Puslapis 1 iš 7 123 ... PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 1 iki 25 iš 154

Gija: Karpių lervučių paauginimas namų sąlygomis

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5

Karpių lervučių paauginimas namų sąlygomis

Click image for larger version. 

Name:	Zuvininkyste_Page_06_Image_0003.jpg 
Views:	49 
Size:	50.2 KB 
ID:	6768 Click image for larger version. 

Name:	Zuvininkyste_Page_19_Image_0001a.jpg 
Views:	43 
Size:	73.1 KB 
ID:	6771 Click image for larger version. 

Name:	fish-farming-e8a3fcdc35d43fd39a2a5d5e9ef86a77ad7c1335-s800-c85.jpg 
Views:	52 
Size:	77.5 KB 
ID:	6769 :)
    Po truputį įsibėgėja naujas sezonas, visų akys vėl, kaip ir kasmet, krypsta link pavasarinės prekybos žuvimis. Naujas sezonas reikalauja naujų iššūkių. Mane pasiekė gandai, kad ne tik aš, bet ir pora forumo kolegų svarsto "pasportuoti" su karpių lervutėmis. Iki karpių inkubacijos laikotarpio dar maždaug du mėnesiai laiko. Bet, natūralu, kad tam tikrus niuansus reikia aptarti iš anksto.
    Bendrai paėmus, karpių lervučių paauginimas namuose, ganėtinai intriguojantis užsiėmimas. Pačios lervutės- labai pigios, gauti jų nesunku, pakankamai anksti jas galima perkelti į natūralius vandenis. Kadangi žuvis ne plėšri, todėl išeiga turėtų būti gera, jei tik su auginimo sąlygomis susitvarkysime.

Mano strategija, kol kas paprasta - imti keletą tūkst. vnt. paauginti juos akvariume su artemija ir perkelti į kubilą arba varžą.
    Darbui su artemija jau pradėjau konstruoti keletą inkubatorių.

Name:	WP_20150314_001[1].jpg 
Views:	38 
Size:	43.7 KB 
ID:	6764 Click image for larger version. 

Name:	WP_20150314_002[1].jpg 
Views:	32 
Size:	40.7 KB 
ID:	6765 Click image for larger version. 

Name:	WP_20150314_004[1].jpg 
Views:	32 
Size:	40.4 KB 
ID:	6766
    Namuose atsirado ir nedidelis akvariumas. Šiemet tam tikslui įsigijau keletą papildomų akvariuminių kompresorių, vidinį filtrą.

Name:	WP_20150131_001.jpg 
Views:	31 
Size:	52.3 KB 
ID:	6767

Tikiuosi bendraminčiai šiam "sportui" atsilieps ir pasidalins savo planais ir vizijomis.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 04 03
    Vietovė
    Klaipėdos raj., Priekulės seniūnija
    Įrašai
    260
    Įdomu: gal kiek plačiau paaiškintumėt ,,bambalių" paskirtį?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius Priekulė;2396 7
    Įdomu: gal kiek plačiau paaiškintumėt ,,bambalių" paskirtį?
    "Bambaliai" bus skirti artemijų inkubavimui, jos yra pirmas lervučių maistas. Į butelį pilamas vanduo, dedama šiek tiek druskos, įberiama artemijų kiaušinėlių, pajungiama nestipri aeracija. Po 24-48 val. išsirita artemijos.

Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Iš ties galvoju apie šitą reikalą. Tik žadu daryt viską paprasčiau. Tiesiog suleisti į prūdelį. Pradžiai dulkės ras,o vėliau šersiu atitinkamais pašarais.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius tvis Žiūrėti skelbimus
    Iš ties galvoju apie šitą reikalą. Tik žadu daryt viską paprasčiau. Tiesiog suleisti į prūdelį. Pradžiai dulkės ras,o vėliau šersiu atitinkamais pašarais.
    Tvis, tu gi turi puikų akvariumą, gali jame kokius 5000 vnt. paauginti šiltoj temperatūroj keletą savaičių. Savaitėlę su artemija, po to savaitėlę ar dvi ant startinio. Per tą laiką paduodi mielių į prūdą ir 0,5-1g. karpiukai ramiai ims bet kokį planktoną, net ir stambią dafniją. Nebent tu dar paraleliai bandysi akvariume su eršketukais sužaisti.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 01 12
    Vietovė
    Lentvaris
    Įrašai
    1.654
    Akvariume tikrai nesiterliosiu. Man nedaug reikia ir todėl tikiuosi, kad nedidelis tankis prūdelyje duos gerus rezultatus.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius tvis Žiūrėti skelbimus
    Akvariume tikrai nesiterliosiu. Man nedaug reikia ir todėl tikiuosi, kad nedidelis tankis prūdelyje duos gerus rezultatus.
    Na ką, tai irgi įdomu, galėsim rudenį palyginti rezultatus, kaip pavyko auginant skirtingais metodais. Jei turėčiau aš laisvų prūdų, ko gero irgi bandyčiau natūraliai išsiauginti.
    Reikia Darulį pakalbinti, jaučiu, kad jis tikrai susigundytų su artemijom pasižaisti. :))
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 07
    Vietovė
    Kauno rajonas
    Įrašai
    1.025
    Ruošiuos po truputi ir aš, galvoju paeksperementuotį, kažkiek lervučių į akvariumą su artemijom pabandysiu, kažkiek gal baseine, dar kažkiek pamėtysiu po balas, dar laiko yra galima pagalvoti, kolkas pasiruošiau tik tiek, dar turiu artemijos kiaušinėliu nuo praeitu metu, tai reik patikrinti ar išsiperės ar dar givibyngos,

Name:	20150315_154215.jpg 
Views:	46 
Size:	75.9 KB 
ID:	6776 Click image for larger version. 

Name:	20150315_154836.jpg 
ID:	6777

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.375
    Turėčiau problemą, ką su jomis daryti rudenį. Aš ne toks turtingas prūdais kaip senukas. O jiems orapūtės neįmesiu.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius deivis Žiūrėti skelbimus
    Ruošiuos po truputi ir aš, galvoju paeksperementuotį, kažkiek lervučių į akvariumą su artemijom pabandysiu, kažkiek gal baseine, dar kažkiek pamėtysiu po balas, dar laiko yra galima pagalvoti, kolkas pasiruošiau tik tiek, dar turiu artemijos kiaušinėliu nuo praeitu metu, tai reik patikrinti ar išsiperės ar dar givibyngos,

Name:	20150315_154215.jpg 
Views:	46 
ID:	6776 Click image for larger version. 

Name:	20150315_154836.jpg 
ID:	6777
    Nu va, Deivis išbandys auginimą baseine, įdomus variantas. Pasiruošimas irgi matosi solidus. :)

Darulis
    Turėčiau problemą, ką su jomis daryti rudenį. Aš ne toks turtingas prūdais kaip senukas. O jiems orapūtės neįmesiu.
    Tai, kad Daruli, metinukus turi kur dėti, o šiųmetukų jau nebe? :)
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.375
    Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus

Tai, kad Daruli, metinukus turi kur dėti, o šiųmetukų jau nebe? :)
    Rudenį metinukai būna apie 1 kg, tai leidžiu į didesnius prūdus, o lervutes iki kiek užauginčiau ( 50-100 gr. max). Nesinori lydekoms rudenį atiduoti...

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    829
    Nilai, kokio amžiaus lervutes pirksi?

Rolandas
    Svečiai
    :) 9 mėnesių.
    nesusilaikiau, atsiprašau.

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    829
    Trumpai ir aiškiai, Rolandai.. Aš neaiškumus įveiksiu su kantrybe ir bandymais. To paties ir Jums linkiu.

Carp larvae swim horizontally, and start to consume external food with a maximum size of 150-180 µm (mainly rotifers)

Rolandas
    Svečiai
    Erni, nepyk. Aš draugiškai.
    Karpio ikrai inkubuojasi 3-5 paras, lervutės pakyla 2,5-4 paros. Tik pakilusios ir transportuojamos.
    Tai kiek joms dienų? 5-9? Nesvarbu, svarbu, kad būt "pakilę", neperlaikytos (badaus, sutriks vystymasis) ir tinkamai perkeliamos į tinkamas sąlygas.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius Ernis Žiūrėti skelbimus
    Nilai, kokio amžiaus lervutes pirksi?
    Karpių lervučių amžiaus nelabai pasirinksi, nes jas labai greitai suleidžia į tvenkinius, o iš ten niekas jų nebegaudys tau, o URS'e jų paprastai neaugina. Su šamukais gali pagudrauti ir imti truputėlį ūgtelėjusius, nes keletą mėnesių uždaroj sistemoj auginami.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    829
    Nu vat kad ir nepykstu. Bendravimas virtualioje erdvėje sudaro daug klaidingų įspūdžių apie išsireiškimus ir žmones. Noriu pasikaustyti žiniomis, kad bent tarp mėgėjų nereikėtų raudonuoti.

