Rezultatai 1 iki 10 iš 10

Gija: Savadarbis led apsvietimas

Narys
    Įstojimo data
    2015 10 09
    Vietovė
    wigan
    Įrašai
    3

Savadarbis led apsvietimas

Sveiki visi!
    Sumaniau pasigaminti led sviestuva (augalams) 200l akvai ,(vandens stulpas 40-45cm ) .
    Ledai planuojami kinietiski High power Epistar po 1w 350mA su 90 su laipsniu optika (+ kaip apsauga nuo vandens)
    Patys ledai bus klyjuojami ant 4mm storio 96cm x 25cm aliuminio plokstes , ziniau ,kad reikalingas radiatorius,bet jie daug kainuoja ,na ir ledus rinkausi silpnus ,bet daug 96vnt:)
    Taigi klausimai butu tokie :
    1. Visu 96w man nereikia ..butu perakis 60w, bet elektonikoj zinios nekokios ,tad nezinau kokiu duomenu draiveri/ius pirkt.
    2.Ka manot apie toki led isdestyma ?
    Prisegtos miniatiūros Prisegtos miniatiūros projektas.jpg  

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    830
    Nesigilinant į taupymą, 1. Pirk 60 vnt. vietoj 96vnt. :) O maitblokis 350mA, o jau kiek lempučių paveš bus parašyta ant driverio. 2. Pabandyk ir pasakysi mum kaip išdėstymas :)

Narys
    Įstojimo data
    2015 10 09
    Vietovė
    wigan
    Įrašai
    3
    Dekui uz nuomone. renkuosi daug lempuciu ,kad geriau pasiskirstytu sviesa.
    O kaip del kaitimo? Ar 1w diodai beveik nekaista su 350mA srove? Pastebejau ,kad kai kurie gamintojai butent taip is daro savo led apsvietimus -montuoja daug ledu ir uzmaitina juos maziau nei reik-tuo pasiekia geros temp su pasyviu ausinimu.

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    830
    Tai kam pirkti LED'us ir juos maitinti mažesne srove:) Juk rezultate mažiau liumenų bus. Tai gal geriau radiatorius storesnis ar ventiliatorius.. Padevėtą ventiliatorių už 1€ galima nusipirkti..

Kaip gali nekaisti el.prietaisas. Juk jis vartoja el.energija.

Narys
    Įstojimo data
    2015 10 09
    Vietovė
    wigan
    Įrašai
    3
    Taigi jau rasiau rasiau kam :D Mazai led + daug sroves= karsta (aktyvus ausinimas) . Daug led + mazai sroves = nekarsta (pasyvus ausinimas)
    As nenoriu jokiu vintiliatoriu vientik del estetinio vaizdo . Su daugiau led sviesa pasiskyrsto geriau ir neturetu buy jokiu seseliu .
    Cia kaip pavizdys https://www.youtube.com/watch?v=5uOL4pprEo4

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    830
    Matomai 1kg gupijų sveria mažiau nei 1kg eršketo. Žodžiu, Okey.
    Paskutinį kartą taisė Ernis : 10-10-2015, 15:04

Narys
    Įstojimo data
    2015 10 19
    Vietovė
    Kaime
    Įrašai
    26
    o tau ne pigiau butu nusipirkt http://www.aliexpress.com/item/100pc...rchweb201560_9 manau ne pigios lemputes pavienios

Asmeniškai aš susimontavau LED apšvietimą iš 10x10W High power LED'ų. Užmaitinau juos su paprasčiausiu nešiojamo kompo 60 W (19.5 V; 3.1 A) pakrovėju. Nors mano atveju LED'ai nedirba pilnu pajėgumu (nes jų suminė galia 100 W, o maitinimo šaltinis 60 W), tačiau šviesos pilnai užtenka, šviesos pasiskirstymas, mano manymu, pakankamas, o ir sąlyginai išspręsta problema su kaitimu. Be tu, sulituot/sujungt 10 LED'ų yra mažiaus reikalų nei 100 :)

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    830
    O kokie vieno 10w HIGH POWER LED reikalavimai? 10 - 12v ir 1000 mA ?

Ir kokiu būdu jungėte laidus? Nuosekliai ar lygiagrečiai?

Dėl LED charakteristikų.
    Galia 10 W, Įtampa 9-12 V, srovė 1050 mA (jei gerai pamenu),tačiau charakteristikos kinta priklausomai nuo to, koks pajungtas maitinimo šaltinis. Pvz. mano atveju kiekvienas LED'as pajungtas ant 9.75 V įtampos, todėl atitinkamai "vartoja" 600-700 mA srovės (nepamenu tiksliai), o keliant įtampą, atitinkamai auga ir srovės stipris. Tai trumpai tariant mano naudojamas maitinimo šaltinis yra pats tas, tiek įtampos, tiek srovės stiprio atžvilgiu, kad tinkamai šviestų 10 LED'ų.
    Dėl pajungimo.
    Atsižvelgdamas į tai, kad: a)mano turimo maitinimo šaltinio duodama įtampa 19,5 V; b) LED'ui reikalinga įtampa 9-12 V c) prisimindamas lygiagretaus ir nuoseklaus jungimo taisykles - pajungiau nuosekliai 2 LED'us, o tokių nuoseklių grandinių padariau 5. Siūlau pasinaudoti šia nerealia nuoroda: http://led.linear1.org/led.wiz (reikia įvesti maitinimo šaltinio įtampą, vieno LED'o įtampą ir srovės stiprį bei norimų pajungti LED'ų skaičių, pažymėti "view output as wiring diagram") ir bus nubraižyta pajungimo schema bei paskaičiuota varžų dydžiai. Tik papildomai pastebiu, kad varžas keistai piešia prie "-", nors jos, mano manymu, turi būti jungiamos prie "+" (pas save varžas pajungiau prie pliuso).
    SVARBU:prieš planuojant gamintis LED apšvietimą būtina įvertinti tai, kad jie kaista... ir gana stipriai... vargiai tikėtina, kad įjungtą LED'ą pavyks išlaikyti rankoje. Todėl būtinai reikia pagalvoti apie gerą aušinimą. Pas save 10 LED'ų įtaisiau ant apytiksliai 40x90 cm aliuminio plokštės. Be to, LED'ai prie plokštės pritvirtinti naudojant termopastą. Kartą Eksperimentuojant su pajungimu pabandžiau LED'ui duot 12 V įtampos, srovė tuo metu pradėjo tekėt tikrai daugiau nei 1000 mA. Pats LED'as tuo metu buvo padėtas ant sofos, tai dabar toj vietoj skylė - pradegino per kokias 5 sekundes. Nuo žmonos velnių gavau normaliai :D Gal taip kaista, kad kinietiški, o gal visi kaista taip pat, o gal šiuo metu atsirado jau ir nekaistantys LED'ai. Galas žino, reikia pasidomėt. Pasakoju iš savo patirties tiesiog. Beje, turiu ir 5 W LED'ų - tie tikrai kaista mažiau...
    Taip pat siūlau atsisiųsti kažką panašaus į daigtelį kaip nuotraukoj. Labai geras variantas eksperimentavimui (visokių srovės stiprių matavimui), o taip pat ir normaliam naudojimui, kai maitinimo šaltinis yra per galingas LED'ams ir reikia jo galią sumažinti ar tiesiog reguliuoti šviesos intensyvumui akvariume. Reikėtų paieškoj (eBay) vesti pvz. "Constant current driver", "cc cv module", "step-down module" ir panašiai.
    Prisegtos miniatiūros Prisegtos miniatiūros DSCF3789.jpg  

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo žinutes
  •