Puslapis 1 iš 2 12 PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 1 iki 25 iš 33

Gija: Tomo tvenkinys

Narys
    Įstojimo data
    2011 11 08
    Vietovė
    Kursenai
    Įrašai
    21

Tomo tvenkinys

Sveiki forumiečiai. Tvenkinio dar neturiu, is leto judu link jo... Trumpai apie situacija, problemas ir klausimus. Turiu sodyba prie upes - 1ha namų valdos ir 1ha zemės ūkio paskirties zemės, kuri ribojasi su upe. Planuoju įsirengti apie 10a tvenkinį Z.Ū. paskirties plote. Vieta pakankamai drėgna, iki vasaros vidurio, šlapi kemsynai. Šiuo metu, tai sausa, gręziau zemės grąztu, tai byrėjo, kaip miltai. Apie gruntą sunku spręsti - ant kalno, toks, kaip ir molis raudonas, o ten upė netoli (iki planuojamo tvenkinio apie 40 m, tai gali būti visko. Klausimai:
    1. Ar įmanoma išstumdyti tveninį buldozeriu? Kaimynas turi rusišką aparatą ( kiek suprantu, antra pagal dydi ), tai pamaniau, kad taip sutaupysiu pinigų.
    2. I planuojamą tvenkinio vietą ateina melioracijos griovys, į kurį suteka vandenys is laukų ir t.p. nuo kelio . Beveik visą vasarą jis tuščias, vanduo bėga tik pavasarį ir po didelių liučių. Ar verta jam leisti įtekėti i tvenkinį? Bėda ta, kad nenoriu viso to brudo nuo kelio ir iš laukų.
    Siunčiu nuorodą :
    http://www.maps.lt/map/?lang=lt#obj=...5d,stops,zebra

Narys
    Įstojimo data
    2014 12 13
    Vietovė
    KARTOKLIŲ KM.
    Įrašai
    101
    Kaimynai būsim 32.2km, atvažiuok į vietą papasakosiu kas ir kaip.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 26
    Vietovė
    marijampole
    Įrašai
    101
    buldozeriu išstumdyti įmanoma , mes stumdėm vieną 10a. kitas 70ą gavosi vistiek pigiau negu samdyti ekskavatorių , geriau vanduo nepatektų nuo kelio ir nuo laukų visokie tręšimai ir purškimai naudos tvenkiniui neduoda.

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 07
    Vietovė
    Kauno rajonas
    Įrašai
    1.025
    Pas mane du prūdelius po 5 a, išstumdė DT-75 VIKŠRINIS, per 10 h vieną.
    Dabar pas kainyną su dt-75 stumdo 30 a prūdą, kada nors nufotkinsiu ir įkelsiu.

Narys
    Įstojimo data
    2011 11 08
    Vietovė
    Kursenai
    Įrašai
    21
    Emka, dėkoju uz pakvietimą! Būtu tikrai puiku viska isgirsti ir pamatyti gyvai. Šį savaitgalį esu uzsiėmęs, kai tik sugalvosiu vaziuoti , pranešiu AZ. Visiems kitiems ačiu uz patarimus. Pradzioje dar buvo abejonių, taciau dabar jau zinau, kad reikia bandyti. Sąlygos tam, manau yra idealios - zemė sausa, nors šiuo metu jau būdavo pliurza... Skambinau kaimynui, paraginau ruoštis veiksmui. Tikiuosi ateinančią savaitę pradėsime. Jau 4 metus svarstau kaip ir ka daryti, todėl dėkingas jūsų forumui, kad padėjote apsipręsti... Dar yra planų padaryti uztvankas tame melioracijos griovyje, jį paplatinus. Ten gana nemazas nuolydis 8/100 m manau, kad kazkas gautusi. Tai būtų grynai tvenkiniai dėl grozio. Įleisčiau japoninių karpių ar kazką panašaus... Dar planuoju padaryti kūdra maudymuisi ties namu, bet tai jau atskira tema. Bet kokiu atveju esu atviras patarimams ir kritikai.

Narys
    Įstojimo data
    2014 12 13
    Vietovė
    KARTOKLIŲ KM.
    Įrašai
    101
    Tomai mažas patikslinimas, nereikia bandyt, reikia tiesiog daryt.

PVZ: Aš tau sakau pabandyk pakelt šitą akmenį, ką tu darai?

Tu eini ir keli, o ne bandai pakelt, o pakeli ar ne čia jau kitas reikalas.

