Puslapis 1 iš 5 123 ... PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 1 iki 25 iš 119

Gija: Aeratoriai. Kokių būna? Kaip, kada naudoti?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 09
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    400

Aeratoriai. Kokių būna? Kaip, kada naudoti?

Esu matęs kalnuose, prūduose (gal ten ir prateka koks kalnų šaltinis), bet yra pristatyta didelių burbuliatorių, matosi kaip plačiai burbuliuoja. Gal ten upėtakius augina. Bet įdomu būtu sužinoti kur tokį įsigyti. Įleistum į dugną ir kai būtį deguonies stygius, tiek vasara, tiek žiemą, galima jį puikiai naudoti... Gal kas susidūrę?

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Niekas tau čia neatsako, nes nežino ką rašyt :D. Geriau sukonkretink, kur, kam tau reikalingas tas aeratorius. Prūdui, baseinui, akvariumui? Kokios žuvys, kiekis, talpos dydis?
    Šiaip pagooglink ir tau parodys, kad yra visokių, kokių tik reikia ;).

Rolandas
    Svečiai
    Niekas tau čia neatsako, nes nežino ką rašyt
    Kodėl nežinom? Ir kam konkretint? Taigi akvakultūros skyrius - rimtos žuvys, rimtais kiekiais :) Galim plačiau pašnekėt. Tik nesiųskit į Google šiame puslapyje, geriau jau duokit konkrečią nuorodą ir patarimą/pamąstymą/diskusiją :)
    Turim Turbo jet kinietišką, 2kW. Užsakinėjau per lenkus, kainavo apie 4000Lt. Naudojam dviems tvenkiniams, bendroje sumoje virš 2 ha. Išbandytas ir gelbstint žuvininkystės ūkyje žuvis. Pasirodė neblogai, tai kad ne viskas kW ir kaina, dar reiktų įvertint ir kokių nuostolių galima išvengt ;)
    Pataikom atlydį, pavarom po tris, keturias dienas, pripumpuojam deguonies, atitirpinam gerokus laukus ir beveik mėnesiui ramu. Tik kad brangus ir daug elektros ryja, bet žuvis dar brangesnė. Su kompresoriukais tokių tvenkinių neaptarnautum arba drebėtum ar užteks ar neužšals. O čia kapitaliai, pramoniniu būdu :)
    Turiu kompresoriukus du dar nenaudotus. Vienas nuo ~220V, kitas 12V (automobilinis). Tik va neturiu kur išbandyt.
    Vieną galvoju gal kokiems baseinams (jei čia užsikrėsiu nuo jūsų ir susigundysiu šamams), o kitą pritaikysiu pervežant žuvis ilgesniais atstumais kai ne visoms deguonį galima naudot.

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Gerai, jau suintrigavau :D. Aš tai vat prūdo neturiu, tai baseinui užtenka "burbuliatoriaus " skirto akvai iki 150ltr. Bet jo kaip ir nenaudoju - dar neprireikė.

Rolandas
    Svečiai
    Jo, užkibau, kaip vaikas.
    Pikuli, o dabar duok savo burbuliatoriaus techninius duomenis ir gal apie praeitos žiemos praktiką. :)

Štai maniškiai:

Click image for larger version. 

Name:	DSCF5779.jpg 
Views:	23 
Size:	48.9 KB 
ID:	577 Click image for larger version. 

Name:	DSCF5780.jpg 
Views:	40 
Size:	71.2 KB 
ID:	576

Name:	DSCF5781.jpg 
Views:	42 
Size:	74.9 KB 
ID:	575 Click image for larger version. 

Name:	DSCF5783.jpg 
Views:	36 
Size:	76.6 KB 
ID:	578

Rolandas
    Svečiai
    iandien ukūrėm galingąjį.
    Per pusdienį pratirpino triskart tokią eketę, o ledo storis apie 30 cm (eeruose storesnis, bet toje vietoje jau buvo darytos dvi aeracijos).

Name:	DSCF5870.jpg 
Views:	61 
Size:	78.2 KB 
ID:	592 Click image for larger version. 

