Rezultatai 1 iki 8 iš 8

Gija: UPETAKIU auginimas, serimas, temperaturos palaikymas

Narys
    Įstojimo data
    2017 04 09
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    1

Question UPETAKIU auginimas, serimas, temperaturos palaikymas

Sveiki, as esu naujokas tvenkiniu sritija aktyviai domiuosi sia sritimi

noreciau paklausti patarimu

1. 2 diena po izuvinimo upetakiais serdamas juos matau keleta upetakiu tik 4-6 is 50 vnt pasaras pludrus
    klausimas ar reikia pripratinti juos prie tam tikro laiko kokia patirtis su ju serimo ipatybemiis

2. turiu orapute 68l/min ar jos uztenka 10a tvenkiniui ir salos ziemoes metu, kaip pastemeti kad yra deguonies trukumas be oksionometro, bei kvailas kausimas kokia praktika matavimo temp tvenkini ka naudojate ?

info apie mano tevenkini

turiu 10 a iki 3.7m gylio tvenkini su itekanciu saltiniu is istekejimu i ezera vandens kiekis apie 0.3m3/h
    vanduo vasara saltas temeraturos nera matuotos

tvenkinys kaip kuriu forumo nariu patarimu izuvintas

30 kg upetakiu 400-800g
    10 kg sibriniu esketu po 300-400g
    2 kg sterles ersketu po 120g
    4kg 5vnt placiakakciai
    100g 50 vnt placiakakciai
    120g 10 vienetu gintariniu amuru

seremi ALLER AQUA pasaru

Narys
    Įstojimo data
    2017 04 08
    Vietovė
    Vilnius-Raseiniai
    Įrašai
    1
    Na ir kaip sekasi maitinti upėtakius? Pagal mano patirtį, upėtakius šeriu vienodu laiku, toje pacioje vietoje, tad tik priėjus jie jau pradeda šokineti. Šeriant vanduo tiesiog verda.

Narys
    Įstojimo data
    2013 10 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    35
    Na ir kaip, pergyveno upėtakiai šiemetinius karščius? Pas mane, kaip kažkas seniai minėjo, pomidorai gerai augs kitais metais... Nepadėjo nei orapūtės - niekas. Kai vandens temperatūra apie 25C, tai orapūtės kaip lavonui kompresas. Užkasiau virš 60 vnt. (800-1500g) ir dar virš 20 spėjau ištraukt pusiau pridususių. Dabar pilna kamera žuvies. Gaila žiauriai ;(. Bet matyt bandysiu leist vis tiek rudenį ir tikėtis, kad daugiau tokių vasarų nepasitaikys :D. Įdomiausia šios istorijos dalis tokia, kad visai netikėtai radau sveikut sveikutėlį, stiprų, bet neūžaugą upėtakį balutėje, kuri susidaro per nutekėjimo vamzdį (vienuolį) dėl nesandarumo varvant vandeniui. Bala apie 120cm ilgio, 40 cm pločio ir pusės sprindžio gylio. Bet vanduo šaltas, kadangi ten visad pavėsis. Kaip jis išgyveno - neturiu supratimo, nes pateko jis ten ne vėliau kaip balandžio pabaigoj, nes tik tada vamzdis buvo šiek tiek po vandeniu arba vandens lygyje...

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.766
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius pipishas Žiūrėti skelbimus
    Gaila žiauriai ;(. Bet matyt bandysiu leist vis tiek rudenį ir tikėtis, kad daugiau tokių vasarų nepasitaikys :D.
    Aš kaip visada pabūsiu skeptiku (realistu) upėtakių atžvilgiu. Laikyti brangią žuvį ir bijoti, kad išlįs saulutė - nepavydėtina situacija. Gyventi kaip ant parako statinės nėra jokio malonumo. Jei nėra specialių, gamtiškai palankių sąlygų upėtakiams, geriau su jais laiko negaišti, parduotuvėj pirkti bus žymiai pigiau. Ir nereikia kaltinti karštos vasaros, apie upėtakių gaišimus tenka perskaityti beveik kasmet, kažkam nusprogo orapūtė, kažkam elektrikai elektrą išjungė dviem valandoms, kažkam bebras pylimą pragriaužė ir t.t. Dažniausiai viskas anksčiau ar vėliau baigiasi skaniais pomidorais. ;)
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 07
    Vietovė
    Kauno rajonas
    Įrašai
    1.025
    Elektrikai man elektra buvo atjunge, gedimas, pastačiau upsa nuo akumo, jeigu vėl dingtu.

