Puslapis 1 iš 2 12 PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 1 iki 25 iš 27

Gija: Keli klausimai dėl akvariumo.

Narys
    Įstojimo data
    2018 07 25
    Vietovė
    Alytus
    Įrašai
    31

Question Keli klausimai dėl akvariumo.

Sveiki, galbūt žinot, kas kiek laiko reikia prasiurbt guntą? Norėjau tai daryti kas savaitę, tačiau praėjus keliom dienom pastebėjau, kad jame yra jau visokio š.
    Taip pat noriu paklusti, kodėl vanduo neseniausiai pabalo? Nors dabar ir skaidrėja, tačiau man vistiek labai įdomu. Dar norėčiau sužinoti ar reikia augalams, kokios nors išskirtinės priežiūros? T.y vandens šildytuvo. Kadangi visai norėčiau akvariume pasodinti gyvus augalus. ( Juk plastmasė vandenyje negražu:))
    Mano tiksli akvariumo informacija:

1. Mano akvariumo tūris yra 14l.
    2. Veikia filtras AQUEL FAN FILTER MIKRO PLUS. Įjungta lempa ORION LED RIVER 2,4 vatų.
    3. Akvariumą startavau 2018-07-23 apie 20:00 h. Tačiau žuvį įleidau tik po paros.
    4. Startuojant akvariumą aš lašinau 6 ml, o dalinai keičiant vandenį pilu ~2ml. TETRA AQUA SAFE. Kas 4 savaites lašinu 6 ml. TETRA VITAL.
    5. Gyvų augalų nėra.
    6. Įleista viena auksinė žuvelė ir trys gupijos.
    7. Žuvis šeriu sausu maistu. Iki šiol jos pasižymi geru ėdrumu. Šeriu tik vakare.
    8. Vandens temperatūra 23-24,5 laipsniai.

Narys
    Įstojimo data
    2018 07 25
    Vietovė
    Alytus
    Įrašai
    31
    Dar norėčiau paklausti, kuo patikrinti vandens parametrus?

Narys
    Įstojimo data
    2014 08 26
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    16
    Vandens parametrams tikrinti yra pirkti įvairių testų.
    Dungą nusiurbti kiekvieną kartą keičiant vandenį, t.y. maždaug kartą į savaitę. Aš asmeniškai kartą į pusmetį darau stipresnį prasiurbimą, su specialiu antgaliu panardinant siurbtuką į akmenukus, ir išsiurbiant tarp jų susikaupusius nešvarumus (nežinau kaip šis procesas vadinasi lietuviškai).
    Naujai paleistuose akvariumuose vanduo beveik visada pabąla dėl staigiai besiveisiančių bakterijų. Paskiau, po kurio laiko, viskas susitvarko. Pergyventi dėl to nereikia, ir daryti irgi nieko nereikia.
    Gyvų augalų pasodinti nepavyks, kadangi yra auksinė žuvelė, kuri augalus arba suės, arba pastoviai išraus. Perkant nelepius augalus, kažkokios ypatingos priežiūros jiems nereikia. Na, retkarčiais įpilti skystų trąšų, arba įterpti gruntinių. Bet ir tai nėra labai būtina, nes maistines medž. augalai gauna ir su žuvų š.... Prie auksinių belieka tenkintis dirbtiniais augalais. Arba nebent rizikuot kokį kietais lapais (pvz. anubį). Šiaip tai derinys auksinė ir gupijos iš viso yra netinkamas. Auksinės yra šaltamėgės žuvys, kurios geriausiai jaučiasi prie vandens temp. +5-+20 laipsnių. Joms ir šildytuvas nereikalingas. Gupijos yra tropinės žuvytės, joms reikalinga temp. +24-+26 laipsniai. Tokiom sąlygom arba vienos, arba kitos jausisi nekomfortiškai. Be to, auginti auksinę 14 litrų akvariume, sakyčiau, sadizmas. Šios žuvys užauga gana nemažos, ir 1 auksinukei reikėtų akvariumo ne mažesnio kaip 40 l. Geriau būtų auksinukei rasti kitus namus, o prieš perkant kokias nors kitokias žuvytes reikėtų pasidomėti, kad neprisidaryt nesąmonių.

Narys
    Įstojimo data
    2018 07 25
    Vietovė
    Alytus
    Įrašai
    31
    O koks grunto aukštis akvariume būtų geriausias?