Name:	DSCF5957.jpg 
Views:	69 
Size:	75.0 KB 
ID:	593 Click image for larger version. 

Name:	DSCF5967.jpg 
Views:	56 
Size:	77.7 KB 
ID:	591 Click image for larger version. 

Name:	DSCF5873.jpg 
Views:	62 
Size:	77.1 KB 
ID:	594

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 18
    Vietovė
    Vilniaus raj.
    Įrašai
    41
    Keletą metų naudoju orapūtę, o apsisprendžiau pažiūrėjęs šią animaciją iš Kanados http://www4.agr.gc.ca/AAFC-AAC/displ...44605&lang=eng

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 05
    Vietovė
    Alytus
    Įrašai
    22
    Vienas 60w aeratorius dirbadamas kiaurą parą per metus dabartiniais elektors tarifais, sunaudotu elektros už maždaug 240 Lt, kas išeina apie 20 Lt per mėnesį, manau tikrai nedidelė kaina, kad žuvys jaustūsi komfortiškai, ir kad vandens kokybė būsų geresnė. O gal pastoviai nereikia laikyti jo įjungto, kaip kas naudojate? Gal su kokia laiko rėle jį pajungti?

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Šios žiemos praktika tokia, kad kepurėtam baseinukui aeratoriaus neprireikė ;). Įtariu, kad ledas net nesusifomavo, o jei ir buvo, tai gal tik plauko storio. Vanduo skaidrus kaip ir prieš uždengimą.
    Praėjusiomis žiemomis dėl neatliktų per tingėjimą rudens darbų, pavasariai būdavo sunkesni. Ledas iki 10cm. storio išsilaikydavo iki balandžio pradžios. Vanduo būdavo balzganas, žuvys nuvargę. Tuomet pavasarį po ledu pūsdavau orą su paprastu akvariuminiu aeratoriuku 2,5W galingumo. Nauda akivaizdi: greičiau ištirpsta ledas, vanduo greičiau nuskaidrėja.

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Norėjau paklausti, kada jau reiktų orapūtę pajungt? Mano prūdelis jau kokią savaitę užšales, žuvies net neisivaizduoju kiek, leidau nemažai, šėriau visą vasarą, o sugavau nekažką, nes rudenį visai laiko neturėjau, o karpiai nuo ledo jau nekimba, nesinoretų pavasarį užkasinėt.

Narys
    Įstojimo data
    2011 04 17
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    68
    Citata Autorius tomelis Žiūrėti skelbimus
    Norėjau paklausti, kada jau reiktų orapūtę pajungt? Mano prūdelis jau kokią savaitę užšales, žuvies net neisivaizduoju kiek, leidau nemažai, šėriau visą vasarą, o sugavau nekažką, nes rudenį visai laiko neturėjau, o karpiai nuo ledo jau nekimba, nesinoretų pavasarį užkasinėt.
    Priklausomai nuo situacijos. Pvz pas mane aplink daug medžių ir kūdron prikrenta lapų, kurie pūva. Taigi esant tokiomis sąlygomis, praėjus savaitei po užšalimo karpiai, lydekos jau pilvais į viršų... karosams išvis nieko, ešeriai tik gūdesniom žiemom nudūsta. Todėl pas mane oraputė dirba kasdien po keleta valandų. Išlieka net plačiakakčiai. Siūlau matuoti deguonį arba jei oraputė negalinga(20-60W) jungt ant laiko rėlės ir nesukt smegenų. Pinigus, kuriuos panaudosi deguonies testams, geriau jau oraputės elektros sąnaudom panaudot.

Rolandas
    Svečiai
    Mano toks patarimas būtų toks: nuo užšalimo dienos - po šešių savaičių, jei nori ramiai miegot, junk po keturių savaičių orapūtę ir lauk pavasario ramiai.

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Citata Autorius Rolandas Žiūrėti skelbimus
    Mano toks patarimas būtų toks: nuo užšalimo dienos - po šešių savaičių, jei nori ramiai miegot, junk po keturių savaičių orapūtę ir lauk pavasario ramiai.
    Na aš nei tiek neiškenčiau, ijungiau šiandien.

