Puslapis 5 iš 7 PirmasPirmas ... 34567 PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 101 iki 125 iš 154

Gija: Karpių lervučių paauginimas namų sąlygomis

Rolandas
    Svečiai
    Parodykit naujų filmukų. Įdomu kiek paaugo?
    Kaip šeriat, kaip prižiūrit?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius Rolandas Žiūrėti skelbimus
    Parodykit naujų filmukų. Įdomu kiek paaugo?
    Kaip šeriat, kaip prižiūrit?
    Rolandai, fone tų problemų, kurias aptarinėjom čia su Erniu kurį laiką, tas pasakymas "paaugo" skamba kiek sarkastiškai. Nes tų karpiukų, kurie tikrai gerai augo ir buvo, kaip anglai vadina "šūteriai" - seniai nebėra. Nes visus, kurie bent kiek didesni, kas rytą tenka krapštyti nuo kempinės. Tai būtent tie karpiukai, vardan kurių, buvo imtasi šios avantiūros. Taigi, "projekto" intriga seniai nukeliavo į kanalizacijos vamzdį. O tai kas liko, viso labo vidutiniokai ir mažesni. Po didelio pradinio entuziazmo, kartėlis yra nemenkas, nuotaikos niūrios. Dar keletą taktinių sprendimų turiu galvoje. Patirties per šias savaites įgavau geros, bet iš esmės esu linkęs eksperimento nebekartoti.

Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    829
    Šiandien gausiai pamaitinau lervutes dekaps.artemijom. Pilvuose akivaizdžiai matėsi raudonas maistas. Per 5h~ pilvai nuskaidrėjo į natūralią spalvą. Jei būtų biofiltras galingesnis, reiktų kas 5 valandas taip pamaitinti, manau būtų superiniai rezultatai.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Maniškių karpiukų pilvai nebe skaidrūs, todėl maisto spalvos jau nelabai įžiūriu. Ėda viską, bet dirbtinis pašaras, akivaizdu, kad yra jiems per sunkus.
    Čia šiaip, keli rytiniai kadrai.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    829
    Kuria prasme per sunkus dirbtinis pašaras? Neapžioja?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius Ernis Žiūrėti skelbimus
    Kuria prasme per sunkus dirbtinis pašaras? Neapžioja?
    Apžioja, bet gal nepajėgia suvirškinti didelės koncentracijos sausų baltymų. Gal virškinimo traktas sunkiai stumia tokį maistą, o jis ima gęsti nesuvirškintas žarnyne. Bet čia tik spėlioju.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    829
    Allerio startinis pas mane yra duodamas, kad drąstiškai pradėtų mirti nepastebėjau.

Nors kiekvieną dieną randu po kokį vieną prikibusį prie kempinės, bet greičiausiai dėl siurblio perdidelio vandens išmetimo. Bloškia karpiukus pakankamai stipriai. Gal nusuka sprandą ta srovė.

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 07
    Vietovė
    Kauno rajonas
    Įrašai
    1.025
    Aš irgi įtariu pašarą, prieš pora dienų žmona padavė trėčio nr startinio prūde (Advanse 0,5-0,8mm), tai nemažai numiro, dar be to lauke vandens temperatūra daug žemesnė nei namuose.

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 07
    Vietovė
    Kauno rajonas
    Įrašai
    1.025
    Citata Autorius deivis Žiūrėti skelbimus
    Kiek galvosūkiu spręsta, kiek visko išbandytą, o pasirodo tik viena smulkmeną.
    Nusiurbinėjant dugną, šėrimo didinimas, mažinimas, fleitos priskandinimas kad burbuliukų nebūtu, NO2 tikrinimas, kiekvienu veiksmu 3-4 žuveliokai pilvais į viršų ir plaukioja zigzagais, pagavęs tuos zigzaginius paleidau į nusiurbta kibirą iš akvariumo ir palikau juos per naktį, kita diena radau tik 2 negyvus, 4 panašius į S raide bet gyvi, 3 išsitienusius normalius, tai NO2 ne prie ko.
    Esmė, pas mane katė valgo ant akvos, ten jos valgymo vieta jau 5 metai (kad šunys nedasiektų), kiekvienu priėjimu prie akvariumo ji užšoka ant jo su geru trinksmu ir laukia maisto (maistas laikomas po akvariumu, spintelėje).
    Nuėmiau akvariumo viena puse dangčio kad negalėtu nuo žemės užšokti, lyg ir stipimas baigėsi, bet turbūt prasidės žvejyba :))

Failas 7236 Failas 7237 Failas 7238
    Failas 7239
    Po katės terorizavimo akvariumo, jau daugiau kaip savaitė žūvys nestimpa, artemija baigėsi tai gauna 1 ir 2 nr startiniu pašaru daug daugiau, tai ir augimo tempai pagerėjo.
    Susuktu neliko ir daugiau nesisuka, nors daugiau nieko nekeičiau.

