Puslapis 4 iš 4 PirmasPirmas ... 234
Rezultatai 76 iki 97 iš 97

Gija: Mintys, koks gyvenamas namas turėtų būti

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Tauragė-Vilnius-Prienai :)
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Aš su viskuo sutinku, ką parašei. Galbūt aš prieš tai rašydamas ne visai aiškiai sudėjau akcentus reikiamose vietose, todėl gavosi vaizdas, kad "garbinu" archaines technologijas. :))) Iš tiesų tai norėčiau paakcentuoti, tai, kad mūsų kraštų klasikinė rąstinė statyba tiek per ilgą laiką yra gerai atidirbta, kad meistrui užtekdavo kelių įrankių visam namui pastatyti. Tai yra tų laikų technologinės kokybės rodiklis. Tačiau jokiu būdu nesiūlau šiandien vietoj elektrinių gražtų, grįžti prie rankinių. Galų gale ir rąstų suleidimas juk benzininiu pjūklu supjaunamas, o ne kirviu ištąšomas, dėl to jokių problemų tikrai nematau. Atvirkščiai, šiuolaikiniai įrankiai padeda dar pakelti tą technologinę kokybę į aukštesnį lygį. Na o lyginant su anksčiau diskutuota amerikietiška technologija, tai čia galima pasiremti elementariausia logika - jei mūsų atveju rąstai sukrenta vienas ant kito ir save patys su minimaliu įsikišimu susihermetina, o kitu atveju rąstai turi būti suklijuojami kažkuo, kas labai toli nuo natūralios medžiagos. Todėl iš technologinės perspektyvos yra labai aišku, kuris principas yra pranašesnis. Kadangi amerikiečiai neturi meistrystės tradicijų su medžio architektūra, todėl ir atsiranda visokie abejotini rąstų klijavimo sprendimai.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Keista, kad ši tema tapo mano ir Nilo kovų arena... .
    Kodėl rąstinių namų statymas yra toks paprastas, ir surėmintas į keturis kampus? Negi tai yra mūsų galimybių riba, ar atsvaros taškas? Na dėl atsvaros taško dar gal ir sutikčiau, bet, kad tiekos metų evoliucija būtų nustumta atgal į tai ką "mūsų protęviai turėjo"... . Na mes statome namus... na statome ir pavėsines... na ir židiniai/ šašlykinės neretas dalykas... na ir plytas lygias, kreivas, baltas raudonas geltonas rudas... naudojam... tai... žievintas rąstas jau svetimybė, slaviška įtaka??? tuomet Amerika ir jų supratimas apie rąstinius namus yra komunizmas, o paprastas impregnantas yra aliejiniai dažai??? Ką mes giname? Nilai? Šiluminę varžą ar Tado Blindos laikus? Kodėl galimybę išreikšti save kūrybine dvasia, kurią puikiai gali atspindėti medis ir tai ką su juo gali padaryti, mes turėtume apriboti keturiais kampais ir 30*30 skylutėmis, kurias vėliau pavadinsime langais??? Sakai istorija, patirtis, paveldas... Na gerai, bet tais laikais buvo aktualu pasiekti: stogas virš galvos už minimalią kainą...ir minimaliai įdėtas pastangas... Dabar šiek tiek kitaip... dabar mes galime įsidėti slankiojančias vitrinines duris ir užmesti meškerę tiesiai iš terasos kuri prasideda nuo mūsų miegamojo... Gal tai pižonškumas, gal išsiknisėjimas iš savęs paties... . Bet aš manau, kad visa tai yra -statybinių medžiagų panaudojimas su cinkeliu :D:D ir nereikia dėl to pykti, reikia džiaugtis, kad dar kažkas galvoja ir juda, o nesustingsta Tado Blindos laikuose ir nearia laukų arkliuku, o juda į priekį kartu su evoliucionuojančiu pasauliu... .
    O vat kas dėl kiminų.. tai būten - KIMINAI, ir būtent dėl tų sąvybių kurias paminėjo Rolandas... Bet, kaip Darulis sako.. na jos ir yra sąmanos..., mūsų, liaudšku, supratimu... . ;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Keista, kad ši tema tapo mano ir Nilo kovų arena... .
    Nemanau, kad čia yra kažkokia kova. Tiesiog pavadinkim tai ideologine diskusija. Ar ji turi kažkokią prasmę - nežinau, gal iš tų mūsų disputų kam nors ateityje išvarvės lašelis vertingos informacijos. Ateitis parodys.

