Puslapis 2 iš 3 PirmasPirmas 123 PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 26 iki 50 iš 60

Gija: Tomazo naujas 15 a tvenkinys

Narys
    Įstojimo data
    2013 08 23
    Vietovė
    klaipeda
    Įrašai
    61
    P.S. Pirmoje foto, gruntas tuo metu dar buvo ekskavatoriumi išsklaidytas, teko viską vėliau buldozeriu perstumdyti. Šiaip mano manymu, žemes sklaidyti yra pigiau su buldozeriu, nepridaro tiek duobių ir dirba greičiau.[/QUOTE]
    Buldozeriu stumdyt verta iki 100m atstumu ,bet buldozeriui atvežimui reikalingas tralas plius dar išlaidos.Juodžemi nusiimčiau tik kiek man reikėtu(dėčiau 5 cm) tam papildomo laiko neužims ar taip ar taip reikės kast ,o juodžemis pastovejęs metus supus ir pasidarys purus, tada netoliese surandi ratini traktoriuką valanda apie 100 lt per 8 valandas max mėtis juodžemį ir lygins,geras traktoristas ir per 4 valandas tai padarytu . Tai nesunku paskaičiuot kiek dasidėtų lėšų .
    Jai nuspręsi veja daryt ant molio tam yra specialios sėklos .

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 07
    Vietovė
    Kauno rajonas
    Įrašai
    1.025
    Dėl juodžemio turbūt aišku, pas savininkas sprendžia pagal situaciją.
    O dėl kranto linijos, jeigu bus didelis tankis karpiu +amūru, tai niekaip neišvengsi krantu slinkimo, ( nebent sutvirtinsi ), dar priklauso nuo vandens lygio svyravimu, ir nuo prūdo dydžio, nes kuo didesnis prūdas, tuo didesnės bangos, tuo daugiau išskalauja ypač kaip žemas vandens lygis, nors ir kai kur pas mane, buvo nuolydis padarytas santykiu 1 : 4 (pliažo zona), vis tiek neišvengiau kranto kritimo (ne slinkimo), prūdams 10 metu, laikas daro savo :), gylis buvo 6,5 m, o dabar 4,0-4,5 m, kitam buvo 3,5 m dabar 2,0-2,5 m.
    Esu matęs kaip kaimynu tvoros į prūdą krenta, netoli manęs žmogelis karpius naikino (išdalino aplinkiniams), paklausiau kodėl jis taip daro, atsakė, ką nematai, tuoj į prūdą gatvė įgrius, tai prisileido tik lydekų.
    Nuotraukos darytos praeitą vasarą, kaip prakiuro prūdas, atkreipkite dėmesį į krantą, ta molį vos pajegė įkasti ekskavatorius, o karpiai ką pridarė :)

Click image for larger version. 

Name:	20140623_212736.jpg 
Views:	59 
Size:	76.8 KB 
ID:	6799 Click image for larger version. 

Name:	20140623_060316.jpg 
Views:	59 
Size:	73.8 KB 
ID:	6800 Click image for larger version. 

Name:	20140623_060323.jpg 
Views:	56 
Size:	74.4 KB 
ID:	6801
    Šiandien darytos nuotraukos.

Name:	20150323_141843.jpg 
Views:	53 
Size:	74.2 KB 
ID:	6802 Click image for larger version. 

Name:	20150323_141902.jpg 
Views:	53 
Size:	73.5 KB 
ID:	6803 Click image for larger version. 

Name:	20150323_142005.jpg 
Views:	55 
Size:	68.2 KB 
ID:	6804
    Dviejų prūdu pliažai santykiu 1:4 kasmet didėja.

Name:	20150323_142151.jpg 
Views:	51 
Size:	67.9 KB 
ID:	6805 Click image for larger version. 

Name:	20150323_142240.jpg 
Views:	50 
Size:	73.9 KB 
ID:	6806
    Taip taisau skyles, kad toliau neitu.

Name:	20150323_142042.jpg 
Size:	73.5 KB 
ID:	6807 Click image for larger version. 

Name:	20150323_141928.jpg 
Size:	72.7 KB 
ID:	6808

Prūdai, kur nedaug spalvotu karpiu, krantai beveik nesikeičia.

Name:	20140315_162049.jpg 
Size:	78.5 KB 
ID:	6809 Click image for larger version. 

