Puslapis 2 iš 5 PirmasPirmas 1234 ... PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 26 iki 50 iš 119

Gija: Aeratoriai. Kokių būna? Kaip, kada naudoti?

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Daruli, jokių skylučių nedarau. Jei jungsi orapūtę 60w ir išvesi vieną šlangą ne plonesnę kaip 20mm- rišk svorį maždaug tokį, kiek sveria pusė raudonos plytos. Mesk į 1,5-2m gylį. Insrukcijoj turėtų būt parašyta. Svoris iki šlango galo pririštas kokių 15-20cm ilgio virvute ar viela, kad negulėtų ant dugno, nes man yra kartą nutikęs toks šposas-orapūtė ėmė pūst vis silpniau ir silpniau, pamaniau pagedo. Šlangą numaunu- pučia. Paėjau ledu kiek galėjau, už šlango trukt- nesitraukia, stipriau- išlupau. Pasirodo dėl to, kad svoris buvo pririštas prie pat šlango-oras išplovė dumblą ir įgilino svorį kartu su šlango galu gal pusmetrį į dumblą.
    Pabandyk- nepatiks- galėsi improvizuot.
    Ir dar- jau kitą dieną be peikenos prie eketės neik.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.375
    Nu blin...
    Taip sunkiai įsigijau iš Studento apvalų guminį difuzorių ::) ir pasirodo, jo žiemai geriau nedėti???
    Na pas mane prūdo ilgis apie 200 m.... gal vis dėl to pabandyti jį uždėti, nes gal labiau prisotins didesnį plotą deguonimi...
    Sutinku, kad šlanga be difuzoriaus iki kokių 20 arų, tai gal net geriau....., bet jai pas mane toks ilgis ir plotas apie 40 arų...
    Rolandas siūlė daryti su dviem difuzoriais, bet jau vieną taip sunkiai įsigijau, o net viena firma taip ir nesugebėjo atsivežti pardavimui nuo spalio mėn.......
    Ir galvojų, kad gyliau kaip 2 m. neleisiu..
    Prisipažinsiu, kad niekada neturėjau dar praktikos su orapūtėm, tai bus pirmas sezonas..
    Bet noriu išbandyti ir pasižiūrėti ar mano tvenkiniuose jos pasiteisins..
    O gal teks grįžti prie dyzelinio vandens siurblio varianto..

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Aš gi jau pasakojau ne kartą, kad pas mane 60w orapūtė be jokių difuzorių pučia per dvišakį jau daug metų į du prūdus. Vieną 70a, kitą 22a. Ir viskas gerai. Patikėk- tiem reikalam pinigų negailiu. Tiesiog manau, kad taip gerai. Vasarą, gausiai šeriant, jei karšta ir daug žuvies- tikrai manau, kad reikia ir difuzorių, o gal ir galingesnių orapūčių.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Na dėl finansavimo žuvims ir jų komfortui, kad tu negaili pinigų ir įdarbini pusė kaimo, tai man aišku kaip "laba diena"::)
    Bet kalbėjausi su kitais forumiečiais, tai jie sako, kad su difuzorium gal geriau..
    Tai dėl to ir diskutuoju kaip naujokas,o ne abejoju tavo žodžiu (plius asmeniškai jau kažkiek pažystu ir turiu nuomone apie tave ir tavo prūdus), bet vertinu, tai kad aš galėsiu pakliūti kitą sykį prie tvenkinių tik sausio 19d., tai dėl to ir daug blevizgojų ir kvaršinu visiems čia galvas bandydamas kiek galima daugiau perprasti jos darbo įpatumus su difuzorium ir be jo..

Narys
    Įstojimo data
    2012 04 16
    Vietovė
    Klaipėdos raj.Judrė
    Įrašai
    563
    Blog Entries
    1
    o kaip su tuo deguonio iš baliono pūtimu?
    Įdomu šiaip...

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Norėjau paklausti, kada jau baigti aeruot tvenkinį?

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Tik nesugalvok išjungt dabar. Šiandien apėjau savo prūdelius. Storas sniego sluoksnis slegia ledą ir todėl išsiliejo ant viršaus vanduo. Šviesai pakliūt į vandenį jokių šansų. Matavau deguonies kiekį,- tai dabar blogiausia situacija. Eisiu naktį su prožektorium pažiūrėt ar nesirenka žuvys prie eketės.