Aš vis dar galvoju, kad mes Nemai truputėlį nesusikalbam kai kuriuose momentuose. Aš tikrai nesu iš tų stagnatorių, kurie romantizuotų praeities architektūros stilius. Paryškinu šitą žodį, nes tai labai svarbu. Šiems laikams mes turim kurti pastatus, kurie tikrai yra adekvatūs laikmečiui, vietovei, kultūrai. Šie trys žodžiai po vieną "nevaikšto". Mes nediskutuojame kokio dydžio langai turi būti name, čia aš nematau jokios priešpriešos. Diskusija labiau sukosi apie statybos technologiją ir stilistinę išraišką, jos vertę.
    Nemai, turbūt nepaneigsi fakto, kad bet koks žmogaus gaminys, sukurtas jo rankomis yra matuojamas ne tik sunaudotų medžiagų savikaina, bet ir kaip intelektualinis produktas. Būtent intelektualioji kūrinio reikšmė ir yra čia mūsų diskusijos ašis. Kad geriau įsivaizduotum, pasakysiu, kad pvz. Čiurlionio paveikslas nupieštas kreidele yra maždaug 100 kartų brangesnis nei keturgubai didesnis paveikslas Gariūnuose su aliejum nutapyta plika boba gulinčia paplūdimyje. Šitą kainos skirtumą sudaro intelektualioji kūrinio pusė, ne dažų kiekis, įmantrumas ir blizgumas. Grįžtant prie architektūros, pastatas "evoliucionavęs " iš brandžios tradicijos ir kultūrinio konteksto turi didesnę intelektualinę vertę, nei importinis darinys ištrauktas iš kito pasaulio galo, kur yra kita gamta, kitos tradicijos (arba tokių tradicijų nebuvimas) ir kita kultūra. Jei jau renkamasi medinė architektūra, tuomet matau prasmę ją plėtoti pagal tą tradiciją, kuri yra laiko įvertinta. Ignoruoti, o dar blogiau niekinti savo krašto tradiciją, tas pats, kas dergtis iš savo senelių ir prosenelių.
    Click image for larger version. 

Name:	caribou.jpg 
Views:	12 
Size:	44.8 KB 
ID:	4958
    Kalbant apie kontekstą, tavo anksčiau pateiktas log'hausas yra sukonstruotas atsižvelgiant į aplinkos charakteristikas - t.y. stambūs rąstai ir aštriabriaunių akmenų mūras korealiuoja su supančia aplinka - kalnai, kalnų šlaituose augantys stambūs medžiai. Stambios išsikišusios konstrukcijos galbūt turi savo paskirtį, jei nuo kalno atriedės koks toną sveriantis akmenukas, tai tikėtina, kad jis neįkris per stogą į kambarį, kai vietoj pjautų sijų užmesti apvalūs rąstai. Ir sniego lavina, neturėtų suploti tokio namo. Konstrukciškai grubi log'hauso išraiška dera prie grubaus reljefo, kalnų,tarpeklių, serpantinų. Ši išraiška būtent išsivystė sąlygota tokios aplinkos. O dabar tu man pasakyk, ką bendro turi Kauno apylinkės su Kanados kalnynais? Tu manai, iš ano konteksto ištrauktas namas ir patupdytas ant mūsų plikų dirvonų atrodys normaliai? Taip, kaip žmogus eidamas į parduotuvę, teatrą, darbą, ar bažnyčią apsirengia atitinkamai, taip ir architektūra savo estetine ir stilistine išraiška išsirutulioja ir prisitaiko prie esamo gamtinio konteksto - aplinkos. Sukergti log'hausą su lietuviška gamta būtų nedovanotinas lepsusas. Man išvis protu yra nesuvokiama, kai dar iš tų pačių rastų bando grubiai imituoti graikiškas kolonas ir mezoninus. Tai yra žemiau anekdoto lygio.

