Puslapis 3 iš 5 PirmasPirmas 12345 PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 51 iki 75 iš 111

Gija: Karpių raudonligė

Narys
    Įstojimo data
    2012 06 18
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    286
    Citata Autorius MadMax Žiūrėti skelbimus
    Laba diena,

O as pirkau 2014 05 09 AB ISLAUZO ZUVIS 40kg lynu dvimeciu-trimeciu. Sumokejau ~1000lt. ir ta pati liga kaip pas Paaugar. Visos zuvys su raudonomis zaizdomis ant sonu ir pradejo masiskai stipti - 20vnt per diena. Vadinasi taip pat zuvi pardavineja su raudonlige. O kiek interviu prirase, kad reikia saugotis ivezamos zuvies is Lenkijos, nes gali sirgti. Kaip matome pas juos ne stebuklas. Perkant dar paklausiau kas cia per zaizdos,tai atsake, kad cia nuo sumusimu.
    Norejau pasiteirauti dvieju dalyku:
    Patarimas labai paprastas, jeigu jau plika akimi matomos žaizdos, tai tokių žuvų tiesiog nepirkite. Paprastai ūkiuose stengiasi rūšiuoti, tačiau pardavinėjant dideliais kiekiais (kaip Išlauže) gali ir praslysti. Tikrai nemanau, kad jie tai daro specialiai, kad jums blogiau būtų.
    Dažniausiai ši liga/-os pasireiškia, kai yra papildomai suleidžiamos žuvys prie jau esamų. Žuvys apsikeičia savo puokštėmis ligų ir suserga visos, ir tos, kurios atrodė sveikos. Suleidus į tuščią tvenkinį problemų būna žymiai mažiau, tačiau irgi pasitaiko, jeigu užkratas labai intensyvus.
    Dabar staigiai temperatūrai šoktelėjus ir vėl girdime tas pačias problemas apie kritimus. Sinoptikai žada labai karštą (bent jau 10 dienų) periodą, kurio metu vandens temperatūra gali šoktelėti ir iki rekordinių šiam metui atžymų, ypač nedideliuose stovinčiuose, mažai pratekančiuose vandens telkiniuose.
    VU baigiau ekologinės biologijos bakalauro studijas 1997-2001 m.m. Ten pat studijavau zoologijos krypties magistrantūrą 2001-2003 m.m. Nuo 2003 m. dirbu žuvininkystėje ūkyje iki šiol.

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    O aš užtarsiu Išlaužą, pirkau karpius, tai nekrito nė vienas, aišku prasti buvo kaip dvimečiai, neišrūšiuoti, vieni normalūs, kiti maži, bet kas liečia ligas tai tfu, tfu, tfu:). Beje dėl kvito ir pajamų slėpimo irgi atsargiai, kasos aparatą šiemet turėjo, o kad čekio nepasiėmėt, tai jau jūsų problema. P.s. taip Išlauže daug netvarkos, bet nespardykit į vienus vartus.

Sveiki, visi pasirodo ne pas mane viena masiskai krito siemet pirkti karpiai. Pirkau is Va..... (manau kam reiks tas supras), iskart kai pirkau man nepatiko dvimeciai, daug apdauzytu aplaupytu buvo, nu bet sakau atsigaus ir pagys, kai paziurejau kiek kartu jie buna perkeliami kol atsiduria maise nieko nuostabaus...
    Atvezus ir suleidus po ~ 1-2sav. prasidejo visas "grozis". Bet kaip nekeista vienmetuku nesimate nugaisusiu ar apsirgusiu.
    Is pradziu kaip ir pries tai vienas kolega rase kai prasidejo kritimas nekreipiau demesio nes pagalvojau, kad bus iskritimas tu labiausiai apsidauziusiu ir t.t. bet kai su kiekviena diena pradejo dideti kiekis ir jau kritimai virsijo lukescius sunerimau ir iskart negesintas kalkes pilti pradejau - padejo.
    Is ~300vnt dvimeciu iskrito gal koks jau ~120-140 vnt. Dabar berandam per visus trys prudus kas pora dienu po koki viena. Tai cia palyginti liuks. Nes buvo dienu kai kasdien po 4-8vnt ismetinejom.
    Tik kas blogiausia kad manau uznese i mano senaji 50a tvenkini ta zaraza. Ten siemet nezuvinau, bet atiteka upelis is to naujojo i kuri leidom. Nes vakar su zmonos broliu buvom sietka uzmete tai pora karpiu po 3.2 ir 3.5kg istraukem tai vienas buvo kazkoks itartinas. Reiks jauciu kokiu penketa maisiuku kalkiu ir i senaji nupirkti ir sumesti. Nes ten turi buti geru egzemplioriu :)