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Tai dar neišjungiau, todėl ir paklausiau, šie metai man pirmieji su orapūte, manau kad savaitė šen ar ten kažkokių finansinių padarinių dėl elektros sąnaudų neturės, juk ir taip visą žiemą pūčiau be pertraukų. Manau laikysiu įjungtą kol visai ledas ištirps, paskui išjungsiu ir stebėsiu situaciją, manau kad mano žuvys neišduso, tiesa žiemą eketėj prie orapūtės buvau radęs vieną kokia 800 gr karpio karoso hibridą užsilenkusį, bet tikiuosi kad dėl kitos priežasties krito, neramina tik tai kad pradėjus aeruot ilgą laiką eketėj malėsi žuvys, dabar jau nė gyvos dvasios kuri laiką nematyt, bandysiu ir aš sutemus nueit paveizet:)

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Kai prasidės atodrėkis, jei turi galimybę, permesk šlangą į kitą vietą- padidės eketė ir taip per kelis kartus greičiau nutirpdysi ledą.

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Tvis, ačiū už patarimą, būtinai taip padarysiu, tada i mano balą greičiau pavasaris ateis.

Narys
    Įstojimo data
    2012 05 09
    Vietovė
    Elektrėnai
    Įrašai
    267
    Įdomu, kodėl niekas iš kolegų nėra pasigaminęs tokio tipo aeratoriaus:

Savikaina 150 LT, konstrukcija paprasta, o dirba dar geriau, nei aeratorius už tūkstančius litų. :)

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    O tu pažiūrėk į užrašą kur yra galingumas pažymėtas, 750 watų, manau tai viena iš priežasčių, o orapūtės tūkstančiais nekainuoja, aš lyg tai 400 su trupučiu mokėjau, ir galingumas 30 watų, beje už 150 lt senukinis siurblys, galiu duot kepurę priš...t neatlaikys nei mėnesio pastoviai įjungtas, esu su tokiais siurbliais pakankamai daug reikalų turėjęs darbe.

Narys
    Įstojimo data
    2012 05 09
    Vietovė
    Elektrėnai
    Įrašai
    267
    Na aš turiu galvoje visokias "turbo-jet", kurios kainuoja tūkstančiais ir veikia panašiu principu. Čia turėtų būti geras pakaitalas. Manau nedideliam prūdeliui ar baseinėliui pilnai pakaktų nedidelio poros šimtų vatų siurbliuko taip sukonstruoto.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Viliau nesutiksiu su tavim vien dėl to, kad orapūtės yra labai ekonomiškos, o siurbliais tokių elektros sąnaudų neturėsi..
    Kai paskaičiuoji kiek kainuoja elektra su orapūtę ir šaldytuvo kompresorium, kuris tikriausia naudoja 100-200W. Tai po penkių metų orapūtė už 500 Lt atsiperka su kaupu..

Narys
    Įstojimo data
    2012 05 09
    Vietovė
    Elektrėnai
    Įrašai
    267
    Dariau, tai aš galvoje turėjau tai, kad tokio galingumo siurblį-orapūtę realiai reikėtų statyti kokiam žuvininkystės tvenkinyje. Juk jei taip lengvai viską galimėtų išspręsti paprastomis orapūtėmis Rolandas nebūtų pirkęs tos 2 KW, kuri veikia tuo pačiu principu kaip mano įdėtame filmuke. Tame video nelogiška tai, kad tokiam baseinėliui parinko gerokai per galingą siurblį ir padarė džiakuzi karpiams. Realiai tokiam baseinėliui ar nedideliam prūdeliui užtektų pilnai 100 ar net 50 vatų taip perdaryto siurbliuko. Ir šiaip čia nėra jokia naujiena, akvariumus jau senai aeruoja tokio tipo mini siurbliukais. Pažiūrėjus kokio smulkumo burbulus skleidžia, kiek jų daug ir kaip toli juos paskirsto net nekyla abejonių kad tokio tipo aeratorius yra kurkas efektyvesnis už paprastą.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    1.375
    Žuvininkystės ūkiai tokių problemų dažniausia neturi kaip mes mėgėjai.
    Pas juos kaip taisyklė į tvenkinius įteka vanduo iš ūpės.
    Manau ir jiems pastoviai dirbantis tokie siurbliai prisuktų elektros tikrai nemažai ir produkcijos kaina padidėtų arba marža sumažėtų. Čia Aurelijus arba ROLANDAS galėtų atsakyti ko gero į šį klausimą dėl kokių priežasčių žuvininkystė ūkiai taip nedaro..