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 02
    Vietovė
    Pasvalio raj.
    Įrašai
    42
    Citata Autorius Žilvis Žiūrėti skelbimus
    O koks grunto aukštis akvariume būtų geriausias?
    Geriausias kam? Jei nesodinsi augalų, kalbant apie tą 14l akvariumą, tai kuo mažesnis, kad lengviau valyt būtų

Narys
    Įstojimo data
    2018 07 25
    Vietovė
    Alytus
    Įrašai
    31
    Viskas. Auksinė žuvelė rado naujus namus. Pas kitą tokį akvariumininką kur gyvena šaltavandenės žuvys. Dabar liko tik trys Gupijos. Žadu kiek galiu augalų prisodinti. Apie juos esu nemažai prisiskaitęs. O be to ką jūs manot apie šitus du daiktus. http://akva-prekes.lt/products/preke...ai-6in1-50vnt/. Ir http://akva-prekes.lt/products/preke...rina-mini-25w/

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 02
    Vietovė
    Pasvalio raj.
    Įrašai
    42
    Akvariumą turiu gal kokius 7 metus, dabar jis pilnas augalų. Niekada nesu naudojęs jame jokių vandens testų. Tokį testą pirmą kartą panaudojau užvakar, kitame akvariume, kur bandau pusiauginti europinius šamukus.
    Jei sodinsi lepius augalus į 14l akvariumą, čia jau bus aukštasis pilotažas, ir tų testų, o gal ir daugiau, reikės. Jei paprastus, apseičiau be testų.
    Gupijos pakankamai gerai gyvens ir be šildytuvo, kambario temperatūroje.

Narys
    Įstojimo data
    2018 07 25
    Vietovė
    Alytus
    Įrašai
    31
    O gal dar duosit pasiūlymų kaip atvėsinti akvariumo vandenį be ledukų. Kadangi jis jau siekia 30 laipsnių. SIAUBINGA.

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 02
    Vietovė
    Pasvalio raj.
    Įrašai
    42
    Plastikinių buteliukų ,puslitrinių gal,su vandeniu keleta užsišaldyk. Ir keisk juos akvariume, kai ištirpsta atgal į šaldymo kamerą ir t.t.

Kodėl ledukai netinka?

Narys
    Įstojimo data
    2018 07 25
    Vietovė
    Alytus
    Įrašai
    31
    Nemanau, kad jie tokie veiksmingi.

Narys
    Įstojimo data
    2018 07 25
    Vietovė
    Alytus
    Įrašai
    31
    O ką jūs manot apie tokius rodiklius?

NO3 10
    NO2 1
    GH >14d
    KH 15d
    PH 8,4
    CL2 0

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 02
    Vietovė
    Pasvalio raj.
    Įrašai
    42
    Dėl ledukų tau ir nereikia super veiksmingų, tereikia kelis laipsnius numušti iki literatūroje rašomos tinkamos temperatūros gupijoms. Ką ,manau sėkmingai turėtų padaryti užšaldytas puslitriukas. Bet nemanau kad jos neatlaikytų 30c.

Dėl parametrų labai nepakomentuosiu. NO2 turi buti apie 0.

Narys
    Įstojimo data
    2018 07 25
    Vietovė
    Alytus
    Įrašai
    31
    O PH ir Kh ne per didelis? O be to ar įmanoma sumažinti NO2 be chemijos?

Ir dar klausimukas. :) Kokie akvariuminiai augalai yra patys nelepiausi?

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 02
    Vietovė
    Pasvalio raj.
    Įrašai
    42
    Sakyčiau ant ribos, bet gupijos gyvens ir dauginsis, paprasti augalai augs. Tokie kaip valisnerijos, anubiai, ragalapis, kriptokorinos kaikurios. Yra ir daugiau.
    NO2 sumažintu gera biologinė filtracija+neperšė rimas.
    14litrų akvariume stabilius parametrus palaikyti nėra lengva, šliukštelsi daugiau pašaro, ir iškart pakils amonis, šoks ir nitritai.

Narys
    Įstojimo data
    2018 07 25
    Vietovė
    Alytus
    Įrašai
    31
    O kokio grunto aukščio reikėtų šiems augalams? Pas mane jis nedidelis 2-3 cm.

Narys
    Įstojimo data
    2018 07 25
    Vietovė
    Alytus
    Įrašai
    31
    Ir ar jų augimas priklauso nuo grunto akmenukų dydžio, kadangi jie pas mane visai dideli.

Narys
    Įstojimo data
    2018 07 25
    Vietovė
    Alytus
    Įrašai
    31

Narys
    Įstojimo data
    2014 08 26
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    16
    Dėl testų-tie testai juostelėmis nėra tikslūs, jais galima sužinoti tik parametrus apytiksliai. Jei reikia tikslių parametrų, reikia pirkti atskirus testus skysčio pavidalu. Bet jeigu nebus laikomos kažkokios lepios žuvys, tai jeigu parametrai nebus labai kritiniai, gyvens normaliai. Šiaip, kad kartas nuo karto pasižiūrėt, galima ir tuos juostelinius nusipirkt.

Kas dėl augalų-yra galimi 2 variantai. Kadangi akva labai mažiukas, galima nepilti daugiau grunto, ir rinktis augalus, kurių nereikia sodinti (pvz. anubis, neaukšti paparčiai). Juos galima pririšti prie dekoracijų. Jeigu visgi augalus norima sodinti, tai grunto sluoksnis turėtų būti ne mažiau 5 cm. Augalų šaknims geriausia akmenukų frakcija, jeigu neklystu, 2-4 mm.