Name:	20140716_133119.jpg 
Size:	76.6 KB 
ID:	6810

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 26
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    15
    Ačiū už gerus patarimus ir gražias iliustracijas. Tikrai pradėjus darbus bandysiu atsižvelgti į Jūsų rekomendacijas. viskas susidės į kaštus. norisi kad būtų gerai ir nebrangiai, bet tai du sunkiai suderinami dalykai. Kasėjai turi įvairios technikos ir siūlo įvairius variantus nuo ilgastrėlio iki rimto buldozerio prūdo išstumdymui. Svarstau variantus, kad vienu metu dirbtų ir tas ir tas. viskas būtų greičiau ir dėl to išloščiau ir aš ir jie. Variantą mokėti už arus atmečiau, nes gaunasi nesveikai didelė kaina, o dėl kokybės sunku garantuoti, todėl manau rinksiuosi valandinį variantą. Esu radęs pažįstamus kasėjus, kurie nori atlikti darbus labai pigiai, tik nesinori labai naudotis žmonių geraširdiškumu ir likti jiems skoloj. Gal kas iš patirties pasidalinsit, kokios sumos reikia realizuoti tokį 15 arų projektą, kad bent jau orentuotis ką galėčiau sau leisti, o ant ko pataupyti.
    Beje diskusijos paįvairinimui noriu pasisakyti, kad tikrai žuvies neplanuoju auginti prekybai ir jos augimo koficientas manęs nelabai domina. Labiau megstu vakarus po darbo praleisti su meskeryte rankoj ir pakovojant su nemazu egzemplioriumi, kurį vakarienei galėčiau išsikepti ar išsirūkinti. kas liečia krantų slinkimus tai kol kas šiame sklype statybos nėra numatytos. Sklypas ribojasi su mano gyvenama vieta iki kurios prudo krantai net ir esant didžiausiam potvyniui tikrai nedaeis, nes vien šio sklypo aukštis yra apie 1 m žemiau gyvenamo sklypo. Be to visada yra išeičių ir jai labai kiltų vanduo juk galima siurblio pagalba jį nuleidinėti į melioracijos šulinį. (elektra juk visada vietoj) Kasant mažajį prūdelį buvo pagauti kokie 5 šaltiniai. vanduo nesisunkė čiurkšle, bet kaupėsi tikrai greitai. visiškai patikrinti per kiek prisikaups prūdas nesugebėjau, nes neišlaukęs prūdą pripildžiau gręžinio vandeniu. Dėl šios priežasties neabejoju, kad vandens bus, svarbu nebūtų žvyro ar smėlio.
    Kadangi daug diskutuojama apie juodžemį tai tikrai norėčiau jy atskirti ir panaudoti užpylimui ant molio, bet.... jai man tai atsieis gerą 1000 eu tai tikrai geriau pakentėsiu pora metelių kol žolė savaime sužels. vistiek juk reikės laukti, juk tas pats iškastas molis turi susigulėti ir sukristi. kas liečia priėjimą prie prūdo tai manau iš namo pusės paliksiu neišmaltą atkarpėle, kuria galėsiu neišsimurzinęs iki kelių pasiekti prūdą. kitu atveju yra pigių variantų, kaip kad lentos, kurių pagalba išlienkant švariam galima pasidaryti priėjimus.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Gal kas iš patirties pasidalinsit, kokios sumos reikia realizuoti tokį 15 arų projektą, kad bent jau orentuotis ką galėčiau sau leisti, o ant ko pataupyti.
    Pas mane buvo taip. ilgastrėlis ėmė valandinį tarifą 120 Lt. Per dieną kasdavo 8 val. T.y. prikasdavo už 960 Lt. Per dieną iškasdavo 3-4 arus. Taigi, visą prūdo duobę iškasė per maždaug 3 dienas, tada dar tris dienas su kaušu lygino gruntą. Viskas kainavo (14 a. duobė + išlyginimas) 6500 Lt. Molis buvo skleistas ant viršaus, takus barstydavau šienu.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Pernai ekskavatoriaus valanda kainavo 100lt, nežinau, kaip šiais metais bus. O ką galvoji su moliu daryti? skleisi pas save ant sklypo? Ta prasme kelsi?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius Nemas Žiūrėti skelbimus
    O ką galvoji su moliu daryti? skleisi pas save ant sklypo? Ta prasme kelsi?
    Pagal įstatymus žiūrint, jokių kitų alternatyvų būti negali, nes bet koks gruntas yra žemės gelmių turtas ir priklauso valstybei. Bet kokia prekyba, dalyba gruntu yra griežtai draudžiama, traktuojama kaip vagystė. Todėl geriau viešai neaptarinėti alternatyvių grunto panaudojimo (ne sklypo ribose) idėjų.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 26
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    15
    Na ppaildomai dar galiu pasakyti, kad molį galima naudoti kitoje savo žemėje ir nebutinai tame pačiame sklype, jo negalima tik parduoti. juk galima kieno nors sklypą išisnuomoti mėnesiui ir jame paskleisti minėtą molį, o pasibaigus nuomos sutarciai jį ten ir palikt. čia ideja tiems, kas nežino kaip galima apeiti įstatymus jų nepažeidžiant. Gal kas netoli Raudondvario, Vilkijos ar Babtu norėtu išnuomoti savo sklypą mėnesiui? (i PM) :D :D :D čia žinoma juokelis buvo. Jai rimtai tai visus patarimus reikia išanalizuoti, todėl čia ir sukūriau šią temą dar neturėdamas prūdo ;)
    Paskutinį kartą taisė Tomazikas : 25-03-2015, 09:36

