, bučiau priverstas trenktis iki Panevėžio, nes niekas iš arčiau nepasiūlo. Pasidaryčiau sau savaitgalio išvyką :) . Jei dar vanduo per šaltas, tai galiu palaukti, man neskubus reikalas.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Nebandžiau - nežinau... O į bučą gali ilysti tiek vienas, tiek ir visas šimtas, tiesa dydis gali būt nuo kelių cm. iki plaštakinio. Manau, kad oras dar kiek vėsokas... Na, kai pabandysiu užsimest, tada pranešiu. Man ir jų pasigauti nėra taip jau arti ir to nepropoguoju, na nebent kokiam "žyvcui" prisireikia, o durniausia buna, kada prilenda koks tuzinas piršto dydžio, o didesnio nei vieno, tai ir tenka iškratyt bučą ir vėl statyt, taip ir tenka lakstyt pirmyn, atgal.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Pikuli, ką dedi į bučių, kad juos privilioti? Ir kiek laiko laikai užmetęs?

Narys
    Įstojimo data
    2011 04 24
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    42
    nelaikyk tai didelės pareigos, aš prisitaikysiu prie tavo salygų, ir dydis man nesvarbus, man svarbiausia, kad eitu identfikuoti, kad tai būtent aukinis karosiukas. PS o laiko aš turiu

Rolandas
    Svečiai
    Aš ir tuo pačiu "užsisakau" auksinių.
    Tikriau vienam ž.ū. reikia veisimui (būtų gerai suspėti iki gegužės pabaigos). Duosiu kontaktus per a.ž. Galėsi į ką nors keistis. ;)
    Į bučių lynams, karosams gerai tinka padeginta duona, gerai padeginti kaulai.

Šios gijos žymos

Rašymo leidimai

• JÅ«s negalite raÅ¡yti naujas gijas
  • JÅ«s negalite raÅ¡yti atsakymus
  • JÅ«s negalite prisegti failų priedus
  • JÅ«s negalite keisti savo žinutes
  •