Citata Autorius Merkys Žiūrėti skelbimus
    Sveiki, visi pasirodo ne pas mane viena masiskai krito siemet pirkti karpiai. Pirkau is Va..... (manau kam reiks tas supras),
    Perku iš ten kasmet 5-6 metus karpius ir amūrus, didelio kritimo nebuvo niekad, šiais metais taip pat tik keli išplaukė. Pirkau dvimečius, 30 kg. Pirkau antrą savaitę jiems pradėjus prekiaut, kelionės atstumas irgi tik apie 40 min. iki balos.
    Beje, kvito niekad neprašydavau, o ir kasos aparatą ten, man atrodo, atstoja sąsiuvinis langeliais. Labai įdomu, kaip privalėtų būti vykdoma tokia prekyba, ateityje pasidomėsiu, nes, matosi, įžūlumui ribų nėra ir pirkimo dokumentas tokiais atvejais praverstų.

As pirkau pacia pirma diena. Tai buvo trecias pirkimas is ju kazkada pries ~6 metu pirkom viskas buvo gerai. Tada uzpernai pirkom irgi gerai, o siemet - nenusiseke. O apskaita - tai aisku, kad nenormali viska i sasiuvini rasosi :) jokiu cekiu, jokiu kvitu. Biski apmaudu kai sumoki 2000lt (120kg dvimetuku, 30kg vienmetuku), o tau beveik puse sumos galima sakyti suniui ant uodegos ir dar uzkrecia kitas, tada + islaidos ant kalkiu ir t.t. ir neaiksu ar dar 100% pades.

Exclamation

Po sios dienos pokalbio su AB ISLAUZO ZUVIS direktoriumi, supratau, kad jei nustipo zuvys tai jau mano bedos. Pas mane prudas blogas, pas mane pasaras blogas, bet pas juos viskas gerai.
    Mano patarimas norint apsidrausti nuo tokiu kaip mano problemu ateiciai: vaziuodami pirkti zuvi i AB ISLAUZO ZUVIS pasiimkite veterinara, kuris ismanytu apie zuvu ligas, nes jus tikrai galite ju nezinoti. Butinai paimkite garantini lapa ju veterinaro patvirtinta, kad zuvis niekuom neserga ir butinai turekite prudo i kuri leisite tyrimus, kad tenais tikrai nera bakteriju. Plius butinai pasaras turi buti islauzo, nes kitu Lietuvos imoniu pasarai ju zuviai netinka :) Taip pat butinai paimkite pirkimo ceki, nes jei jums jo nedave, vadinasi jus esate kaltas. Reikejo paprasyti :) Nors pas mane transportavimas buvo gana ne menkas ir paprasius kazka parasyti, tai atsake - jei bus problemu su policija, skambinkit :)
    Zuvims pradejus stipti paskambinau ju vadybininko duotu telefono numeriu ju technologei ar pan. paklausti kaip tai sustabdyti t.y. paprasyti pagalbos, tai atsakymas trumpas - pas musu viskas gerai, nieko nezinau ir nutrauke pokalbi.
    Vieninteli pasiulyma koki gavau - ateityje, jei pirksite, padarysime nuolaida. Klausimas - po tokio bendravimo ir "noro" spresti problema jus dar tenais vaziuotumete kazka pirkti?!
    Siai akimirkai turiu pastipusiu apie 8kg zuvies, kas iseina apie 200lt. Pirkta 42kg.
    Man asmeniskai tai nera didele suma, bet mieliau tuos 200Lt paaukociau vaiku namams ar bedu turguj, nei pirkciau sergancia ir/ar suzalota zuvi ir paskui tureciau ja ismesti.
    Patarimas visiems: tikrai nenusileiskite, viesinkite visokius panasiu dalykus. Savo interesus reikia ginti, o ne nuleisti galva ir musti save i krutine - as kaltas :)

Visiems stiprybes ir istvermes sitam gyvenime. Svarbu nesinervinkit ir sveikai maitinkites! :)

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Merkys, MadMax, prašau perskaityti forumo taisykles. Rašykite lietuviškai!

