Rezultatai 1 iki 8 iš 8

Gija: Ligula, liguliozė. Ligos sukėlėjas, plitimas, profilaktika

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 09
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    400

Ligula, liguliozė. Ligos sukėlėjas, plitimas, profilaktika

Sveiki, esu pagavęs karšiukų, kuoju, šapalu su išpūstais pilvais. Juose aplink žarnas apsiviję baltos, plačios, ilgos kirmėlės. Vienose būna kirmelių, kitose nebūna, nors jos iš to paties telkinio. Bėda ta, kad tokių žuvų įsileidau į savo prūdus. Gal kas susidurė su jomis, ar jos gali paplisti visame prūde ir ar gali apsikrėsti kitos žuvys?
    Jei išplistų, kaip nuo jų apsiginti? Nematęs tokių plėšrūnuose, gal plėšrios žuvys jas išnaikintų?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 09
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    400
    Jų yra Eriškiuose Panevėžio rajone... Kai kuriuose karjeruose aplink Panevėžį... Ar kas ką žino apie šiuos padarus? Girdėjau seni žmones šneka, kad jas atneša paukščiai, bet kaip yra iš tikrųjų, nežinau...

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.558
    Labai abejoju ar tai askaridės. Nepamenu apie žuvų askarides, bet jau daug ko nepamenu askaridės vystymosi ciklas. Gal ligulos?
    Pažiūrėk čia ar panašu kiek? Gal reik keist temos pavadinimą?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 09
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    400
    Jo kažkas panašaus, ar reikia jų bijoti? Turbūt ligulos...

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.558
    Šiaip žmogui nepavojingos, bet vaizdelis... nevalgysi žuvies vien jau dėl vaizdo. :)
    Kaip jau matei, dauginimosi schemoje yra tarpiniai šeimininkai - paukščiai. Va jų tai nereik, kad būtų apie tvenkinį (ypač žuvilesių), kai augini žuvį. Kaip ir moliuskų. Anie kitų ligų tarpiniai šeimininkai.
    O apspangusią, apimtą ligulų žuvį reiktų sugaut, sunaikint, kad paukščiams nepakliūtų. Bet jei tam rajone liga paplitus, iš kitur gali atnešti. Geriau, kad jie bijotų skristi į tavo tvenkinį ir neužneš. Iš paukščių jokios naudos žuvivaisai, žuvininkystei.
    O žuvinant nereiktų bet ko gaudyt ir suverst ;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Jo, šitų parazitų labai gausu Ėriškų, tiksliau Stepanionių tvenkiny. Praktiškai kas antra kuoja išsipūtusiu pilvu, o viduj šitas brudas. Bet valgyt galima, tik svarbu kiti valgantys nematytų darinėjimo proceso :DDD
    Aplinkiniuose karjeruose ligulų aptikęs neesu. Gedai, kuriuose karjeruose radai?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 09
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    400
    Prieš Bernatonius, kur smėlį kasa, kur susisiekia su Sandžila. Ten ne tik karšiukai, kuojos, bet ir šapaliukai pasigauna su tomis kirmėlėmis. Man tai keista, kaip beveik kas antra žuvis kirmėlėta, gal ten dugne tos kirmėlės dauginasi, nors esu vieną kuoją ištrėškęs, tai buvo visai mažyčių tų kirmėlyčių. Gal jos ir žuvyse išsirita, išlenda ir įsimeta į kitas žuvis, kurios nuo dugno maitinasi? Bet kažin ar gali apsikrėsti karpiai, gal jų skrandžio rugštys suvirškina... Nes pas plėšrias žuvis tokių parazitų nesimato...

Narys
    Įstojimo data
    2011 01 08
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    501
    Ššš... ir Sanžilėj tada atsiras :/
    Tam karjere esu žvejojęs prieš pora metų, sugavau keletą karšiukų, kuojų, bet nebuvo kirmėlių. Niuliūdinai čia mane.
    Aš manau kad čia kalti pilkieji garniai, kurių ten mačiau ne kartą, bei kiti vandens paukščiai.

Panašios gijos

1. Tvenkinio uvų ligos
    Nuo nerka forume Tvenkininė žuvininkystė
    ats.: 11
    Paskutinis: 04-05-2018, 06:39
  2. Žuvų ir vėžių ligos, parazitai
    Nuo zizitopas forume Kita
    ats.: 51
    Paskutinis: 09-04-2018, 14:28
  3. Bakterinės ir parazitinės uvų ligos
    Nuo Virgism forume Žinynai, enciklopedijos, nuorodos
    ats.: 0