Narys
    Įstojimo data
    2011 11 08
    Vietovė
    Kursenai
    Įrašai
    21
    Emka, gal ne visai tiksliai išsireiškiau - bandysiu padaryti, ( tikiuosi išeis vien tik buldozeriu, nors pradedu abejoti) o darysiu tai tikrai. Antradienį jau pradėsime. Šiandien padariau dar vieną gręžinuka savo grąžteliu, tai vanduo pradėjo sunktis ties 60 cm. Gruntas apačioje su akmenukais, tai tikriausiai - žvyras? Buldozerininkas šiek tiek stabdis, pergyvena, dėl visokių niekų, todėl ir bijau, kad pasirodzius vandeniui, pabėgs 8) Na, tuomet turėsiu sęklų prūdelį, ir kai biudzetas leis gilinsiu ekskavatoriumi...

Narys
    Įstojimo data
    2013 10 25
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    35
    Citata Autorius ttm Žiūrėti skelbimus
    Emka, dėkoju uz pakvietimą! Būtu tikrai puiku viska isgirsti ir pamatyti gyvai. Šį savaitgalį esu uzsiėmęs, kai tik sugalvosiu vaziuoti , pranešiu AZ. Visiems kitiems ačiu uz patarimus. Pradzioje dar buvo abejonių, taciau dabar jau zinau, kad reikia bandyti. Sąlygos tam, manau yra idealios - zemė sausa, nors šiuo metu jau būdavo pliurza... Skambinau kaimynui, paraginau ruoštis veiksmui. Tikiuosi ateinančią savaitę pradėsime. Jau 4 metus svarstau kaip ir ka daryti, todėl dėkingas jūsų forumui, kad padėjote apsipręsti... Dar yra planų padaryti uztvankas tame melioracijos griovyje, jį paplatinus. Ten gana nemazas nuolydis 8/100 m manau, kad kazkas gautusi. Tai būtų grynai tvenkiniai dėl grozio. Įleisčiau japoninių karpių ar kazką panašaus... Dar planuoju padaryti kūdra maudymuisi ties namu, bet tai jau atskira tema. Bet kokiu atveju esu atviras patarimams ir kritikai.
    Būk atsargus su griovių tvenkimu: išsiaiškink ar tai natūrali griova su melioracijos įvadais ar melioracijos griovys. Jei yra nurodyta, kad tai melioracijos griovys - užtvenkęs gali turėt nemalonumų. Tvenkti galima tik bevardžius upelius ir natūralias griovas su melioracijos įvadais.

Narys
    Įstojimo data
    2011 11 08
    Vietovė
    Kursenai
    Įrašai
    21
    Ten tikriausiai ir yra melioracijos griovys, taciau su labai dideliu nuolydžiu - nuo vamzdžio, kur ateina iš laukų iki kemsyno ( dabar ten bus kūdra) pakalnes apačioje, kur vandens srautas išsiskirsto bele kur, yra apie 10/100 metru kritimas. Tai tereiktu šiek tiek praplatinti ta griovį ir patvenkti taip, kad sukilęs vanduo nebūtų aukščiau už tą vamzdį iš laukų,o tai beveik neįmanoma... Be to šalia esantis laukas iš vienos pusės ir mano sodas iš kitos yra kur kas aukščiau nei mano planuojamų tvenkinukų lygis. Todėl, logiškai mastant, tai neturės jokios įtakos melioracinei sistemai... Bėda gali būti tik viena - vasara ir sausesnį rudenį, tvenkinukai nuseks, nes tuomet šis griovys yra absoliučiai sausas... Vanduo juo teka tik pavasarį ir po stipresnių liučių. Juokingiausia, kad ankstesni savininkai mane, kad čia yra šaltinis - gėrė ta vandenį, skiedė samagoną ir t.t. Sodyboje net normalaus šulinio nebuvo.

Narys
    Įstojimo data
    2014 12 13
    Vietovė
    KARTOKLIŲ KM.
    Įrašai
    101
    Turiu kontaktą tuose kraštuose žmogus turi ir buldozerį ir tralą ir gerą ekskavatorių, ir tikrai nebrangiai kokybiškai daro, atvažiuok pas mane pažiūrėsi kaip padarė ir nuspręsi ar verta pradėt su buldozeriu, visi rimti kasa o ne stumdo, o dar jei stradalina buldozeristas tai nieko nebus, ir jei vanduo taip aukštai tikrai nespėsi išstumdyt. Man vanduo kaupėsi 30cm per naktį, be jokių siurblių iškasė , buvau apakęs kaip dirba.

Narys
    Įstojimo data
    2011 11 08
    Vietovė
    Kursenai
    Įrašai
    21
    Click image for larger version. 