Kodėl rąstinių namų statymas yra toks paprastas, ir surėmintas į keturis kampus?
    Todėl, kad bet kokia dizaino (plačiaja prasme) išraiška tobulėdama yra linkusi simplifikuotis, racionalizuotis. Tai yra kokybės rodiklis, savotiška aksioma. Iracionalus dizainas (mūsų atveju - daugiapakopiai stogai, nevienodai išsikišę kampiniai rąstai ir t.t.) yra laikomas neprofesionaliu, hipertrofuotu. Kai antikos laikais Platonas suformulavo savo pirminių geometrinių formų teoriją, visa dizaino ir architektūros raida artėja į tų pirminių formų pavidalą, dėl technologinio progreso - racionalizuojasi. Iš to gauname, kad kuo pastato ar daikto dizainas yra "švaresnis" (atsikratant nereikalingų detalių) tuo jis yra tobulesnis. Palygink seną Nokia "plytą" ir iPhone? Mūsų tradicinė kaimo architektūra dėl mažiausiai penkis kartus didesnės tradicijos yra ženkliai tobulesnė racionalumo prasme, nes žmonės anksčiau turėdami ribotus išteklius turėjo smarkiai pasukti galvą, kaip minimaliom priemonėm gauti maksimalų efektą. Amerikeičiams dabar to nereikia, pasiima eilinę paskolą šimtui penkiasdešimčiai metų, ir stato bet ką ir betkaip.

Šiuolaikinis rąstinukas kaimo vietovėje, paisant mūsų tradicijų galėtų būti panašus į šiuos variantus:
    Click image for larger version. 

Name:	1276689492_100376501_1-Nuotraukos--Isnuomojamas-naujas-rastinis-namas-prie-Druskininku-127668949.jpg 
Views:	10 
Size:	31.6 KB 
ID:	4959 Click image for larger version. 

Name:	1276689492_100376501_8-Nuotraukos--Isnuomojamas-naujas-rastinis-namas-prie-Druskininku-127668949.jpg 
Views:	12 
Size:	48.4 KB 
ID:	4960 Click image for larger version. 

Name:	1284035478_113752973_3-Rastiniai-namaivasarnamiaipirtys-Kitos-paslaugos-1284035478.jpg 
Views:	8 
Size:	41.1 KB 
ID:	4961
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Nemanau, kad čia yra kažkokia kova. Tiesiog pavadinkim tai ideologine diskusija. Ar ji turi kažkokią prasmę - nežinau, gal iš tų mūsų disputų kam nors ateityje išvarvės lašelis vertingos informacijos. Ateitis parodys.
    Sutinku, su tavo terminologija :) idealoginė diskusija skamba daug šviesiau :)
    Dabar daug neatrašinėsiu, bet keleto frazių tiesiog negaliu nparašyti... .
    Aš tikrai nesakau, kad negražūs tie namukai, kurių nuotraukas pateikei, išskyrus tą kuris yra nudažytas, bet tai tik mano nuomonė, kurią ir pasilaikysiu sau, niekam nebandydamas jos įpiršti. Man medis ir yra gražus tuo, kad jis yra unikalus savo spalva, raštu. Tačiau, man yra gražu, kas yra grubu ir neapdorota jokių staklių, todėl man patinka tašyto rąsto statiniai. Tai yra gamtos sukurtos formos, kurios puikiai dera tarp savęs. Jas suguldyti teisingai ne bet kuris meistras sugeba. Būtent- meistras, nes tikrai tai turi daryti žmogus mylintis savo darbą ir jį pavadinti statybininku, man nesiverčia liežuvis.
    Kalbant apie mano variantą, tai jei pastebėjai, mano pirmąjame puslapyje įdėta nuotrauka skiriasi, nuo tos kurią pateikei pats. Manąjame nėra jokių kalnų ar storų medžių, nes ir be jų pukiausiai namukas žiūrisi. Rašai, kaip jis žiūrėtųsi pakaunės laukuose? Na nepamirškime nuo ko ši diskusija prasidėjo, o kalba ėjo apie statinius esančius prie nuosavo vandens telkinio. Sutinku, šio namo niekuomet nestatyčiau gyvenemųjų namų kvartale,ar tai kokiame mieste. Tai grynai išskirtinis vienkiemio variantas. O manuoju atveju taip ir yra.Taip pakaunėje teturime lygumas, ir manieji laukai tėra laukai ir pievos, todėl ir teko kasti prūdą, formuojant jį, kaip mažą ežeriuką. Žemės panaudotos kuriant kalvas, kurios vėliau bus atspindys rąstinio namo grubumui. Aš sutinku, kad "numetus" tokį namą tiesiog bet kur, jis atrodytų na... paprastai tariant - be ryšio... . Tačiau pasitelkus šiek tiek fantazijos ir kūrybingumo jis taps tuo, ką aš galėsiu pavadinti, mano svajonių namas ;) O gal ir ne tik mano... . gal kas pasakys, kad pradėjau ne nuo to galo, kasdamas prūdą, bet darydamas taip noriu išvengti to dumblyno, kuris trunka- gadina vaizdą metus kitus po prūdo iškasimo. Be to man šiek tiek lengviau įkomponuoti savo namo viziją į jau suformuotą landšaftą. Pabrėžiu žodelį- man.