Ateityje būtinai pasitaisysime ir rašysime tik lietuviškai.

Atsiprašau ateityje tikrai stengsiuosi rašyti kuo lietuviškiau. Tai būtent juk jie visi prekiauja įžuvinamąją medžiaga, kurios kokybė turėtų būti užtikrinama. Pvz. kai paukštynai prekiauja broileriukais juk visi būna suvakcinuoti ir t.t. Juk perkame visgi ne žuvį maistui, o auginimui. Be to kai prie tvenkinio išpylinėjome iš maišų žuvį į juoda plastikinę talpa ir suleidinėjome po vieną žuvį viena buvo papuolus negraži su baltai užsitraukusia akimi, kuria iškart išbrokavome.

Bet čia ne vieno ūkio parduotos žuvys krenta, o trijų. Gal kažkas globaliau, ne ūkiai gal kalti?

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    sultonas, o iš kur pas tave tokios žinios?
    Rolandai, trindamas tau nepatikusius pasisakymus elgiesi kaip monarchas kitų atžvilgiu. Žinai, kitas prieš atrašydamas dar pagalvos ar čia beverta rašyt ir gaišt laiką, nes vat tau nepatiks ir ištrinsi? Žiūrėk, kad vieną dieną nebeliks kas rašo, nes apart tavęs čia rašyt gali tik apsiskaitę, patyrę-neklystantys žmonės. Čia prisiregistravau vienas iš pirmųjų ir matau kaip vystosi forumas. Vieni ateina, aktyviai "sudalyvauja" ir išeina, kiti vos kelis atsiliepimus parašo ir dingsta. Kiti gal jau ir bijo rašyt, kad neparodytų savo neišmanymo, nes bus sukritikuoti, išvadinti troliais ir pan. Tinklalapio pavadinimas ir nebeatitinka temų, nes kalbos sukasi tik apie akvakultūrą, pramoninį žuvies auginimą, o jei parašo žalias akvariumo tūrėtojas, niekas, beveik niekas nebando jam padėti. Ko taip? Tingima ar specų nėra? Ar tiesiog "ką ten su keliais litrais terliojasi, kai pas mus ha vandens plotai..." Vat todėl forume ir nebeatsiranda naujų žmonių, nes temos siaurėja iki "tvenkinių temų". Rengiat vadinamus "meetus", jums šaunu, kurie galit dalyvaut, bet neignoruokit ir tų, kurie negali, nes kuo toliau, tuo panašiau, kad forumas tampa tik vadinamų "meetininkų" bendravimo vieta. Kodėl nebėra demokratijos, kur dingo maswa, gintaras-oranda, kurie gindavo savo nuomones? Man tai patinka diskusijos, ginčai, nes tada forumas gyvas ir randami kompromisai, o tie "pasiskaityk apie...", tai kam tada tas forumas, jei gali kažkur kitur pasiskaityt?

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.754
    Blog Entries
    5
    sultonas, o iš kur pas tave tokios žinios?
    Pikuli, jei atidžiai skaitei šią temą, turėjai pastebėti, kad kritimai užfiksuoti žuviai pirktai iš trijų ūkių. Sekdamas informaciją aš tiek suskaičiavau.

Pikuli, neliek čia krokodilo ašarų, tol kol žinutės telpa į sveiko proto rėmus, tol niekas nieko netrina. Forumo taisykles skaitei? Jose aiškiai parašyta, kad forume ne vieta asmeninių santykių aiškinimuisi ir juo labiau neadekvataus elgesio kurstymui. Kai žinutės pakrypsta į tokią potektę - "kaip čia geriau susidoroti su vienu ar kitu ūkiu" nes kažkam nustipo penki karpiai, tai aš manau, kad tokie žmonės masto neadekvačiai, ir tokiems "tituškoms" reikia duoti ataušti. O juokingiausiai kai labiausiai reiškiasi tie, pas ką nuostolių išvis nėra. Tai šį tą parodo. Jei žmogus nori ant svetimų problemų jodinėti, tam, kad realizuotų savo vidines pagiežas, tai gal tokiam žmogui reikia duoti susiprasti, kad yra tam tikros sveiko proto ribos.

