Puslapis 1 iš 3 123 PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 1 iki 25 iš 51

Gija: Evaldo mini URS

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 02
    Vietovė
    Pasvalio raj.
    Įrašai
    42

Evaldo mini URS

Sveiki, šiandien užkūriau mini sistemėlę, bendras vandens tūris apie 250l, pompa 700l/h, aeratorius 36w 60l/min, viena atšaka i biofiltra, kita i akvariumą. Mechaninė filtracija, kolkas, uždėta kempinė ant paėmimo vamzdelio. "Persipylimas" iš bio filtro žarna 32mm su sieteliais is abiejų galų, ši vieta man kelia daugiausiai klausimų, nes nemačiau kad kas taip darytų, o gal mažai mačiau :) rizikuoju užtvindyt patalpą? :) po pataisymo, papildomų skylių, vandens lygių skirtumai 2cm, oro kamštis nebesusidaro, matosi smulkių burbuliukų nuo šviežio vandens. Bio filtras apie 100l, bio užpildas pradžiai 5l kubeliais sukarpytos kempinės. Kadangi ji taip neplaukioja kaip norėtusi, uždėjau groteles, tai pro vieną kraštą aeratorius kelia vandenį, pro kempinės kubelius grįžta žemyn.
    Tikslas pasiauginti žuvies ižuvinimui. Dabar betrūksta gero bio užpildo, pašarų ir žuveliokų :)
    Jei nebegausiu šamukų, teks rudenį imti starkiukus :(

Click image for larger version. 

Name:	IMG_20180721_183446.jpg 
Views:	16 
Size:	57.4 KB 
ID:	9376Click image for larger version. 

Name:	IMG_20180721_161351.jpg 
Views:	11 
Size:	81.6 KB 
ID:	9377Click image for larger version. 

Name:	IMG_20180721_183402.jpg 
Views:	11 
Size:	74.9 KB 
ID:	9378Click image for larger version. 

Name:	IMG_20180721_183620.jpg 
Views:	13 
Size:	61.2 KB 
ID:	9379

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    804
    Čia gal lervutes-karpiukus žadi suleisti?

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 02
    Vietovė
    Pasvalio raj.
    Įrašai
    42
    Lervutėm aš dar nepasiruošęs. Bus šamukai, arba starkiukai. Bet čia turbūt ta vieta kur negali žinoti iš anksto iš kur vėjas papūs..

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    804
    O tai kokio dydžio žadi pirkti jeigu ne lervutes?

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 02
    Vietovė
    Pasvalio raj.
    Įrašai
    42
    O ne per vėlu lervutėm? Iš kur tokiu laiku jų gauti? Ir jei tik apie karpiukus šnekant, tikrai neauginsiu kol pilnas prūdas karosų. Tik apie plėšrią kolkas tegalvoju :)

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    804
    Kokio dydžio plėšrias leistum į akvariumą?

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 02
    Vietovė
    Pasvalio raj.
    Įrašai
    42
    Kai skambinausi prieš savaitę, sakė silurus glanis buvo po 10gr, o spalį starkiukai bus po 10gr. Kiek čia cm bus neisivaizduoju.. Gal žinai?

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    804
    Dydžio nežinau. Žinau tiek kad jie mėgsta savus pakramsnoti. Nilas man atrodo yra auginęs eur.šamą, talpoje. Bet jis 800litrų talpoje augino.

Kiek vienetų žadi suleisti?

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 02
    Vietovė
    Pasvalio raj.
    Įrašai
    42
    Nežinau dydžio, todėl nežinau kiekio, man gramai kolkas nieko nesako :)) Viasada yra galimybė augintinius perkelti i erdvesnę talpą. Čia mano pradinis varijantas, su kuriuo aš jau bent minimaliai galiu pradėti, o ne tik svajoti :) Nilo 800litrų talpa buvo pripjauta, ir dažniausiai užpildyta max kiek, 25cm? 30m? Man irgi labiau patiktų didesnis dugno plotas, bet juk stovi nenaudojamas akvariumas, o ir žuvį juk taip norisi matyti :)

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    804
    Pagal gramus suskaičiuosi kiek reikia supilti pašaro, o nuo supilto pašaro žinosi kiek NH4+/NH3- pasigamins, tada bus daug lengviau suskaičiuoti kokio dydžio biofiltro reikia.

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    804
    Jeigu žadi paleisti 10vnt. ir paauginti pora mėnesių, tai gal ir nereikia kitų talpų. Ir filtro tokio didelio nereikia, ir orapūtės nereikia tokios galingos. Paprasto išorinio užtektų filtro, kur akvariumistai naudoja. Kad ir JBL e1901.

Jeigu mąstai dėti, 500vnt. tai reik iškarto pradėt kalbėti nuo filtravimo, ir rūšiavimo. Abi žuvys kanibalės. Iš kelių šimtų gali likti tik sauja gyvų, gerai pavalgiusių, broliais. Starkiai lyg ir nuo 100g truputi aprimsta su kanibalizmu, bet nesu tikras. Eur.šamas kas tilps į burną tą ir dės.