O dėl Rolando 2 kW, tai sutinku, kad geras aparatas, bet turi minusų. Pirmiausia reikia žmogaus pastoviai vietoje arba turi turėti galimybę žiemą, bet kada nuvažiuoti.... Iš praktikos savo mažos galiu teigti, kad įmetei orapūtę ledui užšalus ir ištraukei pavasarį. Tik žiemą pasitikrinai laikas nuo laiko kaip ji dirba... Nebūčiau patikėjęs ir aš ankščiau, kaip monotoniškai dirbdama orapūtė įsuka visą tvenkinį ir prisotina deguonimi..

Esu ankščiau aprašęs kaip naudoju dyzelinį vandens siurblį, bet patikėk, tai kainuoja daug laiko ir sveikatos... Ir kokių 20-40 Lt kaskart. Plius:
    Pabandyk patampyti 60 kg. siurblį su žarnomis po sniegą, kokius 200-400 m......... Ir jai dar nėra kam padeda....

Tvenkiniui iki kokio 1 ha, tai orapūtės 60W per akis. Na nekalbu apie tokius variantus, kai ten žuvies kaip silkių bačkoje::)

Na kas dėl Rolando, tai manyčiau, kad jis susikonstravo labai nebrangiai...
    Jai reiktų mokėti už tokį aparatą bent 5000Lt kažin ar kas pirktų iš mūsų.

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 16
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    622
    Citata Autorius Mibas Žiūrėti skelbimus
    Įdomu, kodėl niekas iš kolegų nėra pasigaminęs tokio tipo aeratoriaus:

Savikaina 150 LT, konstrukcija paprasta, o dirba dar geriau, nei aeratorius už tūkstančius litų. :)
    Venturi tipo aeratorių pilna specializuotose parduotuvėse.
    Naudoti kompresorių ar venturi, tai jau skonio reikalas, o gal "common sence" :)
    Kodėl beveik niekas nenaudoja venturi tipo aeratorių, na todėl, kad jų efektyvumas per pus mažesnis.
    250W galilngumo venturis per valandą paduos tik 10m3 oro, o tokio pat galingumo orapūtė - 20m3.
    Man regis, kad venturiai naudojami kada reikia greitai paduot deguonies į problematišką tvenkinį, na per didelius karščius ar šalčius, nes jis dar ir vandenį varo ~5 kart daugiau nei oro, o tai leidžia greitai ištirpdyti orą didesniame kiekyje vandens. Pašalinai problemą ir neši į kitą vietą. Kompresorius pritaikytas veikti ilgai ir ekonomiškai toje pačioje vietoje.

Na, o savadarbis venturis su drenažiniu siurbliu iš senukų per mėnesį tau kainuos 270Lt.
    Apie jo ilgaamžiškumą informacijos neturiu, bet galima spėti :)
    Paskutinį kartą taisė Sartorius : 23-06-2013, 15:37 Priežastis: s

Narys
    Įstojimo data
    2013 02 27
    Vietovė
    Vilnius, Vilniaus raj., Kaišiadorys
    Įrašai
    56

galvos skausmas su pasirinkimu

Sveiki,
    gal galit pasidalinti savo nuomonėmis, kokio galingumo orapūtę pasirinkti..?
    Situacija: atstumas nuo orapūtės iki membraninio difuzoriaus iki 30m, difuzorius panardintas būtų +-1,5m gylyje.
    Prūdas iki 5a.
    Turiu pasiūlymą AirMac DB60 (64W, Oro našumas prie 100 mbar: 68 l/min.) ar ne per smarki?
    Iš anksto dėkoju.

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Aš pirkčiau silpnesnę. O jei svarbu ir garso atžvilgiu- tada tik HIBLOW.