Tinklalapio pavadinimas ir nebeatitinka temų, nes kalbos sukasi tik apie akvakultūrą, pramoninį žuvies auginimą, o jei parašo žalias akvariumo tūrėtojas, niekas, beveik niekas nebando jam padėti. Ko taip?
    Todėl, kad akvariumų forumų Lietuvoje yra bent keli. Akvakultūros rimtų analogų nėra. Jei mums atrodys, kad būtina - pavadinimą pakeisim, čia mažiausia problema.

kur dingo maswa, gintaras-oranda, kurie gindavo savo nuomones?
    Atsimenam mes tas jų nuomones. Nuomonės gynimas baigiasi tada, kai pradedama aiškintis santykius Ad hominem, mokyti gyventi kitus. Tokie čia nebus tolearuojami, ir ši pozicija nėra vien tik Rolando. Tie kurie gerbia taisykles, palaiko ir sprendimus, kuriuos priima administratorius. O jei yra noras pasipešti, pasišveplavoti, tai galima eiti į supermamų forumą ir ten su bobom pasiginčyti apie gyvenimą.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.754
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius Merkys Žiūrėti skelbimus
    Tai būtent juk jie visi prekiauja įžuvinamąją medžiaga, kurios kokybė turėtų būti užtikrinama.
    Merky ką tu siūlytum daryti tokiu atveju kaip mano? Žiūrėk, du metus pirkau, viskas buvo gerai, jokių nuostolių, žuvis pirkta graži. Šiemet irgi pirkau žuvį, kuri irgi buvo graži, santykinai net geresnės išvaizdos nei iš kitų ūkių. Bet, vat ėmė ir penki žuveliokai krito. Bet tai juk nereiškia, kad aš parsivežiau sergančią žuvį, nes ir sveika žuvis gali užsikrėsti nuo senbuvių pasyviai nešiojančių užkratą. Dėl kurios žuvies aš tavo manymu tada turėčiau reikšti pretenzijas? Priekaištauti pardavėjui, kad jo parduotos žuvies imunitetas buvo per silpnas mono prūdo kontekste? Lygiai tas pats būna su šamais. Nusiperki šamukų kurie buvo kažkada pagydyti nuo ichtiophyriaus, bet liko tos ligos nešiotojais, nors atrodo absoliučiai sveiki. Kitais metais nusiperki idealiai sveikų šamukų ir jie užsikrečia šia liga nuo senbuvių. Tai kuri žuvis čia skaitosi bloga? :)) Dėl kurių metų pirkinio man reikėtų lakstyti su skundais po institucijas??? :))))))

Pvz. kai paukštynai prekiauja broileriukais juk visi būna suvakcinuoti ir t.t. Juk perkame visgi ne žuvį maistui, o auginimui.
    Mano tėvas augina paukščius, kai perka iš paukštynų mažus broileriukus, būna, kad dėl pasikeitusios aplinkos per savaitę krenta 70-100 proc. viščiukų. Kai perka paaugintus po 0,5 kg. krenta 20 proc. Niekada mano tėvas nevažiavo reikalauti į paukštyną naujų viščiukų. Žinai kodėl? Todėl, kad pats yra dirbęs paukštyne ir žino fiziologinius dalykus, kaip gyvą organizmą veikia pasiketusi aplinka, temperatūra, bakterinis fonas ir t.t. Kažkada jam pašarų tiekėjai prasitarė, kad norint broileriukus auginti be didelių nuostolių, reikia nuo pat išsiritimo šerti juos su antibiotikais "praturtintu" pašaru. Ar tai išeitis? Ir ar tai pavyzdys? Kas tada tokį produktą valgys?
    Silurus glanis ...;)

Man čia panašu labiau į suinteresuotų asmenų (palankių ūkiams) gynimą.. Niekur pasaulyje tokios praktikos nėra, kad pardavęs nekokybišką prekę pardavėjas už tai neturėtų atsakyti...