Pas mane akvoj irgi yra gupijų, vandens temp. panašiai apie 28-29 laipsnius, gal ir 30 (karščiai...). Nepasakyčiau, kad su žuvimis darosi kažkas blogo. Vandens nevėsinu. Nežinau, bet mano manymu tai gupijoms visgi šildytuvas reikalingas. Nors iš kitos pusės-priklauso nuo to, kokia temp. būna bute žiemą. Gal pas žmogų visada šilta, ir vandens temp. savaime laikosi apie kokius 24. Nuorodoje pavaizduotas šildytuvas, manyčiau, nėra kažkoks blogas. Ta prasme, pati turiu mažiuką (17 l) akvą, tai kai paleidinėjau, pirkausi patį pigiausią kinietišką šildytuvą (atrodo mokėjau 24 Lt. Buvo 25 W). Tarnavo jis man nepriekaištingai apie 10 m. Mano manymu, neblogai. Paskiau atsirado abejonių dėl jo veikimo, nusipirkau kitą, taip pat kinietišką, už 6 eurus. Dabar jau 3 ar 4 metai kaip veikia. Nesiskundžiu. O jeigu į akvąriumą leisis dar kokios nors žuvytės, tai gali būti, kad šildytuvas bus būtinas (nors, priklauso nuo buto šiltumo visgi). Asmeniškai mano bute be šildytuvo niekaip.

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 02
    Vietovė
    Pasvalio raj.
    Įrašai
    42
    Citata Autorius Žilvis Žiūrėti skelbimus
    Mano gruntas, ant pakuotės rašo 2-3mmClick image for larger version. 

Name:	IMG_20180804_175004.jpg 
Views:	8 
Size:	54.6 KB 
ID:	9382

Narys
    Įstojimo data
    2018 07 25
    Vietovė
    Alytus
    Įrašai
    31
    O kokio tūrio akva? Ir kiek dėjai to grunto(t.y. cm. į aukštį?)

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 02
    Vietovė
    Pasvalio raj.
    Įrašai
    42
    Apie 5cm. Akvariumas gal truputi virš 100l.

Narys
    Įstojimo data
    2018 07 25
    Vietovė
    Alytus
    Įrašai
    31
    Citata Autorius EvaldasG Žiūrėti skelbimus
    Apie 5cm. Akvariumas gal truputi virš 100l.
    O man siūlytai sodinti augalus į akvariumą ? Kadangi aš tokio storio grunto tikrai nepilsiu.

Narys
    Įstojimo data
    2014 08 26
    Vietovė
    Kaunas
    Įrašai
    16
    Jeigu tiek grunto nepilsi, augalai neaugs. Šaknims nebus kur įsitvirtinti, augalai bus pastoviai išplaunami. Ir šiaip šaknų sistemai nebus kur dėtis. Tokiu atveju siūlyčiau rinktis nesodinamus augalus. Anubius, paparčius microsorum. Galima pagalvoti apie samanas. Ir renkantis augalą įvertinti jo dydį į aukštį, kad paskiau nebūtų per didelis. Nes pvz. anubių būna labai įvairių-nuo miniatiūrinių (apie 1 cm į aukštį) iki gigantiškų (apie 30 cm). Nusipirkti keletą šakų ar dar ko nors, pririšti augalą, ir jis sėkmingai augs.

Narys
    Įstojimo data
    2018 07 25
    Vietovė
    Alytus
    Įrašai
    31
    Citata Autorius vendigo Žiūrėti skelbimus
    Jeigu tiek grunto nepilsi, augalai neaugs. Šaknims nebus kur įsitvirtinti, augalai bus pastoviai išplaunami. Ir šiaip šaknų sistemai nebus kur dėtis. Tokiu atveju siūlyčiau rinktis nesodinamus augalus. Anubius, paparčius microsorum. Galima pagalvoti apie samanas. Ir renkantis augalą įvertinti jo dydį į aukštį, kad paskiau nebūtų per didelis. Nes pvz. anubių būna labai įvairių-nuo miniatiūrinių (apie 1 cm į aukštį) iki gigantiškų (apie 30 cm). Nusipirkti keletą šakų ar dar ko nors, pririšti augalą, ir jis sėkmingai augs.
    Gerai, pabandysiu.

Narys
    Įstojimo data
    2018 07 25
    Vietovė
    Alytus
    Įrašai
    31
    Na va. Viską perdariau savo akvariume. Pakeičiau gruntą, išėmiau akmenį ir dirbtinius augalus. Norėjau po truputį pradėti sodinti augalus, tačiau dabar bent jau Alytuje nė viena zoo prekių parduotuvė neturi tokių, kokių noriu. Sakė, kad pastaruoju metu jų jiems niekas netiekė. Gauti daugiau augalų žada po dviejų savaičių. Visgi nusipirkau tikrą šaką ir nedidelį Anubį.
    Prisegtos miniatiūros Prisegtos miniatiūros IMG_20180818_204155.jpg  

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo žinutes
  •