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Reikia patarimo. Kaip minėjau vakar pajungiau orapūtę. Ledas visai dar nestoras, gal koki 5 cm, tai šiandien eketė pasidarė jau kokia 2 m. skersmens, nuėjau pažiurėt kaip viskas iš arti atrodo, o ten prisirinkę žuvų, pamatę mane nuplaukė, nes ėjau visai nesisaugodamas, orapūtės vamzdį vakar ikišau koki 3 m. atstumu nuo kranto, gale lieptelio, nes ant ledo lipt nejauku buvo. Pastovėjas ant tiltelio kelias minutes patebėjau, kad žuvys gryžta, sustoja po ledo atbraila ir stovi atsisukę i eketę, vaizdas labai priminė vasaros metu buvusį dusimą, tada pajungus orapūtę reikalai susitvarkė, ar tai reiškia kad jau trūksta deguonies? Kaip elgtis, ar laukt ir stebėt, ar čiupt graibštą ir bandyt organizuot žuvies Kalėdom? Visai nesinorėtų pavasarį užkasinėt, geriau jau dabar suvalgyt. Prūdelis mano kolkas vis tas pats apie 3,5-4 aro, gylis apie 3m, iškastas raudonam molį, organikos tikrai nėra daug, nes netoli tik vienas nususęs beržiokas auga, taigi lapų daug negauna, augalų apart kelis metrus pakrantėj augančių švendrų ir kelias nendres bei kelis ajarus, nėra.

Narys
    Įstojimo data
    2012 12 06
    Vietovė
    Ukmerge
    Įrašai
    88
    Savo 8a tvenkiniui turiu pasidares štai tokia kombinacija: oraputė secoh el-60, difuzorius jager 81cm ilgio. Kadangi tvenkinys yra netoli namo 50-60m. oraputė stovi garaže kuriame pliusinė temperatura, iki tvenkinio po žeme pravestas 16mm vamzdelis (skirtas šildomu grindu irengimui) kuris jau ateina po vandeniu ir nekontaktuoja su šaltu oru, tad manau pučiamas oras turėtu buti pliusinės temperaturos ir netaip atvėsins vandeni, difuzorius stovi 1,3m nuo vandens paviršiaus...

Name:	Secoh EL-S60.jpg 
Views:	31 
Size:	34.2 KB 
ID:	3508 Click image for larger version. 

Name:	jager.jpg 
Views:	27 
Size:	27.1 KB 
ID:	3509 Click image for larger version. 

Name:	difuz.jpg 
Views:	32 
Size:	18.5 KB 
ID:	3510

Parai buvau palikes ijungta tai maždaug 8-10 cm leda ištirpdė ir pasidarė maždaug 6-8 kvadratiniu metru eketė, o aplinkui pasidarė plonas ledas, pradžioj kai ledas dar buvo kokie 4cm ir oras netoks šaltas kai ijungiau tai gal kokius 2a nutirpdė :) pilnu tempu dar nejungiu bet manau jau greit reiks paleist kad veiktu ištisai, nes biški neramu dėl šapalu...
    Paskutinį kartą taisė Efka999 : 20-12-2012, 23:15

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 08
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    49
    Turiu tokia pat orapūtę, tai instrukcijoje rašo, kad šlangos ilgis turi būti ne didesnis nei 12 metrų. Ar nepajautei kokių orapūtės veikimo sutrikimų?

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Pas mane irgi tokio galingumo orapūtė. Difuzoriaus žiemai nedėjau, vasarą naudojau, difuzorius irgi analogiškas, tik 1 m. ilgio. Orapūtę įkurdinau senam mažam šaldytuve ant kranto, kadangi šaldytuvas izoliuotas ir nedidelis, tai kažkiek nuo orapūtės pašyla viduje, tik kiek nežinau, reiks termometra įdėt dėl įdomumo.