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.375
    Tavo atveju ilgastrėlio ekskavatoriaus net nesvarstyčiau...
    Neracionalu.

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 26
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    15
    Citata Autorius Tomazikas Žiūrėti skelbimus
    diskusijos paįvairinimui prisegu pakoreguotą (dėl savivaldybės melioracijos tarnybos pageidavimo) prūdo planelį. Failas 6797
    Na galiu pasakyti, kad prijektėlis jau savivaldybėje patvirtintas, todėl jokių kitų kliūčių kaip ir neliko. Daugelis minit, kad projektą reikia derinti su aplinkos apsauga, tačiau niekur įstatymuose to neradau, todėl manau, kad to daryti ir nereikia. gal kas pasakysit kitaip?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Smagu girdėti, kad viskas sėkmingai pajudėjo. Dėl derinimo su RAD, iki tol kol pats atidžiai perskaičiau pagrindinį įstatymą, buvau girdėjęs iš keleto kolegų, na galbūt tai liečia tik saugomas teritorijas. Galbūt daugelis dar šiek tiek painioja su senesne tvarka galiojusia iki 2010 m.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Citata Autorius Nemas Žiūrėti skelbimus
    O ką galvoji su moliu daryti? skleisi pas save ant sklypo? Ta prasme kelsi?

Nilas
    Pagal įstatymus žiūrint, jokių kitų alternatyvų būti negali, nes bet koks gruntas yra žemės gelmių turtas ir priklauso valstybei. Bet kokia prekyba, dalyba gruntu yra griežtai draudžiama, traktuojama kaip vagystė. Todėl geriau viešai neaptarinėti alternatyvių grunto panaudojimo (ne sklypo ribose) idėjų.
    Apie pardavimus nieko lyg nerašiau :), jei žiūrėt ne tik į raides, kurios sudaro žodžius, o į klausimą, tai atsakymo reikėtų ieškoti visai ne ten. Klausiau Ką su moliu darysi? Ta prasme lyginsi/kelsi ar reljefą formuosi... . Mane domina ta pusė. Nes daug kas kasa prūdus dėl sklypo išsilyginimo, o kiti kasa dėl reljefo, kalvų formavimo. Būtent tai ir turėjau omeny :) Nes pats reljefą formavau, tad labai įdomu tokie sprendimo būdai. Esu matęs labai gražiai aplink suformuotų mini kraštovaizdžių.

