Sveiki, bičiuliai uvininkai. diaugiuosi, kad atsirado tai toks specializuotas forumas. Todėl skubu uduoti keletą klausimų patyrusiems tvenkinėlių turėtojams.

Turiu tvenkinėlį apie 12-14a. Į jį subėga melioracijos latakas i pievų. Ten karaliauja karosai ir gana nemaai augmenijos. Gylio neinau, bet įtariu, kad iki 1,5m, tiksliai neinau. Planai yra tokie: įsileisti pavasarį rimtesnių uvų, o rudeniop derlių susirinkti. Galvoju apie dvimečius amūrus, plačiakakčius, (gal) karpius ir metinukus amus.

Kadangi tvenkinėlis nėra prie namų ir itisą parą saugoti negaliu, tai man labiau aktualu tokios uvys, kurių betkoks snarglius su slieku ant kabliuko neigaudytu. Kiek inau amūrus ir plačiakakčius nėra lengva pagauti. O karpiai, spėju, igaudomi daug lengviau. Taigi galvoju apie pora deimčių amūrų, kad ie per vasarą sumaintų augaliją, plačiakakčiai iek tiek pafiltruotų vandenį. O tvenkinėly esančius karosiukus ir varles esu linkęs sumaitinti plėrūnams. Galvoju apie amus, nes mano įsivaizdavimu amą yra sunkiau sugauti negu lydeką, o be to man amas ir skanesnis, tai gal koks 10 metinukų amų (po 200g) sueitų?

Kadangi amams natūralaus maisto greičiausiai neuteks (prieingai nei amūrams), tai norėjau paklausti kokiais dirbtiniais paarais būtų galima erti paprastus Europinius amus. Kakur buvo minėta, kad jie eriami kombinuotais paarais, tai ar tie paarai yra specialūs amams ar tinka kokie universalūs. Grūdų turbūt kaip karpiai nevalgo :oops: ? Ir iaip gal turite kokių pastebėjimų dėl mano isakytų minčių. Ačiū.