Name:	006.jpg 
Views:	78 
Size:	77.5 KB 
ID:	7709
    Idedu progresą. Kaip ir viskas gerai, tačiau užlinko buldozeris. Manau, kad pačiu laiku, nes sulaukiau kritikos iš poros specų. Na, esmė ta, kad kad gilios kūdros tokiu būdu nesigaus,o pradinio plano idėja apie seklų telkinį( vėliau papildomai gilinant ekskavatoriumi, kainuos papildomus, kur kas didesnius pinigus) Žodžiu, arteju prie įdėjos, kad reiktu viską daryti taisyklingai iš karto.

Narys
    Įstojimo data
    2011 11 08
    Vietovė
    Kursenai
    Įrašai
    21
    Emkai, bandžiau jums siūsti PM, nežinau ar pastebejote. Vienu žodžiu man reikia atvažiuoti pas jus pažiurėti kas ir kaip. Jei galite PM savo kontaktus, norėčiau susisiekti prieš atvykstant.
    Paskutinį kartą taisė ttm : 01-12-2015, 23:50

Narys
    Įstojimo data
    2011 11 08
    Vietovė
    Kursenai
    Įrašai
    21
    Na, štai - buldozeris pataisytas, kaimynas nerodo jokių stabdžio požymių ir pasirengęs dirbti toliau... Vienintelis, kuris stabdo dabar esu aš 8) Man atrodo, kad progresas visai neblogas, tačiau po išsakytos kritikos šiame forume, o ir realiame gyvenime, pradedu galvoti, kad gal neverta dergtis su buldozeriu dabar. Reikia samdyti ekskavatorių ir tik po to buldozerį, kad išstumdytų žemes. Ką manote jūs?

Narys
    Įstojimo data
    2012 12 06
    Vietovė
    Ukmerge
    Įrašai
    88
    Citata Autorius ttm Žiūrėti skelbimus
    Na, štai - buldozeris pataisytas, kaimynas nerodo jokių stabdžio požymių ir pasirengęs dirbti toliau... Vienintelis, kuris stabdo dabar esu aš 8) Man atrodo, kad progresas visai neblogas, tačiau po išsakytos kritikos šiame forume, o ir realiame gyvenime, pradedu galvoti, kad gal neverta dergtis su buldozeriu dabar. Reikia samdyti ekskavatorių ir tik po to buldozerį, kad išstumdytų žemes. Ką manote jūs?

Jei vanduo renkasi jau nuo 60cm tai net negalvočiau apie buldozeri, pradės jis galiausiai klimpti, pridarys buzos ir baigsis visi darbai, po to bus sunku net ekskavatoriui normaliai dirbti toj visoj košėj, paimčiau ekskavatoriu, tegu iškasa, sušlaituoja, o tada jau kaimynas tegu pigiai sklaido grunta :) , bet ir tai dar reiktu susiskaičiuoti visa baigtu darbu suma, tiesiog tariantis pasiklausti kainos su grunto sklaidymu ir be, o tada jau nuspresti, kadangi bala nera didelė tai labai nesunkiai tokius darbus galima daryti ir ekskavatoriumi...

Narys
    Įstojimo data
    2011 11 08
    Vietovė
    Kursenai
    Įrašai
    21
    Gruntas, tai kietas - viename gale smelis, kitame - molis, per vidurį - akmenys. Žemesniame gale jau kaupiasi vanduo... Žodžiu, koreguosiu savo pradinę mintį apie seklų prudą ir samdysiu ekskavatorių. Dėkoju už patarimus! Jei dar turite kritikos, klokite drąsiai ;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.375
    Tik atkreipk, kad stumdymo darbus galėsi pradėti apie birželį...
    Plius daug kas priklausys kokie orai bus iki šio laiko...

Pas mane išvalius rudenį prūdą, kažkur gegužės- birželio mėn., dar ekskavatorius buvo beveik užklimpęs, kai lygino gruntą....

Narys
    Įstojimo data
    2014 12 13
    Vietovė
    KARTOKLIŲ KM.
    Įrašai
    101
    čia priklauso koks gruntas dėl išstumdymo, jeigu smėlis jau po 2 jų dienų galima stumdyt ,na o jeigu šlapias molis tai jau sunkiau metus reiks laukt.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 26
    Vietovė
    marijampole
    Įrašai
    101
    nu matosi pirma buldozeristas niekad tokio darbo nedirbes , man per savaite 10a taip gražiai išstūmdė , gruntas buvo juodžemis , paskui smelis, stambus žvyras ir galu gale molis , visi krantai buvo gražiai užmolinti kad neleistu per žvyra ir smėlį vandens ir gražiai užstumta juodžemis kad žolytė augtų,vanduo rinkosi sparčiai , kiekvieną rytą siurbliu būdavo ištraukiamas vanduo ,prieš tai vakare baigus darbą buldozeristas prastumdavo giliausia vietą kad vanduo tik ten riktūsi.