Narys
    Įstojimo data
    2012 04 16
    Vietovė
    Klaipėdos raj.Judrė
    Įrašai
    563
    Blog Entries
    1
    Citata Autorius Darulis Žiūrėti skelbimus
    Neracionalu.
    Na, jei pasirinksi ''už valandą'', siūlyčiau ir galingesnį ekskavatorių susirast..., pas mane dirbo 20t. volvo su 6m. strėle ;)
    Ir dar, jei nuspręsi imt ir sandeliuoti juodžemį, tai siūlyčiau ir apiė prūdą nukast, na kažkaip verst molį ant viršaus nelogiška... ;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius arūnas Žiūrėti skelbimus
    Na, jei pasirinksi ''už valandą'', siūlyčiau ir galingesnį ekskavatorių susirast..., pas mane dirbo 20t. volvo su 6m. strėle ;)
    Ir dar, jei nuspręsi imt ir sandeliuoti juodžemį, tai siūlyčiau ir apiė prūdą nukast, na kažkaip verst molį ant viršaus nelogiška... ;)
    Ne, kaip tik apie prūdą juodžemio nukasti nereikia, nes ekskavatorius gi ratu aplink duobę važiuoja ir žemes meta tolyn, na bent jau ilgastrėlis. Todėl ten kur važiavo ratu ekskavatorius lieka švari žemė su sena velėna, nėra prasmės jos drąskyti.

Darulis
    Neracionalu.
    Nesupratau kodėl? Prūdas plačiausioj vietoj apie 31 m. pločio. Ką ten su 6m strėle veikti? O ir kaina netikiu kad labai skirtųsi.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Nilai, paskutiniu metu tik komentuoji, o neįsiskaitai į ką.. nieko asmeniško, bet gal gana ginti vieną, siaurą poziciją? Arūnas gi parašė:
    na kažkaip verst molį ant viršaus nelogiška... ;)
    Su tuo sutinku.

Dėl ilgastrėlio, tai aš ir abejočiau, nes jo kaušas kiek? 0,6 kubo? Kur gali paimti pusantrakubį ir su permetimais pasidarys labai greitai. Nepamirškim, kad 31m pločio tik vienoj nedidelėj atkarpėlėj. Pas mane kai dirbo ilgastrėlis, tai jam tik už padarytą darbą temokėčiau... tikrai lėtai eina, nepamiršt reikia, kad jis ir daug lėčiau "sukasi" nei trumpesne strėle.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Na čia tas atvejis, kai du žemaičiai skirtingai supranta savo išsireiškimus. Man žodis "apie prūdą" asocijuojasi su prūdo perimetru, pvz. "apieti apie prūdą", tai apeiti ratu palei krantą. Jei turima galvoj platesnę aplinką tai jau reikėtų minėti viso sklypo kontektą, nes 2000 kubinių metrų grunto jau "apie prūdą" išsklaidyti neišeis. O šiaip, faktas, kad dirvožemio laidoti po iškasto grunto sluoksniu nevalia, nei apie, nei aplink, ...nusistumdyti reikėtų visur, kur tik bus skleidžiamas gruntas.

Dėl ilgastrėlio, tai aš ir abejočiau, nes jo kaušas kiek? 0,6 kubo?
    Kaušas kaušui nelygu, bet pas mane kasė su kubiniu kaušu.
    Pas mane kai dirbo ilgastrėlis, tai jam tik už padarytą darbą temokėčiau...
    Mano atveju mokant už laiką, aro kaina gavosi apie 300-400 Lt. Negirdėjau, kad kas kastų pigiau. Jei neimti žemės lyginimo o tik kasimo, tai kaina dar mažesnė būtų, nes už 1000 Lt. iškasa 3-4 arus.
    nepamiršt reikia, kad jis ir daug lėčiau "sukasi" nei trumpesne strėle.
    Na į žemę "graužiasi" gal ir lėčiau, bet užtai nereikia pervažinėti pastoviai, o ir žemes toliau numeta. Tai mano nuomonė būtų priešinga, trumpastrėlį naudoti tik kelių arų prūdeliui, kasant didesnius prūdus su juo būtų tik bergždias tupinėjimas kas kelis metrus ir nuolatinis grunto permetinėjimas tolyn.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 26
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    15
    Na kas liečia molio paskirstyma tai yra visokių planų, dar aišku konsultuosiuosi su kasėjais, kaip racionaliau ir pigiau bus. Įmonė žadanti kasti prūdą turi technikos labai didelės ir labai įvairios, todėl manau jie prie vietos parinks geriausius ir man pigiausius variantus (tikiuosi nesivadovaus, kad iš savų reikia uždirbti dvigubai) Iš molio norėčiau supilti pylimuką iš vienos pusės, nes iš ten nuolat pučia gan smarkus vėjas, todėl būtų šiokia tokia užuovėja. Blogumas tame, kad molis susistovės ir normalią formą įgaus tik po gerų metų. manlabiau patiktų kalnuotas (nestačių kalnelių) reljefas sklype, bet gražius kalnelius įrengti manau tikrai kruopštus ir nelengvas uždavinys. Dar galvoju kaip kaimyninių sklypų savininkai sureaguos pamatę pilna sklypą technikos. Juk jų žemės liks žemiau ir vanduo nuo mano sklypo subėgs pas juos, o ir sukasti kalnai užstos jų bulvėms šviesą :D