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 07
    Vietovė
    Kauno rajonas
    Įrašai
    1.025
    Citata Autorius deivis Žiūrėti skelbimus
    Elektrikai man elektra buvo atjunge, gedimas, pastačiau upsa nuo akumo, jeigu vėl dingtu.
    Prisikalbėjau, nuo 17,40 h per liūtį ir škvalą dingo viena fazė, kaip tyčia prie prūdu, galvoju upsai veikia, nieko baisaus, juk greitai pataisys, nes ir mieste ir dalis rajono neturėjo elektros, aprimus lietui, per likusias veikiančias kameras pamačiau kad lyg ir kaikur neburbuliuoja, nuėjas radau viena upsą užlieta, nunešė vėjas uždengimus, pajungiau ele stotele, laukiu fazės, nesulaukiu, baigės benzinas, važiuoju į kalonėle, vėl laukiu fazės, praėjo daugiau nei 6,0h, matau kad nieko nebus su elektrikais ir benzinas ylgai neatlaikys, tai nuėjas perjungiau laidus ant veikiančios fazės ir išjungiau stotele.

Narys
    Įstojimo data
    2012 05 09
    Vietovė
    Elektrėnai
    Įrašai
    268
    Pas mane vieną turbūt per karščius upėtakiai niekad nekrenta. Buvo trumpam iki 26 laipsnių temperatūra pakilus, upėtakiai apsirgo, atsirado neaiškių dėmių, nustojo reaguot į viską (galimėjo rankom gaudyt). Uždengiau baseiną brezentu, pakeičiau dalį vandens, pajungiau papildomą oraputę, vandens temp. numušiau iki 22 laipsnių ir visi upėtakiai vėl atsigavo. :)
    Bet manau jei 25 laipsniai ilgiau pas manę pasilaikytų ir mano upėtakiai pradėtų iškeliaut anapilin. Sąlyginai nedideliam vandens tūryje aš visada galiu palaikyti aukštą deguonies lygį, bet aukštos temperatūros neigiamas poveikis upėtakio organizmui vistiek pasimato.
    Tvenkiniuose manau visų pirma jie susiduria su deguonies stygiumi dar net nespėję pajusti neigiamo temperatūros poveikio.

Narys
    Įstojimo data
    2013 10 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    35
    Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus
    Aš kaip visada pabūsiu skeptiku (realistu) upėtakių atžvilgiu. Laikyti brangią žuvį ir bijoti, kad išlįs saulutė - nepavydėtina situacija. Gyventi kaip ant parako statinės nėra jokio malonumo. Jei nėra specialių, gamtiškai palankių sąlygų upėtakiams, geriau su jais laiko negaišti, parduotuvėj pirkti bus žymiai pigiau. Ir nereikia kaltinti karštos vasaros, apie upėtakių gaišimus tenka perskaityti beveik kasmet, kažkam nusprogo orapūtė, kažkam elektrikai elektrą išjungė dviem valandoms, kažkam bebras pylimą pragriaužė ir t.t. Dažniausiai viskas anksčiau ar vėliau baigiasi skaniais pomidorais. ;)
    Aš tai manau, kad jei esi žvejas mėgėjas, ar augintojas mėgėjas, tai visada ir praktiškai visokią žuvį bus pigiau nusipirkti ar šviežią ar rūkytą nei ją pagauti ar užauginti. Esmė ne tame, esmė "ligoje": juk taip smagu stebėti kaip upėtakis maitinasi, duoti vaikams ar pačiam pasigauti, galų gale ir išsirūkyti savo paties ką tik pagautą žuvį.
    O dėl ateities, tai vis tiek leisiu kokia 40 2 mečių upėtakių rudenį, o vasarą visus ar dalį nugaudysiu. Per šiuos metus buvo padaryta klaida - per daug prisileidau. O prisileidau per daug, nes maniau, kad daugiau yra nubrakonieriauta, nes prieš keletą metų nebuvo tvoros ir apsaugos, todėl vietiniai vaikėzai buvo taką išmynę jau link mano kūdros :)

Šios gijos žymos

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo žinutes
  •