Sėkmingai užauginau 15g~-->400g~ 3vnt. eršketus 220l akvariume, ~6mėn laikotarpyje. Namuose atlaisvinu po biški akvariumą, ruošiuosi panašiai užduočiai kaip Nilas, tik su lynukais. Tad dabar Nilo projektėlis man geras gidas. "Vaikiškų" klausimų tikriausiai dar bus..

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Puiku, Erni. Lynukai rimtas iššūkis, teks ir tau su artemija padraugauti keletą savaičių. Tik aš nelabai įsivaizduoju, kur tu lervučių gausi. Dirbtinai nedaug kas naršina šią žuvį.

Kalbant apie mano planus, tai šiek tiek spirga nervai, nes darbovietė mane siunčia į stažuotę savaitei gegužės mėn. Bandysiu susisukti per pirmą savaitę, kad nesutrukdytų man čia visiems šitiems eksperimentams. Beje, gal kas žinot ar Helsinkyje yra kas nors ryšium su akvakultūra įdomaus? :))
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    829
    Pasiskambinėjau tikrai, kad niekas neužsiema lervutėmis :/ Tik 2g~ šiųmetukai rudenį.

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    829
    Nilai, kokie kiekiai galimi karpių lervučių talpoje/akvariume? Neklausiu konkrečiai, nes dar tik pirkčiausi. Auginčiau iki 15g~

PS. Jei domina, rašyk a.ž, turiu vienos moters nr, kuri parduoda už 70eur 700l~ akvariumą. RIMI užsidarė ir jie nusipirko, o dabar nebereikalingas.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Na į 100 litrų kavariumą galima pradžiai suleisti kokius 3000 lervučių ir auginti iki 1 gramo. Po to jau reikėtų perkėlinėti į natūralų vandenį, arba didinti tūrį. Per daug užsiplėšti su tūriu irgi nereikia, nes paskui šerti sudėtingiau, bus daugiau nedaėdusių. Ilgai auginti urse neverta, svarbu kritinį amžių pratemptų iki 1-2 g. tada jie kuo puikiausiai patys išsimaitins, su nedideliu papildomu pašėrimu.
    Bet žinai, aš kaip užstrigusi plokštelė, įsileistum į prūdą 5000 vnt. ir jie sau ramiai užaugtų - be elektros, be kasdienių pašarų, be artemijų, be vandens šildymo. Gerai pagalvok.
    Karpiams URS pasiteisina, kai baseine yra laikomi reproduktoriai per žiemą, tada vasario mėnesį užkačegarina vandenį, o kovą jau paima ikrus, tada porą mėnesių papumpuoja lervutes ir gegužės gale jau suleidžia į tvenkinius 10 g. Per sezoną šiūmetukai iki puskylio daina, o antraisiais jau pilnai prekinis. Čia pas anglus taip.

Akvariumo nereikia, neturėčiau kur tokio monstro pastatyti. užteks man ir 100 l. + IBC.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    829
    Kiek gramų artemijų gali prireikti paauginti lervutes iki startinio pašaro pradžios?

Rolandas
    Svečiai
    15kg

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    829
    5000 lervučių - 50g artemijų
    viena pakuotė 50g kiaušinėlių, sprendžiant, kad masę didina 400proc. išsiritus, tai viena pakuotę 5000 lervučių suvartos per 4 - 5 dienas.
    Ačiū už gaires, Rolandai.

Rolandas
    Svečiai
    Tau dėkui, kad man turi rūpėti kiek gi tų lervučių bus ir turiu knist temą.
    Net paprasto klausimo suformuluoti pilnai tingisi... :)

Dėl 5000 lervučių reiks ne mažiau 200g artemijos kiaušinių savaitei šėrimo.

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo žinutes
  •