Puslapis 3 iš 3 PirmasPirmas 123
Rezultatai 51 iki 71 iš 71

Gija: Starkiai (Sander lucioperca). Žuvinimas į tvenkinius

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius Darulis Žiūrėti skelbimus
    na jai jie jautrūs deguoniui, tai man gali būti nekas..
    kaip supratau iš Aurielkos, tai kažkas tarp upėtakio ir lydekos..
    Dėl skonio, tai nesiginčiju, dėl ko ir buvau jais susidomėjęs, bet dabar juos nustūmiau į 3 planą..
    Kai pas tave plotai dideli, dugnas su smėliuku, o tankis nedidelis, tai spėju, kad su starkiais problemų didelių gal ir nebūtų. Va pas mane keliolikos arų molynėje, kur įsižuvinu praktiškai pagal komercinę normą (1-1,5t/ha), tai visai kas kita.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 09
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    400
    na jai jie jautrūs deguoniui, tai man gali būti nekas..
    kaip supratau iš Aurielkos, tai kažkas tarp upėtakio ir lydekos..
    Dėl skonio, tai nesiginčiju, dėl ko ir buvau jais susidomėjęs, bet dabar juos nustūmiau į 3 planą..

Pas mane gruntas molis, ir karpiu prude nemažai, bet starkiai pasirodo neblogai jaučiasi, net išneršti sugebejo.

Narys
    Įstojimo data
    2012 06 18
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    286
    jeigu gerai įžuvintas starkis jis tvenkinyje jausis gerai ...aš rašiau apie auginimą didesniais kiekiais su kitomis žuvimis ir jų gaudymą dideliuose tvenkiniuose, kai jau būna mažai vandens ir vanduo pasidaro dumblinas - tokiu atveju daugeliui žuvų yra sunkus metas (karpis, lynas, karosas šiuo atveju labiausiai ištvermingi), todėl stengiamasi gaudyti, kiek įmanoma vėliau rudenį

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 13
    Vietovė
    panevezys
    Įrašai
    312
    Žuvinau pavasarį ir rudenį savo tvenkinį starkiukais. Mano skaičiavimu turėtų jų būti apie 160vnt. Ar pakankamas skaičius mano 20arų tvenkinukui? Norėčiau, kad neliktų karosų, linų ir raudžių mailiaus. Įdomu, ar starkis žymiai mažiau maitinasi žiemą nei vasarą? Ar yra tikimybė, kad starkiukai žiemą maitinasi mano minėtomis žuvimis: karosiukais, lynukais, raudytėmis?

Narys
    Įstojimo data
    2012 06 18
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    286
    Citata Autorius nerka Žiūrėti skelbimus
    Žuvinau pavasarį ir rudenį savo tvenkinį starkiukais. Mano skaičiavimu turėtų jų būti apie 160vnt. Ar pakankamas skaičius mano 20arų tvenkinukui? Norėčiau, kad neliktų karosų, linų ir raudžių mailiaus. Įdomu, ar starkis žymiai mažiau maitinasi žiemą nei vasarą? Ar yra tikimybė, kad starkiukai žiemą maitinasi mano minėtomis žuvimis: karosiukais, lynukais, raudytėmis?
    Mano manymu, tokiam tvenkiniui labai didelis skaičius, jei jis toks yra iš tikrųjų. Plėšrios žuvys suvalgys visą tavo mailių, o po to pradės vienas kitą medžioti, jei maisto neduosi (dar daugiau žuvelių) ...aš siūlyčiau sumažinti skaičių iki kokių 20 vnt., nors gal ir žiema gali atlikti šį darbą už tave, jei tvenkinys nepratekantis ir bus deguonies trūkumas.

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 13
    Vietovė
    panevezys
    Įrašai
    312
    Mano manymu, tokiam tvenkiniui labai didelis skaičius, jei jis toks yra iš tikrųjų. Plėšrios žuvys suvalgys visą tavo mailių, o po to pradės vienas kitą medžioti, jei maisto neduosi (dar daugiau žuvelių) ...aš siūlyčiau sumažinti skaičių iki kokių 20 vnt., nors gal ir žiema gali atlikti šį darbą už tave, jei tvenkinys nepratekantis ir bus deguonies trūkumas.
    Supratau starkių jau užtenka :) Norėjau leisti dar kokį 100vnt. Mažint tai gal nemažinsiu, nes pagal skonį man starkis 1 vieta. Tikėsimės taip ir bus, surys visą mailių ir jei kokį vieną kitą smulkesnį saviškį nieko tokio, liks stipriausi,didžiaus i, sveikiausi.Dėl deguonies, tai orapūtė dirba visą žiemą be sustojimo,tikiuosi žuvytės peržiemos.

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 27
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    116
    gal patartumet kur šį pavasarį starkiukų ižuvinimui gaut ?

Narys
    Įstojimo data
    2013 12 12
    Vietovė
    Vilnius - Trakų raj.
    Įrašai
    9
    Kažkada ir tu mane Nilai buvai sugundęs su strakiukais, bet (dabar neatsimenu su kuo...) kai pasikalbėjau, tai supratau, kad starkiai pas mane nepatrauks..
    Nors nejaučiau iki tol jiems didelės simpatijos, bet pagalvojau žiemą žvejams ant ledo gal ir faina būtų..
    su jų skoniu

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.375
    Skonis tikrai vertas dėmesio, bet šiuo klausimu galėtų Gedas, Tvis, Rolandas papasakoti daugiau..

Rolandas
    Svečiai
    Spaliui turiu pasakyt, kad starkis nėra tokia paprasta rūšis. Ji gana jautri, kaprizinga, siauresnio diapazono geresnių sąlygų reikalaujanti rūšis.
    Todėl bijau taip tiesmukai rekomenduot kaip sanitarą vietoj lydekų. Bijau, kad negiliame, nedideliame, kur daugiau karpių, gali ir neužsikabint dėl galimo trumpalaikio deguonies, temperatūros režimo sutrikimo. Nedėkit daug vilčių, jei sąlygos nekokios.

Man pačiam labai įdomi Gedo praktika nedideliame tvenkinyje, kur pas karpius gyvena ir neršia! starkiai. Labai būt įdomu išanalizuot giliau, detaliau jo to tvenkinio sąlygas, režimą, priežiūrą ir kt.

Narys
    Įstojimo data
    2013 12 16
    Vietovė
    Utena
    Įrašai
    9
    Sveiki, gal kas nors žinote, kur starkių įsigyti? Apskambinau nemažai ūkiu, bet visi neturi.

Narys
    Įstojimo data
    2013 12 16
    Vietovė
    Utena
    Įrašai
    9
    Taip, sakė jei ir bus, tai tik už 2 savaičių, jei lenkai nepaves.

Narys
    Įstojimo data
    2012 06 18
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    286
    O aš maniau, kad Bartžuvėje patys naršina :-) O dabar, jeigu ką, bus lenkai kalti.
    VU baigiau ekologinės biologijos bakalauro studijas 1997-2001 m.m. Ten pat studijavau zoologijos krypties magistrantūrą 2001-2003 m.m. Nuo 2003 m. dirbu žuvininkystėje ūkyje iki šiol.

Rolandas
    Svečiai
    Pavasarį, paprastai, "savais" starkiais Lietuvoje niekas neprekiauja. Tik rudenį šiųmetukais.
    O lenkai atkalę daryti dirbtinę inkubaciją sausį-vasarį URS'e ir iki vasaros visai gražių paaugina. Realizacija garantuota, tik saugok rankas, kad nenuplėštų pirkėjai eilėje. :)

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    829
    Ar starkiai noriai maitinasi dirbtiniais pašarais? Jei taip, kokie tiktų jiems pašarai? Upėtakiniai?

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    829
    Aptikau atsakymą į rūpimą klausimą :)

Europos akvakultūros požiūriu sterkas gali būti laikomas perspektyvia žuvų rūšimi.
    Jo pagrindiniai pranašumai yra greitas augimo tempas,
    entuziastiškas dirbtinių pašarų rijimas,
    palankus dirbtinių kombinuotų pašarų koeficientas,
    galimybė šėrimui naudoti gaminamus upėtakių pašarus.

Rolandas
    Svečiai
    Jei dar visa tai detalizuoti skaičiais... būtų konkretu ir galima skaičiuoti. Nes "gerai rija, greit auga", tai šamai stipriai lenkia. Ir starkiai žymiai sudėtingesnė rūšis. URS jiems žymiai sudėtingesnė ir brangesnė.

Įsigijau 50vnt. 5-6cm starkių mailiaus. Kol kas paleidau į 2000l. baseiną kieme. Mailių planuoju auginti iki vėlyvo rudens, o po to paleisti į 20a. tvenkinį, kur yra ir kitų plėšrūnų.

Kuo patartumėte maitinti šį starkių mailių?, Dabar pagalvojau kad vertėjo susikonstruoti plaukiojančią varžą ir paleisti iš kart į tvenkinį. Ką manot?

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Bandyk paduot eršketinių, ar upėtakinių pašarų. Ko gero tie starkiukai ant jų išauginti. Aš bandyčiau duot mažų saulažuvių, nes mažoj talpoj jie gali pradėt kramtyt vienas kitą. Matyt ne veltui tie starkiukų pardavėjai tokie lankstūs dėl kainos.

Narys
    Įstojimo data
    2013 12 16
    Vietovė
    Utena
    Įrašai
    9
    Sveiki, pas mane tvenkinyje starkiams trūksta maisto (gal peržuvinta). Tvenkinys 10 a, iškastas prieš 6 metus, gyvena: karosai, karpiai, amūrai, plačiakakčiai, keli stambūs šapalai, lynai, ešeriai, starkiai. Žodžiu, tradicinis komplektas. Prieš 3 metus buvo įleista 30 vnt 7cm starkiukų (dabar apie 0,5kg, šiemet išneršė), ir prieš 2 metus 20 vnt 20g starkiukų (dabar apie 50g). Pirmieji starkiai dėl maisto gausos augo neblogai, o antrieji stovi vietoj. Ką patartumėt, kad starkiai nebadautų, gal karpių lervučių-mailiaus galima kur įsigyti šiuo metu?

Panašios gijos

1. Šaro Starkiai
    Nuo Šaras forume Žuvivaisa, aplinkosauga
    ats.: 1
    Paskutinis: 24-02-2020, 05:42
  2. Tvenkinys 35a., įžuvinimas
    Nuo deras forume Tvenkininė žuvininkystė
    ats.: 59
    Paskutinis: 02-02-2016, 14:03
  3. Įsižuvinkim tvenkinius
    Nuo Marius S forume Skelbimai
    ats.: 168