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    829
    Citata Autorius deivis Žiūrėti skelbimus
    Aš irgi įtariu pašarą, prieš pora dienų žmona padavė trėčio nr startinio prūde (Advanse 0,5-0,8mm), tai nemažai numiro, dar be to lauke vandens temperatūra daug žemesnė nei namuose.
    Nerandu kataloge sudėties šito ( Advase 0,5 - 0,8 ) puslapyje.

Reiktų atkreipti dėmėsį į sudėtį, nes pvz pas coppens'ą yra tokių startinių kurie skirti turbinti nuo pat pradžių mitybą. Gal čia ir su alleriu tas pats, nebuvo maisto adaptacijos, staigiai pasikeitė maistas(riebesnis, vitamingesnis ir t.t) ir užsilenkė.

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    829
    Jūs vien tik sausu maistu maitinat? Ta prasme gauna tik tarkim allerio 100proc ir viskas?

PS. Gal adaptaciją sauso maisto praleidot?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Iš pradžių daviau startinį - 60 proc. balt. Dabar nenorėdamas rizikuoti, kaitalioju tarp šaldytų ciklopų ir susmulkintų pašarų: coppens-45 proc. balt. - upėtakinis, Aller-30 proc. balt. - karpinis. Su blenderiu susmulkinau abu ir sumaišiau. Padėties esmingai nepakeitė, gal truputį pagerėjo. Dabar bandau pašarą iš anksto pabrinkinti, kad jį suėstų jau maksimaliai išbrinkusį, užuot jam brinkus žarnyne.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    829
    Kiek pamenu vienoje knygoje rašė, kad maisto adaptacija vygdoma apie 1mėn. Pirmą savaitę duodama tik 10proc. sauso. Antrą savaitę 30proc. Trečią 60proc. Ketvirtą 90proc. Tik nepamenu su kuo jie maišė tą sausą..

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    829
    O šiaip coppenso kataloge yra parašyta pirmą savaitę duoti tarkim vieną sausą pašarą, kitą savaitę kitą ir daveda iki 1-2mm dydžio. Tai man atrodo mūsų akimis atrodo, kad ten tik dydyje esmė smulkesnė ar didesnė granulė ir tiek, o šiaip ten kompozicija skiriasi kaip diena ir naktis. Baltymai, kad tie patys nieko nerodo.

Tie patys procentai kur minėjau, sausame pašare juk irgi yra. Aš savus karpiukus praktiškai maitinu tik dekaps.artemijom, tai galima skaityti kad tai yra sausas pašaras. Tik jis pagamintas iš 100proc. artemijų(kevalai - kiaušiniai). Tai aš dabar tik įmaišau į 10 šauktštelių tik 1. Ir tai yra mano 10proc. Šitą savaitę. (Įmaišau allerio startinį)

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    829

PS. Atsiprašau, labai sergu, vos prakalbu.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Šiandien ėmiausi atskyrinėti didesniuosius nuo bendro būrio, sugrąžindamas juos į akvariumą, o bendrą pulką palikdamas toliau būti IBC talpoj. Didesnių pasirodo dar turiu, nors skepticizmas aną vakarą buvo apėmęs kaip reikiant. Laipsniškai didesniuosius atskiriu, su tikslu juos atidžiau stebėti ir šerti labai atsargiai, pagrinde natūraliu maistu. Kadangi iš viso būriu pagauti tuos stambesnius nėra paprasta, tai šiuo metu kol kas prisirankiojau apie 30 vnt., vėliau prisigaudysiu dar kiek pavyks užgriebti.

Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 07
    Vietovė
    Kauno rajonas
    Įrašai
    1.025
    Citata Autorius Ernis Žiūrėti skelbimus
    Nerandu kataloge sudėties šito ( Advase 0,5 - 0,8 ) puslapyje.

Reiktų atkreipti dėmėsį į sudėtį, nes pvz pas coppens'ą yra tokių startinių kurie skirti turbinti nuo pat pradžių mitybą. Gal čia ir su alleriu tas pats, nebuvo maisto adaptacijos, staigiai pasikeitė maistas(riebesnis, vitamingesnis ir t.t) ir užsilenkė.
    Coppens

Click image for larger version. 