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.754
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius sultonas Žiūrėti skelbimus
    Man čia panašu labiau į suinteresuotų asmenų (palankių ūkiams) gynimą.. Niekur pasaulyje tokios praktikos nėra, kad pardavęs nekokybišką prekę pardavėjas už tai neturėtų atsakyti...
    Niekur pasaulyje, net prestiziškiausiose žuvų prekyvietėse niekas žuviai garantijos daugiau nei tris dienas neduoda. O čia kažkas nori ieškoti teisybės, kai žuvis krenta po savaitės ar net dviejų.
    Yra sritys, kuriose mes ūkius kritikuojam ir yra sritys, kur reikia turėti objektyvų supratimą apie situaciją, kad netektų patiems likti kvailio vietoje. Jei viešai be reikalo ir tvirtų įrodymų neturėdami sugadinsit kažkurios įmonės reputaciją, ši turi teisę bylinėtis ir reikalauti jūsų teiginių pagrįstumo ir kompensuoti nuostolius. Tai normali praktika versle. Visi mes čia "klaviatūros ereliai" drąsūs, kol netenka atsakyti už viešus teiginius.
    Silurus glanis ...;)

Apribotas rašymas
    Įstojimo data
    2011 02 01
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    901
    Blog Entries
    1
    Nilas, niekas čia ir nelieja ašarų, tik konstatoja faktą. Jokių nuoskaudų nejaučiu, tiesiog man nepatinka "vienos stovyklos" gynimas. Pasigendu dvišališkumo ir tiek. Ir čia į mano daržą akmenų nemėtyk, neva aš kiršinu, nors pats nuostolių neaptūrėjau. O gal kada taip bus ir kas tada? Kur tada ieškot teisybės? Todėl aš ir sakau, kad tokiu atveju turi tartis pirkėjas ir pardavėjas, juk teisybė negali būt tik vieno pusėje? O jei jau taip, kad "garantija" 3 dienos, tai lai ūkiai pirkėjams duoda pasirašyt ant lapo, kad jei "neva netikėtai žuvis išdvės nuo raudonligės, tai atsako pirkėjas ir atsisako pretenzijų". Kitas žmogus tada pagalvos pirkt ar nepirkt, juk garantijų jokių, o jei pirks - jokių garantijų. Tada viskas aišku, o kaip dabar? Balsas tyruose, kaltų nėra, kaltos aplinkybės? Tie "vargšai" ūkiai milijonus varto, tad nejau jiems sunku ištirt kelis atvejus ir gal būt įrodyt, kad ne jie kalti?

Narys
    Įstojimo data
    2012 02 27
    Vietovė
    Tvenkiniai, Zarasu raj. Antazavė, Gyvenu Vilniuje
    Įrašai
    1.374
    Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus
    Niekur pasaulyje, net prestiziškiausiose žuvų prekyvietėse niekas žuviai garantijos daugiau nei tris dienas neduoda. O čia kažkas nori ieškoti teisybės, kai žuvis krenta po savaitės ar net dviejų.
    Yra sritys, kuriose mes ūkius kritikuojam ir yra sritys, kur reikia turėti objektyvų supratimą apie situaciją, kad netektų patiems likti kvailio vietoje. Jei viešai be reikalo ir tvirtų įrodymų neturėdami sugadinsit kažkurios įmonės reputaciją, ši turi teisę bylinėtis ir reikalauti jūsų teiginių pagrįstumo ir kompensuoti nuostolius. Tai normali praktika versle. Visi mes čia "klaviatūros ereliai" drąsūs, kol netenka atsakyti už viešus teiginius.
    Nilai manau esi neteisus..
    Arba kodėl tada bijoma, kad kažkas gali kreiptis...
    Vadinasi yra neteisūs ir jie tai žino..
    Gal ir nepavyktų įrodyti, bet dar didelis klausimas...
    Jei kokie 5 patvirtintų, tai reiktų gero advokato ūkiui...