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Pylimo geriau nedaryk, nes vėjas aeruoja vandenį banguojant paviršių. Ledas ilgiau stovės užuovėjoj ir t.t.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 04 16
    Vietovė
    Klaipėdos raj.Judrė
    Įrašai
    563
    Blog Entries
    1
    ...ir su sniėgu gali būt problemų, užneš ant prūdo tiėk kad...

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Pasiutot jūs visai čia... Jei pučia vėjas, o norisi pagulėt prie vandens.. tai ko gi nedaryt to pylimo? Prūdas tai nebus peržuvintas, rašė, kad rekreacinis. O sniegas dar prūdui niekuomet netrukdė, be to pylimas turi užstot nuo vyraujančių vėjų, tai sniegas kaip tik neužsineš.
    Be to pylimas nebus toks jau didelis, ne aklina siena gi, pažiūrėkit mano temoj: 38a supilti iš 3jų pusių ir ką? Norėčiau, kad dar aukščiau būtų... . O pučiant vėjui vis tiek kiaurai košia, Tik prie pat kalno kiek maloniau. O prūdas, net būdamas duobėje banguoja ir krantus skalauja.
    Beje susiformuot reljefą tikrai yra smagiau, nei suversti kokį pylimą, darai gi ne metams ir ne dviems. Svarbiausiai žinok ko nori, tuomet sukas į tas kalvas ir pabaigoje nulaižys šlaitus, kaip nori. Pinigėlių šiek tiek daugiau, bet akiai maloniau ir dūšiai lengviau, kad pasidarei, kaip nori... . Bet čia jau piniginiai klausimai. Pasiklausinėk, kiek užimtų laiko, žinosi ar verta.

Aš, šiuo atveju dariau taip:

