Puslapis 2 iš 2 PirmasPirmas 12
Rezultatai 26 iki 39 iš 39

Gija: Autonominiai elektros šaltiniai

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 04
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    100
    Turiu saules elektrinę, ir galiu pasakyt, kad žiemą praktiškai net orapūtei neužteks, nes apie 80 proc. energijos sugeneruojama per 6 geriausius mėnesius. pvz. lapkritį 1,3proc. gruodį 1,1proc. sausį 3,2 proc. metinės sugeneruotos elektros energijos, kai vien tik per gegužę apie 15,5proc. Taigi, jei nori žiemą pajungt 60W orapūtę, tai realiai reikėtų kažkur 4 kWh galios elektinės ir tai dar su sąlyga, kad kiekvieną dieną sniegas bus valomas. Realiai, kad žiemą viena orapūtė veiktų patikimai, kaina tokio malonumo sakyčiau būtų kažkur apie 20000 litukų.
    Paskutinį kartą taisė studentas : 18-02-2014, 17:18

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    829
    Polycristaline ar monocristaline sistemą turi?

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 04
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    100
    Polikristalinę. Na bent man aiškino, kad neverta statyti monokristalinės, nes monokristalinės truputi didesnis efektyvumas neatsveria kainos. Ją galbūt verta statyti tik ten kur trūksta ploto. O žiema yra žiema: dienos trumpos, saulės kampas žemas, kiekvieną rytą nepribėgiosi ant stogo sniego valyt, nors šią žiemą, su sąlyga, kad sniego buvo nedaug, valiau sąžiningai.

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    829
    gal daugiau papasakosi? kokio galingumo? kokia firma statė? iverterį ar naudoji? ar akumuliatoriai yra? ir t.t

Narys
    Įstojimo data
    2011 12 11
    Vietovė
    Klaipėda
    Įrašai
    1
    Sveiki, kokios galios saulės elektrinę naudojate? kiek energijos pagamina ziemos metu per 1h?, 1para?

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 04
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    100
    Man statė Arginta, akumuliatorų nėra nes visą elektrą superka Lesto, o be inverterio neimanoma nes elektrinė generuoja pastovią srovę, o tinkluose kintama. Apibendrinus tarkim 1 kW galios elekrinė per metus pagamina apie 900-1000 kWh. priklauso kokie metai paklius, ar bus daug lietaus, ar šaltas pavasaris ir pan. Valandos ar dienos vidurkio neskaičiuoju, nes dieną per lietų gali būt 0 po lietaus bus gal ir 95 proc. galios. Per mėnesį 1kW elektrinės galios gruodį pagamina mažiausiai - tik 11kWh., vasaros mėnesiais vidutiniškai apie 150kWh.

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    829
    Be inverterio įmanoma naudotis, tik prietaisai turi būti DC , o ne AC. Žiemą mažokai kilowatų. Aš kai eksprerimentavau su 50w savadarbe, tai pavasarį rezultatais buvau patenkintas. Čia vasarą 150 kwh gauni per mėnesį ?

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 07
    Vietovė
    Kauno rajonas
    Įrašai
    1.025
    Su šituo tipo (ųpsu) ir akumų 80 ah, buvau pajunges 40w elektros lempute, pasižiurėti kiek atlaiko ąkūmas dingus elektrai, gavosi 9,40 h, o jeigu du akumus ir saule pajungus, vėja, kombinuotai, laikmati. Šitas upsas ir pakrauna akumuliatoriu, jis skirtas visu rūšiu akumuliatoriam

Click image for larger version. 

Name:	20140218_223716.jpg 
Views:	10 
Size:	80.3 KB 
ID:	5263

Aš ji naudoju pečiui žiema, vasara žuvytėm kad neuždustu.

Narys
    Įstojimo data
    2011 06 04
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    100
    Erni, aš labai abejoju, kad rastum nuolatinės srovės orapūtę, todėl inverteris bus reikalingas. Taip, žiemą mažai pagamina kilovatvalandžių, ne kilovatų. Paprastai kalbant kikovatas momentinis dydis, kilovatvalandė - per tam tikrą laiką pagamintas ar sunaudotas elektros kiekis. Sausio gale idealiomis oro sąlygomis gali pasiekti kažkur pusę savo nominalios galios, tačiau tai trunka trumpai, todėl sugeneruoja mažai kilovatvalandžių. Be oro sąlygų, dar yra begalė kitų faktorių kurie neigiamai įtakoja visos elektrinės sistemos darbą, palyginus su vienu elektrinės moduliu, atsuktu į saulę. Taip, per mėnesį iš kilovato galios elektrinės galima pagamint 150 kilovatvalandžių.
    Patenkintas - tai ne dydis.;) Kokia buvo maksimali tavo modulio galia?

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    829
    50w max o, suko 20w motoriuką. Vakare saulei leidžiantis jau matėsi kaip lėtėja greitis. DC motoras tai tiesgiogiai pajungtas buvo, ir be akumo.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 16
    Vietovė
    Panevėys
    Įrašai
    135
    aš labai abejoju, kad rastum nuolatinės srovės orapūtę, todėl inverteris bus reikalingas.
    pats turėjau,o čia gali nusipirkti su visa saulės panėle.http://www.ebay.co.uk/itm/WOODSIDE-S...item2ec97d1c3e,http://www.ebay.co.uk/itm/Smart-Sola...item2c7ca911a9

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    829
    Vienas is DC variantų tik , kad labai silpnas. Aišku saulės panel jau mažesnė reikalinga. O šiaip manau reikia kokią vėjo jėgainę statyti nedidelio galingumo kartu su saulės. Nors ir vėjo kiek skaičiau nelabai atsiperka, bet žiema daugiau vėjuota būna, tai gal orapūtei ir kaip tik variantas, o vasarą daugiau saulės.

Rolandas
    Svečiai
    be UPS'o ir konverterių

Click image for larger version. 

Name:	IMG_5493.jpg 
Views:	25 
Size:	35.4 KB 
ID:	5264

Narys
    Įstojimo data
    2013 06 30
    Vietovė
    Panevėžys
    Įrašai
    829
    Nepanašus į elektros šaltinį :) labiau į paprastą plūdūriuojančią mechaninę pompą.

Panašios gijos

1. ats.: 74
    Paskutinis: 03-03-2019, 13:19

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo žinutes
  •