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 26
    Vietovė
    Tauragė
    Įrašai
    155
    Citata Autorius deras Žiūrėti skelbimus
    Turiu tokia pat orapūtę, tai instrukcijoje rašo, kad šlangos ilgis turi būti ne didesnis nei 12 metrų. Ar nepajautei kokių orapūtės veikimo sutrikimų?
    Jei orapūte statai toliau nuo difuzoriaus reiktu jungti prie storesnės šlangos bent 32mm.

Narys
    Įstojimo data
    2012 12 06
    Vietovė
    Ukmerge
    Įrašai
    88
    Citata Autorius deras Žiūrėti skelbimus
    Na sutrikimu kolkas jokiu, orapūtė veikia gerai, bet dar labai mažai naudojau, jei vamzdelis pakankamai storas ir oro pratakumas geras, tai tikrai nemanau kad gali kilt kokiu tai problemu ir su dideliu atstumu, kaip minėjau pas mane 16mm ir to uztenka, bet manau kad geriau būtų bent 20mm tai tikrai jokiu problemu nekiltu, na bet kokiu atveju tikrai geriau nei per toki šalti orapūtej dirbt lauke, ir paleidimas daug paprastesnis tiesiog ijungi i rozete ir viskas, nereikia jokiu laidu ir vamzdeliu palei tvenkini...

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 05
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    121
    Vyručiai, papasakokit, kodėl renkatės tą "secoh el-60"? Ta prasme ar čia jau gerai užsirekomendavęs daiktas? kodėl ne 50, ne 80?

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Aš tai pas pažystama pirkau, jis užsiima valymo įrenginių montavimu, sako imk 60, ten el. sanaudos nuo silpnesnės mažai skiriasi, o galingesnė daugiau išpučia, o dar galingesnė už tiek litų kiek tuo metu buvau pasiryžes išleist neišejo.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.375
    Nusipirkau ir aš tokią..
    paskaičiavau, kad pagal santykį" elektros sąnaudų/per valandą išpūčiamo oro kiekio/kainos geriau 60W...
    O jai tvenkiniai labai didelį, tai gal geriau kitą tokią pat nusipirkti ir už 100 m. įmesti.
    Prie šios orapūtės įsigijau dizuforių 30 cm skersmens, tai manau nelabai bus orapūtė perkrauta.

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Įsikišiu į diskusiją ir aš. Įvykis dviejų dienų senumo. Bičiulis 2a prūdely užsimanė pažaist su upėtakiais. Temperatūra gera, bet trūksta deguonies. Nupirkom orapūtę 20w galios, du akmenis (difuzorius) ir dvišakį su kranais. Kol temperatūra buvo pliusinė-viskas gerai, bet kai prasidėjo didesni šalčiai nustojo pūst. Nuvažiavau pažiūrėt, ogi užšalę abi šlangos aklinai. Manau, tai įvyko dėl to, kad buvo difuzoriai. Jie sulėtino oro srauto greitį ir kondensatas sėdo šlangose. Gal dar ir orapūtė labiau kaito dėl pasipriešinimo. Gavosi didesnis temperatūrų skirtumas ir todėl daugiau kondensato rinkosi. Nuėmėm difuzorius-viskas gerai.Aš pats difuzorius naudojau tik vasarą.Gal būtų gerai ir žiemą, jei orapūtė jungiama kartas nuo karto, bet paprastam prūde, jei dirba nuolat- manau to nereikia.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 02
    Vietovė
    Anykčiai
    Įrašai
    81

dirba nuolat- manau to nereikia.reikia didesne ,nauda,geriau ir nereikia kisti giliai
    Paskutinį kartą taisė rolandelis : 22-12-2012, 17:28 Priežastis: klaida

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.375
    Tvis, tai nori pasakyti, kad paprasčiausiai palieki šlangos galą ir viskas??
    Ar kokiam 1 metrę šlangos padarai kelias/keliolika didesnių (1 mm) skyles??
    Rytoj planuoju įlesiti, kad galėčiau pastebėti keletą dienų kaip dirbs.

Panašios gijos

1. Kada pradeda neršti karpinės žuvys?
    Nuo Priekulė forume Tvenkininė žuvininkystė
    ats.: 7
    Paskutinis: 20-12-2013, 22:03

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo žinutes
  •