Name:	IMG_1344.jpg 
Views:	28 
Size:	73.3 KB 
ID:	6820

Po žiemos visi nelygumai gerokai apsilygino, o kalnai sumažėjo, bet susikūriau peizažą, malonų akiai ir fabriką šiek tiek paslėpiau. Iš kart reikėtų pilti taip, kad galėtum lengvai žolę pjautis, bent iš matomos pusės. Tačiau čia jau daugiau gerbūvio klausimai, nei prūdo kasimo ;) Tad, jei aktualu pigumas, tuomet nekreipk dėmesio į mano rašliavą, nes pats esi savo biudžeto buhalteris ;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Pasiutot jūs visai čia... Jei pučia vėjas, o norisi pagulėt prie vandens..
    Prie jūros gulint dar ne toks vėjas pučia. :))
    Prūdas tai nebus peržuvintas, rašė, kad rekreacinis.
    Nemai, mes čia visi pradėjom kažkada nuo kuklių tikslų. Apetitas ateina bevalgant. Žuvinimo planus gali pakeisti per vieną dieną, paliktų pylimų taip greitai nepanaikinsi.
    Be to pylimas nebus toks jau didelis, ne aklina siena gi, pažiūrėkit mano temoj: 38a supilti iš 3jų pusių ir ką?
    Žuvininkystės ūkiai net nendres stengiasi nušienauti, kad tik vėjo prapučiamumas būtų geresnis, tas ypač aktualu liepos antroj pusėj ir rugpjūtį. Kuo vandens bangavimas bus intensyvesnis, tuo daugiau bus deguonies ir visas vandens tūris persimaišys, nebus prie dugno susmirdusio ir mažai deguonimi prisotinto vandens.
    Be to pylimas nebus toks jau didelis..
    Iš kur žinai? Važinėjant po Lietuvą tokių baisių sankasų tenka pamatyti aplink prūdus, kad net šiurpas nukrečia. Teko bendrauti su vienu tokiu "pylimistu" pasidarė didelį prūdą 5m gylio, visą prūdą apjuosė pylimu gal 2 m. aukščio ir po to klausia: kaip manai, kodėl pas mane karpiai visai neauga? :)))
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 07
    Vietovė
    Kauno rajonas
    Įrašai
    1.025
    Ir vėl priklauso nuo vietovės, situacijos ir šeimininko, protingai supiltas pylimas, manau tik į gera, nereikia viso prūdo paversti neperlipama tvirtove.
    Sudėčiau pliusus ir minusus, bet kad nei vieno minuso kolkas neradau :).
    Pliusai,(mano atveju) supilta tarp kelio ir prūdo, tai sulaiko dulkes nuo kelio ir garsą, dar nuo visokiu žiopliu, kurie vos ne ant savo mašinos stogo lipa kad pasižiūrėti.
    Žvejyba, (ramiais vakarais pažvejoti, ir išsirūkyti, pasikepti), labai retai būna tie ramus vakarai, o dar reikia kad kibtu :), su lengva plūdę nespėsi permetinėti, o uždėsi 10g plūde ir 8g šviną, didesni karpiai labai atsargus, sunku juos pagauti, lieka tik dugninė, bet malonumas ne tas, beje, kada pas mane dar buvo žvejybą, tai daugiausia žmones sėdėdavo pylimo pusei (dėl vėjo), duonos, bulkos, ar plaukiojančio maisto įmetus po poros minučių jau nunešta prie kranto, tai teko iš šlangos šėrykla daryti.
    Tai kad ir pylimas yra, bet ir vėjo užtektinai :), jei per karšta, nuėjai kur vėjas, nori ramybės, nuėjai į užuovėja, dar galėčiau vardint ir vardint, tik nukrypau nuo temos.
    Atkreipkit dėmesį į šitos temos 27 gija, kur nuotraukos sudėtos apie krantus, 3-čioje matosi nedaug pylimo, o dabar atkreipkite dėmesį į vandeni kokios bangos, nors vėjas buvo nestiprus, ir darytos ne viena diena, beto vienas prūdas buvo pasėdes, ten kur mažesnė bangos, tai pylimo pusė, o kur didesnės priešinga, ir pūtė nuo pylimo pusės.
    Aišku, jeigu tik žuvis augint, tai kitas reikalas, be to turime orapūtes :))
    Paskutinį kartą taisė deivis : 27-03-2015, 11:57

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Nebeturiu ką pridurti... :) Deivis viską parašė.
    Su Nilu, tai kaip su vėjo malūnu čia žiūriu: pirksiu dabar didesnį ventiliatorių, kad vandenį aeruot savo prūde ;) Nesakau, kad vėjas nepadeda, bet, kad 15a prūdelyje iki 3 metrų vandenį maišytų... . O, dėl deguonies, tai ar bus ta kalva, ar ne, vasaros gale to deguonies gali trūkti, bet tam jau aeratoriai yra, stipriai prižuvintiems telkiniams. Geriau, tu Nilai paaiškink žmogui kitą dalyką: tai kur tą molį kišti, jei ne kalvą kokią formuoti? Skleist per visą sklypą??? Išvežt/parduot juk negalima. Jei skleist per sklypą, tai reiškia nukasti visą juodžemį ir paskui pilti ant viršaus. Kaina kyla... . Ekskavatorius turės permetinėti per kelis kart jei toliau bus ( na nežinau atstumų, tai gal ir ne). Lengva sakyt nedaryk taip, bet problemos sprendimas visuomet padeda labiau, nei problemos sukūrimas ;)
    Ot, rupūžėle... pridūriau... . :)

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 26
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    15
    kas liečia deguonies kiekį tai tiksliausias pasisakymas, kad yra toks daiktas kaip orapute, kuri gelbėja esant jo trūkumui. Mano mažoji bala stipriai peržuvinta, visą žiemą oraputės neišjungiu tai vienas kampas nuolat neužšalantis, todėl kritimas minimalus. dėl sniego nėra didelės problemos, turiu namie pačiūžų mėgėjų krūvą, todėl jie sniegą nuolat nuo ledo nuvalo, o užuovėjos tikrai reikia, nes žinau kokie vėjai pučia nuo laukų. Nuo kelio atsitvėrinėti man nereikia, nes jokio kelio šalia nėra, vienintelis keliukas veda tik į mišką kur ir baigiasi, todėl smalsuolių neprisirinks, o prisirinkę greitai bus išvaikyti. Dar galiu pademonstruoti kaip išsprendžiau stataus pylimo parodinės pusės problemėlę (žiūrėti foto). dabar dar akmenukais užpilta.