Banas
    Įstojimo data
    2012 04 13
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    496
    Kaip toks namukas:

http://www.diena.lt/naujienos/miesto...9#.UrVOi38aySM

Skant geras rakursas, puikiai atsveria vietinės aplinkos sunkumą išreikštą per betono ir stiklo konstrukcijas, įsikomponuoja į žaliuosius plotus. O jei atvirai, tai įdomu ką architektas rūkė tuo metu, kad taip užvilko :)

Narys
    Įstojimo data
    2012 03 10
    Vietovė
    Kauno raj, Pajiesys
    Įrašai
    164
    Mūsų tradicinė kaimo architektūra dėl mažiausiai penkis kartus didesnės tradicijos yra ženkliai tobulesnė racionalumo prasme, nes žmonės anksčiau turėdami ribotus išteklius turėjo smarkiai pasukti galvą, kaip minimaliom priemonėm gauti maksimalų efektą. Amerikeičiams dabar to nereikia, pasiima eilinę paskolą šimtui penkiasdešimčiai metų, ir stato bet ką ir betkaip.
    Lenkiu galvą prieš Nilo paskaitą, ypač mano manymu tiksliai pataikyta šioje vietoje. Mano supratimas irgi toks pat, namo statyba turi būt maksimalus efektas su minimaliom sąnaudom. Beje čia ne tik mano nuomonė, čia su tuo susiduriu kasdieniniam darbe, ir tai galioja ne tik Lietuvoj. Kam pasiimt didžiulę paskolą ir iki gyvenimo galo būt apsiženijus su banku?

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Citata Autorius Junka Žiūrėti skelbimus
    Kaip toks namukas:

Skant geras rakursas, puikiai atsveria vietinės aplinkos sunkumą išreikštą per betono ir stiklo konstrukcijas, įsikomponuoja į žaliuosius plotus. O jei atvirai, tai įdomu ką architektas rūkė tuo metu, kad taip užvilko :)
    Čia jau stipru... , kas leidimus tuomet dalino? Nejaugi nėra kažkokio asmens atsakingo už miesto veidą? Šį pastatą žinau jau nuo labai seniai, dar ir pietauti jame teko, bet taip ir niekada nesuprasiu jo atsiradimo idėjos :D :D :D

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    bet tai tik mano nuomonė, kurią ir pasilaikysiu sau, niekam nebandydamas jos įpiršti
    Taip Nemai, bet aiškumo dėlei apsibrėžkime - tavo atveju tai yra nuomonė paremta skoniu, mano atveju tai yra profesinė pozicija, paremta žiniomis. Pavyzdžiui, jei man nuėjus pas gydytoją jis man rekomenduoja nebegerti kavos, tai aš nemanyčiau, kad jis taip sako, nes jam pačiam kava neskani, o dėl objektyvių kriterijų. Lygiai, taip mano pozicija apie šitus loghausus Lietuvoje nėra skonio primetinėjimas, bet susirūpinimas mūsų šalies kultūrine estetine "sveikata".

Junka
    Kaip toks namukas:
    Jooo, šitas kraštutinumas ypač gerai parodo, ką reiškia, kai užsakovas klauso tik savo ambicijų. Greičiausiai užsakovas projektą parsivežė iš kitos šalies, ir jį įpiešė toje vietoje arba gerų bičiulių arba nemažų pinigų pagalba.
    Čia jau stipru... , kas leidimus tuomet dalino? Nejaugi nėra kažkokio asmens atsakingo už miesto veidą?
    Už miesto veidą atsakingas miesto vyr. architektas, bet jei šį "stebuklą" statė kampuoti vyrukai, tuomet diskusijos su jais apie grožį ir miesto interesą gali liūdnai baigtis. Bet faktas, kad šitas vaizdas kasdien vimdo tūkstančius žmonių.
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Taip Nemai, bet aiškumo dėlei apsibrėžkime - tavo atveju tai yra nuomonė paremta skoniu
    Tikrai taip, tai tiesa, tik vienas mažas bet.... buvau tokiuose namuose, ne viename.. jie veikia, jie šilti, jie mane žavi... . Na pabūsiu vienintelis toksai, tiek to įsirašau į mažumas ;)