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    804
    Matau turi grotas įsidėjęs, taip pat kaip ir aš tūrėjau. Tai duosiu geriausią patarimą kokį galiu duoti iš patirties, pasidaryk atsarginį išėjimą gaisro atveju :)

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 02
    Vietovė
    Pasvalio raj.
    Įrašai
    42
    Tiek giliai nebridau. Šėrimo normas suprantama reiks sekti, bet 100litrų filtrą užpildžius bio ikrova, neperkraunant 150l akvariumo, filtras paveš.
    p.s. Gal turi bio užpildo atliekamo? :):)

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 02
    Vietovė
    Pasvalio raj.
    Įrašai
    42
    Citata Autorius Ernis Žiūrėti skelbimus
    Matau turi grotas įsidėjęs, taip pat kaip ir aš tūrėjau. Tai duosiu geriausią patarimą kokį galiu duoti iš patirties, pasidaryk atsarginį išėjimą gaisro atveju :)
    grotas idėjau nes bio užpildas esamas nejuda, todėl manau kad supluktam i vieną kraštą neužtenka cirkuliacijos, grotos dalį užpildo paskandina, ir leidžia srovei pratekėti ten, kur storiausias jo sluoknis. Dėl gairo nesupratau, kam jos gali kliudyti? :D

P.S. Dėl gaisro atgaminau, bet prie ko čia grotelės vitiek neupratau..
    P.P.S. ne apie tas grotas pagalvojau, pagaliau daėjo... :) Čia ūkinis, būtų žuvys, vištos ir šuo :(
    Paskutinį kartą taisė EvaldasG : 21-07-2018, 22:54

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 02
    Vietovė
    Pasvalio raj.
    Įrašai
    42
    e1901 kainuoja tiek, kiek mano ta visa "įranga" kainavo, plius dar dadėjus kubinę bačką, ir dar liktų ant kokių 50l bio ikrovos :D Bet, tok daiktas nepamaišytų :)

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    804
    Gal turi bio užpildo atliekamo? :):)
    Pirkom su Sartoriumi tokį eksperimentinį bioužpildą. Panašios kempinės kaip tavo. Tik po kelių dienų jos nuskęsta. Bandyk tartis su 'Sartorius' gal kiek ir parduos. Man kolkas atliekamų nėra.

Dėl gairo nesupratau, kam jos gali kliudyti? :D
    Aš apie langų grotas kalbu.

Bet, tok daiktas nepamaišytų :)
    Jeigu pas tave bus tiktais biologinis filtras, tai jisai greitu metu pradės tapti ir mechaniniu filtru. Teks tau jį atplauti. Atplaudamas naikinsi bakterijas kurios padeda palaikyti vandens parametrų balansą. Bus disharmonija sistemoje. Turi būti du filtrai : vienas mechaninis, antras biologinis. Užmauta kempinė padės tau, nepaversti biologinio filtro mechaniniu, bet nepadės tau kasdieniniame valyme. Esu sėkmingai auginęs keletą eršketų nuo 10g iki 500g~, sąlygos buvo panašios. Akvariumas + biologinis, be mechaninio. Mechaninio filtro vaidmenį atlikau pats, kiekvieną dieną siurbiau nešvarumus. Po kelių mėnesių džiaugiausi pardavęs eršketus. Dabar jeigu atsukčiau laiką atgal pasidaryčiau kokį SUMP'ą. Bent jau ne kiekvieną dieną valyčiau, o gal kas antrą, ar trečią.

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 02
    Vietovė
    Pasvalio raj.
    Įrašai
    42
    Tai va, dėl tos kempinės suprantu, kad ne sprendimas, todėl ir parašiau kolkas. Nieko kito kolkas nesugalvoju, kaip tik kažkokią papildoma talpą virš bio filtro, bet čia greičiausiai eigoje tobulinimai vyks. Jei biofiltro veiklą galiu apskaičiuoti, tai kiek š liks ant kempinės dar kažkaip nesuvokiu :))

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    804
    Parašyk į youtube, Swirl , Vortex arba SUMP. Patys paprasčiausi variantai. Sudėtingesni variantai -> drum filter.

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 02
    Vietovė
    Pasvalio raj.
    Įrašai
    42
    Gal kas žino iš kur gauti šiumetukų šamukų, kur skambinau, niekas nebeturi.

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    804
    Gal koks mailius.info ir turi. Bet jie kainas visados turi užsikėlę.

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 02
    Vietovė
    Pasvalio raj.
    Įrašai
    42
    Dabar neturi, sakė paskambins. Matyt planuoja atsivežti

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    804
    Jau nusprendei kiek pirksi?

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 02
    Vietovė
    Pasvalio raj.
    Įrašai
    42
    Dar nežinau. Sakykim, kad kaina turės didelę įtaką apisprendimui..

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    804
    Ir akvariumo tūris, įtakos tūrės.

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    804
    Gal nori kokią URS knygą paskaityti? Lietuvių kalba, turiu..

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo žinutes
  •