Name:	20140405_200820.jpg 
Views:	34 
Size:	78.8 KB 
ID:	6821

Nors pagalvojus šie kalneliai tai buvo juokas, palyginus kiek dabar prikapstys ekskavatoriai :)
    manau apsispresiu nepataupyti ir prašyti, kad vienu metu dirbtu ir ekskavatorius ir buldozeris, nes tik su buldozeriu sustumdyti pylimai nebus labai statūs, kas aktualu pjaunant žolę traktoriuko pagalba. Tuo pačiu ir juodžemį prieš kasimo darbus nusistumdysiu, o po darbų vėl užstumdysiu. Suptantu, kad gerus metus ar net du sklype bus jovalas, tačiau iki šiol ten žėlė nešienaujama ir neprižiūrima pieva, kuri taip pat nelabai žavingai atrodė.

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Dėl darbo su buldozeriu, pasikalbėk su pačiais kasėjais. Jie tau pasakys, kas yra pigiau, o šlaitus tau padarys ir su ekskavatorium kokius tik nori, ir gana greitai. Šiaip ir efka999 patart gali ta tema, nes, kaip suprantu, čia jo sritis. Tu geriau šnektelk su kasėjais ir mums pasakysi, ką jie patarė, nereikės be reikalo pilstyt iš tuščio į kiaurą.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Ir vėl priklauso nuo vietovės, situacijos ir šeimininko, protingai supiltas pylimas, manau tik į gera, nereikia viso prūdo paversti neperlipama tvirtove.
    Sudėčiau pliusus ir minusus, bet kad nei vieno minuso kolkas neradau :).
    Būtent, kad "protingai" retas kuris supila. O be to reikėtų susitarti, ką mes kalbėdami vadiname "pylimu". Pylimas yra grunto sankasa, paprastai turi trapecijos ar pusapskritimio formos skerspjūvį. Reljefinės kalvelės nėra pylimai, jeigu jos tik paryškina ir taip natūralų reljefą.
    Kalbant apie minusus, apsitvėrus tvenkinį "fortifikaciniai s" pylimais pats negali gerai matyti kas jame vyksta, tokiame tvenkinyje sėkmingai šeimininkauja netrukdomi garniai ir visi kiti kas netingi. Apsitvėrus pylimais, blokuojamas paviršinio vandens surinkimas, ne veltui paskui prūdai pildosi tris metus. Nepaskutinėj vietoj karštovaizdžio aspektai. Reljefą reikėtų daryti organišką, o ne sankasas pilstyti.

Nesakau, kad vėjas nepadeda, bet, kad 15a prūdelyje iki 3 metrų vandenį maišytų...
    Maišosi ir dar kaip, prie geresnio vėjelio temperatūra visuose sluoksniuose susivienodina per porą valandų.

tu Nilai paaiškink žmogui kitą dalyką: tai kur tą molį kišti, jei ne kalvą kokią formuoti?
    Mano rekomendacija jam jau pateikta, tas daiktas vadinasi "sklypo (teritorijos sutvarkymo) aukščių planas". Kiek į jį Tomas atsižvelgs, čia jau jo reikalas, bet nesinorėtų, kad pridygtų, kažkokių nenatūralių žemės kupstų. Tai ką rekomenduoju žmogui, remiuosi savo žiniomis įgytomis profesinėje ir mėgėjiškoje praktikoje, abiem atvejais žinios paremtos kitų žmonių patirtimi, perskaityta Lietuvos ir užsienio literatūra. Neturiu tikslo gilintis kas ką prie prūdo nori daryti vakarais, kažkas gulės ir bezdės tarp tų savo pylimų, dar kažkas norės, kad jo besideginančios plikos moteriškės kaimynas nematytų ir t.t. Buitiniai poreikiai nėra priežastis su gamta išdarinėti cirkus.
    Silurus glanis ...;)

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo žinutes
  •