Rolandas
    Svečiai
    Gražus strapsnis apie teisingus meistrus
    http://www.lrytas.lt/verslas/karjera...-lukescius.htm

Rolandas
    Svečiai
    Užkliuvo akmens stogas, o šiaip labai patiko požiūris į gamtą, aplinką.
    Yra ir tvenkinys. Tikiu, šeimininkas dar susiras mus. :)
    http://grynas.delfi.lt/tv/kaip-atrod....d?id=63725362

Banas
    Įstojimo data
    2012 04 13
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    496
    Aha.. Ekologija tiesiog akis bado: kad partempti visas statybines medžiagas iš pasaulio krašto - paliko tokį CO2, NOx ir sieros pėdsaką, kad su žodžiu EKO nebeturi nieko bendro :) Bet... Jei taip stipriai nestumtų būtent ekologijos, tai būtų gal ir nieko variantas. O vandens telkinys atrodo super.

P.S. pažiūrėjęs į akmenį naudotą stogui, manau, kad turės žmogus bėdos po poros metų, jei duos žiemos atšilimų-užšalimų pakankamą kiekį ciklų. Norėjau kažkada kažką panašaus namo fasadui naudoti, tai statybininkai atkalbėjo su konkrečiais pavyzdžiais, kas būna laikui bėgant, tai likau prie lietuviško skaldyto akmens.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius Junka Žiūrėti skelbimus
    Aha.. Ekologija tiesiog akis bado: kad partempti visas statybines medžiagas iš pasaulio krašto - paliko tokį CO2, NOx ir sieros pėdsaką, kad su žodžiu EKO nebeturi nieko bendro :)
    Jei padalintume kelto krovinių kiekį iš išmesto CO2, greičiausiai sužinotume, kad kilogramui krovinio atgabenti Co2 išmetama mažiau, nei tiek pat krovinio būtų gabenama kupranugariais. :)
    Be to, galima manyti, kad neužsakius jam to konteierio su akmeniu, keltas iš Kinijos nebūtų išplaukęs? :)

Grįžtant prie temos, šiame name mane labai nustebino ventiliacijos sprendimas - oro paėmimą padaryti miške. Super.
    Silurus glanis ...;)

Rolandas
    Svečiai
    Bijau, kad šioje vietoje irgi gali būti problemų. Gali užsiveist ant ortakių sienų bakterijos ar grybai ir duot toksinus į orą. Kalbu, nes pažįstamas turi ventiliacijos/kondicionavimo įmonę. Savo name jam jau tai problema - alergijos vaikams. Visiškai negali naudotis ventiliacine sistema.

Man patiko asla, sienos tinkuotos moliu.
    Akmeninių, skalūnų stogų pilna Škotijoje, Anglijoje, Austrijoje... kalnuose, bet tai ne Lietuvos tradicija.

Banas
    Įstojimo data
    2012 04 13
    Vietovė
    Vilnius
    Įrašai
    496
    Citata Autorius Nilas Žiūrėti skelbimus
    Jei padalintume kelto krovinių kiekį iš išmesto CO2, greičiausiai sužinotume, kad kilogramui krovinio atgabenti Co2 išmetama mažiau, nei tiek pat krovinio būtų gabenama kupranugariais. :)
    Be to, galima manyti, kad neužsakius jam to konteierio su akmeniu, keltas iš Kinijos nebūtų išplaukęs? :)

Grįžtant prie temos, šiame name mane labai nustebino ventiliacijos sprendimas - oro paėmimą padaryti miške. Super.
    Pirmas ir labai svarbus klausimas (liečiantis būtent ekologiją): ar apskritai ekologiška yra gabenti akmenis, blokelius, kitas statybines medžiagas iš pasaulio krašto, o ne tai - kuom gabenti. Sekantis dalykas (į ką nenorėčiau toliau gilintis) yra tas, kad kupranugariai nepalieka po savęs SO2 (berods) ir kietųjų dalelių, nenaudoja tepalų, padangų nesudėvi, jiems nereikia keisti stūmoklių ir t.t. ir pan. Ekologija tai nėra vien tik žodis suprantamas siaura prasme, kad štai - atsivežiau 100 t akmens iš Indijos (tarkim marmuro) ir manęs nekaso daugiau niekas :) Bet manau, kad pats tai supranti. O "žemės šilumokaitis" tai anokia naujiena :) Vienok, jei darytas netinkamai, po kiek laiko bus pelėsio, grybelio, dulkių padavimo šaltiniu... Sunku daugiau ką pasakyti, nes detalių nepateikė...