Name:	20150627_041611.jpg 
Views:	12 
Size:	45.7 KB 
ID:	7265

Rolandas
    Svečiai
    Įmeskit kokio plaukiojančio augaliuko (ragalapis), jei yra šviesa - labai gerina parametrus.
    Ir aš pastebėjau, kad karpiai vis tik gerai išreikštos būrio žuvys. Ir anksčiau ar vėliau pradeda vieni kitus presuoti. Net ir tarp atrinktų geriausių po laiko pradeda vieni atsilikti.
    Spėju, kad jiems reikia dumblo, dumblių... natūralios aplinkos. Nors japonai, kinai kuo puikiausiai išaugina superinės kokybės KOI ir URS'e. Aišku, jie tam deda daug pastangų.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Tie karpiukai, tai tikra mistika. Mano dabartiniu įsitikinimu visų problemų, t.y. kritimų priežastis yra kažkoks jų virškinimo nepakankamumas. Nes testai nitritų neberodo, o vos tik pašeri, tuoj ima tiesiog akyse vartaliotis keletas iš būrio. Nežinau, gal ankstyvoje stadijoje nitritai juos pažeidė ir dabar nevirškina baltymo? Kuo daugiau ir sočiau ėda, tuo greičiau stimpa. Ką bepaduotum rezultatas daugmaž tas pats - prisiryja beprotiškai, tada guli ant šono pargriuvę dugne išsipūtę kaip pūslės ir sunkiai žiopčioja. Dalis jų susikreivina į Z formos zigzagą ir galiausiai irgi stimpa. Arba pradeda plaukioti kosminėm orbitom. Kai neduodi ėsti tai sienom lipa, nuo dugno savo š**ukus renka ir kramsnoja.
    Mano išmintis jau išseko.
    Silurus glanis ...;)

Rolandas
    Svečiai
    Susidūriau ir aš su tuo (KOI).
    Prilaikykit su peršėrimu. Nešerkit dažniau kaip 5 val.
    Manau, kad jiems trūksta erdvės ir natūralaus pašariuko.

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 04
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    100
    O man toks jausmas, kad pagrindinė priežastis yra per daug meilės... :) Čia as rimtai. Tiesiog buvo daryta visko per daug. Per daug streso mailiukui valant akvariumą, per daug gyvo pašaro, kuris sukėlė nitritus, per daug keistas vanduo, dėl ko šokinėjo temperatūra, per daug valytas akvariumo filtras , kas neleido nusistovėt biologinei pusiausvyrai ir normaliai startuot filtrui, per daug burbuliatoriaus, kas nuolat daužė lervutes ir t.t. O dabar ieškoma vienos priežasties, kurios tiesiog nėra. Tiesiog viskas susisumavo, ir turim ką turim. Priežastis plonybėse, kurios ateis su patirtimi, atsiras nuojauta, tat nenusimenam ;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius studentas Žiūrėti skelbimus
    O man toks jausmas, kad pagrindinė priežastis yra per daug meilės... :) Čia as rimtai. Tiesiog buvo daryta visko per daug. Per daug streso mailiukui valant akvariumą, per daug gyvo pašaro, kuris sukėlė nitritus, per daug keistas vanduo, dėl ko šokinėjo temperatūra, per daug valytas akvariumo filtras , kas neleido nusistovėt biologinei pusiausvyrai ir normaliai startuot filtrui, per daug burbuliatoriaus, kas nuolat daužė lervutes ir t.t. O dabar ieškoma vienos priežasties, kurios tiesiog nėra. Tiesiog viskas susisumavo, ir turim ką turim. Priežastis plonybėse, kurios ateis su patirtimi, atsiras nuojauta, tat nenusimenam ;)
    Aš sutinku, kad tai ką išvardinai yra rizikos veiksniai. Taip. Bet.... kai prieš akis krinta patys didžiausi egzemplioriai, kurie visą mėnesį pragyveno, iškentė nitritus, vandens keitimus. Regis tokie turėtų būti patys stipriausi. Atrodo jei 100 kartų ėdė tą patį pašarą ir sugebėjo už kitus užaugti didesni, tai kodėl 101-ąjį kartą suėdęs tai ką iki tol ėdė - užvertė pelekus. O visokie nedaaugėliai, kreivi, kurie dar nesupranta ką su maistu reikia daryti - plaukioja sau gyvi. Atrodo nuo tų visų išvardintų veiksnių turėtų tie kristi, kurie silpniausi. Palyginus su šamukais, tai ten nieko tokio panašaus nebuvo, nors sąlygos identiškos. Todėl peršasi mintis, kad karpiukus URS'e apsimoka laikyti tik kokią savaitę, kad su artemijomis truputį pastiprinti, o tada jau į laisvę leisti. Arba URS, laikyti metinukus, kurių organizmas susiformavęs.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 04
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    100
    O man nuojauta sako, kad lemiamas veiksnys buvo nitritai. Jie neišgyveno nitritų, jie tesiog tuo metu, maitindamiesi daugiau už kitus, daugiausiai nuodijo savo kepenis, dabar mati rezultatą. Gauna maistą bet jau neveikia kepenys ar tulžis, ir turi apsinuodijimą maistu, kurio jau nebegali suvirškinti, kai tuo tarpu neužaugos per nitritų šuolį neturėdamos tokio apietito mažiau apnuodijo savo organizmą ir dar turi kepenų rezervą, bet tai dar nereiškia, kad jie tau nekris vėliau.

Narys
    Įstojimo data
    2011 08 13
    Vietovė
    panevezys
    Įrašai
    312
    Aš manau, gali būti per daug baltymų. Per didelis baltymų kiekis labai pavojingas, miršta didžiausi ir staigiai.

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo žinutes
  •