Narys
    Įstojimo data
    2011 11 08
    Vietovė
    Kursenai
    Įrašai
    21
    Atvirai pasakius, man t.p. abejones pradėjo rastis bežiurint į artojelį :))) Todėl ir pristabdžiau visus darbus, kad išsiaiškinti kas ir kaip. Daug aibių nepridarė, tačiau klaidų nepavyko išvengti... Irmi22 , kokio gylio tvenkinį jums išstumdė? Man kažkodėl atrodo, kad 3,5 ar 4m gylio kūdros gamyba, su buldozeriu, jau būtų problema.
    Ta idėja su gilesne vieta ir siurbliu, yra verta dėmesio. Idomu, kokio galingumo siurblio reikėtu? Kad ir kokia technika bebūtų, be jo bus sunku išsiversti. Tuo labiau ir ateityje pravers, jei vandens sumažėtu. Ar kas esate bandę tuos pigius kinietiškus benzininius siurblius?

Narys
    Įstojimo data
    2014 12 13
    Vietovė
    KARTOKLIŲ KM.
    Įrašai
    101
    Nagi sakau atvažiuok ir siurblį parodysiu ir kontaktą kasėjo duosiu.

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 26
    Vietovė
    marijampole
    Įrašai
    101
    Pas mane gylio vidurkis gavosi 4m , o siurblį naudojau elektrini, toki rusiska fekalini turejau tai islupdavo viska labai gerai .

Narys
    Įstojimo data
    2011 11 08
    Vietovė
    Kursenai
    Įrašai
    21
    Paklausiau forumiečio Emkos ir brolio , bei jo draugo ( kurie užsiima vandens tvenkinių valymu) patarimu ir atleidau buldozerininką. Vietoj jo darbų ėmėsi ekskavatorininkas Petras ( Emkos rekomenduotas). Reikalai pajudėjo žaibišku greičiu... Vienas iš tų retų atvejų, kai pačio mintys 100% sutampa su kolegos mintimis. Vienas kitą supratome iš pusės žodžio... Iš melioracijos griovio padarėme apie 3-4 a. tvenkinuką. Gylis iki 3,5m, gruntas- priemolis. Bei 10a prūdą, esantį žemiau. Prūdo gruntas priemolis su žvyru, iš kelių pusių sunkiasi vanduo. Gylis iki 3,5 m. Gruntas, daugumoje, labai šlapias ir klampus, todėl žemių sklaidymą atidėjome tolimesniui metui. Tuomet padarysime dar vieną tvenkinuką ir dar 3a prūdelį kieme. Planas toks: tvenkinuke užveisti lynų ir pora šamų, o didžąjame prūde: upėtakiai, starkiai, ir galbūt lynai. Upėtakius šersiu , starkiai gaudys, kas papuola ( šalia Venta , tai visokių gėrybių užsineš) Jūsų kritikai įmetu keletą nuotraukų:

Narys
    Įstojimo data
    2011 11 08
    Vietovė
    Kursenai
    Įrašai
    21

Name:	2016-04-08 18.11.08.jpg 
Views:	42 
Size:	74.5 KB 
ID:	8015

Narys
    Įstojimo data
    2011 11 08
    Vietovė
    Kursenai
    Įrašai
    21

Name:	2016-04-07 18.05.55.jpg 
Views:	39 
Size:	75.3 KB 
ID:	8016

Narys
    Įstojimo data
    2011 11 08
    Vietovė
    Kursenai
    Įrašai
    21
    Vanduo didžiąjame prūde jau kaupiasi iš lėto. Išsiaiškinau, kad prūdą maitina du šaltiniai. Viskas OK, bet neturiu kantrybės laukti;) Pamaniau, gal paspartinti procesą, papumpuojant vandenį iš upės? Įdomu, ar neužnešiu ko nereikalingo? Tikriausiai jau ir lydekos išneršė ir ešeriai... Kadangi didžiąjame ruošiuosi auginti lynus, starkius ir keletą šamukų, ar nepadarysiu klaidos užveisęs gružlių? Tuomet turėčiau puikaus maisto plešrūnams. Viena blogybė, kad jie ėda žuvų ikrus, bet gal tai nėra taip baisu? Dar planuoju iveisti vėžių, logiškiausia būtų - žymėtėji, teisingiausia - plačiažnypliai. Gal kas galite ka doro pasiūlyti?
    Prisegtos miniatiūros Prisegtos miniatiūros 2016-04-17 16.48.19.jpg   2016-04-17 16.43.14.jpg  
    Paskutinį kartą taisė ttm : 17-04-2016, 22:53

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo žinutes
  •