Akmeninių, skalūnų stogų pilna Škotijoje, Anglijoje, Austrijoje... kalnuose, bet tai ne Lietuvos tradicija.
    Dėl Anglijos ir Škotijos tai sutinku, ten ir kanalizacijos nutekamieji stovai lauke montuojami. O dėl Austrijos... Kiek buvau (gal desietką kartų) - nei kalnuose, nei lygumose nemačiau... Bet turbūt, kai specialiai neieškai, tai ir neužkliūna, bet kiek atmintis atgamina nu nemačiau akmeninių stogų Austrijoje.

Rolandas
    Svečiai
    Apie gryną ekolgiją užvedam atskirą temą. Tai labai platu, gilu.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Taip, būtent dėl to aš jo vietoje būčiau keramines čerpes rinkęsis. Jei jau viduje molį naudojo, deklaravo, kad namas kvėpuojantis, tai prie šios koncepcijos keraminės neglazūruotos čerpės būtų puikiausiai tikę.

Apie gryną ekolgiją užvedam atskirą temą. Tai labai platu, gilu.
    Aš esu CO2 ir visų tų atšilimų skeptikas, bijau kad vėl įsivelsiu į ilgą diskusiją. :))
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Žaviuosi tokiais antram gyvenimui prikeltais namais.
    http://www.15min.lt/naujiena/ziniosg...2-398659?cf=df
    Silurus glanis ...;)

Rolandas
    Svečiai
    Taip, pagarba išmintingiems, darbštiems, patriotiškiems žmonėms.
    Namas su istorija. Liks didelis palikimas ir vaikams.

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Jeigu liks... Medinis namas su mažais kraigais nėra labai gerai, saulė lietus labai veikia mediena, puvimas garantuotas. Aišku viskas atsiremia į norą jį teisingai ir tendencingai prižiūrėti.

Narys
    Įstojimo data
    2011 02 03
    Vietovė
    Įrašai
    2.765
    Blog Entries
    5
    Citata Autorius Nemas Žiūrėti skelbimus
    Jeigu liks... Medinis namas su mažais kraigais nėra labai gerai, saulė lietus labai veikia mediena, puvimas garantuotas. Aišku viskas atsiremia į norą jį teisingai ir tendencingai prižiūrėti.
    Nemanau, kad šitų žmonių tikslas yra išlaikyti namą nesupuvusį, tam jie statytų arba pirktų mūrinį namą. Gali būti, kad šis namas saugomas KPD, tuomet išvis rankos surištos rekonstravimo atžvilgiu. Bet tai yra ne veltui, nes autentika turi savo vertę. Na o kalbant apie puvimus, tai čia galima žvilgtelėti į vokiečių arba skandinavų pasaulėžiūrą, pas juos natūraliai tamsėjanti mediena yra kokybės, natūralumo, ekologiškumo rodiklis. Toks namas jiems kaip bręstantis vynas, su laiko paliktais pėdsakais tik įgauna papildomą vertę. Šiais laikais Vakaruose žmonės griauna savo nepūvančius plastikinių lentelių namus ir vėl stato "pūvančius" :).
    Silurus glanis ...;)

Narys
    Įstojimo data
    2013 07 15
    Vietovė
    Kauno raj.
    Įrašai
    547
    Pilnai sutinku su tavimi, Nilai, todėl ir parašiau, kad reikės tendencingai prižiūrėti. Manau neatstatinėjo dėl to, kad apleistų. :)

Panašios gijos

1. Koks silikonas skaidriausias?
    Nuo Viktoras forume Pasidaryk pats
    ats.: 20
    Paskutinis: 22-01-2014, 23:35
  2. Geras žuvims maistas - tai koks?
    Nuo irma5 forume Aš naujokas, SOS
    ats.: 1
    Paskutinis: 23-04-2012, 22:44
  3. Akvariumo dydis, proporcijos. Koks kam geresnis?
    Nuo maswa forume Akvariumo įrengimas, priežiūra
    ats.: 0
    Paskutinis: 16-03-2012, 11:49
  4. Optiwhite stiklas - organinis ar koks kitoks?
    Nuo edvis12 forume Akvariumo įrengimas, priežiūra
    ats.: 7
    Paskutinis: 31-12-2011, 15:19
  5. Koks augalas?
    Nuo Nykstukas forume Augmenija
    ats.: 0
    Paskutinis: 11-07-2011, 18:44

Šios gijos žymos

Rašymo leidimai

• Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus