Rezultatai 1 iki 7 iš 7

Gija: Auksinė žuvelė: elgiasi keistai padėkit

Auksinė žuvelė: elgiasi keistai padėkit

Laba diena. Man 11 metų, turiu pirmąjį akvariumą. Pirkau iš Kikos. Akvariumo talpa 10l. Viena auksinė žuvelė. Vakar pripyliau vandens, o kartu Tetra AquaSafe 5ml. Šiandien pastebėjau, kad vanduo drumstas. Žuvelė vakare pradėjo kilti į viršų ir gaudyti orą. Šeriu 3 kartus į dieną: ryte, per pietus ir vakare (taip patarė Kikos pardavėja).
    Man yra baisu, kad žuvelė kartais nemirtų. Gal galite patarti ką man daryti? Ar man kažką skubiai reikia daryti? Ar reikia filtro? Kada keisti vandenį (Kikos pardavėja sakė, kad reikia bent jau vieną kartą į savaitę). Ačiū.

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    819
    Labas, šerti taip dažnai nereikia tokiame mažame litraže. Siūlyčiau geriau maitinti vieną kartą dienoje, ir pakeisti kartą į dieną vandenį, bet po nedaug. Pavyzdžiui po vieną litrą. Vanduo tūrėtų būti artimas kambario temperatūrai, nei per daug šiltas nei per daug šaltas. Kai tik tūrėsi galimybę pasikeisti į didesnį akvairiumą, nedvejodamas pasikeisk, bus daug lengviau prižiūrėti ir galėsi mėgautis žuvyte.

Ačiū labai. Dabar pat ir pakeisiu.

Citata Autorius Ernis Žiūrėti skelbimus
    Labas, šerti taip dažnai nereikia tokiame mažame litraže. Siūlyčiau geriau maitinti vieną kartą dienoje, ir pakeisti kartą į dieną vandenį, bet po nedaug. Pavyzdžiui po vieną litrą. Vanduo tūrėtų būti artimas kambario temperatūrai, nei per daug šiltas nei per daug šaltas. Kai tik tūrėsi galimybę pasikeisti į didesnį akvairiumą, nedvejodamas pasikeisk, bus daug lengviau prižiūrėti ir galėsi mėgautis žuvyte.
    Šiandien atsikėliau ir vistiek gaudo orą.

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    819
    Labas, kaip ir minėjau, akvariumo dydis yra tikrai labai mažas. Geriau būtų buvę pirkti truputi didesnį akvariumą, pastatyti orapūtę, apšvietimą ir pora augaliukų, tikrai būtų geriau žuvytei ir akiai būtų maloniau žiūrėti. Auksinė žuvelė mėgsta erdvę ir truputį vėsesnį vandenį. Geriau jau KIKOS darbuotoja būtų pasiūliusi kokį variantą su labirintine žuvyte pvz.: gaideliu. Priešingai nei auksinė žuvelė, gaidelis mėgsta šilumą ir gali gyventi 10l talpoje, be deguonies padavimo.

Gal dar pabandyk įsigyti per skelbimus kokį didesnį akvariumą su dangčiu? Nes mano įsitikinimu investuoti pinigus į dabartinį variantą nėra labai tikslinga. O jeigu nėra galimybių keisti žuvies aplinką, tai statyk orapūtę 10l talpai, vandens kokybė bus geresnė, ir žuvytei bus lengviau.

Narys
    Įstojimo data
    2014 08 26
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    27
    Labai blogai, kad akvariume nėra filtro. Visgi jis būtinas-be jo vanduo žiauriai greitai užsiteršia. Valyt teks kasdien. O ypatingai su auksine žuvele-jos nerealiai daug teršia. Neužilgo ir kvapas blogas atsiras, juolabiau, kad dar ir vanduo stovintis (nėra nei filtro, nei burbuliatoriaus). Jau nekalbant apie tai, kad auksinėm, kaip jau čia buvo minėta, toks litražas apskritai netinkamas (beje, prie auksinės žuvelės galima būtų įdėti nebent dirbt. augaliuką, nes gyvus arba suės, arba išraus).

Aš taip pat patarčiau 2 galimus variantus-arba įsigyti didesnį akvą (1 auksinukei reikia bent 40 l), arba kam nors padovanoti ar parduoti auksinę, ir įsigyti tinkamesnę žuvytę (kad ir tą patį gaidelį). Bet filtro vis tiek reikės, nes be jo vanduo teršis labai greitai.

Labas. Nusipirkau filtrą ir dabar ji nebegaudo oro.
    Ačiū labai.

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo žinutes
  •