Narys
    Įstojimo data
    2013 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    56
    Citata Autorius tvis Žiūrėti skelbimus
    Aš pirkčiau silpnesnę. O jei svarbu ir garso atžvilgiu- tada tik HIBLOW.
    Trumpai, kodėl silpnesnę? :)

Rolandas
    Svečiai
    30 metrų - daug. Difuzorius gerai dirba truputį sekliau, nei 1,5m.
    O elektros kabeliuką 30m neina atsivesti arčiau vandens, vietoj šlangos 30m?

Asmeniškai imčiau galingesnę.
    Daugiau - geriau, nei mažiau.

Narys
    Įstojimo data
    2013 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    56
    Elektros kabeliuką, taip kaip ir šlangą, galima būtų pravesti esamu d100 vamzdžiu, kuriuo nubėga lietaus vanduo nuo namelio stogo iki pat prūdo vandens, tik tada atsiranda vagystės ar vandalizmo tikimybė- oraputė ne kieme kažkur paslėpta, o pakrantėje ir kai kam tai akivaizdus kliuvinys.
    ..nesinori ir elektros be reikalo per daug suvartoti :)
    30m čia jau būtų maksimumas, dar su rulete prabėgsiu..

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 18
    Vietovė
    Vilniaus raj.
    Įrašai
    41
    Mažesnio galingumo, kad nereikėtu taupyti elektros ir nekunkuliuotu visas prūdas, stiprios srovės stipriai dumblą pakels, vandenį drums. Membraninių orapūčių pradininkai HiBlow, jos vienos populariausių pasaulyje ir patikimiausių, kai pirkau sakė, kad membrana (keičiama detalė) turėtu laikyti apie 5 metus. Secoh taip pat geros bet jų membranos atlaiko apie 2 metus, bet jos populiariausios tarp valymo įrenginių pardavėjų ir jų membranas keičia praktiškai visi nuotekų valymo įrenginių gamintojai (einamasis remontas). Dar didelis gamintojas Resun (Kinija), bet atsarginių membranų Lietuvoje nieks netiekia. Visom orapūtėm garantija 1 metai, ir jos turėtu būti naudojamos teigiamoje temperatūroje, bet aš ir kiti kiek žinau laiko orapūtes ir žiemą lauke. Dėl difuzoriaus naudojimo, tai jie dedami efektyvumui padidinti, padidėja vandens ir oro sąlyčio plotas, sukuriama stipresnė oro ir vandens srovė, labiau vandenį prūde sumaišo, geriau prisotintas deguonim vanduo pasiskirsto. Difuzoriai parenkami, kad slėgio nuostoliai būtu ne didesni nei 50 mbar atitinka 50 cm vandens gylio, kuo difuzorius didesnis, daugiau skylučių tuo lengviau pučia, burbuliukai smulkesni. Kai kas stato atulinius vožtuvus, bet tai pat sukuria papildomą pasipriešinimą ir klausimas ar ne didesnį nei difuzorius. Bendras pasipriešinimas neturėtu viršyti rekomenduojamo pvz 1,5metro-150 mbar + 50 mbar (difuzorius) = 200 mbar - 2metrai gylio. Kokie nuostoliai šlangose nežinau. Dažniausiai membraninėms rekomenduojamas bendras pasipriešinimas 250 mbar (silpnesnėms mažiau).

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Dar įdomu kiek ir kokias žuvis auginsi.

Narys
    Įstojimo data
    2013 02 27
    Vietovė
    Įrašai
    56
    Citata Autorius tvis Žiūrėti skelbimus
    Dar įdomu kiek ir kokias žuvis auginsi.
    nutirpus ledui įleista 40 vnt. dvimečių karpiukų,
    taip pat įleisti amūrai 4 vnt. po 1,5kg ir 2 plačiakakčiai po gerus 2kg. Kritusių žuvų neteko matyti.

Noriu, kad ši žuvis peržiemotų, tik karpių prieš tai apmažinsiu.

Panašios gijos

1. Kada pradeda neršti karpinės žuvys?
    Nuo Priekulė forume Tvenkininė žuvininkystė
    ats.: 7
    Paskutinis: 20-12-2013, 22:03

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo žinutes
  •