Suprantu dar tokiu atveju, kai įžūvinamas senas prūdas su žuvim...
    O deja kaip taisyklė naujiems iškastiems prūdams labiausia krito...
    Tavo atvejis, tai ne pavyzdys...
    Ūkiams manau bus gera pamoka...
    O jei jos neišmoks, tai padėsim draugiškai..
    Gali kai kurie ūkiai labai žemai nusilenkti ROLANDUI.....
    Jei ne jis (nors ir jis nėra teisus 100 proc. ir manau tai jaučia), tai būtų tikrai kitaip...

Čia panašiai kaip su nelegaliais darbuotojais įmonėje....
    Jei tuo metu ir nepagavo, bet po to teisme patvirtintų, kad dirbo nelegaliai (2-3 darbuotojai), tai būtų nekas...
    Bauda baudžiamoji atsakomybė ir taip toliau...

Narys
    Įstojimo data
    2013 02 10
    Vietovė
    Gyvenu Vilniuje/tvekinys Moletuose
    Įrašai
    31
    Žmonės, pasakysiu paprastai, forumas yra ne tam, kad ižeidinėti kitą asmenį vienokiu ar kitokiu budu netiesiogiai jam siusti priekaištavimus. Forumas tam, kad replikuoti/patarti/kritikuoti ir ttt... VEIKSMĄ!!! Nors nei vieno jusu nepažystu, bet susirupinkit savo EMPATIJA! Ir tai liečia abi puses, nes paskaičius foruma tikrai susidaro toks ispudis.

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Turėjau svajonę sukviest žuvininkus - profesionalus pabendraut, apšviest mėgėjus.
    Buvo kelionės, praktikos...
    Suprantu kodėl jie tyliai paskaito arba jau net neužsuka. Susitikus ir apie tai persimetu žodžiu su kolegomis.

Kai kažkas teisingai paminėjo - klavos ereliai. Pasigraibė truputį žinių ir jau ant visų gali piktai ir užtikrintai drėbt.
    Net apie ligą neįdomu gilintis temoje. Juk ne tame esmė? Svarbu sudirbt ir toliau demonstruotis.

Turbūt viskas kas turi pradžią, turi ir pabaigą.

Mano nuomonė tokia: už sumokėtus pinigus turi gauti tai už ką moki t.y. sveiką žuvį. Čia ne loterija,kur perki ir nežinai ar laimėsi ar nelaimėsi. Čia kai perki turi žinoti ką gausi.
    Čia kažkas sako, kad viešinimas yra ūkio šmeižimas? Man atrodo, kad tai yra visiskas nesamonė ir visiškas absurdas. Kodėl aš turiu tylėti kai įkiša sužalotą žuvį? Kažkas pasakys, kad reikėjo žiūrėti ką perki? Bet jei pasako, kad tai sumušimai ir kad praeis, o paskui atsitinka taip kaip atsitiko? Turi mušti sau į krutinę ir sakyti sau, kad esu kaltas?!
    Tegu duoda visus čekius, tyrimo dokumentus su vet. parašu, kad žuvis sveika. Tegu priverčia klientą pasirašyti, kad susipažinęs, o ne sako - jeigu kas, skambinkit. Čia manau tarnybos turėtų žiūrėti, kad būtų tvarka. Esant tokiai tvarkai kaip dabar, manau, nelabai kas pagerės.
    Ir aš tik už viešinimą, kitaip tvarkos nebus. Tylėdami tik paskatinsite nebaudžiamumą ir tolimesnę savivalę.

Administratorius
    Įstojimo data
    2010 12 11
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    3.559
    Ne, neturi.
    Dabar visas ratelis vėl ir vėl argumentuokit su kuo daugiau pvz., kad turi.
    Labai įdomu raudonligei.
    Pasiregistruojam dar po kartelį, pagaišinam laiką, labai reikia.

Narys
    Įstojimo data
    2012 12 06
    Vietovė
    Ukmerge
    Įrašai
    88
    Na šiuo atveju visu 100 procentu pritariu Daruliui, ir aš manau kad tik Rolando dėka viskas aprimo, bet tai nereiškia kad jis teisus... Juk pirkėjas pirkdamas moka pinigus už kokybiška prekę, tuo tarpu ūkis turi užtikrinti kad ji tokia ir butu, tai yra atlikti visus įmanomus tyrimus nuo visų ligų be išimčių tai yra privaloma ar ne, kad paskui neįvyktu toks dalykas kaip kad šiais metais, ir nereikia sekti pasakų ir kaltinti pirkėja, ar kitais būdais bandyti nusikratyti atsakomybes, juk užsikrėtė ir naujai iškasti prūdai, taip kad įrodymai akivaizdus. Nemanau kad kažkuris iš čia esančiu nori žlugdyti kažkuri tai ūki, visi tai suprantam, tad manau būtent todėl viskas ir aprimo. Na ir galiausiai belieka tikėtis kad tai bus pamoka ūkiams ir tokie dalykai nepasikartos...

Narys
    Įstojimo data
    2012 12 06
    Vietovė
    Ukmerge
    Įrašai
    88
    Citata Autorius Rolandas Žiūrėti skelbimus
    Turėjau svajonę sukviest žuvininkus - profesionalus pabendraut, apšviest mėgėjus.
    Buvo kelionės, praktikos...
    Suprantu kodėl jie tyliai paskaito arba jau net neužsuka. Susitikus ir apie tai persimetu žodžiu su kolegomis.

Kai kažkas teisingai paminėjo - klavos ereliai. Pasigraibė truputį žinių ir jau ant visų gali piktai ir užtikrintai drėbt.
    Net apie ligą neįdomu gilintis temoje. Juk ne tame esmė? Svarbu sudirbt ir toliau demonstruotis.

Turbūt viskas kas turi pradžią, turi ir pabaigą.
    Nemanau kad reikėtu išsižadėti svajonių :) tikrai norėčiau sudalyvauti, ypač susidūrus su tuo butu idomu sužinoti apie pačia liga, spendimo būdus... galbūt į viska pažvelgsiu kitu kampu. Pripažistu kad nieko apie tai nežinau...

Narys
    Įstojimo data
    2012 06 18
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    286
    Citata Autorius Efka999 Žiūrėti skelbimus
    tuo tarpu ūkis turi užtikrinti kad ji tokia ir butu, tai yra atlikti visus įmanomus tyrimus nuo visų ligų be išimčių tai yra privaloma ar ne, kad paskui neįvyktu toks dalykas kaip kad šiais metais
    labai įdomi mintis - ištirti nuo visų ligų ...ar bent įsivaizduoji, kiek tų ligų yra (šimtai, tūkstančiai) ...sekant mintį reikėtų tirti visas žuvų rūšis, visas amžines grupes ir tai daryti kiekvieną dieną, nes šiandien nėra, tačiau rytoj gali būti
    tokiu principu nueisim laba toli, kai šnekėti apie gyvų žuvų įžuvinimą ir pardavimą nebus prasmės, nes niekas neprekiaus - sterilių žuvų (ligų atžvilgiu) tikrai nerasit
    VU baigiau ekologinės biologijos bakalauro studijas 1997-2001 m.m. Ten pat studijavau zoologijos krypties magistrantūrą 2001-2003 m.m. Nuo 2003 m. dirbu žuvininkystėje ūkyje iki šiol.

Šiandien savo prūde žvejojau ir ką gi. Du karpiai su kraujosruvom. Seniau niekada tokių nebūdavo. Kažin čia raudonligė? Abu karpius išdarinėjau, abu pririję grūdų. Žuvis maitinasi, pilu kas dvi dienos po kibirą grūdų. Duoną nuo paviršiaus ir lesa gražu žiūrėt.. Kokie būtų patarimai? Ką daryti? Ar tokią žuvį galima valgyti? Aš vis dar save guodžiu kad gal apsibraižė į lieptuką ar šėrykla.Click image for larger version. 

Name:	20140522_195851.jpg 
Views:	30 
Size:	78.0 KB 
ID:	5789Click image for larger version. 

Name:	20140522_195842.jpg 
Views:	23 
Size:	74.9 KB 
ID:	5790Click image for larger version. 

Name:	20140522_195838.jpg 
Views:	28 
Size:	77.7 KB 
ID:	5791Click image for larger version.